Spartacus: War of the Damned - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Spartacus: War of the Damned

Cevap: Spartacus: War of the Damned

Dizi çekimleri bittimi acaba, crixus reis Arrow'da oynamaya başladı, acaba diziye en erken veda edecek aygır o mu?

Biraz biriksin diye izlemiyorum henüz ama Crixus'u merak edenler (diziden değil tarihten notlar zaten bilenler için sorun yok)

[GG]Crixus, Oenamous(yazabildim mi?)'in arkasından düşen 2. komutandır. Dizide şu an neler oldu bilmiyorum ama bir süre sonra Spartacus ile farklı yollara devam edecek ancak ordusu kuşatılarak imha edilecek. Bunun üzerine bütün öfkesi ile oraya yönelen Spartacus rakibi mağlup edip arkadaşı için tarihe geçen bir tören düzenler. Roma vatandaşlarını bir arenaya doldurup birbirleri ile ölümüne dövüştürür ve kölelere izlettirir. En azından tarihi kayıtlara böyle geçer.[/GG]

Dizinin finali konusundaki fikrim:

[GG]Dizi herhalde bu sezon final yapar. Spartacus son savaşından sonra ortadan kaybolur, binlerce ceset arasında kimliği tespit edilemez ve derler ki devrimin ruhu o zamandan beri Dünya'da dolaşır. Ancak dizide daha çarpıcı olması açısından Spartacus'ün ölümünü açık gösterebilirler.[/GG]

Biriksin diye bekliyordum dayanamadım izledim çıkmış bölümleri :)

[GG]

Decimition sahnesi efsane öncelikle onu söyleyeyim. Gerçekten tarihte o komutan tarafından uygulanmış bir sistem.

Crixus-Spartacus ayrılığı zamanı geldi gibi. Bölünmeden sonrası artık yokuş aşağı. Zaten ilk bölümden sonra ilk sezonlarda bizi çoşturan gladyatör ve köleler, tepeden inme bu özgürlük ile kontrolden çıkıp hayvana dönüşerek sürekli antipatikleştiriliyor. Daha dizinin ilk sezonunda bunların ölümünü izleyeceğimi bilmek kötü falan diyorduk ama bu gidişle Gannicus ve Spartacus dışında kimseye üzülmeyeceğiz.

Naevia karakteri son zamanlarda gördüğüm en itici karakter. Bu kasıtlı yapıyor tabii sanırım, başarılı. Game of Thrones'taki sarı kafa Cofri bile onun yanında melek kalıyor.

Saxa ciddi en sağlam kadın karakter. Yani sadece Gannicus'un seks düşkünü partneri değil, aynı zamanda dava adamı, kavga adamı. Spartacus'e sadık kalan ve akıl mantık kullanan az sayıda kişiden biri.

J. Cesar, tamamen kurgusal olarak oraya yerleştirilmiş. Yıl olarak uyuyor aslında ilk çıktığında söylediği gibi o yıllarda sağda solda isyan bastırıyordu kendisi ama köle isyanında yer aldığını sanmıyorum. Güzel girdi ama hikayeye sağlam bir karakter.

İlk 3 sezonda Crixus'a bayılıyordum ama o da beynini aldırmış gibi hareket ediyor. Naevia ne dese, he canım, he bitanem diye koşuyor.

Argon'da da kötü niyet yok ama onun da kafa çok az çalışıyor. Ortalık karışmış hala kıskançlık peşinde.

Bununla beraber dizi tarihsel gerçeklere bire bir uymak gibi bir yükümlülük hissetmese de (haklı olarak dizi bu) bazı şeylerin sıralaması değişti ve geleceğin nasıl şekilleneceği anlamak güç hale geldi. Crassus devreye girdiği zaman Spartacus'un zaten gücünün azalmış olması, Crixus'u kaybetmiş olması gerekiyordu. Köşeye sıkışınca korsanlardan onu ve adamlarını Sicilya'ya kaçırmasını isteyecekti. Ancak Crassus geldi, korsanlar orada, kaçış zamanı yaklaşıyor ama Crixus cin gibi dolanıyor hala. Bu durumda Crixus düştüğünde yukarıda anlattığım tarihte olduğu varsayılan cenaze töreni yapılamaz, çünkü Spartacus o gücünde olmayacak.

neyse izleyelim görelim.[/GG]

En iyisi açıp 5. bölümü seyredeyim.Ulan şu maçı alsalardıda keyifle seyretseydim şu bölümü.

bir 5.bölüm izledim off ki ne offff...of ki ne of...brütüs'ü sevgiyle andım bu bölüm:)

crassus gelince spartacusun sonu belli oldu zatende belki farkli devam ederler bitmesin boyle :D

Ynt: Spartacus: War of the Damned

Ben ilk sezonu yeni bitirdim de diğer sezonlarda farklı spartacus olacakmış galiba, öyle mi

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Üst Alt