⚽ SL 21/22 H:11 | Galatasaray 2-0 Gaziantep FK | MS | 31 Ekim - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 21/22 H:11 | Galatasaray 2-0 Gaziantep FK | MS | 31 Ekim

erol diken üstünde. İstifa çağrıları başladı. Bu maça zaten inanılmaz motive olacaktı, şimdi 2x oldu durum. Hayli zor maç. Ts-Fb-Bjk bizden önce kazanırsa muhtemelen ciddi bir motivasyon düşüklüğü olur bizimkilerde

Biz Morutan'i dogru kullanamiyoruz. Kanata atmak yanlis tercih bence, merkeze gecmeli. Dün Besiktas maci öncesinde asagidaki gibi bir takim düsünmüstüm ben. Sol kanatta PvA-Kerem ikilisi hic ama hic islemiyor haftalardir, ikisi arasinda pas trafigi bile neredeyse sifir. PvA zaten basli basina rezil bir herif, bir futbolcunun her pasi yanlis veya hatali mi olur ya.

Muslera
Yedlin Nelsson Marcao PvA
Cica Berkan Ömer
Morutan
Kerem Diagne​

Mac öncesi Ömer bizim icin macin adami olabilir demistim, bunu düsünmemin sebebi, orijin sol bek/kanat olmasinin sebebiyle hem PvA denen adi batasica herife kanatta yardimci olacagini düsünmem hem de orta sahaya Taylan'a göre biraz daha tempo ve direnc katmasini beklememden kaynakliydi. Normalde Emre Kilinc'i oraya atip sol beke direkt Ömer'i koymak lazim ama Emre'nin bu aralar hic tercih edilmemesi biraz tereddüte sürükledi beni. Önümüzdeki haftalarda orta saha kurgusu nasil olur bilemem ama bence PvA denen adi herif mutlaka oynamamali, bu yüzden de Ömer ne kadar begenmesem de sol beke gecmeli bir müddet el mecbur.

Terim ne yapar ne eder bilemiyorum ama bizim orta sahada Taylan ve Berkan oynadığı sürece
hiç bir orta sahaya üstünlük kuramayız ve hiç bir maçı domine edemeyiz.
İki tane pas özürlü dümdüz oyuncu ömer bayram bunların yanında messi kalır
hiç değilse adam dikine gidiyor kuvvetli bunlar orta sahayı geçmeye korkuyor
cicaldauya yazık oluyor bu iki arkadaşla oynuyor kesinlikle kadro içerisinden birini
gerekirse altyapıdan buraya monte edip morutan ve cicaldau ile oynatmalıyız
yoksa sonumuz hüsran olacak

Biz Morutan'i dogru kullanamiyoruz. Kanata atmak yanlis tercih bence, merkeze gecmeli. Dün Besiktas maci öncesinde asagidaki gibi bir takim düsünmüstüm ben. Sol kanatta PvA-Kerem ikilisi hic ama hic islemiyor haftalardir, ikisi arasinda pas trafigi bile neredeyse sifir. PvA zaten basli basina rezil bir herif, bir futbolcunun her pasi yanlis veya hatali mi olur ya.

Muslera
Yedlin Nelsson Marcao PvA
Cica Berkan Ömer
Morutan
Kerem Diagne​

Mac öncesi Ömer bizim icin macin adami olabilir demistim, bunu düsünmemin sebebi, orijin sol bek/kanat olmasinin sebebiyle hem PvA denen adi batasica herife kanatta yardimci olacagini düsünmem hem de orta sahaya Taylan'a göre biraz daha tempo ve direnc katmasini beklememden kaynakliydi. Normalde Emre Kilinc'i oraya atip sol beke direkt Ömer'i koymak lazim ama Emre'nin bu aralar hic tercih edilmemesi biraz tereddüte sürükledi beni. Önümüzdeki haftalarda orta saha kurgusu nasil olur bilemem ama bence PvA denen adi herif mutlaka oynamamali, bu yüzden de Ömer ne kadar begenmesem de sol beke gecmeli bir müddet el mecbur.
içindeki ateş yüzünden şu yazıyı yazmışsın da boşa yazmışsın kanka gelecek ilk maçta yine morutan kanatta yalnız kalacak 45te çıkacak ortasaha yol geçen hanı olacak forvetler yalnız kalacak

Terim ne yapar ne eder bilemiyorum ama bizim orta sahada Taylan ve Berkan oynadığı sürece
hiç bir orta sahaya üstünlük kuramayız ve hiç bir maçı domine edemeyiz.
İki tane pas özürlü dümdüz oyuncu ömer bayram bunların yanında messi kalır
hiç değilse adam dikine gidiyor kuvvetli bunlar orta sahayı geçmeye korkuyor
cicaldauya yazık oluyor bu iki arkadaşla oynuyor kesinlikle kadro içerisinden birini
gerekirse altyapıdan buraya monte edip morutan ve cicaldau ile oynatmalıyız
yoksa sonumuz hüsran olacak
Mensahtan top alamadık kayseride

Bence ilk 11 de enn önemli eksikliğimiz sol bek, rakipler resmen PvA yokmuşçasına içinden geçiyor defansın sol tarafının. Çalımla geçiyorlar, arkasına adam kaçırıyor, rakibin orta açmasına müsaade ediyor hiçbir işe yaramıyor resmen

Eskiden hücuma gittiği zaman dönemiyor diyorduk, artık hücuma gitmesine bile gerek kalmıyor defansı aksatması için. Çakılı bek oynarken bile defansı aksatıyor maşallahı var

Resmen Umut Meraş bile PvA 'a kıyasla daha iyi oynuyor...
Yabanci kontenjani harcamaya degecek oyuncularimiz:

1 Marcao
2 Nelsson
3 Boey
4 Cicaldau
5 Morutan

Luyindama, Aanholt, Assuncao (fizik gücü?), Feghouli ve Babel formayi hak etmiyor. Yedlin anca yedek. Forvetlerden verim alinamiyor (Mustafa-Diagne), kalecimiz de kötü (Muslera).

Teknik ekip iyi olsa forvetler gol atar ama digerleri olmaz gibi.

11. hafta maçına çıkıyoruz averajımız +1. Sezon başından beri neredeyse gol yemediğimiz maç yok. Bir tek Konya ve Giresun maçlarında gol yemedik eğer yanlış bilmiyorsam. Hadi diyelim Marcao döndü, bir ihtimal belki bu her maç gol yeme hastalığı düzelir.

Ya diğer sorunlar?

Sezon başından beri sadece bir maçta iki golden fazla atabilmişiz o da gelenin geçenin geçirdiği Rizeye karşı.

Hücüm desen, organizasyon desen, duran top desen hak getire. Hepsi sıfır, hatta sıfırın da altında.

Ikına ıkına hücuma çıkıyoruz ıkına ıkına gol atıyoruz. Penaltıları bile atamıyoruz, takımın penaltıcısının elinden diğer oyuncu topu alıp ben atacam diyor tüm bunlar olurken de hocanın kenarda “ben karışmıyorum, biriniz atsın işte” der gibi bir vucüt hali var.

Saldım çayıra mevlam kayıra. Sonumuz hayrola.

Yabanci kontenjani harcamaya degecek oyuncularimiz:

1 Marcao
2 Nelsson
3 Boey
4 Cicaldau
5 Morutan

Luyindama, Aanholt, Assuncao (fizik gücü?), Feghouli ve Babel formayi hak etmiyor. Yedlin anca yedek. Forvetlerden verim alinamiyor (Mustafa-Diagne), kalecimiz de kötü (Muslera).

Teknik ekip iyi olsa forvetler gol atar ama digerleri olmaz gibi.
Yani bence de şunlara ek olarak forvetimiz yabancı olabilir, çünkü halil net bir ileri uç forveti değil Halil 'in forvet oynaması için etrafında oynayan 3-4 adamın çok çok fazla skor üretip gol yükünü taşıması lazım ki biz tutup orta sahada Taylan & Berkan 'ı oynatıp orta sahayı hücum anlamında da kısırlaştırıyoruz

6 forvet olur,
7 kesinlikle iyi bir orta saha almamız lazım, artık Gedson mu olur başkası mı onu bilmiyorum
8. de bir sol bek transferi yapılırsa o oynasın yapılmazsa da artık Ömer 'den Emre Kılınç 'dan filan sol bek olmasını bekleyelim yine de şu PvA oynamasın

Hı seneye düşünürsek ligde bu 8. adamın yerine bile bir yerli oyuncu yazmak zorunda kalıyoruz ki o zaman enn mantıklısı doğrudan yerli bir kaleci ve sol beke gitmek olur. Ki bence 7-8 tane net iyi yabancı oyuncunun yanında 2-3 tane yerli oyuncuyu da taşıyabilir takım ki Berkan & Kerem ikilisi sakatlanmaz veya satılmaz ise bu yerli oyunculardan ikisi oldular bile

Üst Alt