sneijder'in yıllık 5 milyon euro aldığı yalanı - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

sneijder'in yıllık 5 milyon euro aldığı yalanı

Tamam Sinan tamam. Yılda 50 gol atan ve forvet oynayam adamı Sneijder ile karşılaştıralım.

Sneijderi de yerini doldurmadan satalım gitsin aynı Melo gibi sonradan anlarsınız değerini.

sent via GSC

Biraz zor. Melo giderken takim sampiyon olmustu. Sneijder ile iki senedir olabilecegimiz, en kötü pozisyondayiz zaten. Kimsenin özleyecegini zannetmiyorum, hardcore taraftarlari haric.

Gecenlerde bir kiyas sormustum pek yanit gelmedi , takimin capsiz ve sneijder i degerlendiremedigini kabul etmekle birlikte , madem sneijder dunya yildizi ve kontrati ucretini baska bir dunya yildizi ile kiyaslayalim

mesela ronaldo . Takim durdugunda., benzema golleri harcadiginda sizce kac mac sneijder gibi etkisiz ?

ronaldonun dunya yildizligini madridde gormuyor muyuz , oyun kitlendiginde kac kez cozen adam oldugunu
Bence o kıyas çok abartılı.
En fazla kıyas yapabileceğin oyuncu Mesut Özil, Modric gibi birisi olmalı.
Sneijder en son 2010'da o seviyedeydi.

Ne dersek diyelim konu hep Dursunun beceriksizliğine varıyor.
Bence Sneijder yarından tez yok gitmeli.
Ama bu Dursun daha iyisini daha ucuza getirmeyeceğine göre varsın Sneijder 5,5 alsın bir kaç maç bizim gözümüzü boyasın.

P9 Gscimbom Mobile

Ben sana hangisi dunya yildizligini takiminda daha cok hissettiriyor , kilidi aciyor dedim

messi ornegini vermissin , o da olur .. ya da eskiden forvet ozelligi fazla olmayan zidane ile de bir kiyasa girebilirsin

dunya yildizi ise elbette bunlarla kiyaslayacagiz

Bilader neden Ronaldo´dan yürüyorsun ?

Su ligde Vagner Love, Eto var. Bunlar da ex yildiz, ikisi de takimini sirtina alip getiriyor. Bu tip oyunculari 3 Milyon civari alabilirken, bireysel yetenekleri kisitli Sneijder´e 7-8 Milyon vermenin mantigi yok. Olay bukadar basit.

Van Gaal Sneijder en fit halindeyken 2014 yilinda, kendisini ileride basacak gücü yok diye, aldi stoperlerin önüne koydu. 5´li oynadi geride. Bizde takim olarak ileride basamiyor, ileride cogalamiyoruz. Sonra takim bastan uca kadar dökülüyor.

Bu beni elbette ilgilendiriyor. Bazi futbolcularin maasinin icinde vergisi, komisyonu, carti surtu var. Sneijder gibi futbolcularda, bunlar hep özel olarak kesiliyor. Hem vergi, hem menejerinin komisyonu yillik kasamizdan net 7 Milyon avro üstünden para cikiyor...

Ben iki sene icerisinde 4. ve 8. olacaksam affedersin ama hic bir oyuncuya bu paralari veremem. Buna birde diger ücretleri yükle. Sampiyon bile olsak bunun maddi karsiligi yok cünkü. Maddi olarak büyüyemeyen bir Galatasaray´da, gelecekte yatirim yapamayan bir Galatasaray´dir.

Eto Antalya´yi, Vagner Love Alanya´yi tek basina tasiyor. Yildizdan beklenti budur, ve bunu cok daha olgun fiyatlara yapacak adamlar varken, ben gidip takimin oyununa asiri derece bagimli olan bir adama 8 veriyorsam, intihar edeyim daha iyi.

Galatasaray adina yildiz bir oyuncu, takimdan bagimsiz, takimi bir iki seviye yukari tasiyabilen adamdir.

Galatasaray paf takimiyla ciksa bu ligde 8. siranin altina düsmez. Iki senedir her türlü rezaleti yasadik.
Dediğim gibi beni ilgilendirmiyor, benim görevim değil, taraftarım, ilgi alanım başarı, bunlar yönetimin görevi. Eto Antalyadan dört milyon alıyor, vergisi falanı filanı kaçı bulur bilmiyorum. Etonun Antalyada karşılığı en fazla bu sene ki sıralama, oda tek başına seni şampiyon yapamaz. Galatasaray gibi bir takımda farklı, doğru yatırımları yapma şansın var, çünkü temel gelirlerin ve seyirci potansiyelin daha fazla. Yayın geliri, forma, bilet, bunları alacak seyirci potansiyeli, bunlar Antalyaya göre çok daha fazla.

Şampiyon olursan bu yatırımların karşılığını her türlü alırsın, şampiyon olarak alacağın ödül, satacağın forma, bilet bile yeter, artık yayın gelirinin seviyesi bayağa yüksek. Bunun üzerine şampiyon olduktan sonra kombine ve şampiyonlar ligi, yine şampiyonluğun forma ve ürün satışına etkisi, bunların getirdiği gelir türkiyede şampiyon olacak kadronun maliyetini, Sneijder veya onun klasında bir oyuncunun dahi olduğu kadronun maliyetini rahatlıkla karşılar. Fatih Terim ile kazanılan şampiyonluğun kadrosunu ve ertesi sezon ki kadro böyle bir kadroydu, incelemedim ama eminim ki kazandığımız başarılar o kadronun maliyetini rahatlıkla karşılamıştır.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Ama bu Dursun daha iyisini daha ucuza getirmeyeceğine göre varsın Sneijder 5,5 alsın bir kaç maç bizim gözümüzü boyasın.

P9 Gscimbom Mobile

geri kalanina katiliyorum da hangi acidan abartili ?

bak mesela ronaldinho , veya eskilerden maradona .. neden yildizlasmislar

sneijder in fb macindaki sag solunu 4 senede bir kere degil bir cok kere yaptiklari icin

ben haginin 2 muhtesem gol attigi altay macindan bir hafta sonra bursa deplasmaninda ayni harika golu bir daha attigini hatirlarim

sneijder icin hala volkana sag sol , juventusa bilmem ne konusuyoruz

juventus golu 2013 tu be kardesim , o gunku sneijder golunde de umut topu vurmustu

2014 te sabri ortalayip umut atmasa CL ye gidemiyorduk , bordoya da sabri atti turu gectik

boyle bakacaksak metin oktaya kadar gideriz

ben ismi ne olursa olsun bir adama 5 uzeri para baglamissam senelerce , evet o adam bu kiyaslamalardaki adamlarin yaptiklarini yapacak

ama dedigine de su sekilde katiliyorum , bence modric de sneijder den katkisi daha cok olan bir adam

ama burada degiselim deseler "ama sneijder bu" diyecekler cogunlukta olur

Gecenlerde bir kiyas sormustum pek yanit gelmedi , takimin capsiz ve sneijder i degerlendiremedigini kabul etmekle birlikte , madem sneijder dunya yildizi ve kontrati ucretini baska bir dunya yildizi ile kiyaslayalim

mesela ronaldo . Takim durdugunda., benzema golleri harcadiginda sizce kac mac sneijder gibi etkisiz ?

ronaldonun dunya yildizligini madridde gormuyor muyuz , oyun kitlendiginde kac kez cozen adam oldugunu
Yani Ronaldo attığı gollerin bir çoğunu defanstan alıp tek başına gole çeviriyor öyle mi?

O takımda kroos, Modric, yine gol atamasada topsuz oyunda benzema, bu sene mesela casemiro, bunların atılan gollerde hiç bir etkisi yok?

Bu Ateş üfleyerek sönmez

P9 Gscimbom Mobile

Sneijder´in o seviyelerde cok uzun tutunamamasi, hem bireysel yeteneginin düsük, hemde tembelesmeye baslamasindan kaynaklaniyor. Modric dünyanin en dinamik orta sahalarindan bir tanesi, makine gibi, ve ayni zamanda pas oyunuda üst düzey, bire birde de iyi. Hangi pozisyona koyarsan koy, sirirtmayacak bir adam. Mesut Özil yine bire birde iyi olan bir oyuncu, nereye koyarsan, siritmayacak bir adam. 10 da oynuyor kanatta, gerekince rakip de ekarte edebiliyor.

Sneijder sutlari ve paslari ile ön plana cikiyor. Diger eksikliklerini kompense edebilmesi icin, fizik olarak en iyi seviyede olmasi lazim. Ve bunu belirli bir yastan sonra basaramadi.

Yani Ronaldo attığı gollerin bir çoğunu defanstan alıp tek başına gole çeviriyor öyle mi?

O takımda kroos, Modric, yine gol atamasada topsuz oyunda benzema, bu sene mesela casemiro, bunların atılan gollerde hiç bir etkisi yok?

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Ben bunu iddia etmedim , defalarca cumlelerimde kollektiflik olmamasindan dolayi sneijder den yararlanamadigimizi yazdim

az onceki mesajlarimda da verdim bu gorusu

ama bence , tekrarliyorum bence , takim durdugunda cristiano nun yildizligini ben cok kereler goruyorum

sneijder ile kiyasliyorum ve adam fersah fersah onde ya . Allah allah yanlis bir sey mi soyluyorum

Dediğim gibi beni ilgilendirmiyor, benim görevim değil, taraftarım, ilgi alanım başarı, bunlar yönetimin görevi. Eto Antalyadan dört milyon alıyor, vergisi falanı filanı kaçı bulur bilmiyorum. Etonun Antalyada karşılığı en fazla bu sene ki sıralama, oda tek başına seni şampiyon yapamaz. Galatasaray gibi bir takımda farklı, doğru yatırımları yapma şansın var, çünkü temel gelirlerin ve seyirci potansiyelin daha fazla. Yayın geliri, forma, bilet, bunları alacak seyirci potansiyeli, bunlar Antalyaya göre çok daha fazla.

Şampiyon olursan bu yatırımların karşılığını her türlü alırsın, şampiyon olarak alacağın ödül, satacağın forma, bilet bile yeter, artık yayın gelirinin seviyesi bayağa yüksek. Bunun üzerine şampiyon olduktan sonra kombine ve şampiyonlar ligi, yine şampiyonluğun forma ve ürün satışına etkisi, bunların getirdiği gelir türkiyede şampiyon olacak kadronun maliyetini, Sneijder veya onun klasında bir oyuncunun dahi olduğu kadronun maliyetini rahatlıkla karşılar. Fatih Terim ile kazanılan şampiyonluğun kadrosunu ve ertesi sezon ki kadro böyle bir kadroydu, incelemedim ama eminim ki kazandığımız başarılar o kadronun maliyetini rahatlıkla karşılamıştır.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Kardesim Kenan, sevgili dostum, yine migdenden atiyorsun. Hem ilgilenmem diyorsun, hemde sampiyon olunca maddi olarak olumlu yansidigini iddia ediyorsun. Bak biz bu isleri yillardir gözetliyoruz.
Isin dogrusu 13/14 sezonundan itibaren takimin mas bütcesi ciddi seviyede artti. Sampiyon oldugumuzda da zarar ettik. Ve daha önce, daha az giderlerimiz olmasina ragmen futbolcularimiza, iki sampiyonluk, ceyrek final derken, yine zarar ettik. Forma satisindan da zarar ettik.

Senin sampiyonluk sonucu alacagin para 50 lira ise, ama takimin sezonluk maliyeti 60 lira ise, yönetimde tillahi sihirbazi da olsa, zarar edersin, ve ediyorsun.

Ben bunu iddia etmedim , defalarca cumlelerimde kollektiflik olmamasindan dolayi sneijder den yararlanamadigimizi yazdim

az onceki mesajlarimda da verdim bu gorusu

ama bence , tekrarliyorum bence , takim durdugunda cristiano nun yildizligini ben cok kereler goruyorum

sneijder ile kiyasliyorum ve adam fersah fersah onde ya . Allah allah yanlis bir sey mi soyluyorum
Sinan kusura bakma ama kollektiflik kokusunda bir adet mesajını dahi göremiyorum.

Ronaldo tabi ki kilidi açıyor ama onu hiç bir zaman yalnız yapmıyor, Real Madrid bir takım, işleyen bir takım. Messi örneğini sunayım sana tekrardan, oda bir çok maçta kilidi açmıştır ama sonuç? Çünkü takım iyi değildi bu sezon.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

geri kalanina katiliyorum da hangi acidan abartili ?

bak mesela ronaldinho , veya eskilerden maradona .. neden yildizlasmislar

sneijder in fb macindaki sag solunu 4 senede bir kere degil bir cok kere yaptiklari icin

ben haginin 2 muhtesem gol attigi altay macindan bir hafta sonra bursa deplasmaninda ayni harika golu bir daha attigini hatirlarim

sneijder icin hala volkana sag sol , juventusa bilmem ne konusuyoruz

juventus golu 2013 tu be kardesim , o gunku sneijder golunde de umut topu vurmustu

2014 te sabri ortalayip umut atmasa CL ye gidemiyorduk , bordoya da sabri atti turu gectik

boyle bakacaksak metin oktaya kadar gideriz

ben ismi ne olursa olsun bir adama 5 uzeri para baglamissam senelerce , evet o adam bu kiyaslamalardaki adamlarin yaptiklarini yapacak

ama dedigine de su sekilde katiliyorum , bence modric de sneijder den katkisi daha cok olan bir adam

ama burada degiselim deseler "ama sneijder bu" diyecekler cogunlukta olur
Ronaldo bu dünyada en iyi iki futbolcudan biri de ondan.
O maçı koparmasında kim koparsın. Onun oynadığı takımlarda öyle böyle değil. O adam Sneijderin Volkan'a bilmem kime yaptığını dünyanın en iyi defans ve kalecilerine yapıyor.
Sneijder o seviyelerde oynamayalı rahat bir 6 sene oldu. Son dakika Juve golünden bahsetmiyorum. Bu işin bir sürekliliği var.
Sneijderi o seviyede kalabilseydi İnter bırakmazdı yada İnter'den atıyorum City'e transfer olurdu. Yoksa süper ligde ne işi var 28 yaşında Sneijderin.

P9 Gscimbom Mobile

Beyler konunun lehinde aleyhinde konusanlarin hepsi ronaldo ornegime laf ediyor da neden bi anlasam ?

Yanlis yerde kullaniyorsun. Dünya yildizi ifadesi günümüz futbolunda cok inflasyoner kullaniliyor. Sneijder en iyi halinde bile, Ronaldo´nun en vasat formunun yanina yaklasabilecek kalitede degil. Ama ikisi de worldclass olarak geciyor... Ve bunu bir cok oyuncu ile örneklendirebiliriz.

Aslinda yillardir faal belki 7-8 oyuncu var bu ibareyi hak eden. Ama günümüzde biraz basarili olan her oyuncuya bu etiket takiliyor. Tamamen marketing meselesi.

Sneijder´in su anki halinde ise ronaldo ile kiyaslamak, övgüdür.

Abicim şu maç başı ve imza parası olayları kalkmalı ve sözleşmeler TL üzerinden yapılmalı 20.000 euro maç başı nedir la anasını satayım her maç bir passat altına alıyorsun ben işsizken bu şerefsiz topçular mokunda parayla oynuyor adaletini şeettiğimin dünyası ayar oluyorum vallahi hem bedava maç oyna hem üstüne bi kamyon para al hayat bu p.. topçulara ve popçulara güzel

Kardesim Kenan, sevgili dostum, yine migdenden atiyorsun. Hem ilgilenmem diyorsun, hemde sampiyon olunca maddi olarak olumlu yansidigini iddia ediyorsun. Bak biz bu isleri yillardir gözetliyoruz.
Isin dogrusu 13/14 sezonundan itibaren takimin mas bütcesi ciddi seviyede artti. Sampiyon oldugumuzda da zarar ettik. Ve daha önce, daha az giderlerimiz olmasina ragmen futbolcularimiza, iki sampiyonluk, ceyrek final derken, yine zarar ettik. Forma satisindan da zarar ettik.

Senin sampiyonluk sonucu alacagin para 50 lira ise, ama takimin sezonluk maliyeti 60 lira ise, yönetimde tillahi sihirbazi da olsa, zarar edersin, ve ediyorsun.
Yine Elma ile armut karşıtı ve yine tekrar ediyorum maddi konular ile ilgilenmiyorum, bu benim görevim değil.

Benim dikkat çekmek istediğim nokta doğru bir yönetim ile, doğru bir kadro ile yaptığın yatırımın karşılığını alırsın, buraya kadar taraftarım ama bundan sonrası, Sneijder şu kadar alıyormuş, üzerine vergi, falan filan, bu beni ilgilendirmez. Bunun planını programını yönetim yapacak, yönetimin görevi, benimkisi genel bir fikir, detayları ilgilendirmez, ben başarıya bakarım.

Dediğim gibi incelemedim ama bahsettiğim sezonlarda zarar ettiğimizi düşünmüyorum, belki Drogbadan sonra olabileceğini düşünüyorum çünkü o ekstra lükstü. Ama tekrar ediyorum incelemedim, kesin konuşamam ama düşüncem bu yönde. Zahmet edip biri incelemiş ise paylaşsın, bizde bilgilenelim.

Ama bak bu bile benim fikrim, içinde tek kelime şöyle böyle, ordan burdan atıyorsun yok. Senin mesajlarını ilgi ile takip ediyorum, hepsine katılmıyorum, kendi fikirlerim ile uyuşmuyor ama yinede asla şahsileşmeyi doğru bulmuyorum. Herzaman sadece konu içeriği üzerinden yazmaya dikkat ediyorum ama malesef forumda bu ziyade ise ile yapılmıyor ortaya üzücü mesajlar çıkıyor.
Bu Ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Yine Elma ile armut karşıtı ve yine tekrar ediyorum maddi konular ile ilgilenmiyorum, bu benim görevim değil.

Benim dikkat çekmek istediğim nokta doğru bir yönetim ile, doğru bir kadro ile yaptığın yatırımın karşılığını alırsın, buraya kadar taraftarım ama bundan sonrası, Sneijder şu kadar alıyormuş, üzerine vergi, falan filan, bu beni ilgilendirmez. Bunun planını programını yönetim yapacak, yönetimin görevi, benimkisi genel bir fikir, detayları ilgilendirmez, ben başarıya bakarım.

Dediğim gibi incelemedim ama bahsettiğim sezonlarda zarar ettiğimizi düşünmüyorum, belki Drogbadan sonra olabileceğini düşünüyorum çünkü o ekstra lükstü. Ama tekrar ediyorum incelemedim, kesin konuşamam ama düşüncem bu yönde. Zahmet edip biri incelemiş ise paylaşsın, bizde bilgilenelim.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Su an sana bunun rakamlarini cikarmak istemiyorum.

YouTube

Adnan Öztürk yönetimde olayi en iscensiligi ile bilen adamlardan bir tanesi olarak, zarari teker teker acikliyor.

Yanlis yerde kullaniyorsun. Dünya yildizi ifadesi günümüz futbolunda cok inflasyoner kullaniliyor. Sneijder en iyi halinde bile, Ronaldo´nun en vasat formunun yanina yaklasabilecek kalitede degil. Ama ikisi de worldclass olarak geciyor... Ve bunu bir cok oyuncu ile örneklendirebiliriz.

Aslinda yillardir faal belki 7-8 oyuncu var bu ibareyi hak eden. Ama günümüzde biraz basarili olan her oyuncuya bu etiket takiliyor. Tamamen marketing meselesi.

Sneijder´in su anki halinde ise ronaldo ile kiyaslamak, övgüdür.
Bende onu diyordum Modric ve Özil örneğinde.
Sneijder en fazla bu seviyedeydi en iyi zamanında bile.
Ronaldo Maradona Messi Hagi seviyesine hiç bir zaman ulaşmadı.
Bunlarla hiç bir zaman kıyas edilemez.
Yoksa Modric daha hareketli Mesut birebirde daha etkili bunları kast etmemiştim.

P9 Gscimbom Mobile

YouTube

Adnan Öztürk yönetimde olayi en iscensiligi ile bilen adamlardan bir tanesi olarak, zarari teker teker acikliyor.
Video için teşekkürler tamamını izlemem ama üzerinden geçtim ve gördüğüm kadarı ile burda benim anlatmak istediğim konu değil olay. Burda toplam borç, faiz yükü, çok fazla detay var.

Benim yine taraftar olarak söylediğim o seneki takımın toplam maliyeti, maaş ve bonservis ve karşılığında kazanılan kazanılan şampiyonluğun getirdiği gelir. Şampiyonlar ligi, forma, kombine, kazanılan maçlarda kazanılan puanların geliri ve bi kaç gelir kalemi daha, bence bu noktada zarar etmedik diye düşünüyorum.

Ve tekrar altını çiziyorum, doğru hamleler yapılırsa diyorum.

YouTube

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Olur mu hic... Biz Sneijder´miyiz, bizi aldigi para ilgilendirsin. Bizi Galatasaray taraftari olarak ilgilendiren, kasamizdan cikan paradir.

Demek istediğim şudur: O mantık ile yürürsek her oyuncunun aldığı para o hesaba göre yükselir.

Ahmet 2 değil X veya Y almiş olur
Mehmet 4 değil C veya Z almiş olur

Üst Alt