⚽ SL 22/23 H:26 | Konyaspor 2-1 Galatasaray | MS | 17 Mart - Sayfa 181 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
rossu ne kadar kaç maç izledin allah aşkına ya? :asd:

ki kaan dün de sonradan girdiği ts maçında da gayet iyiydi

dün eleştirilecek milyon şey varken ross niye yoktu demek komik
Ben buradan elestirmek istiyorum bu konuda eleşririlemez bilgisi içeren yazılı kural var mı yazar mısın?
Yada şöyle yapalım tamam kardeşim abdul cezali kaan da sakat oldugunda adequgbe stopere gecince ağlamayacaksın.
Hayır abdülkerim bu kadar yükselmeseydi ross başlığını ağlamajy4 duvarına çevirecek olanlar da sizlersiniz.
Seneye de nelsson satılınca hiç izlemedigin ross'lu kadro kurma ama olur mu.
Zoraki ilk oynadığı macta da övme lütfen olur mu şey de okan ne kadar izledik ki bu oyuncuyu kaan oynasaydı o kadar para boşa mı vedik de.
Bunlar senden beklediğim şeyler.
Yine seneye de kaan abdül stoper hattıyla devam edelim ne dersin? Okeyse sorun yok ama yok oraya daha iyi oyuncu olmalı diyorsan o zaman yetistireceksin.

Bir onceki maçta 2 ay önce 3 dakika oynamış adama iyi oynadı diyip ross için ne kadar izledin diyor. Turkiye kupasında bir 90 dakika birde sakatlanana kadar 30 dakika izledik ve beğendik orasını ne yapacağız.
Bana göre aralarında bariz bir fark olmamakla birlikte abrulkerimle daha sert bir ikili olabilirlerdi. Bana göre bunun denenmesi gerekiyordu.
Ross kaandan daha garantici ve daha sert oyuncu, gol atabilme konusunu acmaya kalkarsan da aralarında bir fark yok.

Danimarka liginde 90 maç 6500 dakika(ortalama 72 doksan dakika) tecrübesi olan adama da u17 muamelesi yapmayalım plz.
Bunu denesek kaybederdik onu söyle.

Ben buradan elestirmek istiyorum bu konuda eleşririlemez bilgisi içeren yazılı kural var mı yazar mısın?
Yada şöyle yapalım tamam kardeşim abdul cezali kaan da sakat oldugunda adequgbe stopere gecince ağlamayacaksın.
Hayır abdülkerim bu kadar yükselmeseydi ross başlığını ağlamajy4 duvarına çevirecek olanlar da sizlersiniz.
Zoraki ilk oynadığı macta da övme lütfen olur mu şey de okan ne kadar izledik ki bu oyuncuyu kaan oynasaydı o kadar para boşa mı vedik de.
Bunlar senden beklediğim şeyler.
Yine seneye de kaan abdül stoper hattıyla devam edelim ne dersin? Okeyse sorun yok ama yok oraya daha iyi oyuncu olmalı diyorsan o zaman yetistireceksin.

Bir onceki maçta 2 ay önce 3 dakika oynamış adama iyi oynadı diyip ross için ne kadar izledin diyor. Turkiye kupasında bir 90 dakika birde sakatlanana kadar 30 dakika izledik ve beğendik orasını ne yapacağız.
Bana göre aralarında bariz bir fark olmamakla birlikte abrulkerimle daha sert bir ikili olabilirlerdi. Bana göre bunun denenmesi gerekiyordu.
Ross kaandan daha garantici ve daha sert oyuncu, gol atabilme konusunu acmaya kalkarsan da aralarında bir fark yok.

Danimarka liginde 90 maç 6500 dakika(ortalama 72 doksan dakika) tecrübesi olan adama da u17 muamelesi yapmayalım plz.
Bunu denesek kaybederdik onu söyle.
Ross kayıtsız şartsız oynamasın diyen yok, şu an takımın 3. stoperi Kaan ayhan onu bi kafana sok önce. tam olarak da bu yüzden alındı. abdül veya nelssondan biri sakat olduğunda o oynayacak. her alınan genç oyuncu takımın starı olmak zorunda değil. futbol sizin ıslak fm rüyalarınız gibi değil. ross çok şeyler beklenen bi oyuncu değil, öyle olsa 1 milyona salmazlardı zaten. aynı ligden nelssonu 7 katına aldık.

yoo gerek yok nelsson-emin oynar. emin de yoksa ross oynar

Alakasız bomboş bir cümle beni tanımıyorsun, giresun maçındaki hatasında bile böyle hatalar olabilir arkasında durulmalı dedim arar bulurum.

Kurmam, kurulmamalı da zaten oraya daha iyi bir nokta atışı transfer yapılmalı. sen fmde oynatırsın ross'u

Bir onceki maçta 2 ay önce 3 dakika oynamış adama iyi oynadı diyip ross için ne kadar izledin diyor. Turkiye kupasında bir 90 dakika birde sakatlanana kadar 30 dakika izledik ve beğendik orasını ne yapacağız
:asd: kastamonunun forvetinin benzema olduğunu unutmuşum müthiş oynadığı için özür dilerim o maçta iyi kitlemişti.

Ross'un ayağı iyi değil kaanın attığı kaç tane ters top gördük ki maçta da gayet iyiydi kaç tane top kesti sayamadım. dün kötü olan abdülkerimdi.

Zaten Kaan oynamasa emin oynayacak zaten bomboş muhabbet

Mata'yı oynatıyor diye hocanın her kararı yanlış olmuyor ayrıca.

Son düzenleme:
Ya hocam iyi misin hoca bilmeyecekte taraftar mı bilecek ? O zaman kadro kurulurken taraftara sorulsun onlar kadro yapsınlar bu adamlar boşa antreman taktik çalışıyorlar. Yok 4lü 3 lü oynamak felan bunlar kimin işi biz taraftar olarak takımın iyi oynamasını bekleriz olay sadece bu. Ross dediğin adam genç adam sen diyorsun Kaan ile kıyaslıyorsun Kaanın neden oynadığını kör adama sorsan söyler yapacağı perfonmans ortada Ross dediğin adamları böyle kritik maçlarda ortaya atarsan ÇOK BİLMİŞ taraftalar tarafından hemen yeneceğini de sağır sultan bile bilir. Başımıza ne geldiyse hoca bilirden değil hocanın her işine burnunu sokmaya çalışan ne taktik ne teknik bilen tarafatardan geldi bu ülkede, herkes herşeyi en iyi bilir bu ülkede. Hocanın bir bildiği kafasında birşeyler geçiyordur diyemiyorsunuz kesinlikle yanlış oluyor sizin gözleminizde.
Bence başımıza ne geldiyse hocaların saçma takıntılarından geldi. Gecen sene misal terim en iyi oynadığı kontra futbolu yerine top bende olacak çevirecegiz oynayacagiz dedigi için gelenler geldi.
Dün aksam da orta saha ve bekleri boşalttiktan sonra yurumeye mecali olmayan mata aşkı güzünden geldi. Kaliteye eyvalah da oyundaki 10 kişiden 5 tanesi yürüme seviyesine inip yada o oyun stilinde oynarken 6. Oyuncuyu almayacaksin.
Yads daha farklı stil olan baran oyuna girip orta sahada topu yonlendirecek kanatlardan akacaksın.
Vallahi taraftar ne derse desin. Kotü oynarsa gömülürdü çok çokta iyi oynasaydı hoca biliyor bu işi olurdu.
Barış alperle bu sene kaçıncı ilkyariyi çöpe atışımız değisen oldu mu? Neler dendi neler sonuç haftaya olmazsa sonraki hafta ilk 11de başlayacak. Bazen bazı değişikliklere fırsat vereceksin. Abdül sakatlansa emin kaan stoper hattı olacaktı. Ben rosss diyince üstüme gelenler niye ross yok diye yırtınacaktı çünkü niye ortamız yok.
Biz böyle ilk fırsatta kaanı oynatma gibi işlerle seneye stoperde genç oyuncu bulamayız istediğin genç oyuncunun da annanesine kadar araya girer.
Alacaksan hazir duruma getireceksin. Şu ligde kimler oynuyor boktan ligde emin, ross falan mı sırıtacak.
Bak ben orta sahada oyuncu konusunda da çok laf ederim ama bezdim yani hazırlık maçında bakın biz şans verip deniyoruz temalı filmerden de bezdim.
Avrupa kupasında kereme 1 dakika şans vermeyen adamla genç oyunculara koca ligde şov yapmaya çalışmak dışında sans vermeyen hocalar gözümde aynı.

Dönüp gelelim en başa.
13+2+1 yabancı oyuncu oynatıyoruz.
Hakkımız şu
14+3+1

Yabancılardan
Yusuf, ross, midjtso, teneke bağlayıp gönderdiğimiz seferoviç, mata.
Sen başı 16 yabancı hakkının 5 tanesi karavana atılmış. 5 tane oyuncu.
Devre arası millet burda bir forvet bir yedek 8 numara diye götünü yırtarken aldırsaydı 2 tane kaliteli oyuncu da birinin kapsirini diğerlerini de çıkarınca orta saha kabak gibi boş kalmasaydı.
Yada ön liberoyu hakkiyla 20 dakika savunabilecek en iyi seçenek olan kaanı oraya çekseydi.

Biz U21 haklarını nasıl getistirmeyi planlıyoruz merak ediyorum.
Yusuf güya her hafta sakatlanır, ross emin mete varken hardi birçok yerde oynayabilen kaan bonus geldi diyelim ilk tercih olur.
Madem bu çocuklar yetersizdi. Sampiyonluk olur da garantilenince bütün bu sakat oyuncular birden iyilesip bakın ben genç oynatıyorum seviyesine geleceğiz.
Samimi gelmiyor bana bu işler cidden. Garanticiysen tüm transferleri garanti yaptır eytli kim varsa takıma doldursun o da rahatlasın bizde.
Benim derdim sampiyon olmuşuz olmamışız değil. Dogru oyundan vazgecmeyeceksin kardeşim.
10 dakika biri sans bulacaksa bu mata da olmamalı sol beke yunus da olmamalı. 3lüye geçeceksen stoper 3.sü boey yada torreira da olmamalı.

Benim futbol bakış açima göre hatalar zinciri oluyor. Hocadan daha mı iyi bilinir seviyesine girmek net saçma. Çünkü bu gözler melo'yu gonderip jem denen mali takıma entegre etmeye çalışan daha iyi bilirci vasat herifler de gördü yani.
Ömer bayramda bek olarak ısrar eden de gördü

Bence başımıza ne geldiyse hocaların saçma takıntılarından geldi. Gecen sene misal terim en iyi oynadığı kontra futbolu yerine top bende olacak çevirecegiz oynayacagiz dedigi için gelenler geldi.
Dün aksam da orta saha ve bekleri boşalttiktan sonra yurumeye mecali olmayan mata aşkı güzünden geldi. Kaliteye eyvalah da oyundaki 10 kişiden 5 tanesi yürüme seviyesine inip yada o oyun stilinde oynarken 6. Oyuncuyu almayacaksin.
Yads daha farklı stil olan baran oyuna girip orta sahada topu yonlendirecek kanatlardan akacaksın.
Vallahi taraftar ne derse desin. Kotü oynarsa gömülürdü çok çokta iyi oynasaydı hoca biliyor bu işi olurdu.
Barış alperle bu sene kaçıncı ilkyariyi çöpe atışımız değisen oldu mu? Neler dendi neler sonuç haftaya olmazsa sonraki hafta ilk 11de başlayacak. Bazen bazı değişikliklere fırsat vereceksin. Abdül sakatlansa emin kaan stoper hattı olacaktı. Ben rosss diyince üstüme gelenler niye ross yok diye yırtınacaktı çünkü niye ortamız yok.
Biz böyle ilk fırsatta kaanı oynatma gibi işlerle seneye stoperde genç oyuncu bulamayız istediğin genç oyuncunun da annanesine kadar araya girer.
Alacaksan hazir duruma getireceksin. Şu ligde kimler oynuyor boktan ligde emin, ross falan mı sırıtacak.
Bak ben orta sahada oyuncu konusunda da çok laf ederim ama bezdim yani hazırlık maçında bakın biz şans verip deniyoruz temalı filmerden de bezdim.
Avrupa kupasında kereme 1 dakika şans vermeyen adamla genç oyunculara koca ligde şov yapmaya çalışmak dışında sans vermeyen hocalar gözümde aynı.

Dönüp gelelim en başa.
Hakkımız şu
14+3+1

Yabancılardan
Devre arası millet burda bir forvet bir yedek 8 numara diye götünü yırtarken aldırsaydı 2 tane kaliteli oyuncu da birinin kapsirini diğerlerini de çıkarınca orta saha kabak gibi boş kalmasaydı.
Yada ön liberoyu hakkiyla 20 dakika savunabilecek en iyi seçenek olan kaanı oraya çekseydi.

Yusuf güya her hafta sakatlanır, ross emin mete varken hardi birçok yerde oynayabilen kaan bonus geldi diyelim ilk tercih olur.
Madem bu çocuklar yetersizdi. Sampiyonluk olur da garantilenince bütün bu sakat oyuncular birden iyilesip bakın ben genç oynatıyorum seviyesine geleceğiz.
Samimi gelmiyor bana bu işler cidden. Garanticiysen tüm transferleri garanti yaptır eytli kim varsa takıma doldursun o da rahatlasın bizde.
Benim derdim sampiyon olmuşuz olmamışız değil. Dogru oyundan vazgecmeyeceksin kardeşim.
10 dakika biri sans bulacaksa bu mata da olmamalı sol beke yunus da olmamalı. 3lüye geçeceksen stoper 3.sü boey yada torreira da olmamalı.

Benim futbol bakış açima göre hatalar zinciri oluyor. Hocadan daha mı iyi bilinir seviyesine girmek net saçma. Çünkü bu gözler melo'yu gonderip jem denen mali takıma entegre etmeye çalışan daha iyi bilirci vasat herifler de gördü yani.
Gomis
Mata
Midtsjö
Adekugbe
Ross
Yusuf
Luyindama
Mostafa
Cicaldau
Morutan

Seneye bu adamlarin kadroda olacagini sanmiyorum isin dogrusu. Kadroyu sifirdan yaparken herkesin tutmasi imkansiz ama yedek orta saha ve yedek forvet eksikligi göze carpiyor suan icin.

Ross kayıtsız şartsız oynamasın diyen yok, şu an takımın 3. stoperi Kaan ayhan onu bi kafana sok önce. tam olarak da bu yüzden alındı. abdül veya nelssondan biri sakat olduğunda o oynayacak. her alınan genç oyuncu takımın starı olmak zorunda değil. futbol sizin ıslak fm rüyalarınız gibi değil. ross çok şeyler beklenen bi oyuncu değil, öyle olsa 1 milyona salmazlardı zaten. aynı ligden nelssonu 7 katına aldık.

yoo gerek yok nelsson-emin oynar. emin de yoksa ross oynar

Alakasız bomboş bir cümle beni tanımıyorsun, giresun maçındaki hatasında bile böyle hatalar olabilir arkasında durulmalı dedim arar bulurum.

Kurmam, kurulmamalı da zaten oraya daha iyi bir nokta atışı transfer yapılmalı. sen fmde oynatırsın ross'u

:asd: kastamonunun forvetinin benzema olduğunu unutmuşum müthiş oynadığı için özür dilerim o maçta iyi kitlemişti.

Ross'un ayağı iyi değil kaanın attığı kaç tane ters top gördük ki maçta da gayet iyiydi kaç tane top kesti sayamadım. dün kötü olan abdülkerimdi.

Zaten Kaan oynamasa emin oynayacak zaten bomboş muhabbet

Mata'yı oynatıyor diye hocanın her kararı yanlış olmuyor ayrıca.
Caner boş charsın ya cidden bak.
3 dakika oynamış adam oov çok süperdi çok iyiydi diyor.
Lan zaten kapamışsın 5 li defans yapmışsin gelmiş açık alandaki oyunu temiz oynayan oyuncu ile karambol pozisyonu oynayan oyuncuyu kıyaslıyorsun. Ne anlattığını bilmiyorsun. Dün akşam benzema vardı zaten götümuzdeki bal olmasa 5lik olacaktık.

Peşindeyim bu sezon bir macta dahi olsa sakin ross falan övme.

Caner boş charsın ya cidden bak.
3 dakika oynamış adam oov çok süperdi çok iyiydi diyor.
Lan zaten kapamışsın 5 li defans yapmışsin gelmiş açık alandaki oyunu temiz oynayan oyuncu ile karambol pozisyonu oynayan oyuncuyu kıyaslıyorsun. Ne anlattığını bilmiyorsun. Dün akşam benzema vardı zaten götümuzdeki bal olmasa 5lik olacaktık.

Peşindeyim bu sezon bir macta dahi olsa sakin ross falan övme.
tamam aslanım hadi git istersen fmde forvet oynat ross'u saçma sapan fantezilerinle kirletme burayı

Dönüp gelelim en başa.
Hakkımız şu
14+3+1

Yabancılardan

Hocam olay hocanın yanlış yaptığını savunmak değil maçın ikinci yarsını işlerimden dolayı izleyemedim (İlk izleyemediğim yarı oldu ligin başından beri ) onda da yenilmişiz olay şu hoca antreman yaptırıyor psikolojik vs herşeyini biliyor seçimlerine karışmak , belki de her maç başında seçimlerde yanlış bulunuyor forumda ama takım 14 maçtır yendi demek ki taraftardan iyi bildiği gördüğü birşeyler oluşuyormuş ve saygı duymak gerekiyor. Şöyle söylenebilir bende diyorum hocam mata yerine şu oynasaydı daha iyi olmazmıydı acaba ? Orada ki acaba içinde ki durumları bilmeden isim ve geçmişine göre perfonmansından kaynaklı düşünceyi belirtir. Demek istediğim bu net tavır ile itiraz etmek çok saçma geliyor.

Gomis
Mata
Midtsjö
Adekugbe
Ross
Yusuf
Luyindama
Mostafa
Cicaldau
Morutan

Seneye bu adamlarin kadroda olacagini sanmiyorum isin dogrusu. Kadroyu sifirdan yaparken herkesin tutmasi imkansiz ama yedek orta saha ve yedek forvet eksikligi göze carpiyor suan icin.
Gitse ne olur ki. En sans vermesi gereken maclarda sans vermeyecegi yeni rose ve geni eytli oyuncular bulur elbet

Hocam olay hocanın yanlış yaptığını savunmak değil maçın ikinci yarsını işlerimden dolayı izleyemedim (İlk izleyemediğim yarı oldu ligin başından beri ) onda da yenilmişiz olay şu hoca antreman yaptırıyor psikolojik vs herşeyini biliyor seçimlerine karışmak , belki de her maç başında seçimlerde yanlış bulunuyor forumda ama takım 14 maçtır yendi demek ki taraftardan iyi bildiği gördüğü birşeyler oluşuyormuş ve saygı duymak gerekiyor. Şöyle söylenebilir bende diyorum hocam mata yerine şu oynasaydı daha iyi olmazmıydı acaba ? Orada ki acaba içinde ki durumları bilmeden isim ve geçmişine göre perfonmansından kaynaklı düşünceyi belirtir. Demek istediğim bu net tavır ile itiraz etmek çok saçma geliyor.
Ya ben her zaman genclik ateşinden enerjiden yanayım. Geçmiş maçlarda da yaptığı hatalar vardı ne yalan söyleyeyim bazı maclarda da bir miktar bal akıyordu.
Mata ile olmadığını anlamak zor olmasa gerek. Maçı takio eden 100 bin adam da yanılıyor olamaz.
Mata girer girmez değil mesele de matayı boyle bir kurguda boyle bir takımda oyuna almak mesele.
Sezon başından beri çoğu macta yaptığı değişiklikler ben ne yapıyorum diye bağıriyor, bile bile defalarca hata yapıyor. 50 yaşına gelip 40 senedir futbolun içinde olan adam su maçı izlerken şu dakikada kadro kalitesini geldigi noktayı ve oyuna aldığı oyuncuları tvde izleyen benden daha iyi bilmesi okuması gerekir.
Şu maçın bittiği andaki kadro ve ısrarla değişiklikleri yapmadan beklemesi de cabası. Geçen hafta da yaptı yine.
Kaçırdığımız nokta bireysel gitmemiz, tamam bir sürü aksaklıklar oldu lig durdu devam etti ara oldu falan da abi sen durmayacaksın bu hayatın kuralı da bu. Elalem keriz miydi de her arada maç ayarlarken biz antrenman yapıyoruz. Gerekiyorsa ciddi maç kivaminda kendi içindne kadro çıkaracaksın onlarla maç yapacaksın. Bir şekilde bu oyuncuların hepsi hazır hala gelmeli.

Okanda garanticilik var, mevcut kadroda mertens icardi oliviera torreira ve geçen senenin süper yıldızı kerem aynı anda oh adığinda kalede de muslera olduğunda zaten hocaya da gerek yok kendi başına da oynar bu takım, bunların bazıları eksildiğine iş ortaya çıkıyor.

Bak yine kendimi açıklayarak bitireyim. Ilk mesajimda ille de ross falan değil benim derdim ross olmaz emin olur keza emin oynadı bu sene.
Kaan jokerdir torreiranin yokluğunda orta sahada oluşacak kötü bir durumu görüp oraya entegre edebilirdi. Yada ross veya eminle yine 3lüye dönüp eminle süpürebilirdi.
Hadi çıktı 1-0 'ın üzerine yatıp yine eminle 5li defansa geçip rakibin gelmesini bekle kerem ve zaniolo kanaylariyla kontraya çıkabilirsin. Raşit de var bayağı kontrada ofansif olarak güçlü bir takım olurdun.
Benim garezim buna kardeşim. Elinde bonus adamlar varsa onları dişlinin parçaları gibi kullanmalısın. Olası b planı c planı olmalı.

Yedekte 2 bek bir tane stoper varken maçın sonunda defansın arasını kabak gibi açmak defansın önünde sol tarafta aradan bir yerden yunusun çıkması falan acayip işler yani. Bu adamları yetersiz buluyorsan da ekstra 2(hatay ve antepten bir yabanci daha almaya kalksan bu sayı 3 oluyor) oyuncu hakkin da vardı vurup geçecek 2 tane oyuncu aldırmalıydın. Ama orta saha ama forvet.
Garip garip işler ne yalan söyleyeyim.
Solbek oynayabilecek 2 oyuncun varken kalan maclarda bonus yerli hakkını solbek kullanmasaydin. Mac kadrosuna iki bek alıp sahaya sokmamak yerine bir tanesi yerine başka oyuncu alsaydın. Hata bir değil ki.

Bir kaç haftaya umarım dediğime gelmeyiz. Bu tetikçilerin olduğu ortamda defansta patladigimizi gorenler oraya oynar 2-3 hafta bir oguncudan mahrum kalmamızı sağlar ek olarak bir oguncunun da sürpriz cezası olur al sana şenlik. O yüzden ross/emin/metehan bu zamana kadar seviye atlatılmalıydı.
Okan bu kafa yapısını değişmediği sürece patladığı yerde fecahat olur.
Bir bakıyorsun hatalarından ders almış gibi görünüyor sonra yine aynı yere geliyor.

Üst Alt