STSL 10/11 H:11 | Trabzonspor 2-0 Galatasaray | 7 Kasım | Maç Sonucu - Sayfa 110 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:11 | Trabzonspor 2-0 Galatasaray | 7 Kasım | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:11 | Trabzonspor 2-0 Galatasaray | 7 Kasım | Maç Sonucu

Takım rezalet arkadaşlar.Yerli kalitesi yerlerde sürünürken deplasmanda alınan mağlubiyeti normal karşılamak mantıksal bir olay değildir.Revizyona acilen ihtiyaç var.Burak,Serkan,Egemen gibi Süper Lig'in 2. el yıldızlarına mağlup olmak ancak 3.sınıf kalitedeki bir takımın işi olabilir.Servet hatası felan hikaye.Engin'in ordaki çabasını görmezlikten gelmek hata olur.Servet'ten o topu alacağını adı gibi bildiği için yoğun bir mücadele verdi Engin kısaca zekasıyla ezdi Servet'i.

Servetin yaptığı o topu saklama hareketinin bir gün başımıza bela açacağını biliyodum :) adam orta sahanın ortasından başlıyor nerdeyse rakibe perdeleme yapmaya :)

Bireysel manada çok kısır bir maç geçirdik, takım savunması servetin yaptığı saçmalığa kadar çok iyidi. Nedense yenildiğimz takımın trabzon olması nedeniyle pek fazla üzülmedim mağlubiyete. Olur böyle şeyler diyicem ama ligin bu haftasında bu kadar mağlubiyet aldığımız bir sezon hatırlamıyorum :(

bence cok rezil bir futbol vardi, hemen hemen hic pozisyon yoktu ikinci golü gol bile saymam, trabzon böyle oynamaya devam ederse maglubiyet serisi yakindir, bana göre trabzonda berbat futbol oynadi, dün real madrid macinin özetlerine bakin bide gs-ts, rezil ötesi futbol...

Bence dünkü mağlubiyette en az sorumluluğa sahip Hagi. İki bireysel hatayla maçı verdik. Birincisi servetin kazmalığı, ikincisi pinonun ıskası. Bu maçı 1-0 kazanan taraf biz de olabilirdik. Haginin çıkardığı 11 e, oyun içinde yaptığı değişikleri ben de anlamıyorum hatta deliriyorum misinin 60 ta çıkmasına ama yine de bireysel hatalarımız olmasa belki de bizim 3 puanı alabiliceğimiz bi oyun oynatıyor takıma. Bildiği var belli. Bekleyelim..

Hagi dünkü mağlubiyetin mimarı. İlk olarak zaten kazanmak için bir plan yapılmamış bu ilk yarı çok net görüldü, zira organize tek atak yok ve GS gibi bir takım 100 pası zor yapmış 60'a kadar.

Ve kazanmak için yaptığı hamlede, 100 pası zor yapan takımın orta sahadaki ikilisinden biri olması gerekirken, rakibi göbekte kitleyen Cana'yı çıkarmak oldu. Oyuna aldığı oyuncu da Barış! Hagi gibi gelmiş geçmiş en iyi oyun kuruculardan biri, Sarp ve Barıştan oyun kurmasını bekliyor, yazık!

Sonra yine çok kritik bir hata yapıp, sağ kanattan çıkamayan Trabzon'a Misi'yi çıkartıp nefes almasını sağladı. Ve en sonunda sahada sonucu değiştirebilecek son adam Elano'yu(ne kadar verimsiz bile olsa) çıkarmak oldu. Şimdi Hagi nasıl hatasız acaba?

Hagi dünkü mağlubiyetin mimarı. İlk olarak zaten kazanmak için bir plan yapılmamış bu ilk yarı çok net görüldü, zira organize tek atak yok ve GS gibi bir takım 100 pası zor yapmış 60'mışa kadar.

Ve kazanmak için yaptığı hamlede, 100 pası zor yapan takımın orta sahadaki ikilisinden biri olması gerekirken, rakibi göbekte kitleyen Cana'yı çıkarmak oldu. Oyuna aldığı oyuncu da Barış! Hagi gibi gelmiş geçmiş en iyi oyun kuruculardan biri, Sarp ve Barıştan oyun kurmasını bekliyor, yazık!

Sonra yine çok kritik bir hata yapıp, sağ kanattan çıkamayan Trabzon'a Misi'yi çıkartıp nefes almasını sağladı. Ve en sonunda sahada sonucu değiştirebilecek son adam Elano'yu(ne kadar verimsiz bile olsa) çıkarmak oldu. Şimdi Hagi nasıl hatasız acaba?

Abi Rijkaard saldıralım dedi Ankaragücü'nden 4 yedik ya!Kötü takımız işte kabul edelim.

Hagi dünkü mağlubiyetin mimarı. İlk olarak zaten kazanmak için bir plan yapılmamış bu ilk yarı çok net görüldü, zira organize tek atak yok ve GS gibi bir takım 100 pası zor yapmış 60'mışa kadar.

Evet bak oyuna yaptığı müdaheleleri ben de hiç anlamadığımı söyledim burada hemfikiriz. Şu olsa bu olsa demek istemiyorum ama Servet o kazmalığı yapmasa, Pino da 100 kere önüne gelse 100 ünde de gol yapacağı o pozisyonu kaçırmış olmasa senin şu an diyceklerin "Hagi çok güzel bir oyun anlayışıyla çıktı, ligde lider takım deplasmanına gol yememek üzere bir takım çıkardı, bi gol bulursam 3 puanı alabilirim dedi ve öyle de yaptı. Zaten bu enkaz takım başka şekilde 3 puan alamazdı, helal olsun" :) bu tarz bişeyler demen hiç de uzak ihtimal değildi.

Hagi Fener macında vericekti gazı Terim gibi, bi 6-7'lik olucaktık ondan sonra Hagi imparator olucaktı. Bilmiyomusun bu isleri.

Ama Lucescu Şampiyon yapar,çeyrek finalin kapısından döner Şampiyonlar Ligi'nde,sıkıcı futbol oynuyoruz diye beğenmeyiz kovarız.

Çok şükür maçları izleme fırsatım oluyor ve Rijkard döneminde takımın fiziğinin berbat durumda olduğunu görmemek için kör olmak lazım.Bunu bu forumdaki çoğu arkadaşımın da onaylayacağını biliyorum.Rijkard döneminde lay lay lom idmanlar yapıldığı çok açık.Sana garantisini veriyorum Rijkard kovulmamış olsaydı hem fener hem Trabzon bizi rezil eder yollardı.Aksini iddaa eden varsa çıksın söylesin.Hala Rijkard döneminde bu takımın fiziği kötü değildi diyen varsa maç falan izlemesin

Takımın kondisyonuyla alakalı değil bu durum. Takım halinde oynamasını beceremediğin sürece oyundan düşmeye devam edersin. Sivas, Karpaty maçının ilk yarısında sahada takım bile yoktu bu da mı kondisyona bağlı?

Oyunu kontrol edecek ayaklara sahip değilseniz, kontrol rakibe geçer. Futbolda dan-dun dönemi bitti artık. Avrupa'nın en sıradan takımı bile defans-hücum hattını birbirine yakın tutarak oynuyor artık. Bu oyun sistemi de oyun zekası ortalamanın üstünde olan oyuncularla oynanır. Sarp, Servet, Sabri gibi bir atımlık barutu olan oyuncularla değil.

Ve evet, oyun felsefesini rakibin yapacağı hatalardan faydalanarak maç kazanmaya çalışan Hagi'yle febe, trabzon maçlarndan fark yemeden dönersin (anadolu takımları gibi). Ama bu anlayışla asla sürekli bir başarı sağlayamazsın ve dandik takımlara karşı bile oyuna hükmedemezsin.

60'dan sonra oyundan düşüyoruz diyenler geçen haftaki Antalya maçını tekrar izlesinler. 10 dakika baskıdan sonra oyunun kontrolü tamamen Antalya'daydı. Bu da mı fizik kondisyondan?

Kimse boşuna kendini kandırmasın. Bu oyunu oynayamayan oyuncularda ısrar etmek bir teknik adam hatasıdır ve her şey transferle halledilmez. Altyapılar boşuna oluşturulmuyor. Takım içinden oyun zekası yüksek oyuncuları tutup, olmayanlarla yollarını ayırırsın. Çünkü oyunu okuyamayan oyuncuların başına ne açacağını bilemezsin. İşte Servet ve bu ilk değil. Geçen sene Graz maçında bütün takım ilerideyken orta sahada çalım atmaya çalışırken yine yemiştik golü.

Hagi takımı tanımıyor bahanesi de hiçte geçerli değil, daha gelmeden bu takımı uçururum diyen kendisi. Artı orada Tugay gibi bir yıldır camianın içinde olan bir adam var.

Abi Rijkaard saldıralım dedi Ankaragücü'nden 4 yedik ya!Kötü takımız işte kabul edelim.

FR böyle bir şey diyeceğine böyle bir anlayışa sahip olacağına kaç kişi imkan verir?

Bir kere kontrol futbolu kanına işlemiş bir insandan bahsediyoruz ama konu yine aynı yere geliyor.

Futbol takım halinde, yardımlaşmanın üst düzey olduğu bir takımla oynanır. Şimdi AG maçında defans hattını önde kurmayı, hep önde kalmak olarak algılayan oyuncularla ne kadar başarılı olabilirsin söyle bi zahmet.

Cevap: STSL 10/11 H:11 | Trabzonspor - Galatasaray | 7 Kasım | 19.00

Sakin olalım şampiyon.. Herkes boyunun ölçüsünü bilip de konuşmalı

Dogru, bir mac kazanmak cok da buyuk bir gelisme degil. Ama soz konusu Azerbeycan olunca durum degisir. Hep yenilen bir takim son iki yilda oynadigi maclarda bir cok guzel sonuclar aldi. Ve tarihinde ilk kez Turkiyeyi yendi. Cok guzel oynadi. Alninin teriyle yendi. Bununla gurur duyuyorum. Boyumun da olcusunu biliyorum. Ulkeme laf etdirmem...

Üst Alt