Sneijder mi, Van der Vaart mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sneijder mi, Van der Vaart mı?

Cevap: Sneijder mi Van der Vaart mı?

Beyler, Sneijder dunyanin en abartilan futbolcusu. Hic bir zaman Sneijder'e olan bu ilgiyi, sanki dunyanin en iyi orta saha oyuncularindan biri gibi gorulmesini hic anlayamadim.

Sneijder'i Inter Aguero gibi oyunculara parasi yetmedigi icin, Madrid'in kulubesinden almisti. Sneijder'in basarili oldugu takimlar, onun ustune kurulan takimlar oldu. Hollanda milli takiminda olsun, Ajax'da olsun, Inter'de olsun.

Bunun aynisi Inter'de oldu. Mourinho takimi 1 kisi uzerine kurdu. Sneijder'in uzerine kurdu. Oynadigi takima bir bakin o zamanlari ; Onunde Samuel Eto'o ve Diego Milito. Arkasinda ise Julio César, Lúcio, Walter Samuel, Christian Chivu, Javier Zanetti, Maicon ve Cambiasso duvari. Buna ragmen berbat oynadi.

Herkes Sneijder icin "iki ayakli" diyor. Oyle. Sol ve sag ile sut cekebilmesine ragmen, en iyi sezonunda 4 tane gol atabildi, bunlarin 3'u frikikten. Sneijder Dunya Kupasi finalinde sahada yoktu. Gorunmuyordu. Mesut Ozil Real Madrid'de Sneijder'in 3 sezonda yaptigindan daha fazla assist yapti. Sneijder'in istatistiklerine bir bakin. Hele bu sezon icin, Eto'o yokken.

Van der Vaart Sneijder'den ustun bir futbolcu.Dunyada Sneijder'den en az 15-20 tane daha iyi "10" var.

Reis Sneijder tam bir 10 numara değil ki bence Sneijder Lampard, Gerard, Emre B tarzında bir futbolcu. Van der Vaart da Mesut, Kaka, Diego tarzında biri.

Madem istatistiklerden girmişsin buu iki futbolcunun Real Madrid istatistikleri toplamda

Sneijder 52 maç 11 gol 9 asist

Van der Vaart 58 maç 11 gol 10 asist

ucu ucuna aynı yani :) biri 58 maçta yapmış öbürü 52 maçta.

Milli takım istatistikleri

Sneijder 77 maçta 23 gol

Van der Vaart 93 maçta 17 gol.

Sneijder'in İtalya performansına girmicem futboldan iyi anladığını düşünüyorum bu yüzden İtalya liginde istatistik kasmanın çok zor olduğunu bilirsin çok durağan bir gollerin çoğu duran toplardan. lig Premier lig ile kıyaslanamaz istatistik bakımından.

Oyum Sneijder'e. Sneijder oynadığı takımlarda forvet arkası oynatılabilir ama özellikleri bakımından tam 10 numara değil. İstatistik kasması Van Der Vaart'a oranla daha zor olması gerekirken aynı istatistikleri kasmışlar hemen hemen

Bu arada Sneijder ile Agüero arasındaki alakayı çözemedim reis aydınlatırsan iyi olur :)

?

kafama takildi da ne dersiniz bu ankete?

bence sneijder oyle aman aman bir adam degil. ha iyi ama aman aman degil daha onceden de belirttigim gibi

van der vaart ise aman amana daha yakin.

wesrafa.jpg

:cool:

Neden bilmiyorum ama Sneijder'i hiç sevmem :) Van der Vaart'ın daha hoş bir futbol stili var.

Oh be yalnız değilmişim Sneijder'in overrated olduğunu düşünen biri olarak :)

Rafael Van Der Vaart alayina gider.

:lol:

o dönemler van der vaart bize yaziliyordu diye biliyorum. hem o zamanlar hamburg'u destekliyordum ben fena halde. o gazla vdv demisim

Üst Alt