Sivrihisar Devlet Hastanesi Acil Servisinde Rezalet! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sivrihisar Devlet Hastanesi Acil Servisinde Rezalet!

babam m.ö. , 3 mart 2019 saat 16:00 sularında el ve ayaklarındaki uyuşma sebebiyle; amcam n.ö. refakatinde sivrihisar/eskişehir devlet hastanesi acil polikliniğine başvurmuştur.

acilde nöbet tutan hekim semptomların çok tehlikeli olduğununun önemini gözardı ederek hastaya sadece serum takmakla yetinmiştir. amcam n.ö.den aldığım bilgilere göre zamanla kötüleşen babamın bilinci kapanmaya başlamış ve solunum yetisini kaybetmiştir.

bu durumdan sonra olayın vehametini anlayan acil hekimi solunum desteği sağlasa da gerçeğin pıhtı atması olduğu eskişehir şehir hastanesi tarafından tespit edilmiştir. eskişehir şehir hastanesi acil polikliniğine babam ambulansla geldiğinde saatler 20:00 dır.

pıhtı atması sonucu erken müdahale hastayı hayata döndürebilecekken, sivrhisar devlet hastanesindeki acil hekiminin olayı sıradan görerek sadece serum tedavisi uygulaması babam m.ö.’nün ölümüyle sonuçlanmıştır.

üstelik pıhtı atması sonucu olarak babamın el ve ayaklarındaki koordinasyon bozukluğunu acil hekimi “uyuşturucu madde” kullanmış olarak değerlendirmiş ve sevk ederken dosyasına eklemiştir. eskişehir şehir hastanesinde yapılan kan tahlillerinde uyuşturucu maddeye rastlanmamıştır. dosyaya bu durumun eklenmesi adli vaka olarak kayıtlara geçmiş olması nedeniyle babamın ölümü sonrası savcı otopsi yapmak üzere osmangazi üniversitesi tıp fakültesi morguna gelmiştir.

durumu kendisine özetlemem sonucu ölüm nedeni pıhtı atması sonucu olarak kayıt altına alınmıştır. bir ihmal babamı bizden almış ve 56 yaşında aramızdan ayırmıştır.

nereden başlasam, kimi nereye şikayet etsem bilmiyorum ama bildiğim tek bir gerçek var o da artık babam bizimle değil...

büyük konuşmayayım allah göstermesin ...
Böyle yazıları direk savcıya aktarıyorum çok geç olmadan yazını değiştir istersen , bizzat hukukçu hekimlerle dava açıp takip ediyoruz .

Bizzat uyarıyorum.

Başlığın da değiştirilmesini rica edeceğim cinayet ibaresi çok sakıncalıdır , olayın içyüzünü bilmeden tek bir kaynaktan yazılan yazıya göre hukuk yapılmaz.

Sağlık Ekibinin bir ihlali varsa bununla ilgilenen mahkemeler var.

Öleni geri getiremezsiniz ama cinayet deyip hedef göstermek çok sakıncalı , tasvip etmiyorum.

Bırakın adli süreç işlesin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadasin acısına verip yorumuma dikkat edecegim. Sosyal bakimdan hekimlerimizi bilincsizce karalamak cok tehlikelidir ve hickimseye fayda getirmez. Hekim arkadasimiz kendi klinik ekspertiz uzerine gerekli tetkikleri yaptimi veya farketmedigi durumlar mi var, bunlari bilir kisilere birakip analiz etmek lazim. Konu ile alakasi olmayan, hekimlik mesleginin nekadar kapsayici ve zorlu oldugundan bi haber vatandaslarin, yargi dagitmak istemesi sosyal boyutuyla cok tehlikeli..

Arkadasimizin basi sagolsun. Umarim hersey açığa cikar.

Konuyla alakasiz bir sekilde belirtmek isterimki, Turkiyedeki hekim arkadaslar gerçekten cok kolay bir sekilde seruma basvuruyor. Bunun sebebini bende pek bilemedim. Galiba erkenden kan yolunu acip olasi acil bir durumda hizlica mudahele edebilmek icindir.

Bu tür konular maalesef dünyanın her yerinde olabiliyor.

Almanya'da bile oluyor mesela bu tür yanlışlıklar.

Çok üzücü ve vahim bir durum tabiki başına gelen kişi veya kişilerin ama insanın olduğu her yerde hattalar olabiliyor işte. Annemi kaybediyorduk Almanya'da hastanede yıllar öncesinde acil de.

Kalb krizi geçirip orada konuyu çözemeyip psikiyatrist bölümüne yollayın demiş İlk tercihisi veren kişi. Açıdan deli gibi çığlıklar atınca kafayı yemiş herhalde düşünmüşler.

Allah'tan az süre sonra bir baş doktor gelip konuyu anlayıp yetişti.

Bilgi eksikligi var bence
56 yasindaki felc geciren adama uyusturucu madde kullandi diye rapor yazdiracak kac doktor yaw
Ihtimal vermiyorum

Eksisozlugu takip etmeyi birak bence
PKK sevicilerin olmadigi ve keyifli zaman gecirebilecegim ender platform GSC oldugu icin buradayim daha cok ama dogru dürüst bilgi edinmek icin ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Televizyon izlememek mesela iyi bir karar bence. Bundan sasmiyorum. Youtube cok iyi. 4 yildir bir foruma daha üyeyim mesela, isim vermeye gerek yok. 88 mesaj yazmisim orada. Sarmiyor.

Bilgi eksikligi var bence
56 yasindaki felc geciren adama uyusturucu madde kullandi diye rapor yazdiracak kac doktor yaw
Ihtimal vermiyorum
Bilmem kaçıncı çalışma saatinde olan ya da kafası farklı yerde olan doktorlar olabilir. İnsan sonuçta bu hata payı her zaman mevcut, makinalarda bile çok çok düşükte olsa var.

Ellerdeki titremeye nazaran vermiş sanırım, test yaptırmak için uyuşturucu madde kullanımı raporu vermiş sanırsam. Ne kadar doğrudur bilemem tabi.

Ekşi Sözlük'te yazılan hiç bir şeye güvenmem. En son THY rezaleti diye bir başlık açılmıştı. En sonunda başlığı açana THY Hukuk birimi tarafından tazminat davası açıldı haksız yere şirket imajı kötülemekten, onun için orada ki başlıklara hep bir şüphe ile bakıyorum.
Izledigi hic bir filmden, diziden ve okudugu hic bir kitaptan memnun olmayan ve marjinal olarak görülebilecek tiplerle dolu bir platform haline gelmis. Bazi siyasetcileri övmek icin üye olan ve para karsiligi yazar yapilan bir kac tip bile olabilir.

Gündemde ne var diye girip baktiginiz zaman %80 hep sacma sapan basliklar. 3-4 sene önceki kalite yok.

Bilmem kaçıncı çalışma saatinde olan ya da kafası farklı yerde olan doktorlar olabilir. İnsan sonuçta bu hata payı her zaman mevcut, makinalarda bile çok çok düşükte olsa var.

Ellerdeki titremeye nazaran vermiş sanırım, test yaptırmak için uyuşturucu madde kullanımı raporu vermiş sanırsam. Ne kadar doğrudur bilemem tabi.

Yurt disinda yasayan biri olarak ne zaman bizim memlekete gelsem hastaneler hep dolu yahu. Bu cok ilginc geliyor bana. Neredeyse grip olan acil bölümüne daliyor. Sanirim 2 veya 4 yil öncesiydi, bir grip oldum adam bana 4 farkli ilac verdi. Dandik bir özel hastaneydi Antalya'da. 2 veya 3 gün sonra hepsini icmemeye basladim. Bu kadar ilac verilir mi? Bu olayin devlet hastanesinde olmasini sizin dediginiz gibi yorumlamamiz gerekiyor sanirim.

Hangi sartlarda calistiklarini biliyorum
Kole gibi kullaniyorlar adamlari ama bana bu olay sacma geldi doktorun yerine kendimi koyuyorum 56 yasinda bir adam gelse elinde bacaklarinda titreme gorsem ilk olarak uyusturucu kullandigindan suphe etmem yaw

Ha belki dedigin gibi prosedur geregi oyle yazmistir teste sokmak icin fln orasini bilmiyorum

Üst Alt