⚽ SL 22/23 H:4 | Trabzonspor 0-0 Galatasaray | MS | 28 Ağustos - Sayfa 151 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İşin iki yönü var; olumsuz taraftan bakacak olursak, bu kadar eksiği olan, geçen hafta 5 yemiş, haftaiçi ŞL ön elemesinde kırıcı bir maçtan sonra elenmiş rakibine karşı ne oynadık belli değil. Yani Mertens'in özel çabası ve Yunus'un zaman zaman parlaması dışında hücumda nasıl bir oyun planımız vardı muğlak. Ancak öte taraftan ne olursa olsun geçen senenin şampiyonuna karşı deplasmanda 3-4 net pozisyon buluyorsun ve doğru düzgün pozisyon vermiyorsun. Kararsızım ama sanki memnuniyete daha yakın gibiyim.

tekrardan izledim şimdi maçın önemli anlarını.

henüz 2. dkda net penaltımız verilmemiş. (edit: ağır çekimde yavaş yavaş izledim, penaltı yok, doğru karar)
mertens'in pozisyonu %100 gol pozisyonu
gomis'in pozisyonu %100 gol pozisyonu
kerem'in pozisyonu %100 gol pozisyonu

trabzon'un %100 diyebileceğimiz pozisyonu yok. 2 adet trezeguet ile bir adet de djaniny ile pozisyonu var. hiçbiri bizimki kadar net değil. savunulurken çekilen şutlar hep. olacak o kadar. deplasmanda derbi oynuyorsun.

genel olarak, maçı izlerken oyunun bana hissetirdiği de, güvenli ve iyi oynadığımızdı. gayet kazanabileceğimiz bir maçta berabere kaldık. kağıt üzerinde ts ile deplasmanda 1 puan iyi gözükse de, bence bizim adımıza 2 kayıp puan oldu.

bu maçın kötüsü de net olarak kerem bizim adımıza. mertens'in pozisyonunda koşuya devam etmemesi, kaçırdığı penaltı gibi %100 pozisyonda laubali şekilde vurması falan. resmen 2 golden etmiş bizi.

Son düzenleme:
Üst Alt