Sivrihisar Devlet Hastanesi Acil Servisinde Rezalet! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sivrihisar Devlet Hastanesi Acil Servisinde Rezalet!

Kadina siddet, Doktora siddet, her yil abidik gubidik secim kavgalari, insanlar en ufak seyde birbirine giriyor artik. Inanmasi güc ama bunlara dur diyebilecek 1 insan cikmadi henüz.

Cunku bunlara dur diyecek bir insan cikarsa da iyi halimiz onun omruyle sinirli oluyor. Bu ulke iyi niyetli diktatorlere muhtac.

Ya duzenli olarak iyi niyetli diktatorlerin basimiza gecmesini saglamaliyiz, ya da demokrasiyi icsellestirecek sekilde kulturel bir atilim yapmali ve "sark kurnazligi" denilen konsepti arkamizda birakmaliyiz.

Kadina siddet, Doktora siddet, her yil abidik gubidik secim kavgalari, insanlar en ufak seyde birbirine giriyor artik. Inanmasi güc ama bunlara dur diyebilecek 1 insan cikmadi henüz.
Ortadoğu zihniyeti aşılanmaya çalışıldı bu ülkeye senelerdir. Ben eski zamanları pek hatırlamam,bilmem. Büyüklerimin dediklerine göre konuşuyorum.

Başarılı da olundu bir nevi. Bizim çoğu insanımızın şu ortadoğu bataklığında yaşayan eğitimsiz ya da caril güruhlardan ne farkı kaldı?

Başlığa gireyim dedim yine uçmuş ekşisözlük. Sanırsın hepsi sağlık bakanlığında müfettiş. Eksik anlatılan şeyler olduğunu düşünüyorum

PKK sevicilerin olmadigi ve keyifli zaman gecirebilecegim ender platform GSC oldugu icin buradayim daha cok ama dogru dürüst bilgi edinmek icin ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Televizyon izlememek mesela iyi bir karar bence. Bundan sasmiyorum. Youtube cok iyi. 4 yildir bir foruma daha üyeyim mesela, isim vermeye gerek yok. 88 mesaj yazmisim orada. Sarmiyor.

Ulke gundemini bu kadar takip etmek ruh sagligini bozuyor
Eskiden twitter fb ekşi dh vb platformlari hayvan gibi takip ederdim
Surekli haber surekli gundemin icindeydim son 1 2 secimden sonra saldim artik zaman gectikce de bihaber olmanin bunyeye daha iyi geldigini dusunuyorum

Gecen de demistim yine diyorum.

Eskisözlügün boku cikmistir her türlü kapatilmasi gerek. Kisitlamalara karsi olan birisi olmama ragmen is cigirindan cikmis artik, ne kadar pislik varsa eksisözlükte toplanmis.

Not: Bu yasanan olaydan alakasiz diyorum bunu.

Izledigi hic bir filmden, diziden ve okudugu hic bir kitaptan memnun olmayan ve marjinal olarak görülebilecek tiplerle dolu bir platform haline gelmis. Bazi siyasetcileri övmek icin üye olan ve para karsiligi yazar yapilan bir kac tip bile olabilir.

Gündemde ne var diye girip baktiginiz zaman %80 hep sacma sapan basliklar. 3-4 sene önceki kalite yok.

Yurt disinda yasayan biri olarak ne zaman bizim memlekete gelsem hastaneler hep dolu yahu. Bu cok ilginc geliyor bana. Neredeyse grip olan acil bölümüne daliyor. Sanirim 2 veya 4 yil öncesiydi, bir grip oldum adam bana 4 farkli ilac verdi. Dandik bir özel hastaneydi Antalya'da. 2 veya 3 gün sonra hepsini icmemeye basladim. Bu kadar ilac verilir mi? Bu olayin devlet hastanesinde olmasini sizin dediginiz gibi yorumlamamiz gerekiyor sanirim.

Ssg Kanzuka devrettiginden beri sozlugun seviyesi yerde.
Reklam yapisi tema degisikligi haricinde yazar kalitesini de dusurdu herif.
Icerisi teror sevici kisilerle doldu
Eskiden cidden boyle degildi

Gecen de demistim yine diyorum.

Eskisözlügün boku cikmistir her türlü kapatilmasi gerek. Kisitlamalara karsi olan birisi olmama ragmen is cigirindan cikmis artik, ne kadar pislik varsa eksisözlükte toplanmis.

Not: Bu yasanan olaydan alakasiz diyorum bunu.

Sozlugun kurucusu Sedat "ssg" Kapanoglu sozlugun mevcut durumundan memnun degil
Gecen bir videosunu izledim dusen kalitenin farkinda epey elestirdi gerekli degisikler yapilacak eski kaliteyi yakalamaya caliscaz fln diyordu ama zor artik

Başlığa gireyim dedim yine uçmuş ekşisözlük. Sanırsın hepsi sağlık bakanlığında müfettiş. Eksik anlatılan şeyler olduğunu düşünüyorum

Belki eksiksiz anlatilmistir, ki bu dusuk bir ihtimal ama hadi oyle oldugunu varsayalim.

Devlet hastanemizin doktorlarina sacma bir is yuku dusuyor, vatandas da doktorlugu hizmet sektoru isi saniyor. Bu sebepten oturu doktorlarimiz hem fazla calistirilarak yipratiliyor hem de sacma sapan ismarlama ilac ve test tuccari muamelesi goruyor.

Toplumun buyuk bir kismi doktorun sadece saglik rahatsizligi hissedilince gidilecek bir yer oldgunu idrak edebilmis degil. Saglik ocaklari mahalleli teyzeler icin sosyallesme alanina donusuyor. Zaten "beles" oldugu, yurdumuz insaninin da belese olan meraki dusunulunce cok rahat hayal edebilirsin manzaralari.

Zaten buyuk cogunluk da doktorlarin isine karisiyor. Yok su su kisi su ilaci kullanmis iyi gelmis bana da yazsana, su testi yaptirsana vs. Bunlar doktorun isidir. Doktor seni muayene eder, karar verir, ilac yazar veya test yapar. Bizde bu zincir bozuk oldugundan malpractice mevzusu da ortadan kalkiyor, cunku doktorlar sureci sagduyu ve heuristics ile yonetmeye basliyorlar. O yuzden bu "rezalet"ler yayginlasabiliyor.

Ozellikle birileri bunu secim propagandasi olarak kullanmaya, hatta meydanlarda "doktorlugu bitirdik gidin tepe tepe kullanin" demeye getirdigi icin her sey her gun daha kotuye gidiyor.

Zaten acilde silah cekmelere falan girmiyorum o apayri bir rezalet.

Allah'tan TTB gibi kuvvetli bir meslek orgutu var, yoksa her sey cok daha kotu olurdu.

Ulke gundemini bu kadar takip etmek ruh sagligini bozuyor
Eskiden twitter fb ekşi dh vb platformlari hayvan gibi takip ederdim
Surekli haber surekli gundemin icindeydim son 1 2 secimden sonra saldim artik zaman gectikce de bihaber olmanin bunyeye daha iyi geldigini dusunuyorum
Tv-gazete falan takip etmemek en doğrusu

A haber gibi şereften haysiyetten namustan yoksun tv kanallarını izleyeceğime müzik dinlerim veya kitap okurum. gösterilen ve anlatılan şeyler saçmalıktan başka bir şey değil. bir süre sonra çıldırırsın. ülke olarak psikolojimiz çok bozuk. antidepresan içmeyen yok neredeyse. Memleket bitmiş

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Olaydan bağımsız sağlık personellerinin işi çok zor ya.İnsanla uğraşmak dünyanın en zor işi.

Bence zorlukla alakasi yok sistemle ilgili sorun var Turkiyede bu olay ilk degil sonda olmayacak. Mesela ben Kanadada yasiyorum burada el uyusmasi, ayak uyusmasi , gogus agrisi ve nefes darliginda seni acil blr sekilde iceri alirlar ve kalbini kontrol ederler. Hastaneye ilk giriste herkese sorarlar goguste agri veya herhalgi bir yerde uyusma var mi diye.

Ornegin ben Turkiye’ye tatile gittiginde rahatsizlanmistin hastaneye gider gitmez sanki serum hazir beni bekliyor gibi taktilar ne bir test yaptilar nede baska birsey yanlis seyler bunlar bende ciddi birsey olsa oracikta olurdum zaten serum ne yapabilecek.

Abi herkes afedersiniz kuş kadar aklıyla doktor takılıyor ekşide.. Hep aynı muhabbetler bir kişi de ulan ben hiçbir tıp eğitimi almadan şunları algılıyorum da bu adam min 6 yıllık tıp eğitimiyle(uzmanlık yapmadı diyelim) nasıl anlamaz diyemiyor.. Mutlaka arada anlatılmayan detaylar vardır.. Özellikle İnternet akıllı telefon tablet kullanımının artışıyla takriben 2008-2009 sonrası diyelim aşırı tahammülsüz çok bilmiş bir linç nesli yetişiyor maalesef düzgün olanlar da bu akımla bozuldu..
Doktor hatası olmaz mı tabi ki de olur belki bu olayda da vardır hatası ama burada aktarılan rezaletlerin ancak %5-10u gerçeklik payı içerir..

Tutturmuşsunuz her olayda bir ekşisözlük kapatılsın türküsü gidiyorsunuz beyler de alo günaydın ülkede sosyal medya olmasa adaletin zerresi dahi kalmadı bilmem farkında mısınız? İnsanlar seslerini bir yerlere duyurmazsa sosyal medyadan asla ama asla dikkate alınmıyorlar twitter bir ekşisözlük 2 maalesef işlerin bu hale gelmesi çok üzücü ama bu durumda şu platformların kapatılmasını destekliyorsanız siz de yanlış taraftasınız demektir. Eğer anlatılanlar yanlış ise zaten araştırılıp yanlış olduğu ortaya çıkar ya değilse ve kimse umursamıyor ise? Alın delili, kanıtı olan ama hepsinin üzerine çöküldüğü, kolluk kuvvetleri tarafından takibi yapılmadığı Rabia Naz olayı gün gibi ortada. Her türlü aile içi orgy, kaynın kayna kaynaması konseptli konuları işleyen Müge Anlı dahi, intihara özendirmemek için reddediyor aileyi güya ne tatlı bir tesadüf değil mi?

ekşisözlük kapatılsın demek yanlış , her zaman sosyal medya var olacak , alternatifleri çıkacak ve bu tür paylaşımlar yapılacak.

bir platformu kapatarak bunu engelleyemezsiniz , sorun daha derin , eğitim sorunu.

PKK sevicilerin olmadigi ve keyifli zaman gecirebilecegim ender platform GSC oldugu icin buradayim daha cok ama dogru dürüst bilgi edinmek icin ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Televizyon izlememek mesela iyi bir karar bence. Bundan sasmiyorum. Youtube cok iyi. 4 yildir bir foruma daha üyeyim mesela, isim vermeye gerek yok. 88 mesaj yazmisim orada. Sarmiyor.
Twitterdan güvenebileceğin tarafsız kaynakları takip edebilirsin. Alttaki kanser yorumları okumamak şartıyla tabi. Ben de hiç TV izlemem genelde Twitterdan haberim olur

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ekşide bu tarz provokatif, yalan yanlış bir içerik girerseniz ve gündem olursa eninde sonunda yalanınızı ortaya çıkartırlar. Bir kaç vak'a da görüldüğü üzere kimliğinize kadar ifşa da edilebilirsiniz. Dolayısıyla iç denetim mekanizması en sağlam medya aygıtıdır Türkiye'deki. Yoksa yalan haber her platformda olur.

Buradaki haberi okuyup devamını takip etmeyen, kaynak aramayan, araştırmayan insanlar için bir algı oluşturma sorunu var elbette ama o adam zaten ne görse inanıyordur, ekşi değil de facebooktaki birisi kandırır bu sefer de.

Tam olarak konuyla alakalı değil ancak doktorluk-hemşirelik daha doğrusu genel olarak hastane ortamı ve psikolojisiyle ilgili enteresan bir yazı okumuştum. Daha doğrusu yazıyla hastane ortamını kafamda birleştirdim. Bir test var, binlerce fotoğraf çok hızlı bir şekilde gösteriliyor. Net olarak seçemiyorsunuz hepsini. Bazılarını daha iyi yakalayabiliyoruz ama. Örneğin bir bıçak fotoğrafı, kan, kopmuş uzuvlar, kaplan, yılan vs. Hep bu tarz görüntüler kalıyor aklımızda. Halbuki o fotoğrafların içinde aynı oranda mutlu sahneler de var. Gülen bir bebek, şahane bir manzara, bir kedi yavrusu vs. Ancak evrimsel psikoloji gereği daha önce bizim için tehlike oluşturduğuna kanaat getirdiğimiz şeylere daha çok dikkat ediyoruz. Bilinçsiz olarak. Beynin uyarı levhaları gibi düşünün. Ve hastane ortamında sürekli bunlarla berabersiniz. Ölüm, hastalık, kan, iğne, neşter vs. Zaten herkes için gerici bir ortam ancak sağlık çalışanları için ekstra bir stres yaratıyor. Bunu bilinçli olarak fark etmeyebilirsiniz ancak sürekli sizi tetikte olmaya zorlayan, tehlikede olduğunu hisseden bir bilinçaltınız oluyor. Gelecek nesiller için bitmiş bir batarya resmi o seçilime dahil olabilir örneğin, tehlike arz ediyor zira çoğu insan için.

Ekşi Sözlük'te 2006'dan beri yazıyorum. Sözlüğün allak bullak olduğuna en iyi şahit edenlerden biriyim. Girip okumaya değer içerik neredeyse kalmamış. İnsanlarda da anlayış, mizah ölmüş durumda. Espri olduğu milyonlarca km'den belli olan bir çok konu ciddiye alınıp konu içinde faciaya dönüşen kavgalar var artık. Kısacası artık neredeyse yazmıyorum, günde iki defa sadece gündeme bakıyorum.

Ama asla kapatılmamalı ve kapatılması bile düşünülmemeli. Ekşi Sözlük'ün gündeme getirip kamuoyu oluşturduğu ve birçok kişinin hayatını kurtardığı, destek olduğu çok güzel olaylar var. Bunlar için bile Ekşi Sözlük'ün pis ortamına katlanılabilir.

Üst Alt