Sizce NBA'nin Top 10 oyunculari kimlerdir? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizce NBA'nin Top 10 oyunculari kimlerdir?

Cevap: Sizce NBA'nin Top 10 oyunculari kimlerdir?

Gasol'un bu arada Memphis'deki en iyi yardımcısı Posey idi söyleyim şimdiden :D

Kendinle çelişme lan sende. Kobe'nin en büyük yardımcısı Smush Parker iken Suns'ın en çılgın döneminde 3 maç kazanmıştı. Kobe kazanmıştı yani. Bu Gasol'un ezik bi adam olduğu gerçeğini değiştirmez. 1 maç bile kazandıramadıysa bu bizim sorunumuz değil, Gasol'un ezikliğidir. :D

Yüklenin şimdi bana Lakerslılar :D

OHAAAAAAAAAAAA. Pasörlük konusunda Duncan Garnett'i mi öper? :D

Burada pasörlük derken oyun içerisine diğer oyuncularıyla katmayı falan demek istiyorum aslında. Duncan özellikle finallerde bu konuda çok iyi işler yapıyordu ki zaten şampiyonlukları bu sayede yaşamıştır.

Saf pasör olarak Garnett daha iyi ona bir şey demem zaten. Yalnış kelimeyi seçtim az önce.

Ben de böyle diyorum...

1)Kobe

ve digerleri...

Sıralamam:

1. Kobe

2. Nowitzki

3. Durant

4. Wade

5. Rose

6. Lebron

7. CP3

8. Carmelo

9. Deron

10. Pierce

Basketbol kısaların oyunudur, o yüzden uzun oyuncu koymam en iyiler listesine ben. Nowitzki'yi uzun olarak saymıyorum, saf yetenek olarak Kobe'nin ardından Nowitzki gelir benim için.

Yazmayayım dedim de olmuyo.Garnett Timberwolves'da oynarken tek kelimeyle manyağın tekiydi.Müthiş performanslar gösteriyordu ve takımını bir kademe üste çekiyordu.Bunda hem fikiriz zaten.Ancak şöyle bir durum var ortada.Bu iki oyuncunun da oynadıkları mevkii aynı ve karşılaştırma yapılması çok kolay.Birbirlerine karşı oynadıkları maçlarda hem performans olarak hem de istatistiksel olarak bariz şekilde Duncan'ın üstünlüğü söz konusuydu.Garnett'in tek avantajı Duncan'a karşı dış şut sokabilme özelliğiydi.Duncan hiç şüphesiz ki NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi temel bilgilere sahip,ne yapacağını çok iyi bilen ve her zaman takımı öne sürükleyen oyuncu oldu.Mr. fundamental lakabını boşuna almadı Duncan.Kariyerinde yakaladığı başarılar ve şu ana kadar ki geldiği konumla Garnett'ten 1 kademe daha yukarıdadır çoğu insanın gözünde.Bu demek değil ki Garnett kötüdür Duncan'dan.Ancak Duncan-Garnett'e göre hem kariyeri hem de şansının da etkisiyle daha üsttedir.Şahsen bu iki oyuncunun en iyi zamanlarında tercih yapmak gerekirse Duncan'ı tercih ederdim.

Genel olarak bakarsak Duncan diye anlarımda en iyi dönemleri karşılaştırırsak en iyi Duncan demek cidden saçma hocam. Adam çılgın atıyordu yahu. Tek başına batı finali oynattı bu adam. Guard gibi takımı yönlendirdi. 3'e çıkıp milleti yerleştirdi falan.

Kaldı ki Salih dingili Savunma bakımından ve asist bakımından Duncan>Garnett dedi, yılın gafına imza attı. Garnett lig tarihinin en iyi savunmacılarından biri la. -Salih Mode on- Hatta bunu birçok NBA yazarı, spikeri falan katılıyor- Salih mode off-

Yanlis anlamayin la ben kendim Lakersliyim ama Pau Gasol'un bu kadar overrate yapilmasini sevmiyorum.

Geçen sene finallerde acaip gicik olmustum. Perkins ve Garnett tecavuz etmisti.

Yanlis anlamayin la ben kendim Lakersliyim ama Pau Gasol'un bu kadar overrate yapilmasini sevmiyorum.

Geçen sene finallerde acaip gicik olmustum. Perkins ve Garnett tecavuz etmisti.

Hangi tecavüz ? Son iki maçta Gasol'un yaptıklarına bakalım? Kobe'cinin kralıyım ama 7. maçta kötüyken Gasol ile Artest getirdi maçı. Bunu da unutmamalı.

Okan pasörlük konusunda tamam ama savunma konusunda öyle Garnett'in senin dediği gibi önde falan değil. Bana göre Duncan daha öndedir hatta.

En basitinden NBA tarihinin en fazla blok yapan adamlarından bir tanesidir. 9. idi en son ki öyle bazıları gibi sadece blok yapmak için de yapmamıştır bu blokları.

Adam adama savunmada Garnett > Duncan olabilir bir ihtimal ama takım savunması + adam adama savunması ise Duncan > Garnett

Genel olarak bakarsak Duncan diye anlarımda en iyi dönemleri karşılaştırırsak en iyi Duncan demek cidden saçma hocam. Adam çılgın atıyordu yahu. Tek başına batı finali oynattı bu adam. Guard gibi takımı yönlendirdi. 3'e çıkıp milleti yerleştirdi falan.

Kaldı ki Salih dingili Savunma bakımından ve asist bakımından Duncan>Garnett dedi, yılın gafına imza attı. Garnett lig tarihinin en iyi savunmacılarından biri la. -Salih Mode on- Hatta bunu birçok NBA yazarı, spikeri falan katılıyor- Salih mode off-

Ben Garnett kötü demiyorum Garnett manyağın tekiydi diyorum zaten.Takımını her zaman bir üst kademeye taşıdı.Sprewell ve Cassell'li sezonda müthiş performanslar gösterdi ona lafım yok.Ancak çoğu maçta Duncan'a karşı pek bir varlık gösteremedi.İnsanların gözünde her zaman Duncan daha üst seviyede kaldı.Garnett'in savunması çok iyiydi Duncan'ın ki de her zaman iyidir ancak Garnett daha efektifti savunmada.Bütün pis işleri yaptığından dolayı çoğu zaman adı çirkef oyuncuya çıktı.Garnett'i günahım kadar sevmem en nefret ettiğim oyuncudur NBA'de ama yiğidi öldür hakkını ver demişler.Bazı olaylarda basının da büyük payı vardır.Duncan-Garnett çekişmesinde de Duncan her zaman daha sevilen adam oldu.Benim görüşüm de Duncan'ın daha iyi olduğudur.Fikirler değişebilir tabi senin Garnett daha büyük oyuncudur demen gibi.

Okan pasörlük konusunda tamam ama savunma konusunda öyle Garnett'in senin dediği gibi önde falan değil. Bana göre Duncan daha öndedir hatta.

En basitinden NBA tarihinin en fazla blok yapan adamlarından bir tanesidir. 9. idi en son ki öyle bazıları gibi sadece blok yapmak için de yapmamıştır bu blokları.

Adam adama savunmada Garnett > Duncan olabilir bir ihtimal ama takım savunması + adam adama savunması ise Duncan > Garnett

Boston takım savunmasını Garnett'in üzerine kurup herşeyi ona bıraktı. Boston zirveye yerleşti. Minnesota zamanında takım savunmasının herşeyiydi, Minnesota batı finali yaptı.

Garnett sakatlanıp Boston'da play-offları kaçırdı, Boston ezile ezile maç kazandı sonra elendi.

1. Howard

2. Kobe

3. LeBron

4. Wade

5. Chris Paul

6. Durant

7. Nowitzki

8. Rose

9. Carmelo

10. Rudy Gay

Boston takım savunmasını Garnett'in üzerine kurup herşeyi ona bıraktı. Boston zirveye yerleşti. Minnesota zamanında takım savunmasının herşeyiydi, Minnesota batı finali yaptı.

Garnett sakatlanıp Boston'da play-offları kaçırdı, Boston ezile ezile maç kazandı sonra elendi.

Aynısını Spurs yaptı 4 defa şampiyon oldu 3 defa Duncan Finaller MVPsi seçildi.

Yalnız Perkins'in hakkını da yemeyelim hoca.Nba'de pivotları en iyi savunan birkaç oyuncudan biridir Perkins.Geçtiğimiz finallerde son maçta olsaydı çok farklı olabilirdi o maç.Howard'a karşı gösterdiği performansları çok iyi hatırlarım.Boston da savunmayı başlatan adam Garnett'tir doğru ancak etrafındaki oyuncular da iyi sayılabilecek savunmacıdır.Bundan dolayı zaten çok iyi bir takım savunması yapıyordu boston.

Garnett > All PF.

Günümüzde değil tabi. Ama oynadığı zamanlarda tartışılmaz.

Sırf 2003 yılının NBA finalleri maçlarında gösterdiği performans yeter.

24.2 points 17 reb 5.3 blocks ve yaklaşık 5 asissts ortalama ile oynadı 6 maçta. Serinin 6. maçında da 21 sayı 20 rebounds 10 assists 8 blocks yaptı.

Başka da bir şey demem bu konu hakkında. :D

Ahanda sorum yapan arkadaşlar ne zaman isterse gelip çayımı kahvemi içebilir :D

Üst Alt