⚽ ŞL 23/24 A Grubu M:1 | Galatasaray 2-2 Kopenhag | MS | 20 Eylül - Sayfa 180 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
2 2 den sonra acayip inanmistim 3 2 olacagina ama resmen uzatmalarla beraber kalan 10 dakikada sanirim ceza sahasina hic giremedik. Isin daha da kotusu oyle bir uyuttular ki bizi 10 dakkanin 5 dakkasi tac atislariyla gecti. Merak ediyorum 2 2 den sonra top kac dakka oyunda kaldi.

2 2 den sonra acayip inanmistim 3 2 olacagina ama resmen uzatmalarla beraber kalan 10 dakikada sanirim ceza sahasina hic giremedik. Isin daha da kotusu oyle bir uyuttular ki bizi 10 dakkanin 5 dakkasi tac atislariyla gecti. Merak ediyorum 2 2 den sonra top kac dakka oyunda kaldi.
Birazda suc bizimkilerde, tamam 90 dk. yerden pas ile oynarsin 2 golüde kontrollü oynayarak bulduk ama uzatmada artik hizli bi sekilde en tehlikeli noktaya ulastirman lazim topu bu da ancak doldurt bolsalt ile olurdu, karambole bi gol gelebilirdi. Uzatmanin son dk. girmisiz adbülkerim hala top sürüyor.

Koşu mesafeleri...bu tablo değişmezse sonuncu oluruz

124 kopenhag
115,3 Bayern.
115,1 Manu
112 biz

Bu mantik la kopenhag birinci olmali

Bayern ve manu ile neredeyse ayni kosmusuz

Kosu mesafeleri oyuna ne kadar etki etmis ona bakmaliyiz,oyun üstünlügü tamamen bizdeydi

Kopenhag bize karsi 124 kostu topla oynamalari yuzde 35 oldugu icin topun pesinde kostular,okadar kosmalarina ragmen 2 gol attik ve en az 6-7 net pozisyon var

Ilk yari icardi ve kerem’in pozisyonlarindan birini atmis olsak maci kazanacaktik ve kosu mesafeleri konusulmayacakti cünkü oyun üstünlügü varsa kosu mesafesi önemsiz kaliyor

45-65 arasi haric oyun üstünlügü bizdeydi

Dünyaları kaçırdık denen maçta xG'mizi overperform ettiğimizi not düşelim. Tabii şuta dönüşmeyen iki pozisyonumuz var, birinde Icardi birinde Mertens ıskaladı fakat onlar da şuta dönüşseydi yine de totalde 2+ xG etmezdi üretimimiz

Dünyaları falan kaçırdığımız yok, presle girdiğimiz bir kaç pozisyon var. En netinde de direkten dönmese faul çalınır dönerdi gol.

Hücuma çıkıp aptalca top kaptırıp orta saha kaç kere boş kaldı, sayabilen var mı? Koşu mesafesi iki takım için karşılıklı değerlendirilir, 10 kişi oynanan 20 dkya rağmen 10 km fark olur mu, 1 kişi fazla oynamak demek bu neredeyse.

Ziyech özellikle koşmaya mecali yokken kendini kanada atıp durdu ben mi tuttum buna rağmen oyunda. 30dan 80e kadar pozisyon yok neredeyse naptık sağa pas sola pas başka? Top çıkaramıyorsun defanstan, uzun atsan koşup almaya mecalleri yok. 2 aydır takımda olan adamlar kilolu ya da temposuz olamazlar. 20 dk oynayan Zaha ile Dombele de herhalde 20 dk oynayacak durumdadır.

Oyuncuların çoğu fiziken yetersiz bu hazır olmaktan da öte, oynayan 16 oyuncuyla Kopenhag’dakileri kıyaslasak arada dağlar var.

Bu seviyelerin takımı değiliz hele büyük takım falan hiç değiliz, bizim gibilerin yeri konferans ligi ya da kapanmayı öğrenebilirsek belki Uefa.

Bazı şeyleri göz göre göre yapmak da aptallıktır.

Dünyaları falan kaçırdığımız yok, presle girdiğimiz bir kaç pozisyon var. En netinde de direkten dönmese faul çalınır dönerdi gol.

Hücuma çıkıp aptalca top kaptırıp orta saha kaç kere boş kaldı, sayabilen var mı? Koşu mesafesi iki takım için karşılıklı değerlendirilir, 10 kişi oynanan 20 dkya rağmen 10 km fark olur mu, 1 kişi fazla oynamak demek bu neredeyse.

Ziyech özellikle koşmaya mecali yokken kendini kanada atıp durdu ben mi tuttum buna rağmen oyunda. 30dan 80e kadar pozisyon yok neredeyse naptık sağa pas sola pas başka? Top çıkaramıyorsun defanstan, uzun atsan koşup almaya mecalleri yok. 2 aydır takımda olan adamlar kilolu ya da temposuz olamazlar. 20 dk oynayan Zaha ile Dombele de herhalde 20 dk oynayacak durumdadır.

Oyuncuların çoğu fiziken yetersiz bu hazır olmaktan da öte, oynayan 16 oyuncuyla Kopenhag’dakileri kıyaslasak arada dağlar var.

Bu seviyelerin takımı değiliz hele büyük takım falan hiç değiliz, bizim gibilerin yeri konferans ligi ya da kapanmayı öğrenebilirsek belki Uefa.

Bazı şeyleri göz göre göre yapmak da aptallıktır.
Nezaman hazır olur bunlar. Pas yapamıyoruz şu topcularla

Fiziken belirli bir dakika dan sonra düsüs oldu evet bu da ilk yarim saat oynadigimiz tempolu oyun ile alakali

Kacirdigimiz golleri göz ardi etmeyin lütfen

Icardi’nin kacirdigi net pozisyon

Kerem’in direkten dönen net pozisyon

Kerem’in ceza sahasi icinde sol ayakla vurdugu top net pozisyon

Kerem’in bos pozisyon da vurdugu sut net olmasa da tehlikeli bir pozisyondu

Mertens’in kafa topu da bence net bir pozisyondu

Yani yarim saatte öne gececek yeterince pozisyon üretti takim,biz birsey oynamadik pozisyon üretemedik veya girdigimiz pozisyonlar net degildi demek haksizlik olur

Olumsuz sonuc olunca olumlu yaptigimiz isler de silinip atiliyor ne yazik ki

Üst Alt