⚽ ŞL 23/24 Play-Off M:2 | Galatasaray 2-1 Molde | MS | 29 Ağustos - Sayfa 198 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Şu 90 dakikayı fanatik FBli Acun Ilıcalı nasıl izlemiştir?
Düşünsenize Galatasaray tur atlarsa yüzbinlerce yeni üye gelecek Exxen'e.
Moldenin sayılmayan golünde tvyi kırmış olabilir 😁

İlk maçtan beri defalarca yazdım, ilk maçın 20. dakikasından beri, önde basmayın pozisyon alın, yoksa rakip o kadar zor değil dedim
Benim gibi birçok kişi de aynı şeyi söyledi

Şimdi Moldenin hocasının röportajı izledim
Galatasaray’ın hocası olsaydınız nasıl oynatırdınız diye sordular
Adam “biz ileri doğru oynayan ve boşluk bulunca hızlı bir takımız, bu kadar önde baskı yapmazdım. Ama ukalalık olarak almayın, neticede 2 maçı da kaybettik ve Galatasaray’ı tebrik ediyorum” dedi

Bizim hoca bizim bile 20 dakikada gördüğümüzü nasıl 180 dk boyunca göremez, hala sinir oluyorum

İlk maçtan beri defalarca yazdım, ilk maçın 20. dakikasından beri, önde basmayın pozisyon alın, yoksa rakip o kadar zor değil dedim
Benim gibi birçok kişi de aynı şeyi söyledi

Şimdi Moldenin hocasının röportajı izledim
Galatasaray’ın hocası olsaydınız nasıl oynatırdınız diye sordular
Adam “biz ileri doğru oynayan ve boşluk bulunca hızlı bir takımız, bu kadar önde baskı yapmazdım. Ama ukalalık olarak almayın, neticede 2 maçı da kaybettik ve Galatasaray’ı tebrik ediyorum” dedi

Bizim hoca bizim bile 20 dakikada gördüğümüzü nasıl 180 dk boyunca göremez, hala sinir oluyorum

@Hayri Cund

ne oneriyorsun pukifield

Bi defa su mertensli 4-2-3-1 den gina geldi. Bizim kanatlar daha cok 4-3-3e uygun. Mertens daimi 11 oyuncusu olamaz zaten onliberoya donusuyor herif takim cortlayinca. Angelinoyla oynayacaksa da ucluye donsun. Birde bolgesel hucum savunma dengelerine dikkat etmiyor. Sergio oynayacaksa yaninda toreyra olur kerem oynayacaksa diger kanat rasit olur. Gitti ne olacak o zaman baska plan dizilim bul. Sol stoperin abdulkerimse solbekin kademe bilgisi yetenegi olan kazimcan olur. Bunlari oturup ekibiyle planlamalari lazim.

Bi defa su mertensli 4-2-3-1 den gina geldi. Bizim kanatlar daha cok 4-3-3e uygun. Mertens daimi 11 oyuncusu olamaz zaten onliberoya donusuyor herif takim cortlayinca. Angelinoyla oynayacaksa da ucluye donsun. Birde bolgesel hucum savunma dengelerine dikkat etmiyor. Sergio oynayacaksa yaninda toreyra olur kerem oynayacaksa diger kanat rasit olur. Gitti ne olacak o zaman baska plan dizilim bul. Sol stoperin abdulkerimse solbekin kademe bilgisi yetenegi olan kazimcan olur. Bunlari oturup ekibiyle planlamalari lazim.

İmzamı atıyorum
Kaç kere benzer şeyleri söyleyip duruyorum

Mertens’i oynatacaksa ceza sahasına yakın oynatması lazım
Ama bu dizilimde adama rakip kovalattırıyoruz, zerre faydası kalmıyor

Abdül konusu aynen dediğin gibi, sol kanat keremse arkasındaki bek Kazımcan olur hatta Dubois olur
Angelino-Kerem olunca Abdül sürekli teke tek kalıyor
Zira o taraftaki ortasahayı da 8 gibi kullanmak istiyor, bazen taa nereden Mertens gelip orayı kapatmaya çalışıyor ve zincirleme o taraf komple çöküyor
Karşılığında acayip hücum katkısı alsan amenna ama o da yok

Önde baskı oynayacaksan komple oynayacaksın
8’in dipçik gibi olacak, stoperlerin de ortaya yanaşacak ama ne yapıp edip defans arkasına sarkıttırmayacaksın rakibi
Biz önde baskı değil arkadan rakip kovalıyoruz hep

Bunda da etken, sette hücum organizasyonumuz olmaması, sette kanat varyasyonlarını yapamamamız, ortadan delebilecek varyasyonlar, boşluk yaratma, uzaktan şut vs gibi şeyleri hiç yapmamamız olabilir

Sanki tek gol yolumuz kapacağımız topla defans arkasına adam sarkıtıp gol atmak gibi duruyor

Top normal şekilde bize geçince bu atak varyasyonları yapacağımıza uzun vurup rakibe veriyoruz ve tekrar kapıp hızlı gole gitme oyunu oynamaya çalışıyoruz
Serseri mayın gibi koşturup duruyoruz sahada

Olumlu gördüğüm tek şey kaliteli ayakların özveriyle koşması çabalaması ama bir yerden sonra ehh be böyle oyun mu olur derlerse tam çökeriz bence

Takımın pozisyon almayı bilmesi gerekiyor, öyle yalandan değil, komple kanatlarla
Pozisyon almayı bilmeyen kanadın varsa öğreteceksin, öğrenemiyorsa tercih etmeyeceksin
Her rakibe önde basamayacağını anlaması gerekiyor, oyunu orta sahaya sıkıştıracaksın kanatlarla birlikte
Sonra kapınca kim nereye koşacak kim ne yapacak takımın bilmesi gerekiyor
Sette hücum ve kanat varyasyonları, boş alan yaratma, şut, verkaç organizasyonları deli gibi çalışılması lazım
Sonra da duran toplar falan
İşimiz zor

Son düzenleme:
Dandik süperlig takimlarina pres yapmak baska bisey, ki bence onu da tam beceremiyoruz, Molde takima karsi bambaska.

İcardi

Zaha Kamada Rashitca

Fofana Torreira

Olsa tam saha pres yapilabilir oyun gucu yuksek ekiplere. Mertensle falan zor.

Bu maçta Molde müthiş oynadı Galatasaray top oynamadı diye büyük yangın yapanlar vardı bugün bazıları Galatasaray top oynaması önemli değil sonuç önemli diyorlar bir yerleriniz tutarlı olsun

Üst Alt