Sizin Hiç Başınıza Geldi Mi? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sizin Hiç Başınıza Geldi Mi?

Cevap: Sizin Hiç Başınıza Geldi Mi?

Bana da oluyor ama rahatsızlık duymuyorum. Hatta hoşuma gittiğini de söyleyebilirim.

Ayrıca bunun sebebi de belli... İnsan, yüz üstü yatarken, kalbi göğüs kafesinin arasına fazla sıkışıyor ve kısa süreli bir şok evresi geçiriyor. Bu ani sıçrayışla birlikte, kalbin rahata erdiği için şoktan çıkıyorsun.

Karabasan Nedir ?

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?

Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

Ayrıca sırt üstü yatma ve uykuya yeni dalma halinde olur.yan yatma önerilir.

Bende son 2 yıldır acayip bir mağlum olma durumu var.Ama öyle 3-5 kere değil artık 100 kere başıma geldi.

Bir sabah uyandım ilkokuldan bir kız geldi aklıma niyeyse yıllardır aklıma gelmiyordu,öğlen bir baktım kız beni Facebook'ta eklemiş.

Çocukluğumdan kalma bir şarkı aklıma geliyor,içimden mırıldanıyorum,10 dakika sonra tak diye tvde ya da internette karşıma çıkıyor.

Mesela bir filmde güzel bir kız gördük abimle imdb sitesine girdik kimdir necidir hangi filmlerde oynamış daha önce bir bakalım diye,abim dedi ki bakalım kız hakkında bir şey öğrenebilecek miyiz falan,ben de dedim ki anasının kızlık soyadını bile öğreniriz.Detaylar kısmında bir baktım şunun gibi bir ifade var "Using her mother's maiden name".Kız zaten annesinin kızlık soyadını kullanıyormuş anasını satayım...

Yine çocukluğumdan hatırladığım bir kelime geldi aklıma.Ama niyeyse bu kelimenin İngilizce olduğunu falan düşünmüyordum.Kelime Tulip,Türkçe'de Lale demekmiş.AI filmini izlemeye başladım bir anda o kelime çıktı karşıma.17-18 yıldır farkında olmadığım bir kelimeden bahsediyorum.

Godfather 3'ü izliyorum,orada Al Pacino'nun bir sahnesi var,"Tam kurtuldum derken beni yine içlerine çektiler" diyor bir de elleriyle bir çekme hareketi yapıyor.Bu sahne takıldı aklıma niyeyse artık.Ertesi gün Sopranos'a başladım adam aynen o sahneyi yapıyor ve diğer mafya üyeleri gülüyor.Bu Godfather sadece bir örnek bunun gibi onlarca şey geldi başıma.

Bunlar aslında çok aşırı tuhaf değil.Daha tuhaflarını da gördüm.Eski komşumuzun adını unuttum,1 hafta boyunca lan neydi adı neydi adı deliriyorum kendi kendime nasıl unuturum diye.Hep Necati diyesim geldi.Adının Cemal olduğunu ancak o 1 haftanın sonunda adamcağız vefat edince hatırladım.Genç yaşında gitti adamcağız.Allah rahmet eylesin...

Eminim çoğu kişiye buna benzer şeyler oluyordur ama ben artık biraz tırsmaya başladım,ulan ne düşünsem karşıma çıkar oldu.Öyle geleceği görmek falan değil tabi,bu çok farklı.6 his mi denir 8. his mi denir her neyse,bir şeyler kafama takılıyor ve bir olaylar oluveriyor.Size de çok oluyor mu bu?

Ayni seyi yazmak icin girmistim tam bende. Pek sık olmasada belirli aralıklarla benimde basıma geliyor. Herhangi birseyi düsünürüm ve birkac dakika/saat/gün icinde bi sekilde belirirverir. En basit örnekler vermem gerekirse....

- uzun süre izlemedigim kıytırık bir filmi düsünürüm ve aynı gün o film TV'de oynar (Arlington Road)

- bir arkadası düsünürüm ve fazla vakit gecmeden bana telefon acar

- okuldan eve dönüste canım birden yaprak sarması ceker, mutfaga girer karsımda bulurum:D (ki annem senede 1-2 kereden fazla yapmaz)

- internetten Leslie Nielsen filmi indiririm ve adam 2 gün sonra ölür

- external harddisklerin fiyati düssede alsam diye icimden gecer, yine ayni hafta fiyatlarda 25-30% indirim olur:)

- KralTV'de sıkca sıradaki parcayı dogru tahmin etme durumları (Top20 listesi degil)

Aslinda ufak tefek seyler ama sürekli olunca insan tirsiyor hakkaten. Senin mesaji gördügüm iyi oldu hocam, sadece bende olmadigina sevindim :)

Ayni seyi yazmak icin girmistim tam bende. Pek sık olmasada belirli aralıklarla benimde basıma geliyor. Herhangi birseyi düsünürüm ve birkac dakika/saat/gün icinde bi sekilde belirirverir. En basit örnekler vermem gerekirse....

- uzun süre izlemedigim kıytırık bir filmi düsünürüm ve aynı gün o film TV'de oynar (Arlington Road)

- bir arkadası düsünürüm ve fazla vakit gecmeden bana telefon acar

- okuldan eve dönüste canım birden yaprak sarması ceker, mutfaga girer karsımda bulurum:D (ki annem senede 1-2 kereden fazla yapmaz)

- internetten Leslie Nielsen filmi indiririm ve adam 2 gün sonra ölür

- external harddisklerin fiyati düssede alsam diye icimden gecer, yine ayni hafta fiyatlarda 25-30% indirim olur:)

- KralTV'de sıkca sıradaki parcayı dogru tahmin etme durumları (Top20 listesi degil)

Aslinda ufak tefek seyler ama sürekli olunca insan tirsiyor hakkaten. Senin mesaji gördügüm iyi oldu hocam, sadece bende olmadigina sevindim :)

Oha. Adını Taner Caine olarak değiştirelim hacı... :D

Bu dejavu işi de fena , misal bi an geliyor.Ulen ben bu anı sanki daha yaşamıştım diyorum.Hatta bir kere Din hocasına sormuştum bunu .Akşamları geç yatma oğlum demişti. :D

oluyor bende ama telefonun melodisinden kaynaklanıyor bu titreşime alınca geçiyor :D

Arkadaşlarla maç seyrediyoduk.

Dakika 60, rakip frikik kullanıcak.

Bende,

-Ulan ne sıkıcı maç, biriniz gol atsın be.

Dememle, frikikten golu bulmuştu takım. :):)

Ne zaman bir maç için skor tahmini yapsam tutuyor. Adını sanını bilmediğim takımlar arasındaki maçların skorlarını biliyorum. Hatta üni yurdunda ilk gecemde arkadaş iddia oynuyordu, 7 maç yazdı. İnternetten oynadı hepsini, gözüme çarptı maçlar. Ben skorlarını söyledim, şu maçtan yatacak çünkü bu 2-1 x takımı yenecek falan dedim. Gayri ihtiyari söylediğim sonuçların hepsi tuttu. Bir hafta sonra yine maç muhabbeti yaparken Fener Karabük maçını konuşuyorduk. O maç dedim Emenike atacak ama yetmeyecek Alex ve Lugano gol atacak maç 2-1 bitecek dedim. Muhabbet döndükten sonra yemeğe gittik arkadaşlarla, Odtüde olanlar bilir, çarşıda maç yayını yapan biryer var. Oturduk oraya, maçı izleyip yemek yedik. Goller gelince arkadaş döndü bana acayip acayip baktı, senle dedi kupon yapacağız dedi. Ben ömrü hayatımda iddia oynamadım, oynamakta istemem inancımdan ötürü. Bu yüzden dedim, sen oyna ben tüyo vereyim. Ona ne zaman tüyo versem maç tam tersi bitti. Misal, Ankaragücü Fener maçı 3-1 biter dedim, 1-3 bitti :) İşi kumar ve iddiaya olayına döküldüğünde maç sonucu değişiyor ve söylediğimin tam tersi çıkıyor. Ama sadece tahmin yapsam yüzde 90 tutuyor. İsmini bile o zaman öğrendiğim takımların maçlarının skorları tutması ilginç geliyor. Sizce normal mi?

Ne zaman bir maç için skor tahmini yapsam tutuyor. Adını sanını bilmediğim takımlar arasındaki maçların skorlarını biliyorum. Hatta üni yurdunda ilk gecemde arkadaş iddia oynuyordu, 7 maç yazdı. İnternetten oynadı hepsini, gözüme çarptı maçlar. Ben skorlarını söyledim, şu maçtan yatacak çünkü bu 2-1 x takımı yenecek falan dedim. Gayri ihtiyari söylediğim sonuçların hepsi tuttu. Bir hafta sonra yine maç muhabbeti yaparken Fener Karabük maçını konuşuyorduk. O maç dedim Emenike atacak ama yetmeyecek Alex ve Lugano gol atacak maç 2-1 bitecek dedim. Muhabbet döndükten sonra yemeğe gittik arkadaşlarla, Odtüde olanlar bilir, çarşıda maç yayını yapan biryer var. Oturduk oraya, maçı izleyip yemek yedik. Goller gelince arkadaş döndü bana acayip acayip baktı, senle dedi kupon yapacağız dedi. Ben ömrü hayatımda iddia oynamadım, oynamakta istemem inancımdan ötürü. Bu yüzden dedim, sen oyna ben tüyo vereyim. Ona ne zaman tüyo versem maç tam tersi bitti. Misal, Ankaragücü Fener maçı 3-1 biter dedim, 1-3 bitti :) İşi kumar ve iddiaya olayına döküldüğünde maç sonucu değişiyor ve söylediğimin tam tersi çıkıyor. Ama sadece tahmin yapsam yüzde 90 tutuyor. İsmini bile o zaman öğrendiğim takımların maçlarının skorları tutması ilginç geliyor. Sizce normal mi?

Bana 5 maç yapsana, Cuma :D

Üst Alt