⚽ SL 22/23 H:32 | Beşiktaş 3-1 Galatasaray | MS | 30 Nisan - Sayfa 195 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
2-1den sonra aslında üstünlüğü de almıştık ama hücumda bir türlü üretkenlik sağlayamadık.Bjknin stoperleri de çok iyi maç çıkardı.Önümüzdeki sene şl maçlarında Oliveira-Mertens ikilisinin fiziksel açıdan zaafiyet oluşturacağını gösteren en net maçtı o açıdan faydalı olduğunu düşünüyorum.Sezon genelinde kayseri maçıyla birlikte rakipten daha kötü oynadığımız tek maçtı belki de.
kayseri maçını saymadım çünkü ilk cümlemde rachica-icardi'li ritim bulan oturmuş takımdan sonra diye belirtmiştim.

kayseri maçına çok acayip bir kadro ile çıkmıştık.

orta sahada miçö-toriera vardı.

mata on numara, yunus sağ kanattı.

mertens ise sol kanat oynuyordu :/

yanlız, o maçı da yine kazanabilirdik. ilk dakikalardaki penaltı verilse, ya da 2-1 olduktan sonra yine bayağı gol kaçırmıştık, hatta bir golümüzde sayılmamıştı sanki...

icardi ve rachica'lı takım oturduktan sonra ligde oyun olarak geride kaldığımız tek maç.

ki bu maçı bile çok rahat kazanabilirdik, hoca daha 30. dakikada falan adekugbe'den vazgeçip, dubois'i sol beke, oli-mertens'ten birini de berkan ile değiştirseydi.

bunun dışında diğer tüm maçlarımızı içeride dışarıda bariz oyun üstünlüğü ile aldık.

bu da demek oluyor ki, bu takımın transfer döneminde yapması gereken 3 şey var:

1- icardi ve rachica'yı tutmak, mevcut takımı korumak.
2- sağlam bir orta saha almak (oliviera'nın yerine, torriera'nın yanına).
3- sağlam bir ofansif orta saha almak (mertens'in yerine).

şu 3 hamle ile, diğer rakiplerin ne yaptığının bir önemi kalmıyor.
Kısa bir özet ama mantık bu olmalı
Takımı çok fazla bozmamak lazım
Tek sıkıntı Nelson ve Boey'in olası satışları
Takımı savunma anlamında çok yukarı çekiyorlar
Oliviera ve Mertens sezonu o kadar vasat bitirdi ki
Oraya 2 sağlam tarnsfer bile takımı farklı seviyeye çıkarır

Bizim elimizde değil, sorun o.

Kulubun maddi durumunu dusunmek farz, Rashicaya 11m ve Ikardiye toplam 40m gibi cilgin rakamlar veremeyiz. Bu oyuncular onemli ama maddi durumuza zarar veren durumlardan kacinalim
O paralar verilemez zaten
Ama kalıcı başarı için bazen fedakarlık yapmak gerekir
Gomisi sattık
Mitrioğlu, Diagne, Mohammed, Falcao
Ne paralar harcadık yeri dolmadı

Üst Alt