ŞL 23/24 Son 16 M:2 | Manchester City 3-1 Kopenhag | MS | 6 Mart | TV 8,5 - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Reis scout ekiplerinin iş yapmadığını hiç zannetmiyorum ya. Nasıl desem, ya sadece sıkı bir FM oyuncusundan bile her mevkiye istediğin özelliklere göre de en az 10'ar tane oyuncu önerisi alabilirsin ucuza satın alınabilecek. Tıp kı Haaland'ı scout ekibimizin yıllar önce keşfetmesi ama takımının nakit 3 Milyon istiyor diye adamı almayışımız gibi bence bunun maalesef örneği çok fazla.

Bizde bile Boey, Köhn derken yeni yeni scout transferleri yapılmaya başlandı. Bu arada Köhn'e scout transferi de denmez normal şartlarda yani adam 25 yaşında en nihayetinde.

Daha önce de söylemiştim; 14 yaşında Messi'yi bul, bizim kulüplerimiz o transferi gerçekleştirmez.
Ben bizim scout ekibinin uzun zamandır sadece alınacak oyuncular konusunda referans oluşturduğunu düşünüyorum.
Şöyle anlatayım bize şu tarz oyuncular lazım kısmına bakın liste şu ve fiyat aralığı bu gibi bir rapor sunduğunu düşünmüyorum.
Menajerlerin çalışmalarında çıkan oyuncu havuzunu bu ekip derleyip tarayıp aha içlerinde şunlar çalışmamızdır diye düşünüyorum.

Yani dünya üzerinde fred, szmanski gibi bonservisli oyuncular ve tete,zaha gibi bonservissiz oyuncuları düşünürsek olay para yada seçim değil gibi görünüyor.
Keza aynı şekilde kim transferi 2,5 milyona alabilecekken almadık 9 milyonluk çıkış maddesi koydurmak istedi çünkü. Hop dönüyor karşıdan çıkıyor.

Birde hep göz önünde olan oyuncular.
Kopenhag ve son rakibimizin sağ bek oyuncusu sene içerisinde bulunamayacak stilde oyuncular değillerdi.
Planlama eksikliğimiz elbet var ancak bizim bu sene boeyin satılma yüzdemiz çok yüksekti en azında sağ tarafta da oynayabilen bir yedek üzerinden gitmemiz lazımdı.
3 oyuncu 2 bölge şeklinde.
Kuzey ülkelerinde bu bağlanda çok fırsat var ve ben bu konuya çok düştüklerini sanmıyorum.
Yönetimin %40 hatası varsa %60 bu tarafta problem var. Eskiden 3-5 adam olurdu ekip kurarlardı transfer komisyonu diye onlar alıp hocalar oynatırdı. Benzer işlevleri var ki, ben bilimsel çalışma sonucunda çıkan şeylere koşulsuz güvenirim. Ortada istatistiksel bir çalışma var kullanılan programlarında da yapay zeka da var bence bu saatten sonra bir daha benzer hatalar olmamalı.

Ben bizim scout ekibinin uzun zamandır sadece alınacak oyuncular konusunda referans oluşturduğunu düşünüyorum.
Şöyle anlatayım bize şu tarz oyuncular lazım kısmına bakın liste şu ve fiyat aralığı bu gibi bir rapor sunduğunu düşünmüyorum.
Menajerlerin çalışmalarında çıkan oyuncu havuzunu bu ekip derleyip tarayıp aha içlerinde şunlar çalışmamızdır diye düşünüyorum.

Yani dünya üzerinde fred, szmanski gibi bonservisli oyuncular ve tete,zaha gibi bonservissiz oyuncuları düşünürsek olay para yada seçim değil gibi görünüyor.
Keza aynı şekilde kim transferi 2,5 milyona alabilecekken almadık 9 milyonluk çıkış maddesi koydurmak istedi çünkü. Hop dönüyor karşıdan çıkıyor.

Birde hep göz önünde olan oyuncular.
Kopenhag ve son rakibimizin sağ bek oyuncusu sene içerisinde bulunamayacak stilde oyuncular değillerdi.
Planlama eksikliğimiz elbet var ancak bizim bu sene boeyin satılma yüzdemiz çok yüksekti en azında sağ tarafta da oynayabilen bir yedek üzerinden gitmemiz lazımdı.
3 oyuncu 2 bölge şeklinde.
Kuzey ülkelerinde bu bağlanda çok fırsat var ve ben bu konuya çok düştüklerini sanmıyorum.
Yönetimin %40 hatası varsa %60 bu tarafta problem var. Eskiden 3-5 adam olurdu ekip kurarlardı transfer komisyonu diye onlar alıp hocalar oynatırdı. Benzer işlevleri var ki, ben bilimsel çalışma sonucunda çıkan şeylere koşulsuz güvenirim. Ortada istatistiksel bir çalışma var kullanılan programlarında da yapay zeka da var bence bu saatten sonra bir daha benzer hatalar olmamalı.

Keşke Brigton'un eski şimdiki de Union'un başındaki o manyak istatistikçi kumarbaz eleman bizim takımın başkanı olsaydı.

Adam gerçek hayatta FM oynatıyor resmen.

Prag dan iki maçta 6 gol yedik, Liverpool silindir gibi üzerinden geçmesini mi bekleyeceğiz ? Sürekli onaylanma ihtiyacımız yerine, Avrupa da bu sene çok kötü bir sezon gecirdigimiz ile yuzlesmemiz gerekiyor.
Bu arada pragdan iki maçta 6 gol yeme olayı farklı mevzu maçın kırılma noktasından sonra 2 golü yedikten sonra ya herro ya merro modundaydık.
Direkt liverpool ile karşılaşsak ben maximum 3 gol yiyeceğimizi düşünüyorum.
Bildiğin verimsiz bir eşleşmede takımım tam da kasmadan oynamak isteyeceği bir döneme geldi.
Karşılaşacağımız kaliteli rakiplere karşı bazı gevşek heriflerimiz de kendini göstermek adına sakatlığını unutacağı gerçeğiyle de yüzleşelim derim.
Elendiğimiz iyi oldu ancak biz turu atlamak isteseydik bir şekilde işi sıkı tutar oyunu soğutur bir şekilde tutardık karşımızdaki adamlar madrid değil sonuçta. Geçen sene bir sürü eksikle gidip fener deplasmanında 3 atmış takımız.
Oyuna göre taktik her türlü gerçekleştirilirdi.

Üst Alt