Sizce Asıl Sorunumuz ne? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce Asıl Sorunumuz ne?

Bence anket coklu secimli olmali.

Zamansiz transferler ve yapilmayan transferler (bu takim forvetsiz oynadi uzunca) o yuzden Yonetim sonra teknik heyet hoca dahil, sonra futbolcular ve futbolcu kalitesi.

Sene başından beri imparatorumuz hücuma çıkarken şu 3 yoldan birini uyguluyor.
1) Muslera topu alır ve saracci'ye verir, saracci marcao'ya verir, marcao lyundama'ya verir, lyundama marcao'ya verir, marcao etebo'ya verir, etebo lyundama'ya verir, lyundama uzun oynar ve rakip savunma topu karşılar.
2) Muslera topu alır ve marcao'ya verir, marcao lyundama'ya verir, lyundama etebo'ya verir, etebo lyundama'ya verir, lyundama marcao'ya verir, marcao saracci'ye verir, saracci marcao'ya verir, marcao topla ileri çıkarken topu kaptırır ve karşı atak yeriz.
3) Muslera topu orta saha çizgisinin solunda bekleyen saracci'ye verir, saracci e.kılınç'a verir, e.kılınç marcao'ya verir, marcao e.kılınç'a verir, e.kılınç saracci'ye verir, saracci'nin yaptığı orta rakip savunmacıya çarpıp taca gider.
Adamın 3 senedir oturttuğu sistem bu. Her maçta bu senaryoyu en az 10 ar defa izliyoruz.

onların da büyük kısmı yanımızda artık tatlım
Ya işte bu bana çok saçma geliyor. Terimci ocu bucu. Bu Galatasaray taraftarı neden bölünmüş böyle anlamadım. Bizim taraftar akıllı diyodum bizdemi bozuluyoruz acaba. Ya Terimci olmayan Galatasarayli kendine Galatasarayli demesin adam onca şey yaşattı bize. Ama Terim hata yapınca söylemeyen. Yaptığı her hataya ragmen doğru yaptığını savunanlarda normalde Galatasarayli olamaz. Çünkü kötülüğünü istiyorlar demekki. Ama burdaki herkes koyu taraftar dimi. Birine soyle bakalım sen Galatasarayli değilsin diye direk sover sana. Demekki sorun bu değil sorun ayrışma. Terimi seversin desteklersin yada beğenmez eleştirirsin bunlar çok normal şeyler. Ama olay şuna dönmüş. "Terimciyim ulan sapına kadar bu Terim düşmanları sevinmesin diye hoca takımı küme düşürse yinede arkasında olcam inat değil mi" Diğeri ne yapıyor En ufak biseyde hemen Terime sallıyor. Takımın başarısız olması bile onu haklı çıkaracağı için ben demiştim diyeceği için önem arz etmiyor ona. Bunun yerine herkes birbirinin fikrine saygı duyup biseyci olmasa daha iyi olur. Ben hocayı çok seviyorum ama kurduğu yanlış kadro ve bazı yanlış taktik seçimleri yuzuden özellikle son 4-5 maç zictik maalesef ve çok üzücü ayrıca sinir bozucu birşey. Buda benim fikrim bir çok kişi gibi

Yönetim suçlu, zemin suçlu, hükümet suçlu, hakemler suçlu, transferler suçlu, mhk suçlu, acun suçlu, yağlı çocuk suçlu, jüpiter suçlu....

Bir tek Terim suçlu değil........yersen tabiki.

Belli dönemlerde yönetime çok laf edildi burada ki çoğunda hakliydik ama adamlar eldeki paraya göre finansal fair olay olayına dikkat ederek olabilecek en mantıklı hamleleri yapmaya çalıştılar bu aşamadan sonra sorumlu kesinlikle teknik ekiptir ...

En büyük problem, yönetim, sonra hoca ve ekibi, sonra saha dışı faktörler. En son da futbol şanssızlığı.

Fatih Terim'in kişisel olarak suçu yok diyemeyiz, kesinlikle çok formsuz. Kendisi GS camiası için çok şey ifade ediyor, kabul. Diğer takımlar bir FT bulmak için yıllardır uğraşıyorlar, 1%'ini bulsalar heykelini dikerler.

Tekrar söyleyelim, FT GS camiası için çok şey ifade ediyor. Bir söylemi ile bütün camiayı kenetleyebiliyor, ayrıca oyuncular üzerinde (kariyerli ya da değil) muazzam saygın bir otorite kurabiliyor. Rakiplerin psikolojisi ile oynayabiliyor. Orijinal söz ve ifadeleri ikonikleşiyor, mesela "organize kötülük", "tuzak bertaraf etmek" gibi.

Dolayısıyla ben Fatih Terim yaşadığı sürece, futbolun içinde kaldığı sürece GS ile organik bağının devam etmesinden yanayım.

Son olarak kendisi 70 yaşına geldi neredeyse, bildiğim kadarıyla 67.

Bu yüzden, GS, futbolda Fatih Terim'in sorumlu yönetici olduğu, yeni ve modern bir yapılanmaya gitmeli.

fatih-terim-mimikleri_1733332.jpg

Sistemsizlik ve oturmuş bir taktik ve teknik kültürün olmayışı.
Mesela Bayern'e bakın. Real'e bakın. Kim gelirse gelsin, kim giderse gitsin, bu adamlar hep belirli bir standarttadır ve aşağı-yukarı aynı futbolu oynar. Aynı stratejiyi izler.
Bizimse önümüz ardımız belli değil. En büyük problem bu. Belirli bir sistem oturtmadık. Ve oturtabileceğimizi de sanmıyorum.

Belli dönemlerde yönetime çok laf edildi burada ki çoğunda hakliydik ama adamlar eldeki paraya göre finansal fair olay olayına dikkat ederek olabilecek en mantıklı hamleleri yapmaya çalıştılar bu aşamadan sonra sorumlu kesinlikle teknik ekiptir ...
Şuna gerçekten inanıyor musun renkdaş ? Rica ediyorum al çayını kahveni ister bu forumda ister web üzerinde Galatasaray haberlerini bir daha gözden geçir. Tamam finansal açıdan dar da bir dönemde geldiler bu doğru ancak bjk de darda iki üç sezondur. Bana Gomis’in gönderilişini, Diagne’ye verilen bonservis ücretini ki haftalarca transfer bekledik ellerine yüzlerine bulaştırdılar nice isimler yazıldı çizildi, forvetsiz oynadık biz ya Eren falan demeyin adını hatırlayan yok. Forvetsiz Galatasaray CL’de oynadı koca yarım sezon da ligde savaş verdi. Üstüne hiçbir gücü ve yaptırımları yok ne medya ne de federasyon üstünde. Network’lerinin olmadığı çok aşikar. Bak örnek vereyim, Aysal. Bizzat gider görüşürdü. Real’in yöneticisinden tut Almanların idarecisine kadar network’ü vardı. Süren de böyleydi Canaydın da. Son olarak zemin, daha stadından bihaber yönetimden bahsediyoruz. Normal mi bunlar sence ?

asıl sorun oyun mantalitesi. ben şahsen yedlin ve saraçiyi orta sıra oyuncu olarak görüyorum. ama oyunun cılkı çıktı sağ bek sol bekten kanadı parsellemesini bekliyorsun savunma yapsın çıksın gitsin asist yapsın falan. stopelerden bütün maç boyunca oyun kurmasını bekliyorsun güya yarı sahaya yıkıyorsun oyunu. Top kaptırıldığı anda rakip orta saha ile bile karşılaşmadan direk oyunu kuran stoperler ve kaleci ile karşı karşıya kalıyor. saçma sapan bir oyun mantığı türetildi son zamanlarda. pas oyunuymuş bilmem ne her futbolcu buna musait mi? veya bu oyuna evrilebilir mi? sanki her oyuncunun çok iyi pas yeteneği var takımda. Orta sahaların artık ne iş yaptığını anlayan varsa beri gelsin. adam akıllı bir tane ikinci topu alamıyorsun. rize maçı örneğinden boldrin gibi adam şov yaptı. o kadar boş alan var ki maç boyunca..bu oyun mantalitesini değiştirmek lazım. sende kerem var onye var. boşu boşuna macera arıyor oyun sisteminde. her takımı 2-3 lük yapabilecek bir takım şu anda bu ligde. hücum oyunu desen etkili verimli oynayamıyorsun savunma oyunu oyna desen onu da beceremiyorsun. sahaya iyi yayılamıyorsun. kondisyonun herkes kadar ya var ya yok fiziksel olarak da hiç bir takıma üstünlüğün yok. daha geri gitmedim son 10 maçta 2 maç 4 tane 8 maç 5 tane maç içerisinde oyuncu değişikliğine gitmişiz. hazırlık maçı mı oynuyoruz ne oluyor? bir de her hafta illa iki-üç oyuncu bir önceki haftadan farklı oluyor..
10 numara tespitler. Topu cok kolay kaybediyoruz ve cok zor kazaniyoruz.

Bi takim geriye düştüğü maclardan sadece 1 puan alıyorsa, her yeni gelen oyuncu geriye gidiyorsa, duran toptan hicbir tehlike yaratamıyor her top rakipte oluyorsa, son 4 macta ligin siradan takimlarindan 8 gol yiyorsa. Macera arayip bi anda sistemi taktiği degistirip yanlış oyuncu tercihleri ve değişikliklerle derede boğulmamıza sebep oluyorsa bu terim ve ekibine yazar.
Ne 1 puani yaw. Keske 1 puan alsaydik da simdi 3 - 4 puan fazlamiz olurdu. 7 macin 6'ini mi ne kaybettik. Sadece 1 beraberlik var

Üst Alt