⚽ ŞL 23/24 A Grubu M:6 | Kopenhag 1-0 Galatasaray | MS | 12 Aralık - Sayfa 194 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Zaha Kerem Tete ilk 11'de çıktı üçü de kanat, Barış sonradan girdi kanat ama be oynadı, Ziyech sonradan girdi kanat oynayan biri. Yani senin 16 futbolcunun 5 tanesi kanat iken hala kanat sorunun olamaz ki abi. Teknik taktik sorunun vardır gül gibi

Ya da birşeyler yanlış planlamışsındır bu oyuncu tipi olur oyununun kendisi olur ve buna uygunluk olur vs..

O kadar üzüldüm o kadar kırıldım ki neredeyse sabah işten izin alacaktım, dokunsalar ağlayacağım.

Herkesin senaryosunu yüzde 90 tahmin ettiği maça sevgili Okan Buruk bizi kurbanlık koyun gibi götürmüş adeta. Şutumuz yok, isyan eden adam yok. Gittik yenildik ve geldik hiç utanmadan.

Gruptan çıkan takım ise bizim ligimizde dönem dönem parlayan anadolu takımları gibiydi. Sivasspor kılıklı takıma mağlup olmak onların sevincini görmek beni çıldırttı.

Oyuncu başlıklarında 2 haftadır yazıyorum ve bir çok kişi şaşırma tepkisi veriyor ama dün herkes o noktaya yaklaştı. Zaha, Tete, Ziyech bizim için kocaman bir boşluk ve tarihi kazıklar olarak tarihteki yerlerini alacaklar. İşleyen sistemi bozmaları ise cabası.

UEFA kupası beni heyecanlandırmıyor ben Freiburg değil Bayern Münih ile oynamayı yakıştırıyorum Galatasaray'a.
Hem daha önce kazandığımız kupayı hedef olarak belirlemek üstelik bunun bize uygun olduğunu düşünmek abesle iştigal bir durum.

Diyenler olacak muhakkak, sanki her yıl buralardayız da hedefliyoruz hayır biz yönetimleri, hocaları Galatasaray'a yani bu kupada maksimum noktayı ilerlemeyi hedef seçenleri istiyoruz, çabamız bu.

cl performansı en kötü oyuncumuz kimdi desek şüphesiz zaha ve kerem üzerinde imtizaç ederiz hatta buna maalesef icardi bile katılabilir ancak zaha ve icardi görece kerem kadar çok net pozisyonlar bulamadı, kerem 5-6 adet NET pozisyonu, hep aynı tarz ve hep aynı stille tavana vurdu. çok garip.

Tavana değil renkdaş. Tavana vursa belki gol olurdu. Uzaya hatta saha dışına

Kopf Hoch Hakanim

Futbolda kazanmak da var kaybetmek de

Tabiki öyle Kemalim, genel olarak tüm maclara bakarsak atamadimiz net goller, bi milim ofsaytdan verilmeyen goller, verilmeyen penalti, taktiksel ve kosu mesafemiz bi tik üste olsaydik 2. olurduk. Mactan sonra konusmak kolay ama cok ofansif oynadik genel olarak, 13 gol yedik. Maca göre 4-3-3 ciksa hoca daha kompakt durmak icin, muhtemelen daha az gol yerdik. Sonunda cok kücük detaylar ama büyük fark ediyor. Üstüne fikstür sansizligi da vardi. Önemli olan bunlardan ders cikarmamiz lazim. Saglik olsun.

İt gibi koşuyor kodumun takımı yaw

Ekli dosyayı görüntüle 228163
Kopenhag yıllardır bu özelliğiyle öne çıkmış bir takım zaten. Bir UCL maçında en fazla mesafe katetme rekorunu da kırmışlardı. Aynı zamanda kollektif anlayışları ve organizasyon yetenekleri de yüksek. Yaşlı sayılacak adamları bile koşmaktan yorulmuyorlar. UCL de rakip takım kadar koştukları bir maçı kazanmaları çok zor ki form durumları biraz düşünce tutunamıyorlar...

Son yirmi dakikaya kadar kazanma hirsi yoktu. Boey ve Sanchez disinda mucadele eden de yoktu. Herifler iyi gomuldu ve mac boyunca cok temiz kontralara ciktilar. Amgel buyuk fiyasko.

Bayern herseyin alt üst olmasini sagladi

Kopenhag’a karsi kazanmis olsaydi bayern bu macta kapali savunma’ya karsi oynamazdik

Man city bile acamadi bu savunma’yi

Merkezi tamamen kapatiyorlar hic bir sekilde pas ile merkezi acmak mumkun degil

Sut veya kanat organizasyonlari ile acilabilirdi bunu da defalarca denedik ama olmadi

Saglik olsun hoca’nin ve oyuncularin emegine saglik

Bayern herseyin alt üst olmasini sagladi

Kopenhag’a karsi kazanmis olsaydi bayern bu macta kapali savunma’ya karsi oynamazdik

Man city bile acamadi bu savunma’yi

Merkezi tamamen kapatiyorlar hic bir sekilde pas ile merkezi acmak mumkun degil

Sut veya kanat organizasyonlari ile acilabilirdi bunu da defalarca denedik ama olmadi

Saglik olsun hoca’nin ve oyuncularin emegine saglik

Defalarca neyi denedik renkdaş ?

Orta ve sut ile acilabilecegini yazdim

Orta ve sut denedik istatistikler ortada

Yani denedik

Basarili oldu mu hayir,basarili olabilirmiydi evet olabilirdi mesela kerem girdigi pozisyonu gole cevirmis olsaydi baska seyler konusurduk

Şut denemedik renkdaş çok sonra. O şutlar karambol şutları sonra 10dk olanlar haricinde. Bir de Kerem’in uzaya vurdukları var.

Şunu düşünmek gerekiyor;

Kopenhag neyi yaptı da grup maçları boyunca, biz yapamadık?

Çok net 3 farkları var bizden;

1) At gibi koşuyorlar. Bizim şimendifer dediğimiz Boey bile ileri gittiğinde anında geri dönüşü 1 yapıyor 2. kez yapamıyor.

2) Takım halinde muazzam bir savunma yapıyorlar. Şunu kabul edelim, rakip sahada preste ne kadar iyiysek kendi yarı sahamızda da o kadar kötüyüz. Her oyuncu çok rahat bir şekilde ilerliyor. Dün kaç defa orta sahadan dribling ile çizgiye inip orta açtılar. Rakibi kendi yarı sahamızın girişinde karşılayamıyoruz. Karşılayamadığımız gibi arkaya felaket top kaçıyor.

3) Çizgiden tehlikeli atak. Dün milyon tane çizgiden orta denemesi, çalım denemesi oldu. Bana mısın demediler. Onların attığı gol ise ortada. Başka bir şey demiyorum.

Şut denemedik renkdaş çok sonra. O şutlar karambol şutları sonra 10dk olanlar haricinde. Bir de Kerem’in uzaya vurdukları var.

Kerem sana göre uzay’a vurdugu icin alti pas tan kacirdigi pozisyon sayilmiyor mu

Denedik olmadi ne yazik ki herkes uzuldu ama yerden yere vurulacak bir konu yok

Buraya tasiyan da okan hoca ve oyunculardi

Bu kadar acimasiz olmanin bir faydasi yok

Kerem sana göre uzay’a vurdugu icin alti pas tan kacirdigi pozisyon sayilmiyor mu

Denedik olmadi ne yazik ki herkes uzuldu ama yerden yere vurulacak bir konu yok

Buraya tasiyan da okan hoca ve oyunculardi

Bu kadar acimasiz olmanin bir faydasi yok

Pozisyon demedim ki ? Sen şut denedik diyorsun o şut değil benim nazarımda. Gol vuruşu. Tamam istststik olarak şut geçer ama vuruş neticede. Sen diyorsun ki taktik olarak şut denedik. Bende denemedik son 10dk bir iki deneme dışında diyorum. Hatta 1 tane denedik o da Ziyech ile. Şut o dur. Şut denemesi o dur.

Pozisyon demedim ki ? Sen şut denedik diyorsun o şut değil benim nazarımda. Gol vuruşu. Tamam istststik olarak şut geçer ama vuruş neticede. Sen diyorsun ki taktik olarak şut denedik. Bende denemedik son 10dk bir iki deneme dışında diyorum. Hatta 1 tane denedik o da Ziyech ile. Şut o dur. Şut denemesi o dur.

Ziyech’in orta saha dan denedigi de sut denemesi,kerem’in ceza sahasi icinde iki defa denedigi de sut denemesi

Bu 3 sut da istatistige sut diye gecer

Kapali savunma ve merkezin tamamen kapali oldugu bir macta ya kanat organizasyonu ile ortalarla gelmeye calisirsin ya da sut ile

Bizde bunlari denedik

22 sut attik 50 orta actik

Etkili olabildik mi hayir ama tabela yapmis olsaydik yani kerem mesela girdigi pozisyonu atmis olsaydi daha farkli seyler konusurduk

Genel anlamda oynadigimiz oyunun puan karsiligi bu degil,bunu inkar eden zaten art niyetlidir

Bu yüzden hocanin ve oyuncularin emegine saglik

Belki senin de fark yeriz diye bekledigin bir gruba düstük,simdi ise gruptan neden cikamadik diye salliyorsunuz

Demek ki birseyler dogru yapilmis ki gruptan cikmak icin umutlanmissin

diğerleri niye pozisyon bulamıyor da kerem buluyor diye soracağız o zaman.

Kerem olmasa bugün unitedtan 4 yerine max 2 puan alabilmiştik muhtemelen

Icardi de çok kaçırdı bu arada, özellikle bayern maçında. gariban yerlinin teki olmadığı için hatırlanmıyor
hocam bir kişinin pozisyon bulması bence çokçok iyi bir gösterge değil aynı şekilde tete de savunuluyor. zaten kerem'in pozisyon yaratma özelliği çok kısıtlı bir oyuncu.

"
Kerem olmasa bugün unitedtan 4 yerine max 2 puan alabilmiştik muhtemelen" buna sadece kerem'in attığı 2.gol için katılabilirim ancak kaçırdığı gollerle de aleyhimize epey dengeleri değiştirdi. aşağıda güzel bir kolaj yapmışlar, bu arada ben icardi'yi de son 5 maçtır beğenmiyorum ve artık yedekte olması gerektiğini düşünüyorum.

hocam bir kişinin pozisyon bulması bence çokçok iyi bir gösterge değil aynı şekilde tete de savunuluyor. zaten kerem'in pozisyon yaratma özelliği çok kısıtlı bir oyuncu.

"
Kerem olmasa bugün unitedtan 4 yerine max 2 puan alabilmiştik muhtemelen" buna sadece kerem'in attığı 2.gol için katılabilirim ancak kaçırdığı gollerle de aleyhimize epey dengeleri değiştirdi. aşağıda güzel bir kolaj yapmışlar, bu arada ben icardi'yi de son 5 maçtır beğenmiyorum ve artık yedekte olması gerektiğini düşünüyorum.

Inanilmaz pozisyonlar kacirdi, kafayi yememek elde degil

Inanilmaz pozisyonlar kacirdi, kafayi yememek elde degil
maalesef, özellikle cl gibi bir arenada hep aynı tipte goller kaçırması çok garip bir olay veya değil bilmiyorum, kerem bu kadar bir oyuncu işte. ciddi bitiricilik ve top kaybı problemleri var. özellikle 10 numara ve sol kanatta oynayan bir oyuncunun ne olursa olsun şu toplardan en az 2-3'ünü gol yapması lazımdı...

Üst Alt