Sneijder, Podolski, De Jong ve Carole'un Takıma Verdikleri Zararlar - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sneijder, Podolski, De Jong ve Carole'un Takıma Verdikleri Zararlar

Peki bir soru daha. Gecmisi cabuk unutuyoruz

2013/2014 sezonunda kadroda melo muslera drogba sneijder ,hepsi yok muydu , bruma o sezon alinmisti ama sakatlandi , amrabat , selcuk un iyi zamanlari

bugun aysal kadrosu denen en secme adamlar o sezon takimdaydi , peki fener nasil nisanda cift haneli puan farki yapti bize ve sampiyon oldu ?

13/14 Sneijder
Wesley Sneijder - Detaillierte Leistungsdaten | Transfermarkt
17 gol 9 assist (attigi takimlara bak hepsi büyük takim. Fb,Ts,Juve,Bursa,Kopenhagen). Bu arada Drogba ikinci devre kac mac oynadi ? Adam Habire Burak ve Umutla oynadi. Herhalde Assist katkisi anca bukadar olur

14/15 Ayni istatistikler

Benim anlamadigim: Büyük takimlara karsi skora katki etmiyor derken genel olarak'mi yoksa sadece 1-2 sezonmu? Eger genel olarak diyorsaniz baya rezil olmus olursunuz

Muslera, Garry, Bruma, Calik, Serdar, Linnes haric hepsine teneke baglarim

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Alex bir kere yaslanmisdi zaten, buna ragmen genelde takimi ipten alan yine oydu. Alex son yillarinda Aykut Kocaman´a karsi oynadi, hatta sevinmeye basliyordu, takim puan kaybettiginde. O raddeye gelmisti. Aykut rekorunu kirmamasi icin, Fenerbahce´nin en istikrarli oyuncusunu harcadi.

Aykut 1 golun kendilerini sampiyon yapacagi ve ic sahada oynadiklari macta alex i 75 te mi ne oyuna aldi ,hayatimda en anlayamadigim karardir

Ki 1 sezon once iki deplasman derbisinde 4 gol 2 asist ile atilan 6 golun hepsinde olan bir adamdi

Peki bir soru daha. Gecmisi cabuk unutuyoruz

2013/2014 sezonunda kadroda melo muslera drogba sneijder ,hepsi yok muydu , bruma o sezon alinmisti ama sakatlandi , amrabat , selcuk un iyi zamanlari

bugun aysal kadrosu denen en secme adamlar o sezon takimdaydi , peki fener nasil nisanda cift haneli puan farki yapti bize ve sampiyon oldu ?

Çok basit, sen o sezon Mancini-Fatih Terim Aysal-Fatih Terim kavgası ile boğuşuyordun. Hocanın istediği oyuncular yerine scout'un saçma saçma oyuncularını getiriyordun. Sırf gazeteler bol keseden saladığı için işlemeye başlayan 3-5-2 yerine başka taktik sistemlere dönmeye başladın.

Selcuk Inan Tudor geldiginden beri iyi oynuyor, bunu olayi emosyonal izlemeyen herkes fark edebilir. Tolga Cigerci sakatligindan beri baska bir oyuncu gibi, cok kötü oynuyor oda.

Selcuk Inan konusunda bunu söyleyebilirim. Umutsuz bir vaka bana göre. Isteyince, birseyleri kipirdatma kapasitesi var gibi. Konsantre olunca, sürükleyebiliyor bazen takimi. Ama sürekli poh pohlanmasi gereken, 32 yasindaki koca bir bebege, kimsenin ihtiyaci yok. Isler istedigi gibi gitmeyince tavir yapiyor, taraftar ile arasi bozuk bir oyuncu. 14/15´den sonra olayi bitirecektir, oradan beri ne kendisine, ne bize yariyor kalmasi.

Zaten 14/15 de 4 ncü yıldızı alırken de çok iyi futbol oynamıyorduk o şampiyonluğu aldıysak Muslera, Sneijder, Yasin sayesindedir her maç 1-0 bitti gibi bir şey zar zor aldık zaten orta saha alarm veriyordu şampiyon olduktan sonra iyi bir sponsor anlaşması ve iyi bir takım mühendisliğiyle şu an bu acıları yaşamıyor olacaktık ama dursun özbek denen adam hiçbir şeyi potansiyele çeviremedi tam tersi potansiyelleri yok ederek takımı mahvetti

Bunun bir çok nedeni olabilir, takım taktik kurgusu berbat olabilir, dediğin gibi fiziksel sorunları olabilir, kendine bakmıyor olabilir, takım iyi kondisyon almıyor olabilir. Sanıyorum en iyi sezonuda Mancini ile olandı, bir sürü etken var yani takım zaten kalitesiz sanıyorum burada hem fikiriz, takımın kondisyonu kötü olduğu konusunda da hem fikiriz ama beğenin beğenmeyin Mancini'den öncesi ve sonrasında iyi bir taktik hocasına da sahip değildik.

Mancini döneminde oyun icinde pek yoktu ki ama. Takimi organize etmesi beklenilen rol ise, bunu Selcuk hatta yine Sneijder´den daha fazla topu alan Drogba yapiyordu o senede. SNEIJDER finisherdi. Fizik olarak cok iyi durumdaydi, fark oydu. Sebebi de büyük turnavanin arifesinde olmasiydi. Ve bu sürec icinde performansini sürekli elestiren bir hollanda Milli hocasi vardi. Van der vaart sakatlanmasaydi, cagirmayabilirdi bile. Sneijder o dönem kendini cok iyi bakti. O motivasyon seviyesine bir daha yakalayamadik.

Podolski zaten gitti, De Jong bitti, Carole Anadolu takımlarının beki olabilir 'belki'... Sneijder'e gelirsek iyi ki onu bu kulüpte gördük bu çok önemli bir isim ancak yaşı geldi, kendisi düşmeye başladı aldığı para ortada... Gitmeli..

tudor ne dedi hatırlayın ben kendi antrenmalarımın anca %16 17sini yaptırabiliyorum bu davarlara cünkü vücut kabul etmiyor

daha neyine tudora kızılıyor tudora yeni takım kur deseler sneijder jong carole semih sabri selçuk tutarmı sanki

Alex bir kere yaslanmisdi zaten, buna ragmen genelde takimi ipten alan yine oydu. Alex son yillarinda Aykut Kocaman´a karsi oynadi, hatta sevinmeye basliyordu, takim puan kaybettiginde. O raddeye gelmisti. Aykut rekorunu kirmamasi icin, Fenerbahce´nin en istikrarli oyuncusunu harcadi.

Zaten Fenerbahçe o sezon şike olayları ile uğraştı takım yapılanması vs de kötüydü, takım içi ego savaşları da başlayınca adamı yediler.

13/14 Sneijder
Wesley Sneijder - Detaillierte Leistungsdaten | Transfermarkt
17 gol 9 assist (attigi takimlara bak hepsi büyük takim. Fb,Ts,Juve,Bursa,Kopenhagen). Bu arada Drogba ikinci devre kac mac oynadi ? Adam Habire Burak ve Umutla oynadi. Herhalde Assist katkisi anca bukadar olur

14/15 Ayni istatistikler

Benim anlamadigim: Büyük takimlara karsi skora katki etmiyor derken genel olarak'mi yoksa sadece 1-2 sezonmu? Eger genel olarak diyorsaniz baya rezil olmus olursunuz

Ben yazmadim buyuk takimlara karsi etkinligi yok yorumunu

Ama sunu yazdim, 2014 sezonunda bugun hayali kurulan butun ama butun adamlar vardi telles melo burak sneijder drogba .. tam vizyon kadrosuydu

ama hatirladigim dogruysa rize ve antalyaya 4 macta 8 puan kaybeden , iceride kayseriye yenilen hatta gol bile atamayan bir takimdik ve fb nisanda cift hane fark yapmisti bize

bunun sebebi neydi ? Baskan da aysal td de dunyaca unlu manciniydi oysa

Ben yazmadim buyuk takimlara karsi etkinligi yok yorumunu

Ama sunu yazdim, 2014 sezonunda bugun hayali kurulan butun ama butun adamlar vardi telles melo burak sneijder drogba .. tam vizyon kadrosuydu

ama hatirladigim dogruysa rize ve antalyaya 4 macta 8 puan kaybeden , iceride kayseriye yenilen hatta gol bile atamayan bir takimdik ve fb nisanda cift hane fark yapmisti bize

bunun sebebi neydi ? Baskan da aysal td de dunyaca unlu manciniydi oysa

Olmadi ne diyelim yani? Adamlar tek kulvar'da gezerken biz sampiyonlar liginde efsane grubunda yaristik. Üstelik Aysal + Terim polemigi'de huzursuzluk yaratti.

Çok basit, sen o sezon Mancini-Fatih Terim Aysal-Fatih Terim kavgası ile boğuşuyordun. Hocanın istediği oyuncular yerine scout'un saçma saçma oyuncularını getiriyordun. Sırf gazeteler bol keseden saladığı için işlemeye başlayan 3-5-2 yerine başka taktik sistemlere dönmeye başladın.

E bugun geri gelsin denilen aysal baskanliginda olmadi mi bu yazdiklarin ? Ben de onu diyorum

Mancini döneminde oyun icinde pek yoktu ki ama. Takimi organize etmesi beklenilen rol ise, bunu Selcuk hatta yine Sneijder´den daha fazla topu alan Drogba yapiyordu o senede. SNEIJDER finisherdi. Fizik olarak cok iyi durumdaydi, fark oydu. Sebebi de büyük turnavanin arifesinde olmasiydi. Ve bu sürec icinde performansini sürekli elestiren bir hollanda Milli hocasi vardi. Van der vaart sakatlanmasaydi, cagirmayabilirdi bile. Sneijder o dönem kendini cok iyi bakti. O motivasyon seviyesine bir daha yakalayamadik.

İhtimaller arasında tabi ama o sezona bakınca adamın şamp ligi dahil 20-21 tane golü 11-12 tane asisti var tam rakam tabi 1-2 oynayabilir rakamlar. Demek ki o dönem bir şeyler doğruymuş.

Olmadi ne diyelim yani? Adamlar tek kulvar'da gezerken biz sampiyonlar liginde efsane grubunda yaristik. Üstelik Aysal + Terim polemigi'de huzursuzluk yaratti.

Bahane üretmeye gerek yok bence.Bu sene Bjk Avrupa'da biz değildik ne oldu sonu?O sene şampiyon olunamaması net bir şekilde başarısızlık,ve en büyük sorumlusu da yönetimi bozup saçma kararlar alan Aysal.2000'den sonraki en iyi kadro o sezondaydı.

Tamam ama gruptan ciktik elendik ilk turda ,bir onceki sene ceyrek finale kalmisken sampiyon olmamis miydik ligde hem de bu kez biz 10 puan fark atmistik

demem o ki , antalya rize gibi takimlarla 4 mac yapip yenemedigin o sezonki saha ici basarisizlik aysal terim kavgasindan mi yani

Ligde sol kanadı en çok kullanan, sağ kanadı da en az kullanan takımız. Belki de Linnes'in solda daha iyi görünmesinin sebebi de budur. Sağ beklerin oyun içinde yeterince görünmemeleri bundan dolayı anlaşılabilir de bu kadar çok sol kanattan hücum eden bir takımın sol beki de kendini göstermeli. Carole bu konuda çok pasif kaldı, beklentileri karşılayamadı.

Sneijder konusunda zaten Avrupa'da yokuz, 2014'teki gibi katılacakları bir milli turnuva da yok, 35'e yaklaşıyorum fazla kasmayayım demiş belli ki. Salmış kendini. Üst düzey futbol zekâsına sahip olduğundan anca Akhisar, Alanya gibi çerez gibi yenecek takımlar karşısında parlayabiliyor. Rakip seviyesi biraz yükseldi mi; baskıdan, presten, sertlikten, markajdan kurtulamıyor. Siniyor maç içinde.

Sneijder için yazdıklarımın benzeri Podolski icin de geçerli. Alman milli takımını bıraktı, Avrupa kupası yok, Japonya'ya da kapağı attı. Sahada yürüyor adam. Uzaktan şutları ve zaman zaman girdiği verkaclar dışında sahada kayboluyor. O da çerez maçlarında kendini gösteriyor anca. Tudor gibi antrenörler böyle oyunculardan hiç hoşlanmazlar. Tudor oraya agresif bir forvet ister.

De Jong için yorum yapmaya gerek bile yok. Futbolu 10 metrede oynayan orta saha olmaz. ABD'ye emekliliğine gitmiş adamı transferin son günü getirirsen sen bitmişsin demektir zaten.

Son düzenleme:
İhtimaller arasında tabi ama o sezona bakınca adamın şamp ligi dahil 20-21 tane golü 11-12 tane asisti var tam rakam tabi 1-2 oynayabilir rakamlar. Demek ki o dönem bir şeyler doğruymuş.

Kalite farkı onun zekasında 3-4 futbolcu olunca sneijder sınırları olmayan bir yaratığa dönüşüyordu çünkü rakip takım drogba mı riera mı melo mu eboue mi hangisini tutacağını şaşırıyordu muazzam yıpratıyorduk zaten tek bir kişiyi tutmaları yetmiyordu ta ki sneijder tek kaldı rakipler 2 kişi tuttuğu maçlar da kitlediler ve bruma hariç zaten takım da 1 e 1 de iş yapacak adam olmayınca maçlar kitlendi :eek:ley:

Zaten 14/15 de 4 ncü yıldızı alırken de çok iyi futbol oynamıyorduk o şampiyonluğu aldıysak Muslera, Sneijder, Yasin sayesindedir her maç 1-0 bitti gibi bir şey zar zor aldık zaten orta saha alarm veriyordu şampiyon olduktan sonra iyi bir sponsor anlaşması ve iyi bir takım mühendisliğiyle şu an bu acıları yaşamıyor olacaktık ama dursun özbek denen adam hiçbir şeyi potansiyele çeviremedi tam tersi potansiyelleri yok ederek takımı mahvetti

Muslera, Yasin ve Sneijder aldi olayini dogru bulmuyorum acikcasi. Olayi sulandiriyor. 28´den 34. hafta göre degerlendirme yapiliyor, ve bu 6 haftalik performans bütün sezona genelleniyor gibi geliyor. Cok kritik bir role gelirsek...

Burak Yilmaz - Leistungsdaten 2015 | Transfermarkt

TD degisikliginden sonra, sakatlanana kadar, Burak 9 macta 9 gol atti, ve bu 9 macin 7 tanesini kazandik, hic birini kaybetmedik. Emre Colak´da cok iyi oynuyordu ilk baslarda bu sürecin.
Sonrasinda Ileride yine Sneijder, Bruma, Yasin, Burak ile iyi bir ivme yakalamistik. Sonra Hamzaoglu burdan vazgecip, ortada melo, hamit, selcuk, sag kanatta Umut´u felan oynatmaya basladi. Kisirlastigimiz ve kötü futbol oynamaya orada basladik aslinda. 28. hafta civari. Ama takim bir nevi mücadele ediyordu, sonuca yaklastigimiz icin. Ve sonuca yaklastiginda, bunu götürebilen bir camiayiz.

Muslera, Yasin ve Sneijder aldi olayini dogru bulmuyorum acikcasi. Olayi sulandiriyor. 28´den 34. hafta göre degerlendirme yapiliyor, ve bu 6 haftalik performans bütün sezona genelleniyor gibi geliyor. Cok kritik bir role gelirsek...

Burak Yilmaz - Leistungsdaten 2015 | Transfermarkt

TD degisikliginden sonra, sakatlanana kadar, Burak 9 macta 9 gol atti, ve bu 9 macin 7 tanesini kazandik, hic birini kaybetmedik. Emre Colak´da cok iyi oynuyordu ilk baslarda bu sürecin.
Sonrasinda Ileride yine Sneijder, Bruma, Yasin, Burak ile iyi bir ivme yakalamistik. Sonra Hamzaoglu burdan vazgecip, ortada melo, hamit, selcuk, sag kanatta Umut´u felan oynatmaya basladi. Kisirlastigimiz ve kötü futbol oynamaya orada basladik aslinda. 28. hafta civari. Ama takim bir nevi mücadele ediyordu, sonuca yaklastigimiz icin. Ve sonuca yaklastiginda, bunu götürebilen bir camiayiz.

Yani 3 ünü derken inanılmaz performans sergiledikleri için söylemiştim yoksa melo, chedjou gibi oyuncuların da payı var ama %200 veren oyuncular bence yasin, sneijder ve muslera'ydı :D

Üst Alt