⚽ SL 23/24 H:28 | Beşiktaş 0-1 Galatasaray | MS | 3 Mart - Sayfa 203 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Maçta bir pozisyonda bize sarı ve faul vermedi, onun dışında lehimize önemli bir hata göremedim. Buna rağmen yenilen hep hakemi bahane ediyor. Eski hakemler bile aynı yorumu yapmıyor bazen, sonra verilen kararı beğenmiyor kimse. 😄

Son 3 maçtır takımı hiç beğenmiyorum.

Genel bir sorun var. Takım içi birşeyler diye düşünüyorum. Sene sonu yaprak dökümü+ hocamla 3 sene daha mukavele ile devam...
Fiziksel yorgunluk var gayet normal çünkü Ocak başından beri haftada 3 maça çıkıyoruz.

Bizim Avrupa ligi maçları olduğunda fener ve beşiktaş 2 hafta nefes aldı biz yine alamadık üstüne kadroda sakatlar var girenler az katkı veriyor genele bakarsak gayet iyi götürdük bundan sonrası maç sayısı düşüyor olumlu etki edecektir.

Tekrar tekrar izledim. Cenk'in pozisyonu bence penaltı falan değil. Köhn bu tarz defansın arkada, forvetin önde olduğu ve forvetin arkadan topa müdahale etmeye çalıştığı pozisyonlarda her zaman olduğu kadar tutuyor rakibini. Öne ayak uzatmaya çalışıp topa da dokunuyor. Öyle bariz bir çekmesi de yokken, yani sadece rakibini kucağında kontrol altında tutmaya çalışırken Cenk hayvan gibi dönerek atlayınca forma bir anlık uzuyor. Cenk öyle dönerek atlamasa forma falan uzamayacak, normal ikili mücadele izlemiş olacağız. Cenk atlamak yerine topa gitmeye çalışsa ve Köhn bırakmasa forma öyle uzasa tamam. Böyle ikili mücadelelerde rakibini hafif tutmak normalse Köhn'ün yaptığı sadece o kadar. Aslında Köhn de her ikili mücadelede olduğu kadar tutup bırakacak zaten Cenk'i ama Cenk o kadar çabuk ve o kadar ivmeli dönerek atlıyor ki Köhn önünde kontrol altında tuttuğu adamın belini bırakamadan forma biraz uzamış bulunuyor. Forma uzamasa zaten hakemler dahil kimse buna penaltı falan demezdi ama bence formanın uzaması tamamen Cenk'in aniden saçma sapan pirüet yapmasından kaynaklı.

Ek: Bir başka deyişle Köhn o belden tutmayı ve hatta belki hafif çekmeyi yaparken Cenk kendi baktığı yöne hamle yaparak Köhn'den uzaklaşmaya çalışıyor olsa yine tamam, orada Cenk aksine geriye yüklenerek topu Köhn'den saklamaya çalışıyor. Yani Köhn'ün belden tutuşu Cenk'in yapmak istediği hareketi engelleyici bir tutma falan değil. Top açıldıktan sonra forma uzadığı zaman o tutma Cenk'in yapmak istediği "hareketi" engeller hale gelmiş oluyor ama Cenk'in yapmak istediği hareket de o sırada artık kendini yere atmaya dönüşmüş durumda.

Son düzenleme:
Üst Alt