Sıfır ve İkinci El Araç Tavsiyeleri - Sayfa 94 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Uçma kaçma sıkıntın yoksa o paralara en iyisi clio 4 1.2 75 bg bak derim.

Ben kullanıyorum. Bursa'da okuduğum için 1-2 ayda bir memlekete git gel yapıyorum. Birde yazları tatil vs. olursa uzun yol oluyor. Uzun yolda biraz yorucu olur ama şehir içi sıkıntı yaşamazsın.

Clio 4 iyi özellikle yakıt olarak. Ama mevcut piyasada temizini 60-65 altı almak imkansız gibi bişey

2012 model 50-55'e bulunur bence.

Yakıt olarak ise atmosferik motor 1.2'ler pek iyi değil. Benim ortalama 8.7 şu an.

Başımdan 1-2 tane tatsız olay geçti 2.el piyasasında o yüzden bende açıkcası bulunduğum şehirden(Konya) bakıyım diyorum. Hal böyle oluncada seçenek baya azalıyor malesef. Clio 4 2012 48 bin tl bulunduğum şehirde var ancak ağır hasarlı şaseleri işlemli ölmüş araba

Başımdan 1-2 tane tatsız olay geçti 2.el piyasasında o yüzden bende açıkcası bulunduğum şehirden(Konya) bakıyım diyorum. Hal böyle oluncada seçenek baya azalıyor malesef. Clio 4 2012 48 bin tl bulunduğum şehirde var ancak ağır hasarlı şaseleri işlemli ölmüş araba

Yalniz arabayi alirken, mutlaka Tarcanlar Expertize gotur yada Kocaeliden al ve oraya ekspertiz yaptir.

Adamlar herseyi didik didik ariyorlar

2015'te Kia Sportage SUV almıştım 70 bin liraya sıfır benzinli otomatik. İlk arabamdı cahildim aldım Ankara'dan İzmir'e bir gidip geldim o günün parası 600 lira benzin parası tutunca 1 aya kalmadan arabı 2.000 km iken sattım 60 bin liraya 10 bin tl zarar ettim yok abi lpg tak falan dediler uğraşamadım aynı araç 4 yıl içinde yani şimdi 130 bin tl'ye yükselmiş 2015 model kia sportage.

Arabayı sattığım gün 2012 model Opel Corsa 1,3 cdti dizel manuel araç aldım 32 bin tl'ye Ankara'dan İzmir'e gidiş gelişlerin şu an bile 500 tl'yi bulmuyor yakıtu ve benim corsa şuan olmuş 50 bin tl civarı.

Yani sonuç sıfır da alsan ikinci el de araba fiyatları 4 yılda 2 katına çıkıyor anlaşılan bu ama gelirler ve maaşlar yerinde sayıyor. Ülkedeki enflasyona oranla maaşlar asgari ücretler eriyor. Şimdi benim opel'i 45-50'ye satayım model yükselteyim desem üzerine en az 20-30 bin lira koymam gerekir ki o da vasat bir 2. el araba alabilmek için.

Ya şişirme hepsi. 2-3 hafta araştırırsan değerine satan temiz ya da hafif kazası bulunan 1.2 75 bg'liği bulursun belki.

Üst Alt