Haber - Şenol Güneş: "Skor tam tersi de olabilirdi" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Şenol Güneş: "Skor tam tersi de olabilirdi"

adamin bali devreye girmeyince böyle patliyor iste
zamaninda bjk ile, dün ezildigimiz gibi, tonca cl maci oldu ama cogu mactan iyi skorlar cikardilar
tarihi fark yemeleri gerekirdi cogu macta

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Hoca maçı izlememiş galiba

Ben izledim oradan biliyorum

Karşılıklı gol pozisyonları olur, sen 3-4 tane kaçırırsın, rakip kaçırmaz, o zaman diyebilirsin skor tam tersi de olabilir diye

Ama adamlar 90 dk ezdi resmen, bizimse tek düzgün atağımız yokken bunu diyor

Şenol Güneş: "İlk yarıda kontrollü oynamaya çalıştık ama rakibin baskısından çıkamadık. Daha üstün bir rakip vardı. Temposu, teknik kapasitesi daha iyiydi. Biz de savunmadan çıkarken top kayıpları yaparak daha mahkum oynamaya başladık. Bizden daha iyi bir takıma kaybettik."

Şenol Güneş: "Bu bir turnuva, ikinci maçımıza hazırlanacağız. Galler maçında umduğumuz oyunu sahaya yansıtıp, iyi bir skor almak istiyoruz."

Şenol Güneş: "Bugün alacağımız 1 ya da 3 puan bize çok şey katardı. Kaybettik. Kazansak da bir şey bitmeyecekti ama çok şey katacaktı bize."

Şenol Güneş: “Sosyal medyadaki eleştirileri bilmiyorum. Maç yeni bitti. Skordan ne ben ne de oyuncularım memnun.”

Şenol Güneş: "Senaryomuz bu değildi. Skor tam tersi de olabilirdi."

Şenol Güneş: "Oyuncularımla gurur duyuyorum."
Ne o ne de oyunculari gurur duyulacak bir sey yapmadi.
Oyuncular aldiklari direktifler dogrultusunda mucadelelerini ortaya koydular onlara bir sey demiyorum ama Senol Bey berbat bir teknik direktorluk performansi sergiledi.

Sen defanstan cikamiyorsan ve rakip sana cok sert ve cok adamla basiyorsa yapman gereken tek sey var orta sahadaki oyuncu sayisini arttirmak. Daha fazla adamla defans onunde olup, oyuncularin ucgen yapmaya calistiklarinda bir iki ekstra adam ile rakibin baskisini kirabilirsin. Sonucta Italya belli bir noktadan sonra daha fazla adamla once cikip basamaz. Defans ile arasindaki mesafeyi acamaz. Defanslarinda iki tane yavas oyuncu var. Sen oradaki oyuncu sayini arttirdiginda Italya basmak icin bir iki oyuncu daha one cikartsa bu sefer her uzun topta cok ciddi gol yeme tehlikesi yasarlar. Bunu yapamayacaklari ortadayken bir teknik direktor olarak buna onlem almamak tam bir cilginlik.

Hala cikmis skor tam tersi olabilirdi diyorsun. O biraz zor iste.

Sen once Italya karsisina ozellikle Hakan ve Yusuf gibi pres yapmayan iki orta alanla cikilmayacagini ogren.
Herifler gol yemeden her maclarini kazaniyorlar. Oynadiklari oyun belli.

Isin en kotu yani ikinci yariya Cengiz degisikligi ile basladi.

Sanki sorun ileri bolume topu tasidigimizda son hareketi yapacak adam eksigi...

En buyuk sikinti topu defanstan cikaramamamizken bu degisikligin anlami yok.

Neyse yazacak daha fazla seyler de var ama degmez. Iyi oyuncu iliskileri ile ancak bir noktaya kadar gidebiliyorsun.

İtalya stoperine varana kadar öne çıktı
Yapacağı şey ortasahaya iyi basıp top kapan adam koyup, kanatlara hızlı adam koymaktı

Rakibi ortasahanın biraz gerisinde karşılayıp kapacağı toplarla hızlı çıkacaktı

Şenol efendi ceza sahası önüne 10 adam dizmeyi defans yapmak sanıyor
Ortasahaya da defansif zayıf 2 adam koymuş

Ayrıca kaptığı topları da kaleciye stopere oynayıp iyice öne kadar çıkmış italyanın rahat rahat geri dönmesini sağladı

Manciniye sorsalardı Türkiye nasıl oynasın istersiniz diye, bunu tarif ederdi

Ortasahadan top cikaramadin, 20 tane merkez orta saha fetişin ve saçma sapan ne olduğu belirsiz defansif oyun ile. Rakibe top vermek ve geride karşılayıp kontraya çıkmak tek forveti oraya dikmekle mi olur. Milli takımın başarılı olmasını istiyorum ama başında seni görmek istemiyorum Şenol. Zaten senin başarılı olabileceğini de düşünmüyorum

Buda ft gibi ne konuştuğunu ve sahada ne oynandığıni bilmiyor.
Şuursuz şekilde maçları takip edip kararlar alıyorlar.

Ft'de isabetsiz şut ile biten maçlardan sonra bile çok güzel oynadık diyordu.

Üst Alt