⚽ SL 19/20 H:6 | Galatasaray 0-0 Fenerbahçe | MS | 28 Eylül - Sayfa 186 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Diziliş ve oyuncu tercihlerinden çok saha içindeki taktik anlayışımız eleştirilmeli. Mevcut ilk 11 çok daha iyi ve göze hoş gelen bir futbol oynamalı. Baskı ve beklenti olacak tabii ki. Futbolcular bu beklentiye karşılık vermeli. Saha içinde oyuncular daha fazla yardımlaşmalı. Top bizdeyken topsuz alandaki oyuncuları takip ederseniz sabit durduklarını görüyoruz veya çok az hareket ediyorlar. Daha çok koşup, topa doğru hamle yapmaları ve boş alanlara kaçmaları gerekiyor. Bunu yaparken oyuncular birbirine yakın oynamalı. Falcao üzerinden bir oyun planı uygulanmalı. Öncelik Falcao'yu ceza sahası bölgesinde topla buluşturmak olmalı. Al ver yapacaksın ve daha çok derinlemesine ara pas denememiz gerekiyor. Falcao'yu bir kere savunma arkasına kaçırdık adam çok net bir vuruşla yan ağlara bıraktı topu. Mevcut takımdan çok daha iyisini görmemiz gerekiyor.

Hala çıkıp açıklama yapmadı hoca.

Ulan bir iş yerinde daha önce ne kadar başarılı olursan ol bu kadar sıçıp batırsan çağırıp rapor isterler.

Bizde sanki herşey normalmiş gibi davranılıyor.

İnsan en azından sosyal medya yoluyla bir açıklama yaparda millette biraz olsun rahatlar. Umrunda bile değil. Biz üzülüyoruz gerisi yalan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu takımın pas oyunu oynaması lazım ama rakipler hep daha iyi pas oyunu oynuyor. Rakip en dandik takım olsa da.
Çünkü kimse top almak için takım arkadaşına yanaşmıyor. Üstüne kaybettiğimiz topu anca kendi ceza sahamızda kazanabiliyoruz.

Size katılıyorum. Top kornere çıktığı için pozisyonun penaltı olup olmamasına bakılmalıydı eğer maç içinde penaltı düdüğü çalınmış olsaydı el pozisyonu değerlendirilebilirdi net kural hatası var maçta.

Ben de onu diyorum. Mevcut futbol kurallarina göre elle bu pozisyonda "elle oynama" karari ci-ka-maz. Gayet net. Yok hakemin böyle bir yetkisi. Kural "ya oyun kaldigi yerden devam eder ya da penalti verilir" diyor. Haksiz gol atmamisiz, haksiz penalti kazanmamisiz. Eee ? Kornerimiz neden verilmiyor? Kime neye göre verilmiyor?

Hakem onlarca hata yapti macta. Hicbiri golle sonuclanmadi. Hepsi VAR'a gidilip düzeltilsin madem. Ben yönetimin yerinde olsam bunu gündeme getiririm.

Benim anlamadigim sabahtan beri siz bu pozisyona neden ağlıyorsunuz, ortada doğru bir karar var kural yanlış doğru bilemem. Çıkan karar en doğru karar, bu pozisyona ağlarsak antuyla farkımız kalmaz. 10 yıldır forumda bu kadar ezik bir savunma şekli görmedim, neymiş top kornere çıkmışmış penaltı veya kornere bakılacakmışmış. Hakem penaltiyi verse vicdanınız rahat olacak mıydı? Hala daha kural mural sallayıp duruyorsunuz, bu kadar ezik bi takım degiliz, vicdani olarak en doğru karar cıktı ağlayıp sızlanmanın gereği yok. Bi macta 6-7 tane hakem hatası olur, eli görmez tacı görmez, bunlardan biri düzeltildi dün işte lehimize veya aleyhimize ne fark eder, kuralmış muralmış boş yapıp duruyorsunuz sabahtan beri. doğru olan bi karar cıktı sonucta

Ben de onu diyorum. Mevcut futbol kurallarina göre elle bu pozisyonda "elle oynama" karari ci-ka-maz. Gayet net. Yok hakemin böyle bir yetkisi. Kural "ya oyun kaldigi yerden devam eder ya da penalti verilir" diyor. Haksiz gol atmamisiz, haksiz penalti kazanmamisiz. Eee ? Kornerimiz neden verilmiyor? Kime neye göre verilmiyor?

Hakem onlarca hata yapti macta. Hicbiri golle sonuclanmadi. Hepsi VAR'a gidilip düzeltilsin madem. Ben yönetimin yerinde olsam bunu gündeme getiririm.

Karar doğru yahu. Cücü ilk penaltı vermedi temas yok diye vara temas var mı diye sordu var da var diyince penaltı verecekti. Ama Ondan sonra da yeni kural devreye girdi. Skora etki edecek bir pozisyonun başlangıcında illegal hareket varsa o karar iptal edilir karşı takım faul kullanır. Eğer poziyon penaltı olmasa idi korner kullanacaktık.

Benim anlamadigim sabahtan beri siz bu pozisyona neden ağlıyorsunuz, ortada doğru bir karar var kural yanlış doğru bilemem. Çıkan karar en doğru karar, bu pozisyona ağlarsak antuyla farkımız kalmaz. 10 yıldır forumda bu kadar ezik bir savunma şekli görmedim, neymiş top kornere çıkmışmış penaltı veya kornere bakılacakmışmış. Hakem penaltiyi verse vicdanınız rahat olacak mıydı? Hala daha kural mural sallayıp duruyorsunuz, bu kadar ezik bi takım degiliz, vicdani olarak en doğru karar cıktı ağlayıp sızlanmanın gereği yok. Bi macta 6-7 tane hakem hatası olur, eli görmez tacı görmez, bunlardan biri düzeltildi dün işte lehimize veya aleyhimize ne fark eder, kuralmış muralmış boş yapıp duruyorsunuz sabahtan beri. doğru olan bi karar cıktı sonucta
50 kişinin katili bile kendini savunuyor biz de savunacağız. Pozisyon da Var protokolüne uygun davranılmadı aç oku kuralı. Hakem penaltı kararı vermiş olsaydı eli görüp penaltıyı iptal eder oyunu da fener lehine serbest vuruşla başlatırdı. Burda korner kararı verilmiş korner. Penaltıysa biz penaltı kullanacağız değilse korner. Cin ali taça itiraz etti biz boru gibi kural hatasına mı itiraz etmeyelim. Evet boru gibi kural hatası yaptı cücü tekrarı olur maçın daha hazır takımla koyar geçeriz bu defa

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Herifler haftalardır kural hattası yapıldı aleyhimize ağladı şimdi de bizim maçta mı Kural hattası olmuş onların lehine.

Cüneyt Çakır dün fenere ince İnce okadar çalıştı ki....bu ama net hakem şikesidir. Herif dünya kupasında, şampiyonlar Ligi'nde görev alıyor. Bilmiyor mu sanki bu kuralı?

Aklıma gelen başka 5-6 çok yanlış faul düdükleri mevcut aleyhimize maç içinde.

Özelikle aklımdan çıkmayan bir emre b. Faulü var ki ceza sahasının yan bölgesinde inanılmazdı. Gözünün önünde biçti orada devam kararı verdi şaka gibi.

Edit: ya bazen telefonun ben tahhh...ne ırkçılık diye ekliyor ise artık yazdığımı

Son düzenleme:
Karar doğru yahu. Cücü ilk penaltı vermedi temas yok diye vara temas var mı diye sordu var da var diyince penaltı verecekti. Ama Ondan sonra da yeni kural devreye girdi. Skora etki edecek bir pozisyonun başlangıcında illegal hareket varsa o karar iptal edilir karşı takım faul kullanır. Eğer poziyon penaltı olmasa idi korner kullanacaktık.

Karar dogru demeniz icin buna bir "kaynak" vermeniz lazim. Sizin kaynaginiz nedir? Hangi kuralin hangi maddesi? Ben IFAB'in dünyada futbolun nasil oynancagini belirleyen "kurallar kitabini" kaynak olarak veriyorum. Orada acikca diyor ki "hakemin oyun devam ederken verdigi bir karar direk olarak gole, penaltiya veya kirmizi karta etki etmiyorsa VAR incelemesi ile DEGISTIRILEMEZ." Bunun icin kurallar kitabina madde koymuslar. Üzeine bastira bastira söylemisler. Burada ise hakemin oyun devam ederken verdigi bir korner karari (hicbirseye etki etmeigi halde) orta sahada elle oynama karari ile degistiriliyor. Hakem yetkisini asmistir.

Bunun mantigi da cok acik. Yine kural kitabinda "VAR'in felsefesi" bölümünde aciklaniyor. Hakemin sahada caldigi düdük "son karardir." Bunun tek istisnasi o kararin "skora direk olarak haksiz etkisi" olmasidir. Bunun disinda hakemin verdigi hicbir karar geriye dönüp sorgulanamaz. VAR'in varolus amaci hakem hatalarini sifira indirmek degildir. Sadece ama sadece skora yanlis etki etmis bir karari düzeltmek yani bir hatali düdügün macin önüne gecmesini engellemektir.

Hem kurallara, hem de VAR felsefesine aykiri bir uygulama yapildi.

50 kişinin katili bile kendini savunuyor biz de savunacağız. Pozisyon da Var protokolüne uygun davranılmadı aç oku kuralı. Hakem penaltı kararı vermiş olsaydı eli görüp penaltıyı iptal eder oyunu da fener lehine serbest vuruşla başlatırdı. Burda korner kararı verilmiş korner. Penaltıysa biz penaltı kullanacağız değilse korner. Cin ali taça itiraz etti biz boru gibi kural hatasına mı itiraz etmeyelim. Evet boru gibi kural hatası yaptı cücü tekrarı olur maçın daha hazır takımla koyar geçeriz bu defa

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Penaltıyı verse vicdanınız rahat olacak mıydı diyorum ben de. Evet diyorsan diyecek bir şeyim yok, fanatikligi bırakman lazım. Olay fener gs bjk ts değil

Üst Alt