STSL 10/11 H:12 | Galatasaray 0-2 Manisaspor | Maç Sonucu - Sayfa 89 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:12 | Galatasaray 0-2 Manisaspor | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:12 | Galatasaray 0-2 Manisaspor | Maç Sonucu

en önemli yer burası.

ben adnan polatta dahil olmak üzere hiçbir başkanın ve yöneticinin takım ve taraftarlık aşkı yüzünden görev aldığına inanmıyorum. Hepsi çok iyi biliyor Galatasaray,fenerbahçe,beşiktaş vb isimlerin nasıl bir etiketi olduğunu,bazı kapıların kendilerine daha kolay açılacağının farkındalar. Yönetim kısmını geçelim amigolarda bile bu böyle. Çok net bildiğim bir olay var ama yazamıyorum çünkü anlatırsam ispatlamamın imkanı yok.

bende merak ettim tahmin ettigim seymi acaba? banada ozelden yazarmisin?

sorun zaten sadece emre degil. mesela baskasida ayhan cok kosuyor o ne yapsin diyor. digeri de baris digerlerinden iyi diyor. hatta bir digeri ise ise sarp cok savasci diyor. velhasili kelam sorun bütününde. bizim yerliler berbat. köklü bir degisiklik sart. misimovic kötü futbolcu olabilir mi? ya da elano? ama oynadiklari adamlara bak.

Orası oyle ama bu yerlileri degiştirebilecek ne paramız var ne bu durumu gorebilecek bir yonetimimiz ..

Rijkaard 2 yildir bu takimin topculari kalitesiz oldugunu söyledi, gösterdi. Nerde beles orada yerles transfer politikasini dogru olmadigini göstermek istedi. Bu bile yeter bana onu savunmak icin.

Adnanlar Rijkaardi getirip, ardindan Zan, Ali, Batdal gibi topculari aldi, al oynat dedi adama. Oda dogal olarak oynatamadi. Yetmezmis gibi Keita gibi takimin en iyi topcusunu satarak "7.5 milyon euroya aldik, 9 sattik" dediler.

Yemezlerrrrrrrrr siz değilmiydiniz geçen sene Galatasaray ve Türk futbol tarihinin en pahalı kadrosu Galatasaray'da diye? Arda Turan'a 15 milyon Euro biçen siz değilmiydiniz?? Ne oldu şimdi kadro kalitesiz oldu? Sen neden bahsediyorsun bunda 2-3 yıl önce bundan 3 kat daha "kalitesiz" olarak nitelendirilen kadro rekor puanla şampiyonluk kazandı! barış özbek vardı o takımda Topal vardı Ayhan vardı Servet vardı. 2 yıl önce kalitesiz değildi de şimdi mi kalitesiz oldu bu adamlar??? Bırak bu işleri

Sadece bir kacini saydi..

Adam genel olarak Galatasarayin yerli topculari yetersiz, cogu yerli topcudan hic faydalanamiyor Galatasaray demek istiyor.

Yabancilari konusup duruyor millet, yabancilardan da faydasiz olan var ama önemli olan yerli futbolcularin kalitesi zaten, yerli futbolcularin kalikteli olursa, bu ligi yürüye yürüye kazanirsin.

Mustafa bunu demek istiyor gibi geldi bana.

Yabancilari bir tek medya konusuyor, taraftarlarin sorunu yerlilerle. Ne tuhaf, hangisi Galatasaray'in iyiligini istiyor acaba? O konuda Denizli hakli, ama önemli olan yönetimin buna nasil yaklasacagi. Rijkaard dönemindeki gibi yerli cetesine boyun egerlerse daha cok Manisa maglubiyetleri görürüz.

Devre arasında müzmin sakat olan kewell , baros , gökhan zan ve galatasaraya yakışmayan oyuncular olan barış , mustafa sarp , ali turan gibi adamları yollayıp yerlerine iyi oyuncular almalıyız.

Yemezlerrrrrrrrr siz değilmiydiniz geçen sene Galatasaray ve Türk futbol tarihinin en pahalı kadrosu Galatasaray'da diye? Arda Turan'a 15 milyon Euro biçen siz değilmiydiniz?? Ne oldu şimdi kadro kalitesiz oldu? Sen neden bahsediyorsun bunda 2-3 yıl önce bundan 3 kat daha "kalitesiz" olarak nitelendirilen kadro rekor puanla şampiyonluk kazandı! barış özbek vardı o takımda Topal vardı Ayhan vardı Servet vardı. 2 yıl önce kalitesiz değildi de şimdi mi kalitesiz oldu bu adamlar??? Bırak bu işleri

Kaliteleri ayni, ve sahip olduklari kalite Türkiye ligi'nin gayet de üstünde. Ama Rijkaard ilk geldiginde müthis katki yapan oyuncular nedense sonra oynamamaya basladi. Mac seciyorlar, sahada geziniyorlar, surat yapiyorlar, hocalarina tavir aliyorlar.. bu karakterde adamlarin isi yok artik Galatasarayda. Sene sonu Polat, formayi haketmeyenlerle yollarimizi ayiricaz dediginde umutlanmistim, birseyler degisecek sanmistim. Kast ettigi kisi Keita'ymis meger..

Neyse, nerden bakarsan bak, moku yedik gibi.

Bu yönetim istifa etse bile pek degisen birsey olmaz.

Yeni yönetim gelir, yabanci transfer etmez, hele 7-8 milyon eurolara aslan, yerine ordan burdan yeni Ali'leri, , Sarp'lari, Topuz'lari getirir, o kadar.

Degisen tek sey olur, o da artik "yildiz" dedigimiz topcu transferler olmaz, flash transferler olmaz. Artik su son 2-3 yilda harcadigimiz gibi büyük paralar harcanmaz.

O kadar.

Orası oyle ama bu yerlileri degiştirebilecek ne paramız var ne bu durumu gorebilecek bir yonetimimiz ..

kabahatin büyügü zaten yönetimde. rijkard giderken bile kalkip servete birsey demediler. servet kim ki saga sola akil verecek? iki mactir yedigimiz gollerde ki hatasina bak. bir de kalkmis bana güven olursa söyle tutar öperim diye maval okuyor. gördük servetin büyüklügünü. ya yönetim bu yerlilere gereken bedeli ödetmeli ya da defolup gitmeli. ben baska cözüm göremiyorum.

kabahatin büyügü zaten yönetimde. rijkard giderken bile kalkip servete birsey demediler. servet kim ki saga sola akil verecek? iki mactir yedigimiz gollerde ki hatasina bak. bir de kalkmis bana güven olursa söyle tutar öperim diye maval okuyor. gördük servetin büyüklügünü. ya yönetim bu yerlilere gereken bedeli ödetmeli ya da defolup gitmeli. ben baska cözüm göremiyorum.

Her ne yaparlarsa yapsınlar cok umrumda değil ama guzel futbol goze hos gelen mucahadeleci bir futbol istiyorum.

başta yönetim gitmelidir. ondan sonra gidecekler bellidir. servet gibi bir adamı oynatan hoca kim olursa olsun desteklemem. ama işte onun yerine oynatacağı toğçularında ondan farkı yok. takımı kazma oyuncular çöplüğüne çevirdiler. servet-ayhan-hakan balta-ali turan-serdar özkan-m.sarp-barış özbek abartmıyorum bu oyuncuların yarısında çoğu bir anadolu takımında ilk 11 oynayamaz. servette ayrı bir parantez açmak istiyorum. bu adam şerefsiz kendini dünyanın en iyi defansı sanan fakat dünyanın en beyin özürlü en kazma sadece kıçını omuzunu millete dayayarak defans yapmaya çalışan ve bunların yanında kişiliği onuru olmayan ve bunların farkında olmayan bir oyuncu nasıl olurda bu takımda hala oynar. zaten yeniliyoruz zaten hata yapıyoruz çıkar paf takımdan oynat ama bu ruhu satılık oyuncuyu oynatma. yabancılara şuç buluyoruzda senin yerlilerin iyi olmassa defansında herr maç kazmalık yapıp bedavadan gol yediren bit sümüklü servetin varsa orta sahanda ayağına top dolaştırıp her atağa kalktığında kontra yediren aynı zamanda çirkef olan bir ayhanın varsa sol bekinde bizi avrupadan eleyen sadece aldığı topu yanındaki adama veren ve bunun dışında ekstra hiçbirşey yapmayan adam tutamayan adam kaçıran ayağındaki topu kaçıran bir hakan baltan varsa bank asyada bile oynayamıyacak sırf mücadele ediyor diye oynatılan yanındaki adama pas vermekten aciz eli ayağına dolaşan ve bunlara rağmen takımın beyni olan ortasahanın ortasında oynayan bir m.sarp varsa alemci sigaracı serdar özkanın binbir dalevereyle sırf bedava diye aldığın ayakta bile duramayan ali turanın varsa sahada koşmaktan ve faul yapmaktan başka bir iş yapmayan barış varsa her aldığı topu auta atan her açtığı ortayı çektiği şutu tribünlere gönderen sabrin varsa rakibinin müzmin sakatı ve pimi çekilmiş bombasını yine rakibin taraftarları sevinerek kurtuldukları için bayaram ederek gönderdikleri cam adam g.zanı yine bedava diye alıp daha doğru düzgün oynamayan oynadığı andada sakatlanan oturduğu yerden para alan bir g. zanın vars yabancılara şuç atmak ahmaklıktır. yabancılar ne yapsın hadi geçtim canayı pinoyu elanoyu bir misimovic geldiki bundesligadaki en iyi 5 oyuncudan biri değilmiydi. bu adam ne yapacak kimle paslasacak kime verdiği topu tekrar alacak. sorun arda haricindeki tüm yerlilerde ve bunları getiren yönetimde. teknik heyetin bu kadroyla yapabileceği hiçbirşey yok. bu sene inş 5. 6. sırada bitirirsek dua edelim.

Birincisi bu lig artik 4 sene önce oldugu gibi olmayacak hicbir zaman. Bundan sonra Trabzon, Bursa, Kayseri hep iddali olacak. Artik bu ligde büyük paralar dönüyor.

Ikincisi sampiyon oldu da ne yapti o takim?

Gidip, leverkusenden 5 yedi.

Yada daha önce, Geretsli zamaninda ne yaptik Avrupada?

Hicbirsey.

Rijkaardin gelisi ile hersey degisecek dedik, vizyon dedik, 4-3-3 dedik. Avrupada basari dedik.

Ama adamin istedigi kadroyu kuramadin, kurmadin.

Bu yönetimin amaci bizi kandirmak, paralari cebine koymakmis, koltug'u cok sevmis Polat.

Verdigi hic bir sözü tutmadi.

Suclu ne rijkaard, nede kadrodaki topcular.

Suclu yönetim, cünkü bu kadroyu kuran, bu td'leri getiren yönetimin taa kendisi.

Şu hale bak. Günü kurtarma derdine koskoca camiayı yok edecekler. Bu kadar başarısız bir yönetim nasıl hala durabiliyor. Ayrıca camianın diğer yönetici adaylarından da tek ses yok. Bir kulüp bu kadar mı sahipsiz bırakılır. Yok mu birileri yahu. Herkes koltuk derdinde. Dünya üzerinde bu kadar taraftara sahip bir camianın düştüğü durumlara bak. Bunlara sebep olan eski futbolcularda da dahil hepsini tek tek protesto etmek lazım. Konuşan herkes kendi menfaati için bu kulübe zarar verdi.

Maçtan önce Manisaspor'un rahat bir şekilde maçı kazanacağını düşündüğümü yazmıştım, öylede oldu. Şu durumda ligin en zayıf 3 takımından biri olduğumuzu herkesin anlaması lazım artık.

Üst Alt