⚽ ŞL 21/22 2. Ön Eleme Turu M:1 | PSV 5-1 Galatasaray | MS | 21 Temmuz | Spor Smart - Sayfa 202 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
.

Sistemmiş,taktikmiş geçin abi bunları. 3 lü oynadıkda ne oldu. Sahadaki oyuncuların çoğu yeteneksiz ve yetersiz.
Bizim en büyük sorunumuz transferlerdir.

mac basliginda mactan onceki yazdigim mesajlarda, ozellikle bu eslesmede bu tur profil takimlara karsi 3lu cikmak hata olur yanlis olur demistim.

bazi renkdaslarimiz 3lu de 3lu oynansin diye mesaj attilar.
bana gore kurgu anlaminda en zor sistemlerden biridir 3lu. oyle pat diye rast gele sahaya suremezsin cik 3lu oyna diye.

dogru profil oyuncular ve ustunde bolca taktik idman yapilmis hatta hazirlik maclari yapilmis olmasi gerekirdi - madem 3lu bu maca cikacaktik.

eldeki hangi oyuncularin uyumu uygunlugu birlikteligi ,aliskanligi vs bu kurguya <> uygun ?

daha dun gelmis alpaslan'i 3lude bu tur rakibe karsi sahaya surmek manasiz ve sacma idi.
sekidika nin saskin ordek gibi maca cizgi oyuncusu gibi baslayip sonradan daha geride oynamasi da ayri trajik durumdu dizilim ,taktik kurulum adina...

*mactan once, ''vidyolu mesajimda ekledigim her seyi psv yapti - ayni sekilde bizde degindigim mutlak yapmamamiz gerekenleri yaptik''.
o mesaji ayri bir baslik olarak acmak isterdim elimde olsa.

yazacak cok sey var. ama bir sey degismeyecek. . .
*hoca bu mac ozelinde benim adima koca bir sifir aldi.

kacinci sezon oldu avrupa kupalarindaki basarisizlik. makas felan bence alakasi olmayan bahaneler.

yazik oldu ozetle.

Ne kadar kötü olursak olalım her maçımızda kazanacağız diye umut ederim. Artık ders çıkarsınlar. Profesyonel bir antrenör ekibi ile bile mevcut kadronun temposu dunkinden fersah fersah fazla olurdu. Yönetimde artık elini taşın altına koymalı. UEFA da gruplara kalmaliyiz

Ortalamanın biraz üzerinde bir hoca rahat şampiyon olurdu

Hatta yeri geldiğinde ardadan da verim alır, ömerden de, çöp dediğimiz diğerlerinden de

4 senedir aynı takımı yönetiyorsun ama böyle önemli maça hiç oynamadığın 3’lü ile başlayıp 60’ta değiştiriyorsun ama o da fayda etmiyor

Hayatında hiç sağbek oynamamış adamı sağbeke koyuyorsun

2 golcün yedekteyken, 2 senedir ne zaman golcü pozisyonunda oynatsan zerre verim almadığın kanat oyuncunu golcü olarak oynatıyorsun

Geçen seneki takımda ısrarla oynattığında takımı eksilten 3 oyuncuyu yine ilk 11’e koyup, üzerine de 3 tane rotasyon olabilecek yeni gelmiş adamı oynatıp takımı -6 seviyesine getiriyorsun

Dünya kadar transfer yapıp tek bir oyuncuyu dahi geldiğindeki performansının üzerine çıkaramıyorsun

Dünya kadar transfer yapıp en azından asgari bir sistemi oynatamıyorsun

Orjinde Kanat olan oyuncuları aynı 11’de bek, golcü, 6 no, 8 no, 10 no oynatıp orjinleri bek, golcü, ortasaha olan adamları ya yanında oturtuyorsun, ya kadroya almıyorsun, ya küstürüyorsun

Yav başka hangi hoca olsa, 4 yılın sonunda bu takımı çıkarsa sabahı göremezdi sabahı
dogru tespitler olmus genel anlamda.

ps:

forumumuza oneri anlaminda;

kanimca, nerede yanlis yapildi taktiksel kurguda ve oyuncu secimleri,oyuna mudehale vs gibi noktalara yonelik ayri bir baslik acilmali....

maci, hocayi , oyunculari, neler yapilmadi neler yapilmali idi gibi konulari ozelinde salt bir baslik altinda yorumlasak daha verimli olur gibi...

mac basliginda bu gibi konular arada kayniyor gibi...

Ne kadar kötü olursak olalım her maçımızda kazanacağız diye umut ederim. Artık ders çıkarsınlar. Profesyonel bir antrenör ekibi ile bile mevcut kadronun temposu dunkinden fersah fersah fazla olurdu. Yönetimde artık elini taşın altına koymalı. UEFA da gruplara kalmaliyiz

bende mevcut kadronun dunkun den daha tempolu ve dogru taktikle en azindan dunku gibi bir skor almayacagini dusunuyorum.

maca giris taktik kurulum 3lu. hata idi.
sonradan dokunuslarda yeterli olmadi.
rakibe malesef calisilmamis, aksini iddia edenlere, bu basliktaki ilk iki mesajima bakmasini oneririm. orda ekledigim vidyolar ve beraberinde buna yonelik eklenti mesajlarimin hepsi macta cikti psv adina.
rakip izleme analiz ekibi her kimse, yetersiz gorunuyor. aksi durumda zaten bu mac ozelinde tum hata hocanin....

neyse. psv den iyi bir sonucla ayrilabilirdik. biz hazir degilsek ,adamlarda hazir degildi.fakat eksiklerini birak, mevcut 11lerinde yeni transferler oynadi 3-4 tane. burda roger hoca teknik becerisini gosterdi bize de iyi calismislar. kendi oyunlarini(roger schmitch kurgusu) sahaya bekledigim gibi yansittilar.

nerden baksan her yonden hatali bir mac cikarildi teknik ekip adina....

her ne taktikle sezona baslayacaksak. 3lu 4lu 5li vs, buna yonelik oyuncu profilleri sahada olmali. fundementali yeterli olmayan oyuncular sahada bolca olunca, asiri sirirtiyor takimin taktiksel zayifligi vb seyler.

yaz yaz bitmez.

3 sene bekleme konusu, bana utopik geliyor malesef gercek bu.

sağbek sekidika, solbek ömer bayram önünde tosbağa arda ve sıradan ortasaha aytaç kara var la. Emre kılınçın da kafası tatildeydi herhalde. dünyanın en iyi defansı getirilse gene de gol yerdi bu takım.
sol bek sağbek önliberö, ve taktiğe göre 10 numara ve kerem oynatılsın ilk 11 de ama acilen sol kanat transfer edilmeli...

Avrupa maçlarında kepaze olmaktan bıktım. Sorun daha derinlerde, yıllardır fizik olarak eziliyoruz avrupayla makas açıldı ama bunun sebebi kadro kalitesi değil sadece. Antreman, organizasyon, çalışma, disiplin, profesyonellik her alanda sorunlar var. Adamlarda genç oyuncular çatır çatır oynuyor, bizdekiler başı kesik tavuk gibi. Nereye gitsen sorun. Buraya gelen yabancı yatmaya başlıyor tembelleşiyor, babel ve fegholiyi ajaxa ver ya koşar takıma uyar ya da tembelse adamları kovarlar birşekilde, bizde adam yatsada sahada yine oynayacağını biliyor, koşan ise takımdakileri görp enayi benmiyim deyip yatmaya başlıyor zamanla. Aynı adamla 3 senedir değişen birşey yok bir 3 sene daha ne bekliyoruz ki değişecek. Hoca artık evlatçılıkla, el öpmeyle oyuncu seçiyor. Profesyonellik bitmiş gitmiş.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Sıkıntı şu biz bazı oyuncuları bir maçta göklere çıkarıyoruz bir maçda yerin dibine sokuyoruz.Mesela sekidika şu maçdaki iki dakikalık hareketleriyle hemen ilk 11' yazıldı...

Ayrıca mohammed ve marcao özellinde inanılmaz abartılı yorumlar var.Yahu 20 milyona marcaoyu satmayacak adamlar var.
Futbolcunun ne oynadığın değil potansiyeline bakılır ki bu doğrusudur.
Beşiktaş Napoli maçının içinden geçen bir defans oyuncusu vardı koulibaly bir sürü maçını izledim misal luyindamadan hallice pasları, marcaodan daha kötü çalım yemeleri vardı adamlar gelen teklifleri kabul etmediler. Bizde olsa 10 veren varsa ver dersin ama adamlar 50-60'ları kabul etmiyor.
Bu iki oyuncumuz da doğru adamların elinde muhteşem yerlere gelirler ama gel gelelim içine etme üzerine kurulmuş bir teknik heyetimiz var.
Devre arasında Mustafa'nın parasını ödemeyiz Vedat diye tutturur(nasılsa doldur boşalt diye bişey var) götümüze kazığı sokup adamları mutlu ederiz yazın Twitter tayfa vefat kim hoca vefatı istemedi benzemayı istedi ama Vedat fırsat transferiydi kabul etti yazarlar.

Güzel bir omurgamız var bunun üzerine doğru planlamayla para harcamadan bile muhteşem takım yaparsın.

Ama biz burada boşa çabalıyoruz, nafile

Ali sami yen'in kemikleri sızladı.

4 senedir kulübün içine edildi, Galatasaray diyince artık milletin aklına 4 -5 geliyo. Eskiden küçümsediğimiz o çek takımları danimarka takımları gibi avrupa'da artık Galatasaray kulübünün ismi yerlerde.

Avrupa Fatihi diyince bir ağırlık olurdu, kim ne nasıl dalga geçerse hakkıdır kimsenin de artık ağzını açacak pozizyonu kalmamıştır.

yeterli zaman gectikten sonra ft disinda herkes suclu oluyor.
yine aynisi olmus :)

takim kosamiyor
takim press yapamiyor
duran top kullanamiyoruz
top rakipteyken dunyanin en aciz takimiyiz
kondisyon bitik

ama olsun bjkyi icerde ezdik

bir 52 transfer daha gelse ne degisecek yaw.

Ligimizin kalitesi çok kötü. Geçen sene de lige iyi başlamıştık sonra Rangers karşısında varlık gösteremedik. Bu kadro da muhtemelen hiç transfer yapmasa yine şampiyonluğa oynayacaktır. Beni lig hiç tatmin etmiyor bu arada keşke şu oynadığımız avrupa takımlarının yarısı kadar oyun oynayabilsek

mac basliginda mactan onceki yazdigim mesajlarda, ozellikle bu eslesmede bu tur profil takimlara karsi 3lu cikmak hata olur yanlis olur demistim.

bazi renkdaslarimiz 3lu de 3lu oynansin diye mesaj attilar.
bana gore kurgu anlaminda en zor sistemlerden biridir 3lu. oyle pat diye rast gele sahaya suremezsin cik 3lu oyna diye.

dogru profil oyuncular ve ustunde bolca taktik idman yapilmis hatta hazirlik maclari yapilmis olmasi gerekirdi - madem 3lu bu maca cikacaktik.

eldeki hangi oyuncularin uyumu uygunlugu birlikteligi ,aliskanligi vs bu kurguya <> uygun ?

daha dun gelmis alpaslan'i 3lude bu tur rakibe karsi sahaya surmek manasiz ve sacma idi.
sekidika nin saskin ordek gibi maca cizgi oyuncusu gibi baslayip sonradan daha geride oynamasi da ayri trajik durumdu dizilim ,taktik kurulum adina...

*mactan once, ''vidyolu mesajimda ekledigim her seyi psv yapti - ayni sekilde bizde degindigim mutlak yapmamamiz gerekenleri yaptik''.
o mesaji ayri bir baslik olarak acmak isterdim elimde olsa.

yazacak cok sey var. ama bir sey degismeyecek. . .
*hoca bu mac ozelinde benim adima koca bir sifir aldi.

kacinci sezon oldu avrupa kupalarindaki basarisizlik. makas felan bence alakasi olmayan bahaneler.

yazik oldu ozetle.
Bu kadar uzun yazmaya bile gerek yok Deniz kardeşim
Tek kelime ile yazdık
Hocanın 3 lü oynatma becerisi zaten yok
Olmadı olmayacakta

3 stoper koyunca 3 lü oynanmıyor

80. Dakika ya 3-1 ile giren bir takimin kafa olarak en azindan skoru böyle tutalim de evde oynayacagimiz macta az da olsa sansimiz olsun diye girmesi gereken bir 10 dakika var Ama Biz orda 2 tane sacma sapan gol yiyoruz konsantrasyon kaybindan

Zaten yedigimiz ilk gol de bundan dolayi

Bunlar transferle cözülecek sorunlar degil

Üst Alt