Şikede Yayın Yasağı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Şikede Yayın Yasağı

Cevap: SON DAKİKA:Şike Soruşturmasına Yayın Yasağı Geldi

Bugüne kadar böyle bir talep olupda kabul görmeyen olay neden bugün böyle bir kararla hortluyor açık Uefa yetkilileri geliyor ve dilin kemiği yok misali duygusallık yapmadan bir sonuca doğru giderken Federasyon Yalvarıcak ayaklarına kapanıcak ne olur yupmayın biz Cahillik yaptık daha yeniyiz filan derken bunun basında yer alması olmazdı sanırım.E ee bu konudan çıkan sonuç yalvarıp cezayı hemen alcaz deyip Uefa yetkililerini yollayıp,kendileri istifa edicek sonrası tam bir kaos zaten konuşmaya gerek yok.

Ne senoryo be :D

Ben bile böyle olmuyacak diyemiyorum ve bir çok kişi diyemiyordum sanırım düştüğümüz,düşürüldüğümüz duruma bakya.

Fener 'in bir isteğine daha "evet" denmiş oldu. Malum olayların patladığı 3 Temmuz 'un hemen ertesi gün bu talebi iletmişlerdi.

Forumu bağlayan birşey var mı onu araştırmamız lazım. Sanırım yorum yapılabilir ama GSC Haber olarak haber yapma şansımız kalmadı.

Konu hakkında yorum yapılmasına bir şey denmez ama bizim site ile alakalı olarak dikkat etmemiz gerekiyor,yeni açılacak konular olsun GSC haber olsun daha dikkat etmemiz gerekicek.

Cevap: SON DAKİKA:Şike Soeruşturmasına Yayın Yasağı Geldi

Tırsıyorum Mahir. Unutturmaya çalışıyor şerefsizler.

Ben en çok halka güveniyorum. Ne medyaya, ne federasyona hiç birine güvenim yok. Tek güvendiğim şey, Türk halkının yeri ve zamanı gelince tepkisini verebilme cesareti. Bu aldıkları kararlar onların kabusu olacak

Rızacım kusura bakma ama bu cok iyi niyetli hatta komik bile olmuş. Yer, zaman, tepki ve halkımız...bu da benim en cok korktugum şey...neyi unutmadı ki bu halk bugune kadar.

Cevap: SON DAKİKA : Şike Soruşturmasına Yayın Yasağı Geldi

Futbolda şike soruşturması haberlerine mahkeme tarafından yayın yasağı getirildi.

Şike soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Eskişehirspor'un eski antrenörü Bülent Uygun'un avukatı, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdiği dilekçeyle, dosyadaki gizlilik kararı da göz önünde bulundurularak soruşturmanın amacından saptırılmaması, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi, yanlış anlamasına sebebiyet verilmemesi ve yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla yayın yasağı konulmasını talep etti. Talebi değerlendiren Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakimi Nurullah Çınar, soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Berk'ten görüşünü sordu. Berk ise takdir mahkemeye ait olmak üzere talebe uygun karar verilmesi yönünde yazılı mütalaasını mahkemeye sundu.

Talebi değerlendiren Nurullah Çınar, soruşturmaya yayın yasağı konulmasına hükmetti. Çınar, iki sayfalık kararında soruşturma dosyasında gizlilik kararı bulunmasına rağmen dosyada yer aldığı iddia edilen bir kısım telefon görüşmeleri, ifade tutanakları ve diğer belgelerin basın yoluyla kamuoyuna aktarıldığı, soruşturma konusu olaylar ve şüpheliler hakkında kesinleşmiş bir mahkeme kararı bulunmamasına rağmen kesin hüküm gibi sunulan veya kamuoyunda bu şekilde algılanmaya elverişli denetimsiz yayınlar ile başkalarının ve şüphelilerin şöhret ve haklarının, aile düzenlerinin ve toplum sağlığının tehlikeye düşürüldüğünü ifade etti.

Çınar, soruşturma dosyasındaki iletişim tespit tutanakları, ifade tutanakları, fiziki takip tutanakları ile diğer tüm bilgi ve belgelerin yayınlanması konusunda yayın yasağı konulmasına karar verdi.

Bülent Uygun 'un avukatı koydurmuş .Genelde bunu süreçte daha da fazla rezil olmak istemeyen kişiler, özlük hakları gerekçesiyle talep ediyorlar ve mahkeme de kabul ediyor.

Bilinen son örnek, Acun Ilıcalı 'nın, eşini aldatma ile ilgili konular hakkında, geçen yıl sonunda koydurduğu yayın yasağıdır.

Bu yasak, bizim forumu kapsamıyor, değil mi?

Hayır kapsamıyor. En belirgin farklılık artık yeni tape kayıtları, deliller göremeyecek ve okuyamayacaksınız. Başka bir değişiklik olmaz.

Sadece GSC haber olarak;

- soruşturma ile ilgili iletişim tespit tutanakları,

- ifade tutanakları,

- fiziki takip tutanakları

- diğer tüm bilgi ve belgelerin yayınlamaktan

men edilmiş durumdayız. Bunları haber yapamaz yada haber yapanları paylaşamayız.

Bu konuda bu ilk başvuru değildi diye hatırlıyorum.Önceki kabul görmedi de herşey ayyukaya çıktı şimdi mi yasak geliyor.

Hayır kapsamıyor. En belirgin farklılık artık yeni tape kayıtları, deliller göremeyecek ve okuyamayacaksınız. Başka bir değişiklik olmaz.

Sadece GSC haber olarak;

- soruşturma ile ilgili iletişim tespit tutanakları,

- ifade tutanakları,

- fiziki takip tutanakları

- diğer tüm bilgi ve belgelerin yayınlamaktan

men edilmiş durumdayız. Bunları haber yapamaz yada haber yapanları paylaşamayız.

Anladım, teşekkür ederim.

amaç belli arkadaşlar iyice unutturmak zamana kaydıralım yayın yasağı getirelim sonraki aşama mahkeme sonucu bekleyelim en sonda zamanaşımı olay kapanmıstır delil yetersizdir bu mesaji alın iki sene sonra bu olacak

yasak masak bunları kurtarmaz arkadaşlar ama emir tepeden geldiysede yapacak bişey yok...

Adliyeye kimler geliyor kimler gidiyor ama haber yapilir daha demi? Yada TFF kararlari tartisilabilir TVlerde? Yoksa bu is tamamen MAA isine geliyor.

_ertemsener ertem şener

volkan şen için trabzonspor ile sorun var,sanırım istanbul'a gelecek

Cevap: Şike Soruşturmasına Yayın Yasağı Geldi

Play Off olayının asıl amacı belli oldu. MAA gündem değiştirme çabası içinde. Bu adam için şerefsiz kelimesi çok az kalıyor. :eek: Başka kelime yok mu banlatmayacak?

Dediğim gibi Aziz Yıldırım savcıyı ve yargıyı baskı altına almaya başladı. Yok hastanede ameliyat oluyor, yok mektup olayları falan. Bu yüzden soruşturmayı gizlemekte doğru yapıldığını söyleyebilirim. Boşuna panik yapmayın artık. :)

olsylarin ustunu ortemye calisiyorlar

allah belenizi versin bu mubarek gunde serefsizler

Üst Alt