sneijder'in yıllık 5 milyon euro aldığı yalanı - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

sneijder'in yıllık 5 milyon euro aldığı yalanı

Her şeye tamam da Ballon d'Or ödülünü sırf Messi ve Ronaldo fetişi yüzünden kaybeden adamın kariyeri sorgulanır olmuş. Nefret gözünüzü bürümüş; ne diyeyim ki başka?

Başkan değilken böyle güzel güzel anlatıyorlar başkan olunca saçma sapan işler yapıyorlar, yanlış mıyım Adem başkan ?

Dürüst olmak gerekirse ben simdiye kadar taraftari bu denli ciddiye alarak, klischee lafi etmeksizin, tamamen maddi durum hakkinda bir sunum yapan baskan adayi görmedim. Genelde güzel konusurlar, a bu konularda hep klische laflar ile gecistirirler.

Adnan beyin baskan adayligini destekliyorum, ama zerre de güvenmedigimi söyleyebilirim. Digerlerinden kendisini ayiran tek aspect, o yukardakidir. Ancak Baskan olunca digerleri gibi, sözde kral, icraata gelince fos olma ihtimali yüksektir. Bu konuda son derece haklisin.

Zaten icraat yapmak, konusmak kadar kolay olsaydi. Iki senedir tursu yerine kendisi baskandi. Dursun kadar zarar veremez kimse kolay kolay, ama muhtemelen yoksa su an adnana küfür ediyor olurduk. :D

Genelde bu baskanlik makamini biraz alcatmak lazim. Gelen kendini kral zannediyor, taraftar sagolsun.

Dürüst olmak gerekirse ben simdiye kadar taraftari bu denli ciddiye alarak, klischee lafi etmeksizin, tamamen maddi durum hakkinda bir sunum yapan baskan adayi görmedim. Genelde güzel konusurlar, a bu konularda hep klische laflar ile gecistirirler.

Adnan beyin baskan adayligini destekliyorum, ama zerre de güvenmedigimi söyleyebilirim. Digerlerinden kendisini ayiran tek aspect, o yukardakidir. Ancak Baskan olunca digerleri gibi, sözde kral, icraata gelince fos olma ihtimali yüksektir. Bu konuda son derece haklisin.

Zaten icraat yapmak, konusmak kadar kolay olsaydi. Iki senedir tursu yerine kendisi baskandi. Dursun kadar zarar veremez kimse kolay kolay, ama muhtemelen yoksa su an adnana küfür ediyor olurduk. :D

Genelde bu baskanlik makamini biraz alcatmak lazim. Gelen kendini kral zannediyor, taraftar sagolsun.
Ne bileyim belki olduğumuz yerden atmak kolay geliyor ama başkan adaylığını bir anda geri çekmesi, sözde sağlık sorunları sebebi ile, pek güvenilir biri olmadığı izlenimini verdi bana.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Dursun, hiç bişeyi beceremeyeceği koşusunda kefilim

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Adam Hotel sinciri yönetiyor, Türkiye´nin en iyi Lisese´sinde ve en iyi Universitesinde diplomasini almis. Hotel´inde bir gece kalip, bir eskort kiralasan, maasinin 3/4 duman olur.

3 ay yöneticilik yaptiktan sonra, gidip koskocaman Galatasaray´a Baskan olmus...

Birsey beceremez dedigin herifin, hayati bir basari hikayesi, mina koymus adam hayatin, bizde iki üc yazi yazarak yolumuzu ariyoruz bu hayatta.

Bunlara güc yitmez yigenim.

Adam Hotel sinciri yönetiyor, Türkiye´nin en iyi Lisese´sinde ve en iyi Universitesinde diplomasini almis. Hotel´inde bir gece kalip, bir eskort kiralasan, maasinin 3/4 duman olur.

3 ay yöneticilik yaptiktan sonra, gidip koskocaman Galatasaray´a Baskan olmus...

Birsey beceremez dedigin herifin, hayati bir basari hikayesi, mina koymus adam hayatin, bizde iki üc yazi yazarak yolumuzu ariyoruz bu hayatta.

Bunlara güc yitmez yigenim.
Spor yöneticiliği apayrı bir dünya olduğu ispatın yenisi. Adamı iş bilmez ve saire diyoruzda kendi sektöründe gerçekten çok üst seviyede bir iş adamı yani dediğin gibi.

TT Ali Sami Yen ARENA !!!

Katilmiyorum , otelcilikte alan genis . Yani forumdan birisi de bir risk alip dogru insan iliskileri kurup sermayesini otelcilige yonlendirerek basarili olabilir

ama ego savaslarinin yasandigi , rakiplerin pesinden milyonlarin kostugu bir ortamda basarili olmak otelcilige borsaciliga ya da ticari sirket yonetimine benzemez

orada basarisiz bir insaat muhendisini veya muduru kovarsin , ama burada bir oyuncuya kizdim gonderdim diyebilir misin ?

(Pardon bizimkisi onu da yapti, ama sonucu milyon eurolarca zarar)

bu sacmaliklari aziz de yapti baska baskanlar da ama yapamayacagin ise talip olma o zaman , iste hic talip olmayinca sonuc bu

bu adamların ticaret yaptığı zamana sizler denk gelseydiniz ,bunlardan çok daha zengin olurdunuz.40 yaşındayım rekabetin olmadığı ticaretin son 2 senesinde ticaret yapma imkanım oldu 12 senedir onun semeresini yiyorum.hele ki otelcilik son 2 sene öncesine kadar yatırdığınız sermayeyi (büyüklüğü önemli değil) en fazla 3 ila 5 sene içerisinde geri ödüyordu.

çok büyük paralar kazanmak gerçekten belli yetenekler ister ama bunlar kadar para kazanmak ,iş hayatına başladığınız zamanla, çalışkanlıkla,çevreyle ve tutumlulukla alakalı bir kazanç büyütmeyin gözünüzde.

yani başgan, sizin çok rahatlıkla halledebileceğiniz ve içinden çıkabileceğiniz bir sorunu ,içine ederek eline yüzüne bulaştırabilir,bu insanların hepsinde bu potansiyel var

Fakat yani sira sunu ekleyelim . GS yi veya klupleri yonetmek de hakkaten kolay is degil

ozellikle futbol takimi yonetmek , oradaki mali idari islerin ustesinden gelmek , sahsi meseleleri cozmek

Sneijderin maliyete 5.5 milyon euro olarak görülebilir senelik ama geldiğinde satılan 40.000 kombine ve localar forma satışları hesaba katılmıyor.Marka değeri sponsorlar vs.Parasını ben çıkardığını düşünüyorum.En azından imza paraları ve bonservisi çıkmıştır.Sırf sneijder için kombine loca alan taraftarlar var hala.(10.000 ekstra kombine senelik 20 milyon civarı sadece ortalama)

Sonuç olarak;artık performansı eskisi gibi asla olamaz devam etmesek çok şaşırmam ama mali olarak zararlı çıkmadık bu transferden bence.Bizim zarar etmemiz bu tarz transferler değil, tr liginden alıp hiç oynatmadan milyon eurolar verdiğimiz adamlardan.Tarık,cavanda,serdar aziz gibi.

Not:174 maç 45 gol 44 asist ile oynuyor bizde şuana kadar.

Son düzenleme:
Aldiklarini dusunuyorum (FIFpro bu yuzden var) ama ne yalan soyleyim bilemicem onu. Futbolcu olsaydim bunun cevabini kolaylikla verebilirdim. (ah ah sansim vardi kucukken ama olmadi iste)

Bir de az onceki dediklerime sunu eklemek istiyorum icimde kalacak yoksa :)

Futbolcu kariyeri en fazla 20 yil oluyor. Simdi diyeceksiniz ki eeh nolmus? Bu futbolcular bu futbolu oynamak icin 'okumadi', universite yapmadi. Adamlar da dogal olarak bu 15-20 yil da kazanabildikleri kadar kazanip emekli oluyorlar sonra. Futbol kariyeri bittikten sonra ben baska bir 'is' bulurum diyemiyor diyemezde. Komik olmaz mi, adam 20 yil ust duzey futbol oynayacak, herkes formasini alacak ona tapacak. Adam (forvet diyelim) 100 lerce gol atacak kucuk cocuklarin idolu haline gelecek. Buyuk kulubun oyuncusu ise belki o milyonlarci taraftarin 'efsanesi' olacak. Sonra yas 38, futbolu birakti, ama oynadigi takimlarda diyelim ki pek fazla sampiyonluklar goremedi. Simdi soruyorum;

bu adam simdi 18-38 yas arasi surekli kazandigi aylik 5000TL ile bundan sonra ne yapabilir? O para ile zaten pek fazla bir sermayesi olamaz kenarda. Gidip simdi bir Vodafone bayisinde is basvurusu mu yapsin? Yoksa bir fabrika da vardiyeli bir is icin mi basvursun? Yoksa gitsin 40 yasindan sonra tekrar okula mi baslasin? Adam zaten 12-14 yasinda futbolcu oldugu icin okulu yuksek seviyede bitirmemis oluyor genelde. Ha bunlari yapsin diyorsaniz ben daha baska bir cevap vermeyecem bu konu hakkinda. :)

65 yaşına kadar asgari ücretle çalışan insanlarla dolu bu dünya alper hocam yani peki şunu nasıl değerlendireceksin adama 4 yıllık sözleşme yapıyorsun 3 kuruşluk top oynamıyor 4 sezon boyunca çatır çatır sözleşmesindeki parayı alıyor böyle olunca daha mı iyi oluyor?futbolcuya harcanan paralar ile dünyada açlığı bitirebilirsin olaya bu gözden bakmadığımız sürece bunu göremeyiz zaten bu işi organize edenler zaten senin savunduğun şeyi pompalıyor insanların beyinlerine yok dünya starları yok prestij futbol sevilende bir oyun olunca bu kişilerin ekmeğine yağ çalınmış oluyor dünyada hiçbir emeğin karşılığı 150 milyon euro etmez eğer eder diyorsanız şu örneğe bir bakalım.Geçenlerde bir kavun vardı fiyatı 23.500 dolardı dünyanın en pahalı kavunuymuş sadece şuna cevap ver bu kavun 23.500 dolar eder mi?Yoksa insanlar bunun 23.500 dolar edeceği algısınımı yaratmıştır?

Son düzenleme:
talep varsa her sey mumkundur , bu pastayi buyutenler o paralari alanlar degil verenlerdir , cunku finansmani yapanlar verenler

15 yaşındaki çocuklar için güzel öneri olurdu.
Profesyonellesmis tek 1 oyuncuya böyle imza attiramazsin.

LG-D855 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

atmazlarsa sktrp giderler kardeşim konjonktür şu anda bunu gerektiriyor olabilir.Ancak ajax senin harcadığın paraları harcamıyor yinede ve hala bana göre ajax futbolcularına çok para veriyor.Fakat bu işler daha az para harcayarak yapılabiliyor başarıda daha az para harcanarak sağlanabiliyor bunu anlatmak istiyorum sadece.

65 yaşına kadar asgari ücretle çalışan insanlarla dolu bu dünya alper hocam yani peki şunu nasıl değerlendireceksin adama 4 yıllık sözleşme yapıyorsun 3 kuruşluk top oynamıyor 4 sezon boyunca çatır çatır sözleşmesindeki parayı alıyor böyle olunca daha mı iyi oluyor?futbolcuya harcanan paralar ile dünyada açlığı bitirebilirsin olaya bu gözden bakmadığımız sürece bunu göremeyiz zaten bu işi organize edenler zaten senin savunduğun şeyi pompalıyor insanların beyinlerine yok dünya starları yok prestij futbol sevilende bir oyun olunca bu kişilerin ekmeğine yağ çalınmış oluyor dünyada hiçbir emeğin karşılığı 150 milyon euro etmez eğer eder diyorsanız şu örneğe bir bakalım.Geçenlerde bir kavun vardı fiyatı 23.500 dolardı dünyanın en pahalı kavunuymuş sadece şuna cevap ver bu kavun 23.500 dolar eder mi?Yoksa insanlar bunun 23.500 dolar edeceği algısınımı yaratmıştır?
Futbol ile dunyadaki acligi kiyaslamasi bana ters ve hic bir alakasi yok bir biriyle, futbol daki insanlarin amaclari dunyadaki acligi gidermek degil. Hayir kurumlari dusunsun o isleri. Olaya hep o gozle bakarsak dunyadaki sirketlerin hepsi hayir kurumu olmali.

Futbol ile dunyadaki acligi kiyaslamasi bana ters ve hic bir alakasi yok bir biriyle, futbol daki insanlarin amaclari dunyadaki acligi gidermek degil. Hayir kurumlari dusunsun o isleri. Olaya hep o gozle bakarsak dunyadaki sirketlerin hepsi hayir kurumu olmali.

Ben açlığı gidersinler anlamında söylemedim sadece ekonominin büyüklüğünden ve arkasındaki algıdan bahsetmek istedim kavun örneğini bi düşün bence ;)

Ben açlığı gidersinler anlamında söylemedim sadece ekonominin büyüklüğünden ve arkasındaki algıdan bahsetmek istedim kavun örneğini bi düşün bence ;)
Anladim birader.

Dedigim gibi senin benim gibi insanlar sayesinde bu paralar donuyor bu futbol sektorunde. Arz talep meselesi. Ne kadar cok insan takip eder ve izlerse, parasini oraya gomerse bu isler boyle devam edecek. 1+1=2 meselesi yani.

Üst Alt