Spartacus Vengeance - Sayfa 29 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Spartacus Vengeance

Cevap: Spartacus Vengeance

SPARTACUS: WAR OF THE DAMNED

Dizinin Final Sezonu Olacak

Spartacus dizisinin üç sezonu da kılıçlar, sandaletler, seks ve kanla doluydu. Üç sezon da farklı dönemleri yansıtıyordu. Ancak Starz’ın yaptığı son açıklamaya göre bu popüler dizi sona eriyor. Starz dizinin 2013’te yayınlanacak Spartacus: War of the Damned isimli sezonla sona ereceğini açıkladı.

Gelecek sezonun çekimleri Yeni Zelanda’da devam ediyor. Spartacus: War of the Damned’da Spartacus rolünde yine Liam McIntyre, Crixus rolünde Manu Bennett,Gannicus rolünde Dustin Clare var. Gelecek sezonda Dan Feuerriegel (Agron), Cynthia Addai-Robinson (Naevia) and Ellen Hollman (Saxa) da yine dizide rol alacak.

Dizinin final sezonunun hikayesi Romalı komutan Gaius Claudius Glaber’ın yenilgisinden sonrasıyla devam edecek. Spartacus ve adamları Vesuvius Savaşı’ndan sonra Romalılara karşı büyük zaferler kazandılar. Bu zaferler sadeceSpartacus efsanesini yüceltmekle kalmadı aynı zamanda ayaklanan köle sayısını 30,000’in üzerine çıkardı. Roma Spartacus’ün başlattığı tehdit yüzünden korkudan titremeye devam edecek.

Spartacus dizisinin yeni sezonu Ocak 2013’te başlayacak. Yeni sezonda yeni oyuncular ve yeni karakterler de olacak: Todd Lasance’ı Gaius Julius Caesar, Simon Merrells’i Marcus Crassus ve Anna Hutchison’ı Laeta rolünde izleyeceğiz.

Eminim Spartacus’ün sonlanmasına üzülecek birçok seyirci vardır. Ama şunu da unutmamak gerekir ki bir dizinin zamanı geldiğinde sona ermesi yani tadında bırakması aniden iptal edilmesinden çok daha iyidir.

Spartacus-War-of-the-Damned-son-sezon.png

son sezon mu :(

5 sezon falan surse baymazdı keşke süreydi. ama bu kararda andy reyisin vefatınında etkisi vardır

Aynen Uğur'a katılyorum Andy reis öldü , bence ondan sonra baya düşüş yaşadı Spartacus diizisi. O yüzden tadında bırakalım diyorlar , onlar bizimkiler gibi değil ki bizimkiler 10 yıl dizi yapıyorlar hala bıkmadılar birşeyi tadında bırakmayı bilmiyoruz .

Aynen Uğur'a katılyorum Andy reis öldü , bence ondan sonra baya düşüş yaşadı Spartacus diizisi. O yüzden tadında bırakalım diyorlar , onlar bizimkiler gibi değil ki bizimkiler 10 yıl dizi yapıyorlar hala bıkmadılar birşeyi tadında bırakmayı bilmiyoruz .

yeni spartacuslü bölümlerde hep bi eksiklik vardı. eskinin tadı yoktu. bunun en büyük nedeni Andy idi. :(

Son sezonun ilk bölümünü yeni bitirdim kaldı 9 bölümüm. Yorumuma gelirsek;

- Gerçekten sürükleyici, iyi işlenmiş ve harika çekilmiş bir dizi ama ben de ilk sezon ve ara sezondan en fazla keyif alanlardanım. Bunun da en önemli nedeni Quintus Bathiatus'un diziye kattığı muhteşem etkiydi. Onsuzken dizi biraz daha eksik kalıyor. Ayrıca Spartacus'u canlandıran karakterin değişmesi insanı biraz etkiliyor. Diziye sonradan katılan Spartacus bence iyi seçilmemiş. O tipteki bir adama çok uygun değil bence efsane bir gladyatör olmak. Biraz daha kalıplı bir oyuncu tercih etmelilerdi.

- Hikayenin gerçeğinde bu kadar kişiyle savaşıp pek çoğunu kolayca yenebildikleri bana pek inandırıcı gelmiyor. Sanki Roma askerleri çok kolay yeniliyor. 3-4 kişi saldırıp 60-70 kişilik orduyu yenebilecek güçte insanlar bence yaşamamıştır.

- Neredeyse 1 dizi daha çekilecek kadar oyuncu son sezonu göremeden öldü. Diğerleriyle kıyaslandığında en basit şekilde ölen Onemeus oldu. Ayrıca ilk sezonda fırtınalar estiren Doctore diğer sezonlarda biraz geri plana itildi. Üçüncü sezonun tamamen etkisiz biri olarak geçirdi, bence onu biraz daha kullanmalılardı.

- Bana kalırsa Ashur zekasında bir adama da ayıp edilmiş. "Size Glaber'den mesaj getirdim" diyerek savunmasız bir şekilde ve tek başına Spartacus'un adamlarının içine girecek kadar aptal biri olmamalıydı Ashur. O kadar adamın içine pek güçlü olmayan ve çakal diyebileceğimiz zekada bir adam tek başına girmez. Direk ölümü göze almış. O yürek yoktu Ashur'da.

- Özellikle sezon finallerini harika yapmışlar. Ara sezon diye adlandırılan sezon da çok güzeldi hatta o sezondan ayrı bir dizi yapsalar o bile çok tutardı ve yapılabilecek kadar malzeme de vardı.

Üst Alt