Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Arena | 41.461 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şenol Güneş Spor Kompleksi Medical Park Arena | 41.461

Cevap: Trabzon - Yeni Stad Projesi (40,000)

[video=youtube;s8Fh8wma4o8]https://www.youtube.com/watch?v=s8Fh8wma4o8[/video]

Klasik Türk mantığı kendini hemen göstermiş başlıkta.

Kendine yapılsa şak şak,başkalarına gelince ha hu.

Trabzon'u bilmeden konuşmamak lazım,şehirde 5 metrelik düz arazi yok neredeyse.Yapsan ya dağın içini kazıp yapacaksın ki,içeri taraflarda doğa harikası vadilere ve ormanlara zarar ve tahribat verilmesi demek olur bu.En mantıklı denize dolgu yapılması,düzgün bir şekilde yapılırsa bir sorun oluşturmaz.

Hatta güzel bir peyjaz mimari ve aydınlatma ile deniz tarafından bakıldığında şehrin simgelerinden birine dönüşebilir stad.

dusunce cok guzel umarim yaparlar ama Trabzonspor icin bence 40.000 dusuk bir kapasite olmus.

Bursa bile 45.000 yaparken...

Sehrin tek takimi rakip de yok taraftar kaymasina neden olsun.

50.000 daha iyi bir rakkam olurdu. umarim kapasite buyutulmesi kolaylikla yapilacak bir desgin dir.

dusunce cok guzel umarim yaparlar ama Trabzonspor icin bence 40.000 dusuk bir kapasite olmus.

Bursa bile 45.000 yaparken...

Sehrin tek takimi rakip de yok taraftar kaymasina neden olsun.

50.000 daha iyi bir rakkam olurdu. umarim kapasite buyutulmesi kolaylikla yapilacak bir desgin dir.

Aslında GS ve fbnin 50 bin olduğu yerde TSnin 50bin ve bursanın 45 bin yapması fazla. biraz olimpiyatlar düşünülerek yapıldığı için bu kadar fazla. bence GS'nin 65-70 bin olmalıydı ( bilmiyorum belki Arena büyütülebilir o kadar)

ama mevcut duruma göre konuşursak bursanın 35 bin tsnin 40 bin olması gerekirdi.

aslında senin dediğin gibi trabzon küçük bi stad yapmıyo tam tersi bursa büyük yapıyo.

yav ne 50 bini suanki stadı dolduramıyor TS mac kaybedince kusup gelmeyen bir taraftar. ayrıca klasik turk mantıgı denmis ulan denizi doldurarak stad yapmak mantıksa ben bisey demiyorum fikrimizi soyledik eskiden yapılmıs eyv ama eskiden pek ala yeni stadı yıkıp da yapılabilirdi. bana hic mantekli gelmiyor

Herkes mühendis, herkes mimar olmus.

Bugun dünyanın her yerinde deniz doldurularak inşaatlar yapılıyor. En büyük örneği dubaideki palmiye adaları.

set çekerler oraya bişey olmaz kıyı zaten çok derin değildir :D

Barcelona yapsa o projeyu au diye alkışlanır ki...

bildiğim yeni noy kamp o şekilde olacak...

Güzel düşünce zemin etütünü biz yaptık...

yani bende gittim çalıştım o dolguda...

olacak olacak güzel olacak o stad ama ne zaman biter bilemem...

tsye stad lazim bir an önce ama bu is banada baya sakat geliyor

ama ben ne anlarim ki bu isten, bir bildikleri vardir

AqClDYmCEAAsa4x.jpg:large

saka maka doldurdu herifler :D

Cevap: Trabzon - Akyazı Spor Kompleksi (40,000)

bilgiler alıntıdır.

2503Akyazi3.jpg

resimde sarı olarak işaretlenen yerler dolgusu tamamlanan yerler görüldüğü gibi dış duvarlar tamamen bitirildi hatta tamamen birleştirldi uçlar bundan sonra dolgu dahada hızlanacaktır hergün geçiyorum ordan baya hızlı işliyo kamyonlar havalar dahada ısındığında çok rahat dolgu biter.. bu arada belediye başkanının demesine göre ağustosda bitecek dolgu sonra yapılacak işlemlerden sonra sene sonunda başlayacak stad inşaatı ve en geç 24 ayda bitecek dedi bekleyip görecez.. bu arada yeni terminal binasıda akyazıya yapılacak.. umarım yolda düşünülüyodur..

Üst Alt