Soldado Sürprizi - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Soldado Sürprizi

Cevap: Soldado Sürprizi

açıkçası güiza ve rieradan dolayı ispanyol futbolculara karşı tereddütüm var yani xavi bize gese içimde bi kuşku olacak

Soldado türkiyeye gelmez . Hea diyelimki geldi bu ülke 5 yıl onu konusur . Türkiyede yapamaz diyenler var bu adam arap ligleri amerikan ligi ve japonya ligleri dahil her ligde iş yapar . Bunun bi üstü zaten rooneyler benzemalar tevezler dzekolar onların bi tık altında ama avrupadaki en iyi 10 forvet arasına rahat girer.

Gerci biz neyi tartısıyosak :)

İş yapamaz demek futbolculuga laf atmak degil arkadasım ispanyol oyuncular local oyuncular daha yeni yeni acılıyorlar ülke dısına o yuzden sıkıntı olur

Sana göre Muslera da yanlış transferdi. Aranzubia ve Ruffier daha iyi diyordum Muslera'dan.

Çarpıtmayalım lafı.

Aranzubia ve Ruffier ve maliyeti 10 kat daha düşük ama kalite olarak Muslera'yla aynı kaleciler demiştim. Hala da lafımın arkasındayım. Kaleciye 7+5(Cana) 12M€ verip, kanat ve orta saha oyuncu almayan bir zihniyet var. İstersen dökümanlarla sabaha kadar tartışabiliriz, yazın rezalet bir transfer politikamız vardı, meyvelerini de şuan topluyoruz zaten az çok.

Çarpıtmayalım lafı.

Aranzubia ve Ruffier ve maliyeti 10 kat daha düşük ama kalite olarak Muslera'yla aynı kaleciler demiştim. Hala da lafımın arkasındayım. Kaleciye 7+5(Cana) 12M€ verip, kanat ve orta saha oyuncu almayan bir zihniyet var. İstersen dökümanlarla sabaha kadar tartışabiliriz, yazın rezalet bir transfer politikamız vardı, meyvelerini de şuan topluyoruz zaten az çok.

Bir nebze katılmakla beraber hadi Riera'yı anladım. Eboue'yi neden aldık. Tamam sağbek sorunumuz var ama bir sağbekimiz vardı düzenli oynayan iyi ya da kötü. Lakin sağ açık yok. Ofansif ortasaha yok. Hani öncelik açısından. Ujfalusi de oynayabilir pekala.

Türkiye'deki futbol ortamına ve kültürüne ters geliyor İspanyollar. Riera transferi öncesinde değinmiştim. Sırf bu yüzden sıcak bakamıyorum İspanyol oyuncu ve hocalara. Türkiye'de olumlu tek bir örneği yok maalesef...

Yeri degil ama cana'dan her yer 5 mn€ alındıgını yazıyor.

Bende musleraya Cana+ 6,75 verildigini zannetmiyorum.

Niye basarili olmasin anlamiyorum ?

bu adam zaten top süren calim atan bi adam degil ki.

he gelirse 1 adami geçer vurur gol olur, son vuruslari ve kafalari müthis olan bi oyuncu. gol sezgisi de yüksek. ben fizik olarak degil de benzeme acisindan Jardel e benzetiyorum. tabi soldado gibi bi adami alacaksaniz, bi beyin ve kanat lazim o baska bu takimda iş ypamaz

Niye basarili olmasin anlamiyorum ?

bu adam zaten top süren calim atan bi adam degil ki.

he gelirse 1 adami geçer vurur gol olur, son vuruslari ve kafalari müthis olan bi oyuncu. gol sezgisi de yüksek. ben fizik olarak degil de benzeme acisindan Jardel e benzetiyorum. tabi soldado gibi bi adami alacaksaniz, bi beyin ve kanat lazim o baska bu takimda iş ypamaz

Kim diyor top süremiyor diye?

Çarpıtmayalım lafı.

Ben transfer politakımızın iyi olduğunu söylemedim. "Bir kaleciye xxx rakam vermek" derken ne demek istedin, anlamadım? Bana göre takımda en fazla para verilmesi gereken, en önemli mevkii, kaleci kaleci mevkisidir. Takım istediği kadar iyi oynasın, kalecin geleni geçeni içine alıp, saçma sapan goller yiyorsa, o takım bir hiçtir. 24-25 yaşındaki bir kaleciye, Copa America'nın en iyi kaleci performansı sergilemesinin ardından verilen paranın çok olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca Cana'nın da yıllık ücretinden kurtulduk. Cana kesinlikle kötü futbolcu değildi ancak, bazen takımla oyuncu uymuyor işte. Hiç bir zaman "İyi olsa xxx takımda/ligde oynar" düşüncesini savunmadım. Ancak burada malesef bunu kullanmak zorundayım. Aranzubia iyi bir kaleciyse, neden İspanya 2.Ligi'nde şuanda? Üstelik 32-33 yaşında bir kaleci olduğunu unutmayalım. Ruffier'de inanılmaz istikrarsız bir kaleci. Yok artık denilecek toplar çıkardığı gibi, yok artık denilecek goller de yiyebiliyor. Bu aslında her kalecide olabilecek bir sorun, ancak sorun olan bunların Ruffier'de çok fazla olması.

Tekrar belirteyim, transfer politakamız yanlıştı. Burada hem fikiriz.

Üst Alt