socios - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bir önceki mesajda bahsettiğin gibi klüp kendi tokenını üretse çok daha etkili bir kazanç yoluna gidebilirdi
Tabi bunun planlamasından çok vergideki karşılığı ne olurdu ona da bakmak lazım.

tokenlar üzerinden bir çok etkileşim alabileceği noktalar olurdu.yapcağı satışları tokenla yapması gibi,forma kombine vs. borsa tarzında bir yaklaşım ile yatırıma dönerdi zaman la

on milyon adet var ,başta klübe ne kadar verildi ki? ne kadarı elde tutuldu? Nasıl bir geri dönüşü olacak tı klübe belli bir bilgide yok.
Arz edilen 3.5 milyon adet şu an. Bize ne kadar verdiklerinin bilgisi yok; gerçi 1 milyon adet bile verseler 100 tlden 100 milyon eder, sonraki boğada 500 lira görürüz kesin, 500-1 milyar arasna satılır ama kur ne olur muamma.

Üretecekler yahu, doğru zamanı bekliyorlar sadece. Emin ol kendileri üretseler daha fazla kazanırlar zaten bunların geneli NFT projesi yani öyle müthiş bir teknolojik alt yapıya da gerek yok.

3-5 kişilik ekipler milyon dolarlar kazandı sadece token veya coin arzlarında.
Süresiz bir anlaşma değildir. Trabzon gibi 4+1 yıl sürelidir bizim de diye tahmin ediyorum. Bu arada Fan token benim bildiğim ödeme aracı olarak değilde taraftarın kulüplerin bazı durumlarına oylama yönetimiyle katılması tarzı bir proje. Sen kendi Gs Store, stad ve anlaşacağın mağzalarda ödeme yöntemi olarak geçecek yapma hakkında vardır.

Süresiz bir anlaşma değildir. Trabzon gibi 4+1 yıl sürelidir bizim de diye tahmin ediyorum. Bu arada Fan token benim bildiğim ödeme aracı olarak değilde taraftarın kulüplerin bazı durumlarına oylama yönetimiyle katılması tarzı bir proje. Sen kendi Gs Store, stad ve anlaşacağın mağzalarda ödeme yöntemi olarak geçecek yapma hakkında vardır.
İstediğin gibi kullanabilirsin ödeme aracı olabilmesi de mümkün zamanla. Mesela kendi token ya da coinini çıkarsan sonra da tüm ürünleri coinle satıcam desen değeri fırlar ve ciddi market cap oluşur.

Şu an tek sıkıntı boğa sezonu bitti, gelecek boğa sezonu yaklaştıkça kulüp bazlı anlaşmalar artacaktır zaten çoğu kritik kulüp girdi bu işe.

Sociosun Türkiye şubesi bitçi var, sahibi Fenerli, Fener belki onlarla bir anlaşma yapabilir.

Sözleşme süresi konusu muallak ama dediğim gibi çünkü işin tabancı CHZ, yani Socios kontrolünde, en fazla yeni bir anlaşma yapılır.

O komisyon geliri, ayrı yani.Kulübe o kadar token vermezler. Socios'un sahibi tam 1 çakal zaten. 1 milyon falandır fazlası zor.
Bu anlaşmadan sorumlu Dorukan Acar'ı dinlemiştim o 3.5 milyonu arzda 6.5 milyonu da Galatasaray'da demişti. bu konuyla ilgilenen Gelen Kurul üyeleri de aynı şeyi söylemişti. Ona istinaden bizde olduğunu söyledim. Yalan söylüyorlarsa bilemem.

Bu anlaşmadan sorumlu Dorukan Acar'ı dinlemiştim o 3.5 milyonu arzda 6.5 milyonu da Galatasaray'da demişti. bu konuyla ilgilenen Gelen Kurul üyeleri de aynı şeyi söylemişti. Ona istinaden bizde olduğunu söyledim. Yalan söylüyorlarsa bilemem.
O zaman "satılamaz" etiketli olarak verilmiştir. Kontrolü bizde olan 6.5 milyon tokenla piyasayı darmadağın edebiliriz yoksa.

Tokenlar yada kullanım hakkı
Senin bahsettiğinden anladığım mesela 4 yıllık bizde mi bunların satış hakkı?
Dorukan Acar bir yere bağlanmıştı bu mevzu ile ondan duymuştum süre duymadım ama 3.5 milyon arzda 6.5 milyonu da Galatasaray'da diye. Süreyi de Trabzo ile de benze anlaşma yaptılar ve 4+1 yıldı bizle de aynı süredir diye tahmin ettim. Bir de esi yönetim gitmeden önce bu mevzu konuşulduğunda Rodop ve Çetinçalı'da yönetimle konuştuk 6.5 milyonu hala Galatasaray'da demişlerdi.

2021 yılında 150milyon dolar gelir sağlamış anlaşmalı oldukları spor klüplerine ve diğer kurumlara
Bir trader olarak coin dünyasından çıkaracağım sonuç sociosun ,klübün sahip olduğu (isim hakkına) tokendan ,chz borsasından yüzde almasıyla sağlanıyordur kazancı .diğer türlü karman çorman bir tablo çıkar ortaya.

elinde olan tokenları sattığında ,anlaşmanın bir tutarlı yanı kalmaz ,ve isim hakkı da yıllarca socios da kalır,kabul edilebilir bir anlaşma olmaz
Vereyim bende bir miktar para +holosko isim hakkını kullanayım klübün.

en makulu toplam token sayısından bir yüzde verilmesi ve arzda da eşit yüzdeyle hak sahibi olunması ile aşılabilir. Gal token devam ettikçe borsadan komisyon geliri elde edilebilir+klübü verilen gal tokenların tasarrufuna bakar .
3,5 arzın 1,750 si klübünse belirli sayıda arz edilmesi karşılığı klübün elinde ki tokenlar da değerlendirilir.

g6bAMssG

UDDAC1T3

WzG2tWmn

Üst Alt