Statlar Neden Boş? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Statlar Neden Boş?

Geçen sezonun Şampiyon'u Beşiktaş'ın bile seyirci sayısında büyük düşüşler yaşandı son maçlarda.

Kötü futbol, pahalı biletler, passolig çilesi derken insanlar terörden de çekiniyor artık. Stadın yanında bomba patladıktan sonra insanlara güven vermezseniz insanlar daha o stada girmeye çekinir elbet.

Yani uzun falın kısası

Stadlar boş
Futbol iyi oynanmıyor
Hakemler kötü
Şike var
Fetö soruşturması diyorlar
Son yıllarda hiçbir avrupa başarımız yok ülke olarak
Ekonomi kötü-Klüpler borç içinde
Taraftar grupları gerçek taraftar olmaktan çok uzakta
Futbolcuların kalitesi gün geçtikçe düşmesine rağmen aldıkları ücretler artıyor
Yönetimler adam olmaktan başka herşeyle meşgul

Yani maalesef 3-5 yıl arası bir süre sonra Türk Futbolu dibe vuracak gibime geliyor

mehmet demirkol bu konuda guzel bir benzetme yapmisti , yazmistim ama tekrarlayim

GS nin rakibi FB degil , avm ler
FB nin rakibi BJK degil , sinemalar
BJK nin rakibi GS degil , konserler

demisti .. cok sey soyledi ama bu aklimda kalmis .. futbol baska alanlara cok musteri kaybediyor , ben ulkeye gelen oyuncu kalitesini totalde kotu bulmuyorum , son 5 senedir ,drogba, sneijder ,rvp , nani , q7 ,tonla adam geldi , bunlara diego , muslera , eto gibileri de ekleyebiliriz

heyecan duzeyi acisindan da kotu bir ligimiz yok , futbol kalitesi dendiginde ne anladiginiza bagli .. bence en kotu istatistik topun oyunda kalma suresi

bilet fiyatlarinin da, passoligin de etkisinin az oldugunu dusunuyorum

asil sebep insanlarin futboldan baska yerlere ilgisini kaydirdigi ... bu basket olur , diger sosyal aktiviteler olur .. stadyuma gitmek angarya geliyor , cok kombine satilip macta o kadar adam olmamasinin da sebebi bu , bilet alip maddi katkisini veriyor ama kendini yorup gitmek istemiyor

GSaray ve fenerde satilan kombine 30 bin iken ort.seyirci 15 bin oluyorsa ilk sebeb maddiyat değil kesinlikle..
Heyecan coşku sinerjiyi oluşturulmak zorunda..hatirlarim unal aysal zamaninda. Beklenti heyecan doruktaydi maclar transferler vs cekiyordu bizi takima..simdi ise tam anlamiyla hoşnutsuz luk var taraftar nefret ediyor yönetimden sövüyor siniyor insanlarda gram coşku birakmadilar..iddia ediyorum bizde dursun gitse unal başkan dönse, fenerde azize gitse koç gelse ort.seyirci 2 katına hemmen cikar en az..hani bi laf varya oyle basa böyle... diye o hesap...böyle başkana cok bile 15 bin

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stadyumların boş olmasının en temel nedeni kesinlikle oynanan futbolun yetersizliği.Biz heyecan yaptığımız için galatasaray,fenerbahçe,beşiktaş maçlarını bir şekilde 90 dk takip ediyoruz ama oynanan futbolun kalitesi o kadar düşük ki.

Özellikle yerli futbolcuların büyük bölümü yetersiz.Yabancı futbolcular olmasa şu anda stadyuma gelen seyircilerin çoğu da stada gelmeyecek.Eskiden hakan şükür,hasan şaş,sergen yalçın,tümer metin,ümit karan,tuncay şanlı,hami mandıralı,ilhan mansız,gökdeniz,fatih tekke,serkan aykut,okan yılmaz gibi kaliteli ve hemen her takıma dağılmış yerli futbolcular vardı.Bu yerli oyuncuların özel taraftarları vardı.Yani insanlar sadece yabancı oyuncuya gelmiyordu.Yerlisi ve yabancısıyla kaliteli takım sayısı daha fazlaydı ve bu da oynanan oyunu olumlu etkiliyordu.Allah aşkına bir düşünün şu anda hangi yerli futbolcuyu izlemeye gelsin insanlar...

Ayrıca maç saatleri de etkiliyor.Avrupa'da çoğu büyük ülkede maçların büyük bölümü gündüz oynatılıyor.Burada ise maçlar 19.00 ve 20.00 gibi saatlerde oynatılıyor.İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu bir yerde maçtan sonra eve dönene kadar saat 11-12 oluyor ve insanlar bunu göze almak istemiyor.Eskiden de maçlar aynı saatte oynanıyordu ama insanlar o dönemde futbol maçlarına en büyük aktivite olarak bakıyordu.Artık hemen yerde var olan avm'ler,sinemalar futbol maçlarını en büyük aktivite olmaktan çıkardı.

Birden çok nedeni olduğunu düşünüyorum. Bunları kendimce sıralamak gerekirse;

1 - Fitneci ve basiretsiz yöneticiler.

2 - Yapılan kalitesiz niteliksiz transferler ve dolayısı ile oynanan sıkıcı futbol daha doğrusu oynanamayan futbol.

3 - Ligin üzerine sinen ve kamu vicdanında hiçbir zaman üstü örtülemeyecek büyük bir şaibenin olması ve bu şaibenin bizzat devlet eliyle üstünün örtülmeye çalışılması.

4 - Federasyonun dolayısı ile hakemlerin adaletsiz, ahlaksız ve eyyamcı yönetim anlayışı.

5 - Aziz Yıldırım gibi birinin neredeyse 20 yıl, Demirören gibi birinin neredeyse 10 yıl büyük kulüp başkanlığı yapabildiği bir spor ortamında Ünal Aysal gibi adamların 4 sene bile başkanlık yapmıyor veya yapamıyor olması.

6 - Ülkenin her yerinde olduğu gibi futbolun da vıcık vıcık bir şekilde siyasete bulaştırılması.

7 - İstanbul, Kayseri, Diyarbakır, İzmir demeden ülkenin her yerinde hatta stadyum kapısı, club vs... gibi eğlence merkezlerinde dahi pervasızca patlayan bombalar, sıkılan silahlar, polis asker sivil farketmeksizin katledilen günahsız insanlar.

8 - Ülkenin kurucu gücü ve aynı zamanda ortak paydası, manevi kalbi olan Gazi Meclis'in ve hatta halkın tarihi ve dramatik bir şekilde kendi askerleri kendi uçakları tarafından bombalanıp kurşunlanması yani kısaca ülkenin kalbinin haince bombalanması, dolayısı ile hem politik hem ekonomik hem de güvenlik anlamında geleceğe yönelik ciddi endişeler taşıyan bir yığın insanın can derdine düşüp spordu futboldu vs... üçüncü hatta dördüncü plana atması.

Yani bence passolig falan hikaye. İlla etkisi vardır ama bu saydığım faktörlerin yanında çok büyük bir etkisi olduğunu sanmıyorum.

cunkum turkiyedeki futboluun amaci stadlari degil cepleri doldurmak. futbol diye takip ettigimiz seyler genelde siyaset ve kulup yonetimi arasindaki iliskilerden ibaret.

gercek futbol konusulmuyor ve gitgide futbola olan ilgi kaybediliyor.

işin maddiyat kısmı daha ağır basıyor asgari ücretin biraz üstüne çalışan GS fener bjk manyağı arkadaşlarım var ama düşük maaşlarla ev geçindiriyor bu adamlar en fazla tvden özetlerine bakabiliyorlar maçların..

Usenmedim okudum. Katilmiyorum kesinlikle. Taraftar basariya degil sinerjiye ve enerjiye geliyor.Diyelim ki benim 5 milyonluk takimim var , oldukca kapasitesiz bir takim ancak sahaya yuregini koyan kaybetse dahi vurup kirip parcalayan bir takim. Ben o takimin her macina giderim farketmez.

Bizde ise olay tam tersi. Yanlis yatirimlar, yanlis transferler ve yanlis antrenor secimleri taraftari futboldan sogutuyor. 50 milyonluk takimimiz var aslan gibi mucadele bekliyoruz onlardan. Ancak cogu zaman sahada kediye donen milyonluk esekler izliyoruz.

O hirs , azim ve sinerji ligin ilk 4-5 haftasinda vardi. Rezil bir karabukspor macindan sonraki ilk arena macinda neredeyse kapali gise oynadik. Taraftar muthis oyunu izlemeye mi geldi? Hayir takimdaki hirsi, sinerjiyi gordu ve takiminin yaninda olmak istedi. Bu dedigim seyler fenerbahce besiktas ve trabzon icinde gecerli

Üst Alt