spotify - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

spotify

merhaba keramettin bey. evet spotify hakkında bayağı bilgi sahibiyim. orada bir anlam karmaşası yaşanmış olabilir. bellek ve hafıza elbette aynı şey. orada şunu kastetmiştim:

spotify'de şarkıyı telefona indirdiğinizde (şarkıyı çevirimdışı dinle moduna alınca) şarkı dosya olarak müzik klasörünüze inmiyor. spotify programının belleğine iniyor. yani sadece spotify programı üzerinden o şarkıları dinleyebilirsiniz. mp3 gibi şarkı telefona inmiyor, telefondan kopyalayıp başka yere alamıyorsunuz. bu ayrıntıyı anlatmaya çalışmıştım.

Mahir Bey tekrar merhaba,

Öncelikle açıklama için teşekkür ederim. Sanırım uygulamanın bulunduğu dizinde açılan bir dosya üzerinde tutulduğunu kastediyorsunuz, bu telefon hafızasının azalmasına sebep olacaktır sanırım, yanılıyor muyum? Önceki açıklamanızdan aksi yönde çıkarım yapanlar olabilir, forum üyelerimizi aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Mahir Bey tekrar merhaba,

Öncelikle açıklama için teşekkür ederim. Sanırım uygulamanın bulunduğu dizinde açılan bir dosya üzerinde tutulduğunu kastediyorsunuz, bu telefon hafızasının azalmasına sebep olacaktır sanırım, yanılıyor muyum? Önceki açıklamanızdan aksi yönde çıkarım yapanlar olabilir, forum üyelerimizi aydınlattığınız için teşekkür ederim.

yeniden merhaba keramettin bey,

açıkçası telefonun hafızasında yer etmesi konusunda çok pratiğim yok. çevirimdışı dinleyen biri değilim. sizin bu konuda net bir bilginiz varsa paylaşmanız çok güzel olacaktır. zira arkadaşlarımızın telefon hafızası pek kıymetli olabilir.

açıkçası telefonun hafızasında yer etmesi konusunda çok pratiğim yok. çevirimdışı dinleyen biri değilim. sizin bu konuda net bir bilginiz varsa paylaşmanız çok güzel olacaktır. zira arkadaşlarımızın telefon hafızası pek kıymetli olabilir.
Evet yer kapliyor.

Kaplar Mahir Bey, verilerin bir yerde durması gerek ama uygulama yürütücüsünün ve dosyaların yapısına göre nispeten diğer mp3'lere göre daha az yer kaplaması sağlanabilir.

Mimarisi bu şekilde, bilgisayar veya telefon hafızasına yazılıyor.
Spotify, playback hızını ve tutarlılığını korumak için başka bir yöntem daha kullanır; Önbellekleme. Spotify üzerinden kullanıcı şarkı dinlemeye başladığında şarkı kullanıcı bilgisayarındaki hard disk üzerinde önbelleklenir. Şarkılar direkt olarak Hard disk üzerinden çalar.

Bu arada premiumken indirdiğin bir şarkıyı premiumun bittiği zaman dinleyemiyorsun. Yani indirmenin pek mantığı yok.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu sene toplam 37.569 dakika müzik dinlemişim. Bir sene boyunca neredeyse bir ay müzik dinlemişim.

Bu sene en çok da Teoman dinlemişim. Tam 53 saat Teoman dinlemişim.

Ne bu komik misin sen

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Emrah burda yakalamışken sorayım, teknolojiyle alakalı bir konu olduğundan konu dışı olmaz diye düşündüm :)

PC'de takılı olan ikinci HDD'nin (windows yüklü olan değil) ben tıklamadıkça, yani ben içindeki bir dosyayı açmadıkça kapalı kalmasını istiyorum. Bu namussuz uykuya dalıyor ama 5-6 dakika sonra geri uyanıyor sanırım antivirüs uyandırıyor nasıl halledebiliriz bu işi ?

Data bir yerlere yazılacak ki çevrimdışıyken şarkı çalınabilsin, lütfen tuhaf icatlar çıkarmayın Mahir bey.

Üst Alt