⚽ ŞL 21/22 2. Ön Eleme Turu M:2 | Galatasaray 1-2 PSV | MS | 28 Temmuz | Spor Smart - Sayfa 89 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ ŞL 21/22 2. Ön Eleme Turu M:2 | Galatasaray 1-2 PSV | MS | 28 Temmuz | Spor Smart

Bu yazıyı yazdığımda Mart ayındaydık. Geçen sene lige havlu attığımızı düşündüğümüz maçlardan sonra bir yazı yazıp bundan bahsetmiştim . Ama gelelim görelim ki gelecek sezonun belki de en önemli maçlarından biri olan bu maçta yine Ömer Bayram'a muhtacız. Evet arkadaşlar transferler yetişmedi biliyorum. Ama eksikler belli. İlk bakılacak yer sol bek. Biz hala Ömer Bayram'a muhtacız. Onu geçtim ikinci yarı Emre Taşdemir sola geçti , Ömer sol kanada geçti. Yine aynı Ömer her yerde oynuyor. Anlamıyorum cidden hocayı . Hele hele duran topu Ömer kullanıyor. Duvarları yumruklayasım geliyor.

Tüm bunları geçtim. Geçen sene geldikten sonra her kötü giden maçtan sonra Mohammed kenara alındı. Bugün ilk oyundan çıkan yine Moahmmed. Abi bu adamı izlediniz . Bu adamın güçlü yanları belli. Şu adama bir tane orta açamıyoruz. Bir ara pası atıp kaleciyle karşı karşıya getiremiyoruz. E sonra oyundan çıksın.

Ben transfer konusunda artık umutlu değilim. Kim gelirse gelsin bu takımın bir sistemi yok. Mohammed için gece gündüz uğraşıldı. Adamı oynatmıyoruz. Gelecekler için de aynısı olacak . Çünkü maalesef hocamızın teknik ekibi YETERSİZ. Selçuk , Necati kusura bakmasın da KİMLER ? Koskoca Galatasaray'ın teknik ekibi bunlar mı ya ?

Cidden bu sene son. Bu sorun çözülmezse ne imparatorluk kalır ne uefa kupasının alınması filan kalır. 8 kupasının olması filan artık bahane değil. Bu taraftar artık bir şey bekliyor. Somut bir şey . Oyun olarak , mücadele olarak .

1627502493006.png

Fatih hocayı seviyorum çünkü romantik bir futbolseverim. Ancak galiba bu aşk toxic bir hal almaya başladı yavaştan yolları ayırmalıyız. 2012 den beri futbol izleyemiyoruz. FT alametifarikası önde baskı bile yapmıyor takım artık.( Bile isteye) Eskiden bu takım en azından Psv kadar rakibi boğabiliyordu.

Kim oynamış hiç önemli değil. Zaten hocanın taktik deha olmadığını biliyoruz. Tiki taka falan bizi aşıyor. Yükle kondüsyonu koştur at gibi takımı , en azından TR liginde Psv gibi oynardık. Transfer falan bu işi çözemez zihniyette sıkıntı var. Son lig maçında da gördük ki takım gole ihtiyacı olduğu halde tiki taka boku yapacağım diye ne pozisyona girebiliyor, ne de zevk veriyor. Sağdan sola soldan sağa, takımında en çok topla buluşan oyuncular kalecin ve stoperlerin oluyorsa bu tiki takalıktan çıkıyor zaten.

Ayrıca şu maçta Işık kaan'ı, Mahmut'u görmek isterdim en azından ligde oynayabilecek kapasitede olup olmadıklarını anlardık. Bu maç da onlara özgüven verirdi.

Keşke bu bütçe aynı politikayla farklı bir hocanın elinde olsaydı.

Umarım sert bi ön libero almadan transferi kapatmayız. Taylan falan iyi niyetli ama sertliği yüksek maçlarda çok siniyordu geçen sene. Herşeyden önce kalite lazım bu takıma

1 tane şuurlu yoruma rastlayamadım. Herkes farklı bi telden çalıyor
-sekidika, kerem, barış alt ligden gelen 3 topçu ilk 11de
-hiçbir yerde tutunamamış aytaç, idareten os oynayan kılınçla orta sahayı tutmaya çalışıyorsun-
-bekler yedlin ömer :crushed:
-milyon kez aynı kademe hatalarını yapan stoper tandemin(bu bir yerden sonra hocaya yazar)
-yumurtlasın diye 2.5m maaş verdiğin kalecin

şu maç özelinde hoca belli noktalarda eleştirilebilir. kerem ve barışı neden yanlış yerde oynattın, mohamed'i neden çıkardın diye falan ama onun dışında hocanın yapabileceği çok şey yok.

Üst Alt