ŞL 11/12 Y.F. 1. Maç | Chelsea 1-0 Barcelona | M.S | 18 Nisan - Sayfa 26 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 11/12 Y.F. 1. Maç | Chelsea 1-0 Barcelona | M.S | 18 Nisan

Cevap: ŞL 11/12 Y.F. 1. Maç | Chelsea 1-0 Barcelona | M.S | 18 Nisan

Yalniz su defans yapti bilmem ne yapti tartismalari cok sacma, maci aldi mi aldi ha defans yapmis ha ofans ne farkeder?

401760_394256333947922_345971365443086_1224089_1119146619_n.jpg

Messi Chelsea'ye karsi 7 mac 0 gol,demek ki ise yariyor.

Lan bikaç sayfa okudum da çok komik tipler var...

Biz Fenerbahçe maçlarında bala atılan bir golden yenilince "Topu biz oynadık. %64 bizdeydi. 15 pozisyona girdik. Onlar bir kere geldiler, attılar. Fener balı" diyenler nedense bu maç için benzer yorum yapmaktan ziyade "topa sahip olmakla iş bitmiyor." gibi çelişkili cümleler kurabiliyorlar.

İlginç...

Biz Fenerbahçe maçlarında bala atılan bir golden yenilince "Topu biz oynadık. %64 bizdeydi. 15 pozisyona girdik. Onlar bir kere geldiler, attılar. Fener balı" diyenler nedense bu maç için benzer yorum yapmaktan ziyade "topa sahip olmakla iş bitmiyor." gibi çelişkili cümleler kurabiliyorlar.

İlginç...

topa sahip olmayla iş bitmiyor evet. Biz fb karşısında iyi oynuyoruz. barça gibi dandik dandik yan pas yapmıyoruz. öyle yapsakta yenilsek kimse çıt çıkarmaz. ama pozisyona giren biz iyi top yapan biz göze hoş gelen oyun oynayan yine biz kaybedende biz olunca insan sinir oluyodu. ama yinede yorumuna kısmen katılmaktayım. Fakat fb-GS maçlarında böyle olmuyo yani. Haa nou campta iyi oynarda kaybederse barça o zaman dediğin doğru olur

İlginç...

ne diyon olm yetmiyo iste

topa sahip olmayla iş bitmiyor evet. Biz fb karşısında iyi oynuyoruz. barça gibi dandik dandik yan pas yapmıyoruz. öyle yapsakta yenilsek kimse çıt çıkarmaz. ama pozisyona giren biz iyi top yapan biz göze hoş gelen oyun oynayan yine biz kaybedende biz olunca insan sinir oluyodu. ama yinede yorumuna kısmen katılmaktayım. Fakat fb-GS maçlarında böyle olmuyo yani. Haa nou campta iyi oynarda kaybederse barça o zaman dediğin doğru olur

Yahu sanki Barça %72 topla oynadığı maçın %70ini yan pasla geçirdi. Hikaye anlatmayın. Kaç defa pozisyona girdiler, sayamadım. Pozisyon olarak da, top yapmak olarak da Barça üstündü. Ayrıca tamamen kapanan bir rakibi açmak için yan pas yapıp onları hataya sürüklemek de gayet doğal.

ne diyon olm yetmiyo iste

Yettiğini söylemedim ki zaten. İnsanların kendileriyle çelişmelerini garipsedim.

Yahu sanki Barça %72 topla oynadığı maçın %70ini yan pasla geçirdi. Hikaye anlatmayın. Kaç defa pozisyona girdiler, sayamadım. Pozisyon olarak da, top yapmak olarak da Barça üstündü. Ayrıca tamamen kapanan bir rakibi açmak için yan pas yapıp onları hataya sürüklemek de gayet doğal.

Yettiğini söylemedim ki zaten. İnsanların kendileriyle çelişmelerini garipsedim.

talhacım haklısın elbette, pozisyona girmiş olabilir ama barça iyi top oynamadı. tek haksız olduğun konunun bu olduğunu söylemeye çalışıyorum

talhacım haklısın elbette, pozisyona girmiş olabilir ama barça iyi top oynamadı. tek haksız olduğun konunun bu olduğunu söylemeye çalışıyorum

Barça iyi oynamadı ama kötü de oynamadı. Sadece beklenenin altında bir performans sergilediler. Bunda Chelsea'nin payı çok büyük tabi ki. Güzel savunma yaptılar.

Barça iyi oynamadı ama kötü de oynamadı. Sadece beklenenin altında bir performans sergilediler. Bunda Chelsea'nin payı çok büyük tabi ki. Güzel savunma yaptılar.

milan gibi aptallık etmediler, milanlı oyuncuların 70. dakikada dilleri dışarda geziyodu.

chelsea ise kurnazlık yapıp alan savunmasıyla durdurdu barçayı. Zaten rakip barçaysa fark yememek için tek yolun süreye oynayıp alan savunması yapmak bence.

biraz fb sansi ve iyi savunma gerek deplasman için. Mata yerine Kalou veya Sturridge'de iyi gider.

milan gibi aptallık etmediler, milanlı oyuncuların 70. dakikada dilleri dışarda geziyodu.

chelsea ise kurnazlık yapıp alan savunmasıyla durdurdu barçayı. Zaten rakip barçaysa fark yememek için tek yolun süreye oynayıp alan savunması yapmak bence.

Inter de boyle durdurmuştu

Barcelona'yı yenmek istiyosan kosmıyıcaksın, adamlarda kosmadan oynuyor zaten.. cakıcaksın defansı hafif bukup, ilerde tek adam bekleticeksin.. bunu iyi becerirsen Barca'nın tek yapabildigi hıyar gibi saatlerce enlemesine paslasmak oluyor :asd:

Chelsea deplasmanda gol atarsa bitirir isi

Barça kötü oynadı dense de , standart olarak kötü oynadı anlamına gelmez bu.Mesela ünlü son dk. golüyle 1-1'lik Chelsea maçında kötülerdi evet, pozisyon dahi zar zor bulmuşlardı ve biraz da hakem kararlarıyla yenilmediler.

Fakat dünkü karşılaşmada ben kötü oynadıklarını düşünmüyorum genel manada. Kendi performansları açısından beklenenin altındadır,fakat normalde iyidir. Ki Barcelona hakikaten normal-standart bir takım değil. Bence bu mevzu atlanıyor. %72 top hakimiyeti, 2 direk,çizgiden dönen toplar,panterleşen bir kaleci...Bence biraz haksızlık yapılıyor Barça'ya. Dünkü maçın hakkı en fazla berabere olabilirdi,Chelsea'nin galibiyeti adaletli bir skor değil. Ama futbol bu,olabilir böyle şeyler.

Chelsea ayni futbolu United'a karsi oynasa kazanabilir miydi? [Ornegin]

Ya da Real'e?

O gunku rakiplerini yenmek icin uygun taktigi belli ki bulup uygulayip adamlari YENMISLER rijkaard boyz. Topla isteyen oynasin onemli olan tabeladaki skordur.

Bir de Chelsea böyle oynadı diye kimse eleştiri getiremez. Sonuçta adamlar ancak bu şekilde elde edebilirdi birşeyleri ki bu belliydi. Barcelona direklere ve son dk. beceriksizliğine yansın.

2. macın adamı Lampard olur nah buraya yazıyorum, uzaktan gecirir bitane

Barcelona canını disine takıp 2 tane atar 2-1 biter, Chelsea finalde

2. maçta zaten barçanın 12 kişiyle kazancagı net iken bu galibiyet onurlu ve şık oldu

Üst Alt