⚽ SL 23/24 H:10 | Rizespor 0-1 Galatasaray | MS | 28 Ekim - Sayfa 111 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil Okan hocayıda sevmeyebilirsiniz ama SAYGI duyacaksınız...

Yenilmiş olsak bile Bayern Münih ve Manchester United deplasmanlarında önde basma fikrini bir taraftar olarak bile imkansız gördüğümüz ortamda bunu başardı diğer başarılarını söylemeye bile gerek yok zaten her şey ortada gözüküyor.

Bu maçlardan önce kim önde basarız diyebiliyordu %1'den fazla değildir. Geçen sene Kadıköy'de ki maçtan önce medya, rakip taraftarlar herkes 3-4 olur dediği maçta Berkan-Barış ile çıkıp rakibe pozisyon vermeden 3 soktu çıkardı.

Takım sarhoş fener maçına çıktı adamların onurunu kurtarma maçında yine eze eze 3 daha attık. Sevin sevmeyin daha iyisi yok. Yok De Zerbi hayalciliği, Marco Rose hayrancılığıyla hiçbir şey olmaz.

Erden Timur'un kurduğu kadro ile mi yaptı bu sene Sanchez hariç 1 tane olumlu transfer yok hepsi isimli ya tutarsa transferi oldu hayal mi görüyorsunuz anlamıyorum. Hoca Kaan Ayhan'ı kazanmasa paket olacaktık millet halen transfer diyor.
Angelinho yu erden timur mu aldı Okan mi aldirdi. Zaha manuda seni hayata döndürdü ankaragucu maçında yine öyle. Kötü transfer öylemi ? Sanches etti 3 Tete kopenhag maçı... Sen ne anlatıyorsun ya. Daha kimin nasıl oynadığından ne yaptığından haberin yok. Bunlarin bu yaptıkları Okan hoca sayesinde mi oldu. İyidir kötüdür bilmem veccino alacaklardi taraftar vazgecirip ndombele aldırmadı m? Kaan i kim transfer etti?? Nedir senin gördüğünde bizim göremediğimiz anlamadım ben

sançez, akerim, torreira, kerema, icardi, boey mükemmeler ve takımı taşıyorlar.. torreiranın yanına adam bulamadık. mertensin yerine adam bulamadık genç hali olsa çok iş yapardı ayrıca..

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil Okan hocayıda sevmeyebilirsiniz ama SAYGI duyacaksınız...

Yenilmiş olsak bile Bayern Münih ve Manchester United deplasmanlarında önde basma fikrini bir taraftar olarak bile imkansız gördüğümüz ortamda bunu başardı diğer başarılarını söylemeye bile gerek yok zaten her şey ortada gözüküyor.

Bu maçlardan önce kim önde basarız diyebiliyordu %1'den fazla değildir. Geçen sene Kadıköy'de ki maçtan önce medya, rakip taraftarlar herkes 3-4 olur dediği maçta Berkan-Barış ile çıkıp rakibe pozisyon vermeden 3 soktu çıkardı.

Takım sarhoş fener maçına çıktı adamların onurunu kurtarma maçında yine eze eze 3 daha attık. Sevin sevmeyin daha iyisi yok. Yok De Zerbi hayalciliği, Marco Rose hayrancılığıyla hiçbir şey olmaz.
Saygı duyacaksiniz filan bence böyle keskin girisler yapmamalisin. Saygı duymayan duymaz kimseyede sormaz neden duymuyorum diye. Sen yada başkasıda Saygı duymasını sağlayamaz. Ben diyorum iki saattir eksikler var diye. Belliki mesajın bana. Profesyoneller alınmalı yoksa bu futbolla başımıza boktan şeyler gelince burda ilk hoca istifa diye Sen yazmada neyse..

Avrupada CL oynayıp nac kazanan cok var. Bakabilirsin mackolikten. Saygı duyarım görüşüne ancak ben Ligde henüz gerçekten çok iyi oynadigimiz mac hatırlamıyorum olmuş kasim. Hayırlısı. Herkes söylediklerime kiziyo ancak oyun anlayışımızda sıkıntı var. Bunu çoğu kişi görmüyor. Neyse benide bağlamıyor kimin ne düşündüğü ama oyunumuzda sıkıntı var işte.
O takımların oynadıkları oyuna da bakıyor musunuz? Fizik kalite ve konsantrasyon farkı o takımlarda da var. Gayet de doğal.

(sofascore) 10 maçlık lig performansımız bu, 6 tanesi deplasman:

1.26 xG @Kayseri
2.53 xG Trabzon
2.63 xG @Gaziantep
1.06 xG Samsun
2.14 xG @Başakşehir
1.99 xG @İstanbul
3.67 xG Ankaragücü
2.16 xG @Antalya
2.17 xG Beşiktaş
1.93 xG @Rize

Her maç zibil gibi pozisyon buluyoruz. Samsun haricinde tüm rakipleri 1 xG'nin altında tutmuşuz. Nasıl iyi oynadığımız maç hatırlamıyorsunuz anlamadım. Takım tam uyum halinde falan değil farkındayım. Onu eleştirelim, hayhay. Bardağın dolu tarafındayım ama ben. Daha kadroya entegre edemediğimiz bir dolu adam varken tablo bu. Bir de oyunu oturtsak neler olacak acaba.

Angelinho yu erden timur mu aldı Okan mi aldirdi. Zaha manuda seni hayata döndürdü ankaragucu maçında yine öyle. Kötü transfer öylemi ? Sanches etti 3 Tete kopenhag maçı... Sen ne anlatıyorsun ya. Daha kimin nasıl oynadığından ne yaptığından haberin yok. Bunlarin bu yaptıkları Okan hoca sayesinde mi oldu. İyidir kötüdür bilmem veccino alacaklardi taraftar vazgecirip ndombele aldırmadı m? Kaan i kim transfer etti?? Sana saygı çerçevesinde fikrimi yazdım üsluba bak. önce konuşmayı tartışmayı bir öğren.
Daha önce 100 kez transfer nöbetindede yazmışımdır Ziyech, Zaha ve Tete geldiği tarihlerde kamp yapmamış hazır değillerdi ritim bulmaları Kasım ortasını bulacağını söyledim, Ndombele geldiği tarih yanlıştı alıyorsan o riske giriyorsan Temmuz ayında alacaktın, Angelino konusuysa burada transfer edildiğinde sevinmeyen 1 kişi bile hatırlamıyorum herkes müthiş transfer diyordu sonunda sol bekimizi bulduk diyordu her transfer tutacak diye bir kural yok.

Başarılı bir iş varsa pay sahibi olan Yönetim-Teknik Ekip-Futbolcu uyumudur 1 tanesi kötü olsa zaten başarı gelmesi imkansızdır artık şu denklemden birilerini çıkarma işi olmamalı...

Saygı duyacaksiniz filan bence böyle keskin girisler yapmamalisin. Saygı duymayan duymaz kimseyede sormaz neden duymuyorum diye. Sen yada başkasıda Saygı duymasını sağlayamaz. Ben diyorum iki saattir eksikler var diye. Belliki mesajın bana. Profesyoneller alınmalı yoksa bu futbolla başımıza boktan şeyler gelince burda ilk hoca istifa diye Sen yazmada neyse..
Benim için takımın başında X,Y,Z ismin olması fark etmez Galatasaray'ın başında X bir hoca varsa en son istifa yazacak insanların başındayım daha önceki mesajlarımda duruyor kim varsa her zaman o makama fazlasıyla saygı duydum Torrent denen kişiyi sevmesem bile hatta rezalet oynatsa bile gayet uzun bir süre saygı duydum.

Herkes eleştirilebilir herkesin hataları var gayet yazılabilir ama 10 maçta 28 puan almış Şampiyonlar liginde bu performansı alan hocaya saygı duymuyorsanız hocaya karşı art niyetiniz olduğundadır.

O takımların oynadıkları oyuna da bakıyor musunuz? Fizik kalite ve konsantrasyon farkı o takımlarda da var. Gayet de doğal.

(sofascore) 10 maçlık lig performansımız bu, 6 tanesi deplasman:

1.26 xG @Kayseri
2.53 xG Trabzon
2.63 xG @Gaziantep
1.06 xG Samsun
2.14 xG @Başakşehir
1.99 xG @İstanbul
3.67 xG Ankaragücü
2.16 xG @Antalya
2.17 xG Beşiktaş
1.93 xG @Rize

Her maç zibil gibi pozisyon buluyoruz. Samsun haricinde tüm rakipleri 1 xG'nin altında tutmuşuz. Nasıl iyi oynadığımız maç hatırlamıyorsunuz anlamadım. Takım tam uyum halinde falan değil farkındayım. Onu eleştirelim, hayhay. Bardağın dolu tarafındayım ama ben. Daha kadroya entegre edemediğimiz bir dolu adam varken tablo bu. Bir de oyunu oturtsak neler olacak acaba.
Sadece küçük bir örnek vererek acikliyim. Asist yapmayı beceren kaç oyuncu var kadroda aslında hepsi yapabilen dimi. Neden herkes kendi kahramanlık peşinde? Disiplin olabilir mi?
İkincisi dediklerine katılırım takim uyumu filan eksikler var. Peki onla ilgilide soriyim. Kaç hafta geçti milli ara filan. Hazır olmayanlarin hazır olmamasini icardinin ndombelenin halen kilo verememesini geçtim. Elindeki oyuncuların bir uyumu simdiye kadar neden olmaz bana bunu açıklarsan sevinirim çünkü bana mantıksız geliyor.
Şimdi burda dediklerim yanlış mı?
Bireysel performansları arttircak profesyoneller lazım çünkü artmiyor bir türlü
Asist yapmayı beceremedi bu takım ayrica kimse sahada nerde duracağını tam bilmiyor uyum yok bu uyum antrenmanlarda sağlanır. Bunu belliki yapamiyoruz. Bu konuda taktik teknik iste Asist calistircak pozisyon calistircak profesyoneller lazım diyorum.
Hocanın değişiklikler oyun icersinde sistem değiştirme konularında ciddi eksikleri var. Buda acaba yardımcılarında eksiklikler var kendinde bazı eksiklikler var anlamı taşımaz mi?
Bu dediklerim yanlis mi sence

Daha önce 100 kez transfer nöbetindede yazmışımdır Ziyech, Zaha ve Tete geldiği tarihlerde kamp yapmamış hazır değillerdi ritim bulmaları Kasım ortasını bulacağını söyledim, Ndombele geldiği tarih yanlıştı alıyorsan o riske giriyorsan Temmuz ayında alacaktın, Angelino konusuysa burada transfer edildiğinde sevinmeyen 1 kişi bile hatırlamıyorum herkes müthiş transfer diyordu sonunda sol bekimizi bulduk diyordu her transfer tutacak diye bir kural yok.

Başarılı bir iş varsa pay sahibi olan Yönetim-Teknik Ekip-Futbolcu uyumudur 1 tanesi kötü olsa zaten başarı gelmesi imkansızdır artık şu denklemden birilerini çıkarma işi olmamalı...

Benim için takımın başında X,Y,Z ismin olması fark etmez Galatasaray'ın başında X bir hoca varsa en son istifa yazacak insanların başındayım daha önceki mesajlarımda duruyor kim varsa her zaman o makama fazlasıyla saygı duydum Torrent denen kişiyi sevmesem bile hatta rezalet oynatsa bile gayet uzun bir süre saygı duydum.

Herkes eleştirilebilir herkesin hataları var gayet yazılabilir ama 10 maçta 28 puan almış Şampiyonlar liginde bu performansı alan hocaya saygı duymuyorsanız hocaya karşı art niyetiniz olduğundadır.
Bukadar yazmissinda bende soriyim. Benim hoca gönderilmeli diye mesajımı gördün mü hic? Eksikler var yönetimin birseyler yapması lazım dedim sadece. Hocanın hataları var onları söyledim. Cozum olarakta asla hoca gitsin demedim. İki seçenek var dedim. Ya hoca gondereceksin yada hocanın eksiklerini giderecek profesyoneller alacaksin. Ben olayın ikinci kismindayim. Hocanında hatalarından ders alması. Kendine eksik olduğu konularda yardım sağlayacak insanların ekibine katılmasına pozitif yaklaşmasını söylüyorum. Eskiden terimciler vardı asla eleştiri kabul etmeyen simdide okancilar türedi. Sen oylemisin degilmisin bilmiyorum ama burda hocanın takımın eksiklerini söylüyoruz diye kötü olan da biz olmamalıyız. Söylediklerimi yanlış anlıyor bazı arkadaşlar. Eleştiri yapiyorum. Çünkü gördüğüm bu. Eleştiriye karşılık verilir. Sivri dille korumaya geçilmemeli. Bizde Galatasarayliyiz

Sadece küçük bir örnek vererek acikliyim. Asist yapmayı beceren kaç oyuncu var kadroda aslında hepsi yapabilen dimi. Neden herkes kendi kahramanlık peşinde? Disiplin olabilir mi?
İkincisi dediklerine katılırım takim uyumu filan eksikler var. Peki onla ilgilide soriyim. Kaç hafta geçti milli ara filan. Hazır olmayanlarin hazır olmamasini icardinin ndombelenin halen kilo verememesini geçtim. Elindeki oyuncuların bir uyumu simdiye kadar neden olmaz bana bunu açıklarsan sevinirim çünkü bana mantıksız geliyor.
Şimdi burda dediklerim yanlış mı?
Bireysel performansları arttircak profesyoneller lazım çünkü artmiyor bir türlü
Asist yapmayı beceremedi bu takım ayrica kimse sahada nerde duracağını tam bilmiyor uyum yok bu uyum antrenmanlarda sağlanır. Bunu belliki yapamiyoruz. Bu konuda taktik teknik iste Asist calistircak pozisyon calistircak profesyoneller lazım diyorum.
Hocanın değişiklikler oyun icersinde sistem değiştirme konularında ciddi eksikleri var. Buda acaba yardımcılarında eksiklikler var kendinde bazı eksiklikler var anlamı taşımaz mi?
Bu dediklerim yanlis mi sence
Hoca ve antrenman değerlendirecek yeterliliğim yok renktaş.

Çok geniş ve kaliteli bir kadro diye girilen sezon, transfer edilen çoğu oyuncunun beklentileri hiç ya da tam karşılayamaması nedeniyle dar bir kadro ile devam ediyor. Bunlardan kaçının ve hangilerinin istenen seviyeye gelebileceğini bilemiyoruz; şahsen ikisinden tamamen ümidi kesmiş durumdayım mesela...

İşler iyi gidiyor ama hocanın tek oyun planının aşırı efor gerektiriyor olmasından endişelenmemek elde değil bu durumda. Geçen yıl 14 maçlık seride zayıf takımlara karşı bile maçların Rus Ruletine döndüğü sekansların hiç de az olmadığını görmezden gelmeyelim. Bu sene işin içine aşırı yıpratıcı Avrupa maçları da girdi ve ligdeki rakibimiz de geçen sezona kıyasla çok daha kaliteli bir kadroyla, daha çok yönlü oyun sergiliyor. Bizim kadro kalitesinin performans olarak an itibariyle geçen yıla göre artmış olduğundan emin değilim doğrusu; futbolu sahada isimler oynamıyor zira...

Burada bahsedilen set oyunu konusuna daha önce değinmiştim. Geçen sezondan bu yana hocanın pek öyle bir kaygısı olmadığı izlenimi edindim. Takım bunu denemiyor bile. Kendi sahamızda top kazanıldığında erkenden riskli tek toplar, dripling veya ara pası-defans arkası top deneniyor. Takımda topu dinlendirecek, olgun atağa çevirecek tarzda oyuncu eksikliği çok bariz...

Çok yönlülük her zaman iyidir. Gereken maçlarda veya maçların belli bölümlerinde set oyununa dönmek yahut tam saha pres yerine takımın enerjisini daha ekonomik kullanmak adına yarı saha presle oynamak da tercih edilebilmeli. Reelde 12-13 kişilik bir kadroyla her maçı 90 dakikaya yakın tam saha presle oynamanın sürdürülebilir olmadığı kanaatindeyim. Kopenhag maçında 40, Bayern maçında 50 dk sonrasında takımın enerjisi düştüyse, sonraki maçlarda da böyle olabileceğini tahmin etmek zor değil. Bu arada çekirdek kadrodan sakatlık-ceza sebebiyle neredeyse hiç eksiklik olmamasını da düşünmek lazım. Mesela Torreira ve Sanchez' in olmadığı bir maçta o ön alan presinin yarısını yapamaz bu takım. o zaman ne olacak?..

Hoca da bunları düşünüyordur, belli planları vardır belki; ilerleyen dönemde göreceğiz. Bizimkisi, görebildiğimiz kadarıyla fikir jimnastiği yapmaktan ibaret...

Çok geniş ve kaliteli bir kadro diye girilen sezon, transfer edilen çoğu oyuncunun beklentileri hiç ya da tam karşılayamaması nedeniyle dar bir kadro ile devam ediyor. Bunlardan kaçının ve hangilerinin istenen seviyeye gelebileceğini bilemiyoruz; şahsen ikisinden tamamen ümidi kesmiş durumdayım mesela...

İşler iyi gidiyor ama hocanın tek oyun planının aşırı efor gerektiriyor olmasından endişelenmemek elde değil bu durumda. Geçen yıl 14 maçlık seride zayıf takımlara karşı bile maçların Rus Ruletine döndüğü sekansların hiç de az olmadığını görmezden gelmeyelim. Bu sene işin içine aşırı yıpratıcı Avrupa maçları da girdi ve ligdeki rakibimiz de geçen sezona kıyasla çok daha kaliteli bir kadroyla, daha çok yönlü oyun sergiliyor. Bizim kadro kalitesinin performans olarak an itibariyle geçen yıla göre artmış olduğundan emin değilim doğrusu; futbolu sahada isimler oynamıyor zira...

Burada bahsedilen set oyunu konusuna daha önce değinmiştim. Geçen sezondan bu yana hocanın pek öyle bir kaygısı olmadığı izlenimi edindim. Takım bunu denemiyor bile. Kendi sahamızda top kazanıldığında erkenden riskli tek toplar, dripling veya ara pası-defans arkası top deneniyor. Takımda topu dinlendirecek, olgun atağa çevirecek tarzda oyuncu eksikliği çok bariz...

Çok yönlülük her zaman iyidir. Gereken maçlarda veya maçların belli bölümlerinde set oyununa dönmek yahut tam saha pres yerine takımın enerjisini daha ekonomik kullanmak adına yarı saha presle oynamak da tercih edilebilmeli. Reelde 12-13 kişilik bir kadroyla her maçı 90 dakikaya yakın tam saha presle oynamanın sürdürülebilir olmadığı kanaatindeyim. Kopenhag maçında 40, Bayern maçında 50 dk sonrasında takımın enerjisi düştüyse, sonraki maçlarda da böyle olabileceğini tahmin etmek zor değil. Bu arada çekirdek kadrodan sakatlık-ceza sebebiyle neredeyse hiç eksiklik olmamasını da düşünmek lazım. Mesela Torreira ve Sanchez' in olmadığı bir maçta o ön alan presinin yarısını yapamaz bu takım. o zaman ne olacak?..

Hoca da bunları düşünüyordur, belli planları vardır belki; ilerleyen dönemde göreceğiz. Bizimkisi, görebildiğimiz kadarıyla fikir jimnastiği yapmaktan ibaret...

kopenhag ile münih'i enerjimiz bitmeden önce temiz 3'lük edebilirdik, sonra kontrollü futbolla kontra-atak oynardık. yüksek tempoyla başlanan maçlarında riski bu; atamazsan atarlar. şansımız yaver gitse 9 puan ile liderdik ve dünya bizi konuşuyordu.

bu iki maça kontrollü başlasak ne olurdu ? hoca bunu illaki düşünmüştür. münih belki maçı daha erken kopartırdı; daha rahat hücum edip gol bulurlardı. gerçi attıkları ilk 2 gol aşırı rahat goller ama oda bizim şansızlığımız.

kopenhag ise bariz defans yapmaya gelmişti; yüksek tempo yapmadan o defansı açamazdık.

lig maçlarına fazla birşey diyemiyorum. her maçta 2 handikaptan birini yaşıyoruz;

1- CL öncesi maçlar; takım mental olarak CL maçını düşünüyor ve kendini fazla yormuyor.
2- CL sonrası maçlar; takım fizik olarak yorgun oluyor (++maç yolculukları)

transfer'e gelirsek; bonservis harcamadan kaliteli adam bulmak zor. bakambu, kerem, halil, ziyech, ndombele gibi oyuncular için hocada büyük beklentiye kapılmamıştır ama el mahkum olunca; ya tutarsa niyetine alındılar.

devre arası en azından 25-30m euro luk oyuncu satışı gerçekleşse; oradan gelecek para ile torreira ayarı dinamo bir 8 no ve hareketli ve ayağı raket bir 10 no alabilsek takımın çehresi bayağı değişir.

Dediğim gibi veriler üzerinden izlediğim şeye yorum yapıyorum. Yanlış da olabilir benim yorumum. Görmediğin şeyi yorumlamak ise işkembeden sallamak oluyor. Kurultayda başarılar renktaş.
Hayırlısı renktaş bisey demiyorum ben. Çünkü genelde hep böyle oluyor forumda. zamanında icardi içinde çok yazdım yine aynısı oluyor şimdi herkes tapiyor adama. Şampiyon yapar demiştim en son icardi konusunda engelleme yedim :) simdide teknik kadronun yetersizliğinden bahs ediyorum sistemimizde sıkıntılar olduğundan yine bir dünya boş laf duyuyorum. En son parades konusunda yine aynısı olmuştu suan geldiğimiz noktada herkes 8 no diyor. Neyse benden bukadar herkes istediğini düşünmekte özgür. İyi forumlar herkese yoruldum anlatmaktan

Bu arada unutmamak lazım bu maçın uzak köşedeki yardımcı hakeminine bir daha maç veren mhk’nin de, tff’nin de içine tüküreyim.

Maçın başlarında iki rizeli 2’şer metre öndeyken oyunu devam ettirdi, pozisyon tamamlanınca bayrak kaldırdı.

Şunu unutmamak lazım gidip Manu’yu yenmişsin, Bayern ile berabere kalmışsın, Geçen sezonun şampiyonusun herkes sana bilenmesi gayet normal.

Ayrıca Rize bize karşı ekstra motive oluyor, ediliyor

Üst Alt