Sneijder mi Diego mu? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sneijder mi Diego mu?

Cevap: Sneijder mi Diego mu?

sneıjder gelsın daha ne ısterım

ne o mourınho donemındekı sneıjder

aman allah ım

SNEIJDER ARIBOĞAN’A DIEGO TULUN’A EMANET

İki futbolcu için iki farklı isim futbolcuların markajı altında tutuluyor. CEO Lutfi Arıboğan’ın özel hayatta da görüştüğü Sneijder ile iyi iliş-kiler içinde olduğu biliniyor. İkili, Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ne kalmasının ardından telefonda görüşürken Hollandalı oyuncunun Galatasaray’ın son 16’ya kalmasının ardından sarı-kırmızı renklere daha sıcak baktığı gelen haberler arasında. Diego’da ise top Bülent Tulun’da. Diego ile ilgili temasları yürüten Bülent Tulun, Terim’in tercihini bu futbolcudan yana kullanması durumunda düğmeye basacak.

Haberdeki şu nokta beni rahatlattı :)

Bence o Türk futbolundaki bir ön yargı her büyük futbolcu futbola Barcelona'da başlamıyor.

Barcelona çok uç örnek canım onları geç. Son yaptığımız 2 yabancı transferine bak en basitinden. Sen hangi Avrupa maçında Amrabat'a Dany'e güvenebilirsin? Lig maçlarında bile yetersiz oynuyor adamlar. 1 maç iyi 2 maç kötü nereye kadar gider ki.

Geçen sene yaptığımız transferleri gözünün önüne getir mesela. Ujfalusi, Elmander, Eboue, Melo, Muslera, Riera. Riera hariç hepsinden müthiş verim aldık geçen sezon. Çünkü adamların bize geldiği takımlar ve/veya o takımların oynadığı ligler hep üst düzeydi. Adamların tecrübeleri yetti lige. Sen şimdi küçük takım oyuncularını alıp bu takıma koyduğun zaman adamlar afallıyor. Çok azdır böyle takımlardan büyüklere gidip de o takımda gerçekten iş yaptığı.

Şu oyuncu seçimlerinde bile hani bilmiyorum maliyet yönünden düşündükleri için midir,fakat öyle değilse tüm forumlara bakıyorum Diego en az Sneijder kadar tercih ediliyor.Bu durum bir Galatasaraylı olarak beni çok büyük hayal kırıklılığına uğratıyor.Zaten bizim yönetimler bu konuda iş bilmezken taraftarında bu kadar bilinçsiz olması çok kötü bir durum.

Bu takım bir kişiyle falan düzelmez.

Bize ofansif bölgeye en az 2 oyuncu lazım.Evet saydığımız o 1o numaralardan br tanesi ve seri,adam eksiltebilen bir kanat oyuncusu kesinlikle gerekli.

Tabiki Sneijder transferi çok zor olsada Diegoyla birlikte Kakaya nazaran hangisi alınırsa daha fazla katkı vereceğini düşünüyorum.Kakanın çok ciddi düşüte olduğunu düşünüyorum.Daha çok fiziğiyle,süratiyle oynayan bir oyuncu olduğu için bundan sonra çok verimli olacağını düşünmüyorum.Kaka gelir dertler biter,bizi uçurur düşüncelerini okudukça hayretler içerisinde kalıyorum.Yani öyke anlatılıyor ki ve öyle bir performans gösterebileceğini düşündünğünüz adamı zaten avrupada çoktan bir klüp bünyesine katmıştı.

Diego insallah gelmez ,cok abartilan bi oyuncu ihtiyacimiz olan tarzda da degil zaten.Bize saga sola deplase olabilecek skor asist yapacak forvet bi adam lazim(kaka,zarate,nene)Diego sabit bi eski tarz oyun kurucu,skor yonu kisitli.Diego gelirse Selcuktan umudu kesin zaten bi ortasahada iki tane dumen tutan olmaz.Diego gelirse oyun seklimiz aynen sikisikligina devam eder Burak'a en cok asisti kim yapacaga seklinde,2. bi plan gelisemez.Diego gelecegine kimse gelmesin daha iyi en azindan Selcuk kusturulmemis olur.

Barcelona çok uç örnek canım onları geç. Son yaptığımız 2 yabancı transferine bak en basitinden. Sen hangi Avrupa maçında Amrabat'a Dany'e güvenebilirsin? Lig maçlarında bile yetersiz oynuyor adamlar. 1 maç iyi 2 maç kötü nereye kadar gider ki.

Geçen sene yaptığımız transferleri gözünün önüne getir mesela. Ujfalusi, Elmander, Eboue, Melo, Muslera, Riera. Riera hariç hepsinden müthiş verim aldık geçen sezon. Çünkü adamların bize geldiği takımlar ve/veya o takımların oynadığı ligler hep üst düzeydi. Adamların tecrübeleri yetti lige. Sen şimdi küçük takım oyuncularını alıp bu takıma koyduğun zaman adamlar afallıyor. Çok azdır böyle takımlardan büyüklere gidip de o takımda gerçekten iş yaptığı.

Yazdıkların Türkiye için doğru,mesela Kagawa Osaka diye bir takımdan Dortmund'a gelip afallamıyorsa oradan United'a transfer oluyorsa sorun Türk futbolundadır.Bunun gibi bir sürü örnek var.

Üst Alt