⚽ SL 21/22 H:2 | Galatasaray 2-1 Hatayspor | MS | 23 Ağustos - Sayfa 155 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Penalti,kimizi kart olsa cok farkli yerlere giderdi mac.hadi bunu gectim,ilkyari cok kaçırdık.son islerde cok sacmaladik.bu da 5 yeni oyuncunun takimdaki uyum sürecinin yeni olmasından kaynaklanıyo.berkan,taylan uyum sağlayamadı.cicaldau kaliteli ama dilinden anlayan yok henüz.zaman lazim

35- ŞİLE YILDIZSPOR Kulübü hakkında, 04.10.2020 tarihinde oynanan ERBAASPOR-ŞİLE YILDIZSPOR Misli.com 3. Lig 3. Grup müsabakasında, müsabaka isim listesinde 01.01.1996 ve daha sonra doğmuş en az 8 futbolcunun yazılması gerekirken kriterlere uygun 7 futbolcu bildirilmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

BALIKESİRSPOR Kulübü sporcusu AYBERK KAYGISIZ'ın, 14.09.2020 tarihinde oynanan BALIKESİRSPOR-GİRESUNSPOR TFF 1. Lig müsabakasında, cezalı olduğu halde müsabaka isim listesinde yer almasından dolayı FDT'nin 50/1-a ve FDT'nin 13. maddeleri uyarınca 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada BALIKESİRSPOR Kulübü idarecisi MURAT USTALI'nın, müsabaka isim listesini imzalayarak futbolcu Ayberk Kaygısız'ın cezaya uymaması eylemine iştiraki nedeniyle FDT'nin 50/1-b ve FDT'nin 13. maddeleri uyarınca 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 16.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

bizim teknik ekip kafa olarak tam uçmuş. o kuralı nasıl gözden kaçırırlar anlamıyorum.
Teknik ekiple alakasi yok, bu kadar sacma sapan kurallar ile 100 tane seyi aklinda tutmak imkansiz gibi birsey. Hoca da mac sonunda buna degindi, hangi birini aklimda tutacagim diyordu. Bende elestiriyorum ama bu konuda yabanci kurali denen seyi bu kadar zor hale getiren insanlar utansin.

Teknik ekiple alakasi yok, bu kadar sacma sapan kurallar ile 100 tane seyi aklinda tutmak imkansiz gibi birsey. Hoca da mac sonunda buna degindi, hangi birini aklinda tutacagim diyordu.
teknik ekip derken yanındaki yardımcılarını da kastediyorum. hoca gözden kaçırabilir de selçuk ve necati ne işe yarıyor orda çok merak ediyorum. bence okadar akılda tutması zor bişey de değil o kural

teknik ekip derken yanındaki yardımcılarını da kastediyorum. hoca gözden kaçırabilir de selçuk ve necati ne işe yarıyor orda çok merak ediyorum. bence okadar akılda tutması zor bişey de değil o kural
Onlar ne ise yariyor Allah bilir. Bence oylesine oturuyorlar zaten o yuzden diyorum hoca herseyi aklinda tutamaz ;D Su maddelere bakarmisin kac tane paragraf yapmislar.

Çözülmesi gereken kısımlar belli, hatta 3 yıldır belli
Tüm eleştirimiz bu yüzden

Oyuncular geliyor, gidiyor ve maalesef bunlar değişmiyor

Nedir bunlar:
1- stoperlerle defanstan çıkmaya çalışırkenki kısım
Ortasaha ve kanatlar, derinde yerleşiyor ve statik kalıyor
Stoperler 1-2 deneme ve kaptırılan toptan sonra kendi arasında ve geri paslaşmaya başlıyor
Bu olduğunda rakip önde baskıya başlıyor ve gereksiz tehlikeler ve goller yiyoruz

Takım boyu kesinlikle kısaltılmalı, takım birlikte çıkmalı, birlikte dönmeli
Herkes ilerde ayağına top beklerken savunulması kolay ve her kayıp ilerde sabit kalan adamlar yüzünden tehlike oluyor

Bugün bu fegh / boey birlikte hareketlendiğinde, biraz cicaldau’nun tek pas oyununda, biraz da diagnenin al-verleriyle aşılabildi

Defans çıkışı nelsson ile soldandı ama Sol kanat sabit ayağa top beklediğinden toplar duvardan geri geldi

Mesela Stoper derin oynayacaksa pas istasyonu sırtı dönük aldığı pası geriye doğru yüzü dönük adama oynayacak, yüzü dönük adam da rahat pas tercihi yapacak, tabi onun da 2 pas alternatifi olmalı, herkes hareketli olmadan çok zor ama bizde herkes sabit
Stoper beke oynayacaksa bekin pas alternatifi ortasaha ve kanat yakın ve pas alabilir yerde olacak, bek aldığı gibi aktaracak ve kaçacak gibi gibi
Daha birçok yolu var

Biz ortasaha ve kanatlara galiba, ilerde statik bekle, sırtı dönük pas al, rakibe müdahale ettirme, kaptırma, sonra bir şekilde yüzünü dön ve pas at diyoruz
Ya da hiç uyarmıyoruz
Tamam arada olur ama hep bu şekilde yapamazsın

Topu kaptırdığımızda ilerideki 5 adamla gerideki 5 adam arasında en az 30 metre oluyor genelde

2- yanlış yerde yanlış adam ve yanlış değişiklik tercihleri
3 senedir hep yanlış, adamları verimli oynadıkları yerde değil de hayallere göre oynatıyor hoca
Mesela bugün kerem sol kanattı, olmadı
Bu adam ya forvet arkası ya da sağ kanatta verimli oynayabiliyor
Babel akbaba arda gibi tercihlerini zaten saymıyorum
Ya da diagneden uzun süre faydalanılmamasını

Fişek gibi gençlerin yanına 1 tane tecrübeli koysa iyi kötü birşeyler olur
Biz ya tecrübelileri dolduruyoruz, ya paso gençleri
PVA - Ömer değişikliği dışında yine hep yanlış
Bugün evvela berkan-pva çıkar, Kılınç, ömer girerdi
kerem çıkar bay girerdi
Çift forvete dönülecekse cicaldau çıkıp mustafa
Son olarak belki çok yorulduysa sonlarda fegh çıkıp babel ama ben olsam fegh çıkacaksa yedlini alıp boey’le önlü arkalı oynatırım daha iyi, aslında kadroya sekidikayı falan alırdım bu değişiklik için

3- kornerler, duran toplar
Bugün 17 korner atmışız tehlike yok
Evet Luyi’nin gol duran toptan ama stoperin bariz ıskalaması var, yoksa çok uzun zamandır duran toptan golümüz yok
Kornerler zaten Allah’a emanet
Bir de zaten yorgun PVA’nın ters göndere korner atmaya gönderilmesi var ki çok saçma, kornerden sonra orayı terkedemiyor da, birşey de yapamıyor orada
5 günde 5 farklı korner çalışırsın, en az birinden de sonuç alırsın ama nerde

4- faullerde, sakatlıklarda, tartışmalı kararlarda oyuncular arası birlik beraberlik, sen arkadaşıma nasıl giriyorsun, hoca ya kırmızı bu ya gibi itirazlar falan göremiyoruz
Aksine oyuncular birbirine sürekli el kol, sitem falan ediyor
Ya gruplaşma var, ya da takımda herkes kendi kellesinin derdine düşmüş

5- kondüsyon çok düşük, gelen herkesin bir süre sonra performansı da düşüyor, sahada ne yapacklarını bilmiyor gibi dolaşıyorlar

6- konsantrasyon eksikliği, maç başları veya devre başları ya basit kayıplardan gol yiyoruz ya ciddi tehlikeler
Taç bile kullanırken belli oluyor konsantrasyon eksiği
Sonra toparlayana kadar bir 10 dk geçiyor

onemli noktalara deginmissin sevgili mahir.
kanimca, bu mesaji > taraftar kosesi bolumunde > maca yonelik gozlemler - gibi bir baslik ismi altinda yorumlayabilseydik.
< *salt mac basligi icerisinde gozlemledigim kadariyla kayboluyor bu tur noktalarin deginildigi detayvari yorumlar. *sayet bahsini ettigim tur bir baslik acilirsa - maci izleyen renkdaslarda arti eksi yonunden macta ne dogru idi ne degildi genel takimi tek tek oyun performans bazli bir mesajla degerlendirirdi diye dusunuyorum.

Üst Alt