Şike Soruşturması - (ARŞİV 2) - Sayfa 385 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şike Soruşturması - (ARŞİV 2)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Şike Soruşturması

digiturkte tvem diye bir kanal var bugun spor haberlerini seyrederken butun takımlara ve milli takıma 3 sene ceza gelecegini galatasaray içinse geçmiş dönemde yabancı futbolcularla olan itilaflar yuzunden 1 sene avrupadan men cezası alacagını söyledi atmasyonmudur aslı astarı varmıdır bilemiyorum paylaşmak istedim.

1milyon fiyaskosundan sonra ağızlarındaki yeni sakız bu anlaşılan.Hiç ağızlarını boş bırakmaya gelmiyor.

digiturkte tvem diye bir kanal var bugun spor haberlerini seyrederken butun takımlara ve milli takıma 3 sene ceza gelecegini galatasaray içinse geçmiş dönemde yabancı futbolcularla olan itilaflar yuzunden 1 sene avrupadan men cezası alacagını söyledi atmasyonmudur aslı astarı varmıdır bilemiyorum paylaşmak istedim.

Gecmise dönük ?? Bunu uydurmak da müthis fantazi gerekir.

Konuyu Bursaspor ve Besiktasin yasadigi mevzuya baglamaya calisiyorlar. Gecmise dönük hangi külüb ceza yedi? Bu sezon olasydi ve bu is FIFA / UEFA veya CAS ta dosyasi bulunsaydi belki derdik.

Bunu uyduranlar arabanin icinde kaza yapmak üzereyken zaman yavaslamasini yasiyorlar hayatlari gözleri önünde kisa bir film gibi geciyor. Filmin basligi EZIK ve sonu REZIL ile yorumlarken ah keske Galatasaray da böyle yapsaydi AH diye yaniyorlar....

Talip Doğan Karlıbel ‏@TDKARLIBEL

Bugün size gün içi Fenerbahçeli yöneticilerin UEFA ya gidip nasıl bir çok Türk takımını Mali konudan curnalladiklarini açıklayacağım.

Talip Doğan Karlıbel ‏@TDKARLIBEL

Merkez deki kaynagim bana 3 Fenerbahçeli yoneticinin UEFA ya gelerek 8 takimla ilgili mali usulsüzlükler yapildigina dahil belgeleri Ihbarda bulunmalarindan sonra bu Mali cezalarin geldigini söyledi. Detayları gün içi yszacagim.

Hele bak sen sunlara, zamaninda galatasaray uefaya belge sizdiriyor sikayet ediyor diyenlere bak.

Sportif hayatı biter | GAZETE VATAN

Türkiye nefesini tuttu, şike konusunda UEFA’dan çıkacak kararları bekliyor...

Bir Türkiye Futbol Federasyonu yöneticisinin ağzından...58. maddeyi bile değiştirdik ama...Ülke menfaati için doğru olanı yaptık. Ama savcılığın o mütaalasından sonra RESMEN ŞOKE OLDUK. Türk futbolu artık nereye gider bilmiyorum.

TÜRKİYE nefesini tuttu, şike konusunda UEFA’dan çıkacak kararları bekliyor.

- Kulüplere ve milli takıma ceza gelecek mi, gelmeyecek mi?

Bu soruya yanıt arıyor herkes. Gelin ismi bende saklı bir yöneticiyle yaptığım bir görüşmenin detaylarını aralayalım ve ceza konusuna bir açıklık getirelim. Önce önemli, çok önemli bir detay.

TFF Profesyonel Disiplin Kurulu Başkanı Halit Fahri Gültekin, şike davasının savcısı ile bir araya gelmiş.

Bu görüşmede Disiplin Kurulu’nun aldığı kararları ve nedenlerini açıklamış.

Peki sonuç ne:

1- Savcı, Gültekin’i dinlemiş ve herhangi bir yorumda bulunmamış.

2- Ama federasyon bu görüşmeden sonra savcının tavrını olumlu olarak değerlendirmiş.

Elbette TFF’nin isteği sportif soruşturma ile adli soruşturmanın aynı paralelde yürümesi. Ama beklentileri savcının mütaalasıyla boşa çıktı.

Diğer kulüpler de ceza alabilir

* Şimdi gelelim o ismin anlattıklarına:

- Savcılığın mütalaasından sonra şoke olduk. Doğrusu bu kadar ağır beklemiyorduk.

- TFF kimsenin değiştirmeye cesaret edemediği 58. maddeyi bile değiştirdi.

- Ülke menfaati için doğru olanı yaptık. Ama savcılığın o mütaalasından sonra iş nereye gider bilmiyorum.

- Başta Fenerbahçe olmak üzere, Trabzonspor’a da diğer kulüplere de cezalar gelebilir.

- İki kulüp başkanın sportif yaşamları sona erebilir.

- Bu noktada tek bir tesellimiz olur, milli takımın ceza almaması.

- Bunun gibi pek çok endişeyi paylaşıyoruz.

- UEFA kararları açıklanır ve ifade edildiği gibi cezalar gelirse futbolumuz nasıl kendine gelir, nereye sürüklenir hayal bile edemiyorum.

Konuştuklarımız bunlar.

Söz verdiğim için kaynağımın ismini açıklamıyorum. Ama gerçekleri bilmeye Türkiye’nin hakkı olduğunu düşünüyorum.(İsmail ER / Hürriyet)

golü atan Fenerli‚ golü kurtaran Fenerli ve Fenerbahçe şike yapmış diyorlar!Bunların mantığına göre milli takımda şike yapmış oluyor

sezgin gelmez ‏@SezginGelmez

SON DAKİKA: UEFA 48 saat içinde F.Bahçe, Beşiktaş, Trabzon, G.Birliği, Eskişehirspor, Sivasspor ve İBB'yi UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedecek

İBRAHİM SETEN ‏@ibrahimseten

UEFA'dan yanık konuları gelmeye başladı.. Eyyvah eyvah.. Ceza geliyor da, çok ağır olmaz inşallah..

yalnız son bir iki gündür diğer takımlarla birlikte Galatasaray ın da mali konular yüzünden bir sene ceza alacak lafı dolaşmaya başladı ortalıkta kuşların uydurması mı acaba

Fenerliler her türlü ortamdaciddi ciddi Bank Asya'ya düşeceklerini tartışıyorlar. Bu da demek oluyor ki; psikolojik sınır aşıldı.

Ama uefadan "düşür" kararı çıkması zor yani.

burda 40 kere yazdık uefa affetmez gömer, uefa cezayı versin fifa ya gönderecek onlarda kendi nezlinde ceza verecek burda uefa da karışmaz diye felaket tellallığı yapanlar vardı

Ben hala fenerin düşürüleceğine falan inanmıyorum; ama Avrupa yasağı bekliyorum.

epru köksaldı gacısı federal mahkeme cıkardı basımıza sımdı azız ceza alırda yargıtay onarsa federal mahkeme dıye tuttururu angutlar :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt