Son 10 Yıl Kadıköy Performansı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
2010-11 fb 0-0 gs
2011-12 fb 2-2 gs
2011-12 Fb 0-0 gs süper final
2012-13 Fb 2-1 gs
2013-14 fb 2-0 gs
2014-15 Fb 1-0 gs
2015-16. Fb 1-1 gs
2016-17. Fb 2-0 gs
2017-18. Fb 0-0 gs
2018-19 Fb 1-1 gs

Son 10 mac 6 beraberlik,4 mağlubiyet karnemiz...10 maçın 6 tanesinde istediğimizi aldık..

2000-2010 arası gerçekten fb lehine bir dominasyon vardı onu kabul etmemek mümkün değil ama 2010 yılından sonra orada çıktığımız 10 maçın 6 tanesinde istediğini alan taraf biziz...Arada bir de şampiyonluk kupası kaldırmışız.. En son 2016'da yeninmişiz mesela..
Ama öyle bir algı var ki sanki oradaki her maçı fb kazanıyor..

Mesela bu 10 yıllık dönemde bjk deplasmanında 5,ts deplasmanında yine 5 mağlubiyet alırken fb deplasmanında 4 kere yenilmisiz..

20 maçın ilk 10 maçını kazanınca yenmekle övünüyorlardı, 11. maç dan itibaren yenilmemek ile, üstelik son 10 maç da galibiyeti kaçırdığımız bir çok maç, hele ki 11. maç sonunda bize beraberliğe mi seviniyorsunuz diyenler (deplasman) geçen sene kendi sahalarında beraberliğe zil takıp oynadılar.

21. maç umuyorum değişik bir serinin başlangıcı olur.

99'dan bu yana yenememişiz. iyi dönemde kötü dönemde gittik iyi oyun sergilediğimiz zamanlar da oldu ama olmayınca olmuyor . şayet bu iğrenç deplasman , şampiyonluk yolunda son viraj olsaydı yine istediğimizi alırdık herhalde. ama fener potadayken ordan büyük ihtimal eli boş döneriz.
* psikolojik üstünlük
* hakem etkisi
* şans faktörü
* özel motivasyon
* bu maçta yenilme gerisi sorun değil anlayışı
* baskılı istekli oyun
* taraftarın etkisi vs vs .

Baros ve Tolga'nın kaçan golleri, geçen yıl 50 dakika 10 kişi oynayan takıma 2 tane sallayamama ve bana göre galip gelinmesi gereken Süper Final maçı. Fener'in bizi yakalayacağı şartlarda 4 galibiyet çıkarabileceği maçlardı bunlar. Gelgelelim Fener diye diğerleri çok gözden çıkarılıyor ama büyük deplasmanlarda 3-4 yıldır tamamen fecaat durumdayız. Hatta öyle ki Trabzon-İnönü deplasmanlarını filan göz önüne getirince yine en dengeli ve iyi oyunu Kadıköy deplasmanlarında oynadığımızı söyleyebilirim. O derece felaket ve %80 karaktersiz bir oyunumuz var büyük deplasmanlarda.

Aslında 3 büyüklerin derbi maçlarına dikkat edersen son 10 yılda öyle farklı skor ve bol gollü maçlar çok yok, mesela geçen sene BJK 3 - 3 FB, GS 2 - 2 FB birkaç istisna oldu. Bizde 2010 öncesi 3-4 atıp yolladığımız BJK'yi 2-0, 1-0 gibi skorlarla daha çok yendik.

Aslında bu makasın kapanması bizim için avantaj biraz akıllı olup değerlendirsek neden olmasın ama bir türlü değerlendiremedik.

Evet son 10 yilda durumu bayagi bir duzelttik ama orada kazanamadigimiz surece surekli Fb'nin kazandigi algisi degismez ve degismemesi de son derece normal.

2005'ten beri derbi vermiyorlar. Kucumsenecek bir sey degil.

Evet son 10 yilda durumu bayagi bir duzelttik ama orada kazanamadigimiz surece surekli Fb'nin kazandigi algisi degismez ve degismemesi de son derece normal.

2005'ten beri derbi vermiyorlar. Kucumsenecek bir sey degil.

Öyle de kardeş adamlar gerçekten hicbir derbide hakem tarafından ezilmiyor..Iç sahada zaten inanılmaz bir hakem desteğiyle rakibi istedikleri gibi dövüyorlar..Deplasmanda da hicbir hakem fb'yi ezdirmiyor.. Yıllardır gelen derbi performanslarının bir numaralı sebebi bu..Mesela bu kadar yıldır derbi izliyoruz bir tane mac hatırlamıyorum fb'nin göz göre hakem tarafından katledildiği..

2011 de Baros'un son saniye direge vurdugu toptan sonra ben ümitlenmeyi birakmistim.

En son 2015 de Hamza ile kazanabilecegimize inanmistim, ama o macta da Hamza cikti hem takimin en formda olan 3 oyuncusundan biri olan Yasin'i hem de kivrak Bruma yi yedege cekti. Sag kanatta Umut Bulut'u oynatti, hala düsündükce cildiriyorum adam ayaginda topu sürerken topla birlikte yan cizgiden out'a kosmustu yahu.

O mac kesin yenerdik demiyorum ama Yasin ve Bruma ilk 11 baslasa daha efektif bir oyun sergilyecegimizden emindim cünkü Fenerbahce gecen sene kadar olmasa bile yine de kötüydü Ismail Kartal döneminde. Zaten Yasin girdikten sonra direkt 2 pozisyona mi ne girmisti.

Gecen sene de cok yaklastik ama bu sefer de hakemler olaya müdahele etti. Hem taraftari hem Fener'i hem de hakemleri yenecegiz. Ölme essegim ölme. Bu seri elbet bir gün biter ama muhtemelen hic beklemedigimiz bir anda biter. Bu da yakin zamanda olmaz diye düsünüyorum cünkü adamlarin elinde kalan ve yasama tutunmalarini saglayan tek sey Kadiköy deki seri.

arkadaş güzel bir tespit yapmış " karakter koyamıyoruz ".
hayvan gibi bastıkları anda topu paslarla alana genişletip rakibi yoracağımız yerde miskin şeklimize bürünüp muslera - geri pas yapıp siniyoruz.
topçular adeta acemi ergenler gibi heyecana kapılıyor sonra film kopuyor zaten

Öyle de kardeş adamlar gerçekten hicbir derbide hakem tarafından ezilmiyor..Iç sahada zaten inanılmaz bir hakem desteğiyle rakibi istedikleri gibi dövüyorlar..Deplasmanda da hicbir hakem fb'yi ezdirmiyor.. Yıllardır gelen derbi performanslarının bir numaralı sebebi bu..Mesela bu kadar yıldır derbi izliyoruz bir tane mac hatırlamıyorum fb'nin göz göre hakem tarafından katledildiği..

Hakem destegi 1 mac 2 mac olur 3 mac olur. 15 senelik seriyi hakem destegiyle aciklayamam. Ben de eskiden hakem diyordum ama artik kabullendim.

Gecen sezon Trabzon macinda son dakikada attiklari golden onceki faulde resmen adim gibi biliyordum golun gelecegini ki oyle de muhtis bir tahminci degilimdir.

Hakem tarafindan ezildikleri mac olarak 13-14'te Emre'nin atildigi mac geliyor aklima baska da cok yok. Fener zaten farki attigi icin bizden yana bir yonetim vardi o mac. Hakem konusunda haklisin.

Mesela carpici bir veri soyleyeyim ligde Arena'da aldigimiz 4 galibiyetin 3'unde Fener 10 kisi bitirdi. 12-13'te Meireles, 13-14'te Emre, 14-15'te Alves atilmisti. Herifleri 11 kisiyken yenemiyoruz.

Fener'in Vodafone'da 1-1 kaldigi bir Bjk maci vardi sanirim 16-17 sezonu. Son dakikada golu attiklarinda 9 kisilerdi kaleciyi ve topu sisiren Kjaer'i saymazsak 7 kisi ile hucumdalardi bjk ise defansta 11 kisiydi. Su durumdan bile gol cikarip 1 puani aldilar.

Gecen sezon Trabzon'daki 10 tane yemeleri gereken mac mesela. 2-1'den sonra toplari direkten dondu. O maci bile 1 puan alinacak hale getirmislerdi.

Gecen sezon les atarken bizim sahada 2 farki, Vodafone'da 3 farki cevirdiler. Bunu Turkiye'de hicbir takim yapamaz derbilerde.Hatta 100 kusur yillik derbi tarihinde deplasmanda 3 farki ceviren baska takim yoktur buyuk ihtimal.

Nasil ki biz sampiyonluk yarisina girdigimiz anda baska oynuyorsak Fb de derbilerde baska oynuyor. Bu durumu kabullenmek gerektigini dusunuyorum.

Hakem destegi 1 mac 2 mac olur 3 mac olur. 15 senelik seriyi hakem destegiyle aciklayamam. Ben de eskiden hakem diyordum ama artik kabullendim.

Gecen sezon Trabzon macinda son dakikada attiklari golden onceki faulde resmen adim gibi biliyordum golun gelecegini ki oyle de muhtis bir tahminci degilimdir.

Hakem tarafindan ezildikleri mac olarak 13-14'te Emre'nin atildigi mac geliyor aklima baska da cok yok. Fener zaten farki attigi icin bizden yana bir yonetim vardi o mac. Hakem konusunda haklisin.

Mesela carpici bir veri soyleyeyim ligde Arena'da aldigimiz 4 galibiyetin 3'unde Fener 10 kisi bitirdi. 12-13'te Meireles, 13-14'te Emre, 14-15'te Alves atilmisti. Herifleri 11 kisiyken yenemiyoruz.

Fener'in Vodafone'da 1-1 kaldigi bir Bjk maci vardi sanirim 16-17 sezonu. Son dakikada golu attiklarinda 9 kisilerdi kaleciyi ve topu sisiren Kjaer'i saymazsak 7 kisi ile hucumdalardi bjk ise defansta 11 kisiydi. Su durumdan bile gol cikarip 1 puani aldilar.

Gecen sezon Trabzon'daki 10 tane yemeleri gereken mac mesela. 2-1'den sonra toplari direkten dondu. O maci bile 1 puan alinacak hale getirmislerdi.

Gecen sezon les atarken bizim sahada 2 farki, Vodafone'da 3 farki cevirdiler. Bunu Turkiye'de hicbir takim yapamaz derbilerde.Hatta 100 kusur yillik derbi tarihinde deplasmanda 3 farki ceviren baska takim yoktur buyuk ihtimal.

Nasil ki biz sampiyonluk yarisina girdigimiz anda baska oynuyorsak Fb de derbilerde baska oynuyor. Bu durumu kabullenmek gerektigini dusunuyorum.
Fĺütköy de galibiyet yakin bu sefer

Üst Alt