⚽ SL 23/24 H:3 | İstanbulspor 0-1 Galatasaray | MS | 26 Eylül - Sayfa 146 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
şimdi yazacaklarım takımın oyununu beğendiğim ve iyi oynadığımızı düşündüğüm anlamına gelmesin lütfen.

yanlız xg "gol beklentisi" açısından sonuçlanmış atakları daha yoğun içeren bir data. yani şöyle düşünelim, ceza sahasına girdin 2'ye1 yaptın adam karşı karşıya vurmadı, tekrar içeriye pas vermeye çalıştı ve rakip araya girdi. bildiğin maçı izlerken çıldırdın %100 pozisyon ama o beklenti kadar yoğun bir xg kadar istatistiğe yansımadı. o yüzden bir açıdan yanıltabilir.

en büyük xg maç esnasında hissetiklerimizdir. dün son 5-10 dakika (kaza golü olur da döndüremezsek psikolojisi) hariç, neredeyse 80 dakika en ufak bir saniye maçı kazanayamayacağımızı düşünmedim. tabi bu rakibin kalitesizliği ile de ilgili kabul.

neyse dün doğal olarak karşı takımdan çok daha kaliteli olduğumuz için, oyuncular t.şşk kebabı yapa yapa oynadılar. ona rağmen 40 küsur kere ceza sahasına girildi. neredeyse her 2 dakikada 1 yani.

tekrar söylüyorum, kağıt üzerindeki kalitemiz kadar net sonuçlar alamadık kabul ama takımın her maç adım adım ilerlediği de açık. önemli olan şu dönemi kayıpsız geçmek. her hafta daha iyi olacağız ve aynı geçen seneki başak maçı gibi herkesin çok zorlanacağımızı düşündüğü bir maçta patlayacağız bence.
Rakipleri shredleyecek miyiz baskanım

Üst Alt