GSC Haber - Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı Açıklandı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Sermaye Artırımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı Açıklandı

936B8FD7-E8FE-4DD6-B254-EB5D3094D8EF_zps6okunbww.jpg

kurul basladi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maddi durumumuzda kalmamisti. Kewell, Baros, Meira alindi, ve birde zaten dönemin atstronomik kontralatlarindan Lincoln vardi. Riske girdik o transfer sezonu. Sonra emre dönecegim, deyince, ne bonservisinin ödeyebilecek, ne de Fenerbahce´nin Emre´ye ödedigi 3.5 milyon avroya yaklasabilirdik. kabul edelim ki, Aziz Yildirim o döneme göre, cok yüksek bir meblag gözden cikardi. Ki bana göre 2.5 verseydik, bize dönerdi.

Emre de Galatasaray´in yakin zamanda, o paralari ödeyebilecek seviyeye gelecegini ön göremedi. O günler düsünüyorduk, aceba bir oyuncuya 2 milyondan fazla verebilirmiyiz diye. O riske girebilirmiyiz diye. Bugün ise Kürekler ile para dagitiyoruz. Fenerbahce ise mali yapisi kusursuz, bir holding gibi pazarlaniyordu o dönemler.

Zaten yarim sene sonra, Meira´yi satmak zorunda kaldik, futbolcara para ödeyemiyoruz diye.
istenseydi yine alınırdı..orada belki de rica ile devreye girmememiz istenmiştir.O tapeleri gördükten sonra herşey olabili.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na sermaye artırımı süreci hakkında bilgilendirme konulu bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şirketimiz Yönetim Kurulunun 07.03.2017 tarih 27 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile %398,96 bedelli sermaye artırımına yönelik gerekli yasal süreç işlemekte olup, başvuru gereklilikleri hazırlanarak en yakın zamanda Sermaye Piyasası Kuruluna başvuracağımız,
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

galatasaray.org

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ, Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na sermaye artırımı süreci hakkında bilgilendirme konulu bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şirketimiz Yönetim Kurulunun 07.03.2017 tarih 27 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile %398,96 bedelli sermaye artırımına yönelik gerekli yasal süreç işlemekte olup, başvuru gereklilikleri hazırlanarak en yakın zamanda Sermaye Piyasası Kuruluna başvuracağımız,
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

galatasaray.org
inşallah
kabul edilir bu sefer yoksa düzlüğe çıkmamız zor.

Peki bu karar tam olarak ne zamana dogru cikar, belli mi bu?
Bir çok şirket için 1 ayda onaylanıyor. Red gelme ihtimali var ama sanmıyorum. 8 Haziran'da ihale olacak onun sonrasına sarkıtabilirler.

Bedellide talep edilen bedel düşük olacak bildiğim kadarıyla örneğin hisse 28 lira ise 2 lira talep edilecek lot başına ve yüzde 300 verecek dolayısıyla hisse fiyatı 7.5 liraya düşecek eldeki hisse sayısı 4 katına çıkacak.

Bir çok şirket için 1 ayda onaylanıyor. Red gelme ihtimali var ama sanmıyorum. 8 Haziran'da ihale olacak onun sonrasına sarkıtabilirler.

Bedellide talep edilen bedel düşük olacak bildiğim kadarıyla örneğin hisse 28 lira ise 2 lira talep edilecek lot başına ve yüzde 300 verecek dolayısıyla hisse fiyatı 7.5 liraya düşecek eldeki hisse sayısı 4 katına çıkacak.
Bilgilendirme icin tesekkurler, o zaman kararin cikmasina fazla sure kalmadi. Onaylamalari gerek, sanirim 5 yil ust uste zarar aciklayan sirketlere SPK disaridan 2 bagimsiz uye atama hakkina sahipmis. Mayis 2018'e kadar o yuzden kara gecmek zorundayiz diye biliyorum.

Bilgilendirme icin tesekkurler, o zaman kararin cikmasina fazla sure kalmadi. Onaylamalari gerek, sanirim 5 yil ust uste zarar aciklayan sirketlere SPK disaridan 2 bagimsiz uye atama hakkina sahipmis. Mayis 2018'e kadar o yuzden kara gecmek zorundayiz diye biliyorum.
330 milyonluk girdiden sonra zarar etme ihtimalimiz zaten pek yok ama başarabilirler yine de beklerim.

Bu arada 5 Nisan'da yapılmış başvuru karar için geç bile kalınmış

Üst Alt