Sizce Asıl Sorunumuz ne? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce Asıl Sorunumuz ne?

asıl sorun oyun mantalitesi. ben şahsen yedlin ve saraçiyi orta sıra oyuncu olarak görüyorum. ama oyunun cılkı çıktı sağ bek sol bekten kanadı parsellemesini bekliyorsun savunma yapsın çıksın gitsin asist yapsın falan. stopelerden bütün maç boyunca oyun kurmasını bekliyorsun güya yarı sahaya yıkıyorsun oyunu. Top kaptırıldığı anda rakip orta saha ile bile karşılaşmadan direk oyunu kuran stoperler ve kaleci ile karşı karşıya kalıyor. saçma sapan bir oyun mantığı türetildi son zamanlarda. pas oyunuymuş bilmem ne her futbolcu buna musait mi? veya bu oyuna evrilebilir mi? sanki her oyuncunun çok iyi pas yeteneği var takımda. Orta sahaların artık ne iş yaptığını anlayan varsa beri gelsin. adam akıllı bir tane ikinci topu alamıyorsun. rize maçı örneğinden boldrin gibi adam şov yaptı. o kadar boş alan var ki maç boyunca..bu oyun mantalitesini değiştirmek lazım. sende kerem var onye var. boşu boşuna macera arıyor oyun sisteminde. her takımı 2-3 lük yapabilecek bir takım şu anda bu ligde. hücum oyunu desen etkili verimli oynayamıyorsun savunma oyunu oyna desen onu da beceremiyorsun. sahaya iyi yayılamıyorsun. kondisyonun herkes kadar ya var ya yok fiziksel olarak da hiç bir takıma üstünlüğün yok. daha geri gitmedim son 10 maçta 2 maç 4 tane 8 maç 5 tane maç içerisinde oyuncu değişikliğine gitmişiz. hazırlık maçı mı oynuyoruz ne oluyor? bir de her hafta illa iki-üç oyuncu bir önceki haftadan farklı oluyor..

As bir kadromuzun olmaması.
Fatih hoca tüm oyuncular 11 e hazır olacak dedi geldiğimiz yerde hiç kimse 11 e hazır değil değişmeyen sadece 3 isim var.
Muslera, Marcao bir de Gedson dışında kimse Galatasaray 11i sayamaz, yanılır.
Forma kazanmakta kaybetmekte bu kadar kolay olmamalı
Sistem içinde aynısı geçerli..
Galatasarayın kadrosu ne sistemi ne bilen yazsın?

Sistemsizlik
Taktiksizlik
Evlat sevgisi
Hucum setlerin olmamasi
Hucum CALISILMAMASI
Korner sorunsali
Sahada dagilim
Defans skandallari

Birisi cikip desinki, arkadas biz boyle oynuyoruz. Mohamed ve Falcaoya uzun top atiyoruz, ordan onlar topu tutacak, ve Gedson ve Akbaba yarimdiyla kaleye sut atacaz. vesaire

4 senedir takimin basinda, takim her sene geriye gidiyor. Yonetim istedigi oyunculari aldi, ama hala bir oyun yok. Bu sene bir tane rakip cikti, oda Sergen ve beyimiz darma dagan oldu.

Sergenin yanina, Fener'de Bulut degilde kariyerli bir adam olsaydi suan 4-5 sirada debeleniyorduk.

Bu adam emekli olmadan bize hayir gelmiyecek.

Herkes suclu bir tek kendisi sucsuz, hakem, mhk, tff, oyuncular, rakip kulube, rakip oyuncular.

Sen sahada Galatasaray gibi cakip gidersen, sana hic kimse birsey diyemez.

Hadi abi hadi, git torun falan sev. uza

asıl sorun oyun mantalitesi. ben şahsen yedlin ve saraçiyi orta sıra oyuncu olarak görüyorum. ama oyunun cılkı çıktı sağ bek sol bekten kanadı parsellemesini bekliyorsun savunma yapsın çıksın gitsin asist yapsın falan. stopelerden bütün maç boyunca oyun kurmasını bekliyorsun güya yarı sahaya yıkıyorsun oyunu. Top kaptırıldığı anda rakip orta saha ile bile karşılaşmadan direk oyunu kuran stoperler ve kaleci ile karşı karşıya kalıyor. saçma sapan bir oyun mantığı türetildi son zamanlarda. pas oyunuymuş bilmem ne her futbolcu buna musait mi? veya bu oyuna evrilebilir mi? sanki her oyuncunun çok iyi pas yeteneği var takımda. Orta sahaların artık ne iş yaptığını anlayan varsa beri gelsin. adam akıllı bir tane ikinci topu alamıyorsun. rize maçı örneğinden boldrin gibi adam şov yaptı. o kadar boş alan var ki maç boyunca..bu oyun mantalitesini değiştirmek lazım. sende kerem var onye var. boşu boşuna macera arıyor oyun sisteminde. her takımı 2-3 lük yapabilecek bir takım şu anda bu ligde. hücum oyunu desen etkili verimli oynayamıyorsun savunma oyunu oyna desen onu da beceremiyorsun. sahaya iyi yayılamıyorsun. kondisyonun herkes kadar ya var ya yok fiziksel olarak da hiç bir takıma üstünlüğün yok. daha geri gitmedim son 10 maçta 2 maç 4 tane 8 maç 5 tane maç içerisinde oyuncu değişikliğine gitmişiz. hazırlık maçı mı oynuyoruz ne oluyor? bir de her hafta illa iki-üç oyuncu bir önceki haftadan farklı oluyor..
Sucu kendinde görmedigi icin her kötü mac sonrası oyunculara kızıp sonraki mac 3-4 oyuncuyu kesiyo gene olmuyo bi sonraki mac gene 3-4 oyuncu farklı oluyo sürekli oyuncak gibi oynuyo takımla asıl en büyük sorun kendi farkında degil adam dünkü mac icin rakip 18 de oynadık diyo kafa gitmiş ya izlediginin farkında degil yada kasti yapıyo yardımcıları ztn kukla salla başı al maaşı

Bu çok doğru bir tespit.

Bizim sezon başlarına gidelim misal. Sezon öncesi kampını başka takımda geçirip bize transfer sezonunun son günlerinde gelen adamların fizikalitesi çok daha iyi oluyor. 3 ay sonra o da kötü seviyeye geliyor tabi.

Bizi ve ligi önemsememiş olabilir, çok iyi topçuydu falan demiyorum ama geçen sene Nzonzi’de bunu çok net gördük mesela. Sahada fizik olarak ayakta kalabilen ilk adam oydu.
Nzonzi güzel örnek olmuş, onu savunmak amacım değil ama antreman kalitesinden dem vurmuştu çok hafif kalıyor demişti. Keza Fernando'da bizden gidince bu yönde söylemi olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Tudor dönemi mesala sahada oyuncular parçalıyordu rakipleri. Bu zamana kadar hatırladığım en yüksek fizik gücü o takımda vardı. O işin taktik yönünü beceremedi. Derbilerde saçmaladı.

Nzonzi güzel örnek olmuş, onu savunmak amacım değil ama antreman kalitesinden dem vurmuştu çok hafif kalıyor demişti. Keza Fernando'da bizden gidince bu yönde söylemi olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Tudor dönemi mesala sahada oyuncular parçalıyordu rakipleri. Bu zamana kadar hatırladığım en yüksek fizik gücü o takımda vardı. O işin taktik yönünü beceremedi. Derbilerde saçmaladı.
Aman Tudor deme şimdi biri cıkar şu macta 4.5 yedi der

Şunu yazarken cidden içim parçalanıyor ancak;
Karbonat Erol un bile sistemi vardı topu rakibe verip kontra oynuyordu adam %20-30 topla oynuyor ısrarla yapıyordu bunu eleştirilere aldırmıyordu da en son Beleşoğlu müdehale etti kaybettikleri maçtan sonra da Karbonat; top bizdeydi ne oldu yenildik dedi..
Bizim sistem yok arkadaşlar sezon başı kampta belirlenir bu zıkkım sonrada mecbur kalınmazsa değişmez

yönetim ve kadro kalitesinde problem olduğunu düşünmüyorum. Kısıtlı imkanlarla yönetim elinden geldiğinde transferler yaptı maaşlar ödendi vs vs kadromuzda hiç fena değil en azından kötü hiç değil. Bence Hocanın istediği oyuncular hocanın oynatmak istediği oyunu oynuyamuyor ( ne oynatmak istediğini zaten bilen yok ) bu yüzden en büyük fatura hocaya çıkar. kadroyu oluşturan o çünkü .90 dakikanın hiç bir yerinde oyun planı yok . Tek oyun planı oyuncu perfonmansına dayalı. Fersah fersah bizden daha iyi futbol bildiğinden şüphemiz yok fakat öz eleştiri sıfır hocada. Bu yüzden hatayı göremiyor.Çevresi zaten onu tanrı parçacığı gibi gördüğü için hatalarını hocaya söylemiyordur yada söyleyemiyor.

Çağ dışı bir futbol oynuyoruz,çağ dışı bir antrenman sistemimiz var,çağ dışı bir futbol mentalitemiz var kısacası bu topraklar gibi herşey çağ dışı sadece bizim takıma bağlamayın ve o çok sevdiğiniz alman hocaların gelipte bizi kusursuz bir takım yapacağına inanacak kadar da hayalperest olmayın arkadaşlar.

Bazı şeyler olmuyorsa olmuyodur zorlamaya gerek yok sizde ümidi kesin

Burada sıkıntının Galatasarayda, yönetimde ya da futbolcularda olduğunu düşünmek, aramak gayet normal. Ancak öyle değil bence...

Ancak benim görüşüme göre sıkıntı ülkede. Bu sene 1. olan seneye 5. oluyor. Siyaset her şeye karşıyor. Eğitim her alanda çok kötü, ekonomi bitik... Biz de zannediyoruz ki Fatih Terim kötü, onyekuru zayıf...vs.vs.

Kardeşim ülke bitik ülke, her anlamda bitik Dün süper dediğin Beşiktaş 2 gün sonra pat ala aşağı ediliyor, Hiç bir şey yokken bir bakıyorsun hocana 10 maç ceza vermişler...

Bu sadece sana yapılan bir şey değil herkese yapıyorlar. Her hafta en az 3 hakem ciddi ciddi konuşuluyor tartışılıyor üstelik vara rağmen.

Allah aşkına bizim hangi işimiz düzgün liyakat sahibi insanlar tarafından yapılıyor ki işler rayına girsin... Boş yere birbirimizi yiyoruz. Ben dünden beri ne tv açabiliyorum ne bilgisayar yazıklar olsun

Burada sıkıntının Galatasarayda, yönetimde ya da futbolcularda olduğunu düşünmek, aramak gayet normal. Ancak öyle değil bence...

Ancak benim görüşüme göre sıkıntı ülkede. Bu sene 1. olan seneye 5. oluyor. Siyaset her şeye karşıyor. Eğitim her alanda çok kötü, ekonomi bitik... Biz de zannediyoruz ki Fatih Terim kötü, onyekuru zayıf...vs.vs.

Kardeşim ülke bitik ülke, her anlamda bitik Dün süper dediğin Beşiktaş 2 gün sonra pat ala aşağı ediliyor, Hiç bir şey yokken bir bakıyorsun hocana 10 maç ceza vermişler...

Bu sadece sana yapılan bir şey değil herkese yapıyorlar. Her hafta en az 3 hakem ciddi ciddi konuşuluyor tartışılıyor üstelik vara rağmen.

Allah aşkına bizim hangi işimiz düzgün liyakat sahibi insanlar tarafından yapılıyor ki işler rayına girsin... Boş yere birbirimizi yiyoruz. Ben dünden beri ne tv açabiliyorum ne bilgisayar yazıklar olsun
Bir kac eklemede ben yapayım biz kendimizi bi halt sanıyoz millet olarak ama tenbel ve disiplini seven bi millet degiliz sporuda sevmiyoz sistem komple cöp yani ülkedeki

Bir kac eklemede ben yapayım biz kendimizi bi halt sanıyoz millet olarak ama tenbel ve disiplini seven bi millet degiliz sporuda sevmiyoz sistem komple cöp yani ülkedeki
kesinlikle haklısın. herkes her şeyi biliyor ayrıca. demen gibi karşına porto çıkıyor oooo çakarız, benfica çıkıyor ooo koparırız sen kimsin oğlum...

Senin 5 yılda bir gittiğin yere her sene gidiyorlar. vallahi genç arkadaşlarım kaçıp kurtarsınlar kendilerini yol yakınken

Üst Alt