⚽ SL 21/22 H:14 | Malatyaspor 0-0 Galatasaray | MS | 28 Kasım - Sayfa 84 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

⚽ SL 21/22 H:14 | Malatyaspor 0-0 Galatasaray | MS | 28 Kasım

Ben futboldan anlamiyorum ustad.Bu kadar kotu bir takim.Laziolu ve Marsilyayali gruptan nasil daha 1 mac varken cikmayi garantiliyor. Tamamen sansi mi .?Dogru yolu gostersene bizde ogrenelim su futbolu biraz
Estağfurullah...Burada ligi konuşuyoruz, şahsen keyifle tek bir maç izleyemedim, sen memnun musun lig performansından ve daha önemlisi, hala bir umudun kaldı mı?!..

Avrupa için diyorsan; PSV ye hacamat olmamızın üzerinden çok geçmedi. Grupta ilk maçlarda şanslıydık, son maçta iyi iş çıkardık; inşaallah sonuna kadar gideriz. ''Baba'' bir takım çıkarsa, hiçbir Türk takımının yapabileceği bir şey yok zaten...

Renktaş Sadece konsantre olunduğu organizasyon orası olduğu için.sadece o organizasyonun maçlarından önce gerçekten antrenmanlar ciddi yapıldığı için.

Çoban neyse kuzusuda öyle olur.

GALATASARAY iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Demekki o kadar kotu bir takim degiliz.Burda bahsedilen kadar kotu bir takim o gruptan cikamaz.Ligede yavas yavas konstre olacaz.Olmazsada yapacak bisey yok.Ben bu Oyuncu grubuna guveniyorum.Iyi gundede bunu yazarim kotu gundede ama bazi cok bilmisler surekli kotu gunde gelip Sacma sapan yorumlar yapiyor.

Kafamda bu maç nezdinde birkaç soru var. Bunu keşke hoca karşımda olsa oturup sorabilsem

1 ) Ben şunu çok merak ediyorum . Hoca acaba oyun sisteminin işlemediğini ne zaman anlayacak ? Bugün pas oyununu işletebildiğimiz tek pozisyon ikinci yarı başında Diagne'nin direkten dönen topu. Onun dışında uğruna sezonu bitirdiğimiz sistem işlemiyor arkadaş işlemiyor. Marcao alıyor topu ortaya veriyor , baskı gelince hemen tekrardan marcao .Marcao nelsona veriyor. Nelson tekrardan marcao . Abicim dikine pas yapamıyor bu takım çünkü sırtı dönük top alan bir adamımız yok. Baskı anında hepsi kaybediyor topu .

2 ) takım maç seçmiyor. Sorun o değil. Sorun tamamen Avrupa'da oynadığımız sistemin burada işlememesi. Arkadaş biz Marsilya maçında boş alan bulduk , çünkü rakip gol atmaya çalışıyor. Adamlar galibiyet almak zorunda. Ama Malatya bize o boş alanları vermez. VER MEZ . Sen aynı oyun sistemiyle oynayamazsın. Malatya'nın belli bir hedefi mi var ya . Adamlar 1 puan aldı diye tribünler takımı alkışladı. Çünkü amaçları o . Karşılarında Galatasaray var 1 puan almak zorundalar. Biz hala boş alan bulmaya çalışıyoruz.

3 ) Kalite eksikliği . Arkadaşım ben Kerem'in Soso 'nun en az 5'er tane defans arasına koşu veya kenarlardan boşa koşu attıklarını gördüm . 1 tane kaliteli ayağımız veya oyun zekasına sahip futbolcumuz yok ki şu topları atabilsin. Ulan prime selçuk sırf bunlardan gol attırıyordu . Şöyle bir adamımız olmayınca kapanan takımlara keremin olsa ne yazar , onyekurun olsa ne yazar ? Adamların defans arkasına yaptığı koşulara top atamıyorsun ki

4 ) Tercihler. Allah aşkına biri bana izah etsin. Rotasyon yapılacak maç mı ya ? Lig elden gidiyor 11 puan fark vardı maçtan önce biz rotasyon yapıyoruz. Zaten cumartesi gününe kadar maç yok. Takım dinlenir. Bu sezon hep bu hatayı yaptık. Avrupa dönüşü rotasyon yapıyoruz ve her rotasyon yaptığımız maçın 2. devresinde değişiklik ile as takıma dönüyoruz. Bir insan niye ders almaz ya ?

5 ) MORUTAN . Abicim bu adamı alabilmek için gece gündüz uğraştınız . Hoca çıktı istiyorum dedi , başkan çıktı ücreti fazla diye ilgilenmiyoruz dedi filan . Aldık adamı. Oynadığı her maç fark yarattı. Allah aşkına gole ihtiyacının olduğu maçta son değişiklik hakkını Ömer bayram'dan yana kullanmak nasıl bir şeydir ? Hadi morutan'ı alma . Ulan Mohammed'i al . Ömer girmek zorunda mı ya. Tamam al ömeri ama bek oynatma kanada koy. Biz son değişiklik hakkımızı neden bek oyuna sokarak harcıyoruz ya ?

Ben çok merak ediyorum . Evet şuan Avrupa konusunda hepimiz mutluyuz. Şu aşama da hayaldi evet , takım beklediğimizden fazlasını yaptı. Ama Avrupa 'da final beklemiyorum . Çeyrek final bile beni çok şaşırtır. Yani elbet eleneceğiz. E biz bu durumda geledek sene için Avrupa'yı bile tehlikeye atıyoruz. Tamam düzeliriz elbet bir şekilde avrupadan elenince tek maç oynayınca . Ama arkadaş ya şampiyonlar liginde ön elemeyi 1 2 puanla kaçırırsak ? Ya bu kadar ucuz olmamalı bazı şeyler. Geçen sene 1 golle şampiyonluk verdik. Şu maçların kıymetini bilmemiz lazım ya. Yazık oluyor cidden.

Morutan her maç fark yarattı derken ? Hangi maçlarmış onlar ?

Rotasyon yapacağız diye sezonu kaybettik. Tamam oyuncular yorgun olabilir, kabul ama sonradan almak yerine bu oyuncularla başlayıp ilk yarıdan fişi çekip bu oyuncuları kenara almak bence daha mantıklıydı. Çünkü Malatya gibi kapasitesi sınırlı takımlara karşı öne geçtikten sonra işler daha da kolaylaşırdı. Ligin daha yarısına gelmeden havlu atmak koyuyor insana.

Estağfurullah...Burada ligi konuşuyoruz, şahsen keyifle tek bir maç izleyemedim, sen memnun musun lig performansından ve daha önemlisi, hala bir umudun kaldı mı?!..

Avrupa için diyorsan; PSV ye hacamat olmamızın üzerinden çok geçmedi. Grupta ilk maçlarda şanslıydık, son maçta iyi iş çıkardık; inşaallah sonuna kadar gideriz. ''Baba'' bir takım çıkarsa, hiçbir Türk takımın yapabileceği bir şey yok zaten...
Allahini seversen Ne guzel aciklamassin iste. bana Psv deme yaw Psvye cikan takimla bu takim bir mi Yapmayin sunu.Bende ligde oynann oyundan memnun degilim ama bu takimda isik var bu sene olmaz seneye olur ama illaki olacak.Yeni kurulmus takimiz ligin 2.devresinde duzelicegimizi dusunuyorum.Sampiyonluğa yeter mi izleyip gorecegiz.Galatasaray taraftarina bu kadar erken pes etmek yakismiyor.

Kadroyu görünce zaten futbol namına beklentim kalmamıştı ve buz gibi bir maç olur demiştim tam olarak öyle oldu. Ligde Trabzon'dan çok büyük fark yedik ve bu fark daha da açılacak gibi duruyor lig bizim için bitmiş sayılır. Avrupa'da da Lazio'ya yenildiğimiz anda tamamen dezavantajlı duruma geliyoruz açıkçası bu yıldan başarı anlamında tek beklentimiz Türkiye Kupası olabilir ama hocamız ona da rotasyonlu kadrolarla çıkarak ilk turdan elendirir muhtemelen.

Demekki o kadar kotu bir takim degiliz.Burda bahsedilen kadar kotu bir takim o gruptan cikamaz.Ligede yavas yavas konstre olacaz.Olmazsada yapacak bisey yok.Ben bu Oyuncu grubuna guveniyorum.Iyi gundede bunu yazarim kotu gundede ama bazi cok bilmisler surekli kotu gunde gelip Sacma sapan yorumlar yapiyor.

Takımın bazı oyuncuları hariç kötü değiliz zaten.kötü yönetiliyoruz.gs takımı böyle performans sergileyemez.böyle bi ligte bunu yapamaz.bu rezilliktir,haya edep utanma ar olan adam bunu hazmedemez kabullenemez.terim nasıl utanmıyor bu durumdan.genç diye yeni yapılanma diye bişey olamaz böyle bahaneye karakter sahibi biri kendini arkasına gizleyemez.30 maç oynadın ,130 maç mı oynanmalı?yaw vallahi bu terimin ya ailesini öldürmekle tehdit etmişer ya bu adamın özel şeyleri birilerinin elinde.bu işte bişey var arkadaş.bu adam ligi 3 senedir salmış bu adam böyle değildi bu adam her organizasyonda hırsın kralı vardı.bu adamın takımı 11 amputeli olsa gene maç kazanırdı.bu adamda yemin billah bi gariplik var.

O değilde ara topu atabilecek bir oyuncu olsaydı taylanin yerine kerem ile golü bulurduk. Çocuk kac kere aradan kaçtı bir top atamadı. Kendine guvenemedi taylan birde uzerine oyundan alınması gereken kişi o iken hoca gitti berkani aldi cicaldau'yu geriye çekti. Hep yanlış seçimler hrp yanlış.

Kardeş ben o maçları stadda bile takip ettim anlatma bana lütfen. Aç izle bugün bile anlarsın nasıl maçlar olduğunu. Günümüz futbolunda dinlendirmek zorundasın oyuncuları. 1997-2000 yıllarındaki atletizm ile 2021 yılının atletizmi arasında dağlar kadar fark var.
Abi valla yürüyerek oynandığına hiç katılmıyorum. Açmama gerek yok, yaşım müsait, juventusla oynar, milanla oynar aynen lige devam ederdik.
City mesela, hani rotasyon. Her mac aynı. Ha dersen ki oyuncu farkı, sonucta ne onların rakibi anadoludan, ne de bizimkiler pl'den. Terim'ci biri olarak söylüyorum bunları, çatır çatır yenemiyorsak su takimlari, farkta bu kadar açılmışken sampiyonluktan bahsedemeyiz artik.

Morutan her maç fark yarattı derken ? Hangi maçlarmış onlar ?
Burada aslında fark yarattı cümlesinden anladığımız şey önemli . 3 gol 2 asisti var. Ayrıca şut özelliği , çalım özelliği vs var. Bununla birlikte topla dripling yapabiliyor . Yani son değişiklikte ömer yerine tercih edilecek bir çok özelliği var. Ben ordayım . Yoksa her maç 11 oynayacak diye bir düşüncem yok zaten geniş bir kadromuz var . Ama bu maç özelinde konuşuyorum . Bu adamın özelliklerini daha izleyemediysek bunun en temel sebebi adamı oynatmamamız . Adama o fırsatı vermiyoruz ki .

Allahini seversen Ne guzel aciklamassin iste. bana Psv deme yaw Psvye cikan takimla bu takim bir mi Yapmayin sunu.Bende ligde oynann oyundan memnun degilim ama bu takimda isik var bu sene olmaz seneye olur ama illaki olacak.Yeni kurulmus takimiz ligin 2.devresinde duzelicegimizi dusunuyorum.Sampiyonluğa yeter mi izleyip gorecegiz.Galatasaray taraftarina bu kadar erken pes etmek yakismiyor.
Say bakalım tek tek, sana göre arada adeta 'uçurum' gibi fark oluşturan futbolcular kimlermiş, aydınlat lütfen!..

Yeni kurulan genç kadronun fm'deki gibi bir anda uçup kaçmayacağını hepimizin kabul ediyor olması gerek burada sıkıntı gerek öndeyken kaybedilen maçlarda gerek rotasyon yüzünden gelen kayıplarda teknik ekibin maç kazandırma noktasında farkını göremedik maalesef. Sene başına göre daha iyi oynadığımızı düşünmekle beraber bu takım ne olursa olsun Türkiye Ligi seviyesinde bu kadar fark yememeli diyen kesimde haklı.

As takım da olsa, rotasyon da olsa bu seneki en büyük sorun kapalı takımları açamamak. Geçiş oyunu dışında hücum planımız yok. Hoca set oyunu diyor ama temposu düşük yan pas dışında birşey yok. Bir de duran top ve korner organizasyonu hiç mi olmaz bir takımda? Nasıl kilit açacağız biz?

As takım da olsa, rotasyon da olsa bu seneki en büyük sorun kapalı takımları açamamak. Geçiş oyunu dışında hücum planımız yok. Hoca set oyunu diyor ama temposu düşük yan pas dışında birşey yok. Bir de duran top ve korner organizasyonu hiç mi olmaz bir takımda? Nasıl kilit açacağız biz?

Çalışacaksın renktaş,buna çalışacaksın,antrenman ne için var.adamların duran top organizasyonu vardı yiyorduk az daha.adamlar çalışmış,farklı şekilde üretim nasıl olur çalışacaksın ALLAHta karşılığını nasip edecek.

Bu kadar basit.haa çalıştıran bu konuları bilmiyorsa bileni getireceksin.

Üst Alt