STSL 10/11 H:12 | Gaziantepspor 2-1 Fenerbahçe | 13 Kasım | Maç Sonucu - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:12 | Gaziantepspor 2-1 Fenerbahçe | 13 Kasım | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:12 | Gaziantepspor 2-1 Fenerbahçe | 13 Kasım | Maç Sonucu

Hafızam beni yanıltmıyorsa eger, 2 sezon evvel Aziz Yıldırım Kemal transferinde Gaziantepspora yamuk cizmisti. O gün bugündür dikkat ediyorum Antep maclarda ciddi bir dominantlık kurdu. Ondan evvel neredeydi bu hırs insan kendi kafasında sorgulamıyor degil.

Aslında Antep her yıl baskın oluyor fenerede bir-iki yıl tam tersine dönmüştü. o zamanlarda zaten fener hem gercekten iyiydi Antep'de kötü..

volj.jpg

:happynew: :happynew: :happynew:

O Dany midir nedir, acayip adam be. :)

Gariplikten değil o kondisyonun yetersizliğinden. İlk yarı oynuyoruz, ikinci yarı bitiyoruz. O yüzden 2 farklı takım varmış gibi geliyor.

Fener Galatasaray'ın geçen seneki haline çok benziyor. Kadro yapısı neredeyse aynı. Her taraf kanat ve koşmayı sevmeyen teknik oyuncu kaynıyor. Ama takımda birileri koşması gerektiğinden mecburen herkes 1.yarı koşuyor 2 yarıda koşacak hali kalmıyor. O kondüsyon yetersizliği dediğiniz aslında oyuncularınızın doğal olarak fit kalabilme kapasitelerine bağlı.Yani naparsan yap daha çok koşabilecekleri bir durum mevcut değil. Zorladığınızda sakatlıklar ortaya çıkmaya başlayacak. Geçen seneki Galatasaray'a göre tek fazlanız Emre boşbeleşoğlu. Ama onunda dayanabileceği bir yer var o bitsin sonra görelim gerçek feneri ;)

bence 3 büyüklerin bu hale gelmesi güzel. biz de taraftarız istiyoruz 5 sene 10 sene arka arkaya şampiyon olalım ama çağdışı artık ya. 5 sene şampiyon oluyor bir takım aynı ligde çağdışı bana göre. böyle olsun kimin ne yapacağı belli olmasın ben çocukken hatırlıyorum 3 büyükler maç yapıyorsa ilk yarıdan bitiyordu maç ilk yarıda atıyorlardı golleri leblebi gibi goller galibiyetler nereye kadar şimdi daha güzel her maç çetin ceviz takır takır oynamak zorundasın artık biz 10. isek hakediyoruz demekki daha iyi oynamamız gerekiyor iyi oynayan şampiyon olsun arkadaş öyle domine etmeler her sene şampiyon olmalar bitti artık trabzonlar bursalar çıksın Türkiye şampiyonu ligin ilk yarısında belli olmasın son ana kadar mücadele olsun ben bu konuda takımıma kızmıyorum bile ligde 5. olur 7. olur şampiyon olur kutlarız ama avrupaya gideceksin maç kazanacaksın beni alıştırmışsın 96-2002 arası finallere çeyrek finallere barcelonaya milana real madride şimdi böyle yapmayacaksın tek şikayetim budur.

evet adam kafa ütüledi beyler.

3 büyüklerin hali inanılmaz.

Taraftarlarının hali daha da inanılmaz Abdullah Bey. Kendi hallerini unutup rakibin başarısızlığıyla tatmin oluyorlar. Hem Antu'da Fenerbahçeliler, hem forumlarınızda sizler.

Geçen yıl 10 puan gerisinde kaldığı takımın son hafta şampiyonluğu kaybetmesine kendi takımı şampiyon olmuş gibi sevinme durumu nasıl açıklanır ki? Ya da kendi takımının yediği Güiza, Cristian, Mehmet Topuz, Gökhan Ünal vb. transfer kazıklarını unutup, rakibin Elano ve Misimoviç için harcadığı paralara laf etmesi? Ya da rakip transfer yaptığında kendi yönetimini beceriksizlikle suçlayıp, kendi transferinden sonra rakiple alay etmek? Açın bakın Antu'yu, Cana transferinden sonra neler yazılmış görün. Kendi forumunuzda Fenerbahçe'nin transferlerinden sonra neler söylendiğini biliyorsunuz zaten.

Şu an burada ufak çaplı bir bayram havası var, yarın Galatasaray puan kaybedince aynı hava Antu'ya da sıçrayacak. İnsanlar kendi takımları çok başarılıymış gibi rakibin başarısızlığıyla dalga geçecek. Taa ki birileri şu tabloyu önlerine koyuncaya kadar...

Young Boys 2-2 Fenerbahçe

Fenerbahçe 0-1 Young Boys

PAOK 1-0 Fenerbahçe

Fenerbahçe 1-1 PAOK

Galatasaray 2-2 Kharpaty

Kharpaty 1-1 Galatasaray

esqp83.png

Şimdi bu kısmı yazmamış olsaydım birileri çıkıp siz şöyle şöyle yanlışlardan ötürü kötüsünüz ama biz böyle böyle talihsizliklerden ötürü bu durumdayız. İlerde siz beter olacaksınız ama biz tepede gibisinden çok saldıran olacaktı ama, bu kısmı yazdığım için pek olmaz. 1-2 kişi çıkar ama yine. :)

Geçen yıl 10 puan gerisinde kaldığı takımın son hafta şampiyonluğu kaybetmesine kendi takımı şampiyon olmuş gibi sevinme durumu nasıl açıklanır ki?

Bir duruma açıklık getirelim.

Kimse Fener'in şampiyonluğu kaybetmesine sevinmedi, bu yüzyılda bu teknolojik imkanlarla şampiyon olmadan sevinen ve salak durumuna düşen taraftar ve takımınızın haline sevindi...

Geçen yıl 10 puan gerisinde kaldığı takımın son hafta şampiyonluğu kaybetmesine kendi takımı şampiyon olmuş gibi sevinme durumu nasıl açıklanır ki? )

Sana hep sakin cevap vermek istiyorum ama resmen tahrik ediyorsun. Tamam siz 1 kere 10 puan geçtiniz önümüze aferin büyüksünüz. Peki yıllardır iki kulübün kupalarına bakıldığında (Uefa ve Süper kupa hariç yoksa kalp krizi geçirirsin) kim kimin altında ne kadar şiddetle eziliyor bunu bir açıklar mısın? Hangi takımın aynı şekilde yabancılara para saçıp hiç bir b.ka yaramadığını ve 1 sene sonra postalandığını açıklar mısın?

Valla İbrahim ezeli rakipler arasında elbette ki takışmalar ve atışmalar olacak. Fakat tabelaya bakalım göbek atalım mantalitesi ve puan cetveliyle üç takımın da başarısızlığını gizleyemeyiz. Bizden sizden daha başarılıyız gibi bir mantık yürütmekte antu da ve burada eleştirdiğin mantıkla aynı sonuca çıkar.

Yarın biz ve Beşiktaş kazanırsa bu takımlar 1'er puan arayla dizilecek, sen şu sıradasın ben bu sıradayım diye meseleyi kotaramazsın.

Madem bu sene için konuşuyoruz. Yok birbirimizden farkımız osmanlı bankasıyız. Şu tablo da durum İstanbul'un büyükleri için fecaatir.

Bir duruma açıklık getirelim.

Kimse Fener'in şampiyonluğu kaybetmesine sevinmedi, bu yüzyılda bu teknolojik imkanlarla şampiyon olmadan sevinen ve salak durumuna düşen taraftar ve takımınızın haline sevindi...

Aşağıdaki kısma bir Fenerbahçelinin de sizin mantığınızla yaklaştığını düşünürsek şöyle bir savunma çıkar ortaya.

Ya da kendi takımının yediği Güiza, Cristian, Mehmet Topuz, Gökhan Ünal vb. transfer kazıklarını unutup, rakibin Elano ve Misimoviç için harcadığı paralara laf etmesi?

Kimse Galatasaray'ın paraları sokağa atmasıyla dalga geçmedi. Aldıkları adamları 23456 tane Alex eder diye anlatıp ellerinde patlayınca salak durumuna düşmeleriyle dalga geçti.

Ne kadar gerçekçi peki? Bence 0...

Boldlayarak altını çiziyorum, Ertuğrul Bey'in bakış açısının Galatasaray'ın transferleriyle ilgili bir Fenerbahçeli'ye uyarlanmış halini yazdım oraya. Benim görüşlerimle uzaktan yakından alakası yoktur. "Ne kadar gerçekçi peki? Bence 0..." diye hemen altında kendi görüşümü belirttim.

Taraftarlarının hali daha da inanılmaz Abdullah Bey. Kendi hallerini unutup rakibin başarısızlığıyla tatmin oluyorlar. Hem Antu'da Fenerbahçeliler, hem forumlarınızda sizler.

Geçen yıl 10 puan gerisinde kaldığı takımın son hafta şampiyonluğu kaybetmesine kendi takımı şampiyon olmuş gibi sevinme durumu nasıl açıklanır ki? Ya da kendi takımının yediği Güiza, Cristian, Mehmet Topuz, Gökhan Ünal vb. transfer kazıklarını unutup, rakibin Elano ve Misimoviç için harcadığı paralara laf etmesi? Ya da rakip transfer yaptığında kendi yönetimini beceriksizlikle suçlayıp, kendi transferinden sonra rakiple alay etmek? Açın bakın Antu'yu, Cana transferinden sonra neler yazılmış görün. Kendi forumunuzda Fenerbahçe'nin transferlerinden sonra neler söylendiğini biliyorsunuz zaten.

Şu an burada ufak çaplı bir bayram havası var, yarın Galatasaray puan kaybedince aynı hava Antu'ya da sıçrayacak. İnsanlar kendi takımları çok başarılıymış gibi rakibin başarısızlığıyla dalga geçecek. Taa ki birileri şu tabloyu önlerine koyuncaya kadar...

Young Boys 2-2 Fenerbahçe

Fenerbahçe 0-1 Young Boys

PAOK 1-0 Fenerbahçe

Fenerbahçe 1-1 PAOK

Galatasaray 2-2 Kharpaty

Kharpaty 1-1 Galatasaray

esqp83.png

Şimdi bu kısmı yazmamış olsaydım birileri çıkıp siz şöyle şöyle yanlışlardan ötürü kötüsünüz ama biz böyle böyle talihsizliklerden ötürü bu durumdayız. İlerde siz beter olacaksınız ama biz tepede gibisinden çok saldıran olacaktı ama, bu kısmı yazdığım için pek olmaz. 1-2 kişi çıkar ama yine. :)

Haklısın şu yazdıklarında ancak medyada hala Fb daha iyimiş gibi gösterme çabası sürüyor.

Valla İbrahim ezeli rakipler arasında elbette ki takışmalar ve atışmalar olacak. Fakat tabelaya bakalım göbek atalım mantalitesi ve puan cetveliyle üç takımın da başarısızlığını gizleyemeyiz. Bizden sizden daha başarılıyız gibi bir mantık yürütmekte antu da ve burada eleştirdiğin mantıkla aynı sonuca çıkar.

Yarın biz ve Beşiktaş kazanırsa bu takımlar 1'er puan arayla dizilecek, sen şu sıradasın ben bu sıradayım diye meseleyi kotaramazsın.

Madem bu sene için konuşuyoruz. Yok birbirimizden farkımız osmanlı bankasıyız. Şu tablo da durum İstanbul'un büyükleri için fecaatir.

Ben de tam senin dediğini söylüyorum ya Ozan. Puan tablosunu Fenerbahçe'nin, Galatasaray'dan yukarda olduğunu göstermek için koymadım oraya. İlk 3 sıradaki takımları sarı ile işaretleyip, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ne halde olduğunu göstermek için koydum. Al birini vur ötekine yani. Ama halen daha insanlar kendi takımının rezil durumuna aldırmayıp rakibinin baaşarısızlığıyla mutlu olabiliyor.

Sana hep sakin cevap vermek istiyorum ama resmen tahrik ediyorsun. Tamam siz 1 kere 10 puan geçtiniz önümüze aferin büyüksünüz. Peki yıllardır iki kulübün kupalarına bakıldığında (Uefa ve Süper kupa hariç yoksa kalp krizi geçirirsin) kim kimin altında ne kadar şiddetle eziliyor bunu bir açıklar mısın? Hangi takımın aynı şekilde yabancılara para saçıp hiç bir b.ka yaramadığını ve 1 sene sonra postalandığını açıklar mısın?

Dediği şey çok doğru. Benim kendi konuştuğum arkadaşlarım bile bugün Gaziantep'in galibiyetine ne kadar sevindiler. Diyorum Trabzon'la 13 puan fark var. Yok kanka bizim rakibimiz Fener diyorlar. Bizim futbol kültürümüz böyle, lig olmasa sadece Fener-Galatasaray kapışsa yine herkes burada toplanır. Bizim amacımız rakibimizi geçmek, en azından taraftarın sesi bu yönde.

Ben de tam senin dediğini söylüyorum ya Ozan. Puan tablosunu Fenerbahçe'nin, Galatasaray'dan yukarda olduğunu göstermek için koymadım oraya. İlk 3 sıradaki takımları sarı ile işaretleyip, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ne halde olduğunu göstermek için koydum. Al birini vur ötekine yani. Ama halen daha insanlar kendi takımının rezil durumuna aldırmayıp rakibinin baaşarısızlığıyla mutlu olabiliyor.

Olay zaten bu, birazda psikolojik. Bizde, sizde, Beşiktaş'lısı da mütemadiyen yaşanan olumsuz neticeler sonucu gülümseyecek bir şeyler arıyoruz. Geneldeki psikoloji bu ve hep birlikte aşağıya doğru gidiyoruz.

Eskiden hep beraber yukarıya doğru hamle yapan taraftar kitleleleri şimdi birbirlerini baz almaya devam ederse ve ligdeki diğer takımları yok sayarsa daha pek çok sezon böyle birbirimize kalırız. Elbette yukarılarda değil aşağılarda :)

Gecen sene ki acınacak 2-2 komedisi, bugün ki Antep galibiyetinin sevinci falan, bunlar Fenerbahce'nin Islam Cupi'nin su yazısında bahsettigi noktaya tarihinde hic bir zaman gelemeyip, bununlada yetinmeksızın; kendini sürekli, o noktaya gelmis rakibinin üzerinde görerek komik duruma düsmesinden kaynaklanamaz mı Ibrahim bey? Sonucta bu bizi sizden daha haklı kılar.

Biri eglendirir digeri eglenir, kahkahasını atar, dalgasını gecer. Bu isler böyledir, zira rekabetin güzelligide budur. Bizimkisi aslında ne kadar haksız bir rekabet olsada :)

159d91.jpg

Adi konamayan bisey bu. :asd:

Üst Alt