⚽ SL 22/23 H:25 | Galatasaray 1-0 Kasımpaşa | MS | 11 Mart - Sayfa 143 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fq-D7jKXoAINKA3

Daha dikine oynayan 8 numara lazım sanki? herkes geri oynuyor birde sıkışık oyunu çözemiyoruz bazen

Fark yaratacak kanat dedik geldi ve kilidi açtı.Sırtı dönük topu aldı ve döndü rakibin dengesini bozdu ve bomboş pozisyon yaratıldı.

Aynı şekilde bir adet orta saha lazım böyle..İç sahadaki maçlardaki en büyük sıkıntı bu.Rakipler inanılmaz kapanıyor.Burada aslında rakibin dengesini bozmak çok kolay ama bunun için özellikle orta sahada topla kateden adam lazım..Yani sırtı dönük alıp bir,iki adam geçilse rakip kabak gibi boşluk verecek.İşte biz bunu yapamıyoruz.O yüzden iç sahada zorlanıyoruz.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bu seneki iç saha maçlarında kasımpaşa kadar katı kapanan takım hiç olmadı yanlıs hatırlamıyorsam 90 dk 7 kişi hiç çıkmadılar savunmadan

Kasımpaşa'ya bam güm saldırmaya gerek yok Mounir, Fall ve Koita gibi arkaya bam güm şişirecekler tıpkı Ümraniyespor gibi oynayacaklar o yüzden sol bek Dubois oynamalı hem oyun kurulumuna hem de defansif olarak Fall'a imkan vermez. Kasımpaşa'nın 2 stoperi Donk - Djilobodji ikilisi olacaktır ikisi de hava toplarında etkili fakat yaşlandıkları için o boya oranla hantallaştılar bizim yerden çevik oyuncularla oynamamız lazım Mata'yı kesinlikle ama kesinlikle tercih etmemeliyiz hata yapmış oluruz merkezleri ağırken karşısına ağır oyuncu koyarsak oyun kenarlara yığılacaktır. Kasımpaşa'da en önemli oyuncusu Eysseric olduğunu düşünüyorum o yokken oyun kurulumundan defansif olarak merkezleri de aksıyor Hajradinovic eski formunda çok uzakta o da fizik kalitesi çok kötü olduğu için tercih edilmiyor Eysseric yokluğunda muhtemelen o formayı giyecek ona yapılacak baskılarda topu alıp direk gol pozisyonu üretebiliriz.

Maç kadrosunda Zaniolo %100 hazır değilse sonradan girecekse Yunus 10 numara oynatıp Rashica'yı sağ kanat yapmakta fayda var. Onların defansif olarak en zorlanacakları yer sol bölgeleri olacak Mounir defansa çok gelmiyor bizim yapmamız gereken Rashica-Yunus'u beraber sağa yakın oynatıp verkaç ve duvar paslarıyla o bölgeden peş peşe atak yapmak olur bu da maçı çözecektir. Yunus'un içeriye kat ederken araya atacağı toplarda Icardi'ye gol yaptırma ihtimali var.

Muslera
Boey - Nelsson - Abdülkerim - Dubois
Torreira - Oliveira
Rashica - Zaniolo(Yunus) - Kerem
Icardi​
Mata tercihi baştan hatalıydı takımın ritmini etkiledi. Ne olursa olsun 1-0 ile 6-0 arasında bir fark yok ikisine de 3 puan veriyorlar. Mertens'i eleştirenler vardı yokluğunda değerini daha fazla gördüklerini düşünüyorum.

Ilk yari ne yazik ki tempo olarak hazirlik maci havasinda gecti

Ilk yarinin sonlarina dogru Okan hoca bu durumdan rahatsiz oldu ve bir tac atisi icin neredeyse saha icine kadar girdi,takima da aslinda bir mesaj di uyanmalari ve ciddiye almalari icin

Ikinci yari ise takim kendine geldi ve tempomuzu yükselttik

Biraz daha ritim olarak yükselmeliyiz tabiki

Alanyaspor macindan sonrasini ele aldigimiz zaman Sivas ve Ümraniye maclari disinda akan oyunda gol yemedik. Yenilen diger gollerin hepsi duran toptan (Ts macinda kendi kalemize attigimiz golü saymiyorum).
Gerçekten inanılmaz bir takım uyumu var bu kadro hücum yönü zaten iyi denir ama defansif olarak bu kadar güçlü olmakta kolay değil. Herkesi tebrik ediyorum.

Üst Alt