⚽ ŞL 23/24 A Grubu M:6 | Kopenhag 1-0 Galatasaray | MS | 12 Aralık - Sayfa 192 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Mertens Tete başlayıp Kerem Ziyech bitirmeliydik, oyunu alamamizin en buyuk sebebi bence bu. 2 tane oyun kuramayan kücum oyuncusuyla oynamak. Mertens baslasaydi hem Tete hem Zaha daha etkili olurdu.

Bir diğer sorun da Torreira ve Kaan ile oynadığımızda orta sahayı daha iyi tutabiliyoruz fakat üretkenlik sıfır nerdeyse. Oyun kuramıyor, ince pas atamıyor, yönlendiremiyor bu ikili. Yaratıcılık yok. Bir de önlerinde Kerem olunca tümden kabız oluyoruz. Şu takıma 8 numara ve 10 numara demekten dilimizde tüy bitti.

Yani daha yeni bişeyler yazacak duruma geldim, dün maçı çözecek şey şutlardı sırf bunun için bile ziyech 11e koyulması lazımdı 40 küsür şut çekmişiz ziyech girene kadar hangisi etkiliydi diye düşünüyorum da sıfır. Okan hocanın sırf bu maç için şut setleri çizmesi lazımdı hem zaha hem ziyech çaprazdan kaleyi bulacak adamlar ama gol olur ama seker tamamlarsın, biz şut bile denemedik garip şekilde…

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zaha Kerem Tete ilk 11'de çıktı üçü de kanat, Barış sonradan girdi kanat ama be oynadı, Ziyech sonradan girdi kanat oynayan biri. Yani senin 16 futbolcunun 5 tanesi kanat iken hala kanat sorunun olamaz ki abi. Teknik taktik sorunun vardır gül gibi

Çok fazla kanat oyuncusu olması sorun olmadıgi anlamına gelmez.
Hem oyun hem skor olarak istikrarlı bir kanat oyuncusu göremiyorum..sadece Kerem uretkenlik olarak öne çıkıyor.Onuda ofansif orta saha yaptık.

Kopenhagi yen gruptan cik.. kura sonrasi herkes kabul ederdi.. yeneceksin kardesim canini disine takip mücadele edeceksin

Şanpyonlar ligi bitti takımın bitiricilik sorunu bitmedi. Pozisyon yok gibi gözüksede ilk yarıda Tete nin kafa İcardi nin kafa Zaha nın önüne düşen toplara çok kötü vurdular. Bir tanesi iyi vursa öne geçecekdik.

Adana demir maçında teteye saldırıyor Yusuf zibidisi. Sen ne yapıyorsun diyen yok

Vallahi geçen sezon ki takımı özledim.

Kerem-İcardi-Mertens-Torreira-Muslera-Oliveira -> Bunlar Bir Blok (Geçen sezon tayfa-TurkoLatin)

Boey-Zaha-Bakambu -> Afrika Bloğu

Diğerlerinden bağımsız takılan Almancı tayfanın yer aldığı geneli Türklerden oluşan grup

Abdulkerim-Kaan-Demirbay-Barış

Takımdan tamamen ayrı kalan yalnızlar grubu (Birbirleri ile de alakası yok)

Nelsson-Ndombele-Ziyech-Angelino

Nelsson hep öyleydi hadi de, Ziyech gol atar sevinen çıkmaz.

1. ve 3. grupları tek bağlayan Kerem çünkü Barış ve Abdulkerim ile anlaşıyor. Takımdan tamamen kopuk 4. grup bu sezon katkı da veremiyor düzgün. 2. grup Boey dışında çok faydalı olamadı.3. grup ise Demirbay dışında bence en faydalılar arasında çünkü genelde kendi performansına bakıyor.

Şu çok net. 1. grup bu sorunu çözmek için adım atması gereken baba tayfa. Eğer bunlar birleştirici değil ayrıştırıcı olursa dağılırız.

Bunlar dışında

Takımda bu blokların daha belirgin hale gelmesine sebep olan isimlerin başında bana göre
Zaha var.

Zaha'yı 1. gruptan kimse Instagram'da takip bile etmiyor. Özellikle Kerem-İcardi bence özel olarak hazzetmiyor. Zaha sürekli el kol yapıyor sahada ve performansta 2-3 maç hariç yok.

Geçen sezon böyle değildi.

Anlamadığım bir husus var en sağlam orta sahalar dediğimiz Kaan -toreira bile oynasa herifler elini kolunu sallayarak bizim kaleye gelebiliyor .Şu işi aklım almiyor bir türlü galiba biz kompakt olarak beceremiyoruz bu işi ..Yoksa toreira davinson abdul boey gibi agresif savunmacilarin olduğu takımda böyle saçma şeyler olmamalı..

Bizim hayal ettiğimiz oyunu ve sonucu grupta net olarak Kopenhag aldı helal olsun heriflere. Hem bizi hem Manchesteri yendi bayernden de bir şekilde puan aldı .. Ben üst turda da City Arsenal denk gelmediği sürece gurur kırıcı skor alacaklarını düşünmüyorum ..

Yenip gruptan çıksak hem para gelecekti hemde galibiyet+üst tura çıkma olarak ülke puanına 1.75 ekletecektik. 1.75 demek 3.5 galibiyet avrupada şuanki şartlarda ülkemizde. Onu da kaybetmiş olduk.

Dünya futbolu adına ama daha hayırlı olmuş olabilir. Kopenhag 13m euro ya taş gibi genç çocuklar bulur monte eder kadrosunu geliştirir dünya futboluna adam kazandırırlar. Biz alsak o parayı çarçur ederdik.

Ah Okan Hoca ah. İsteyerek mi bu sonucu aldık. İkinci tur ağır gelir biz UEFA'ya gidelim tarih yazalım mi dedik? Büyük kumardi manu yense sonuncu olup dönüyorduk. Derdi neydi Okan'in? Neydi dünkü kadro? Anlamadım.

Üst Alt