STSL 10/11 H:12 | Gaziantepspor 2-1 Fenerbahçe | 13 Kasım | Maç Sonucu - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:12 | Gaziantepspor 2-1 Fenerbahçe | 13 Kasım | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:12 | Gaziantepspor 2-1 Fenerbahçe | 13 Kasım | Maç Sonucu

Olay zaten bu, birazda psikolojik. Bizde, sizde, Beşiktaş'lısı da mütemadiyen yaşanan olumsuz neticeler sonucu gülümseyecek bir şeyler arıyoruz. Geneldeki psikoloji bu ve hep birlikte aşağıya doğru gidiyoruz.

Eskiden hep beraber yukarıya doğru hamle yapan taraftar kitleleleri şimdi birbirlerini baz almaya devam ederse ve ligdeki diğer takımları yok sayarsa daha pek çok sezon böyle birbirimize kalırız. Elbette yukarılarda değil aşağılarda :)

Adnan Polat sence PAOK ve Young Boys'a duacı değil midir? Tıpkı Aziz Yıldırım'ın Kharpaty'e duacı olduğu gibi. Düşünsene Fenerbahçe ve Galatasaray'dan biri ilk turda Avrupa'dan elenmiş, diğeri devam ediyor. Yönetim mi kalırdı ortada?

Bana şu an Aziz Yıldırım ve Adnan Polat'ın çok fazla baskı altında olmayışın tek nedeni her iki takımın aynı anda kötü olması gibi geliyor. Biri başarılı diğeri başarısız olsa kıyamet kopardı. Şu an kopmuyorsa rakibin başarısızlığını kendi takımının başarısından daha önemli gören taraftarlar suçludur.

Vakti zamanında Beşiktaş'ın, Fenerbahçe ve Galatasaray altında ezildiği yıllarda (gerçi halen daha eziliyorlar), taraftarlarını mutlu edecek bir başarısı olmadığından ötürü Fenerbahçe'nin başarısızlığı Beşiktaşlıların yegane sevinç kaynağı olmuştu (halen çok büyük oranda öyle). Şu an aynı durum Fenerbahçe ve Galatasaraylılara da sıçradı.

Fenerbahçe'nin maç başlıklarını Necati açsın hep. Uğurlu geliyor. :asd:

Taraftarlarının hali daha da inanılmaz Abdullah Bey. Kendi hallerini unutup rakibin başarısızlığıyla tatmin oluyorlar. Hem Antu'da Fenerbahçeliler, hem forumlarınızda sizler.

Geçen yıl 10 puan gerisinde kaldığı takımın son hafta şampiyonluğu kaybetmesine kendi takımı şampiyon olmuş gibi sevinme durumu nasıl açıklanır ki? Ya da kendi takımının yediği Güiza, Cristian, Mehmet Topuz, Gökhan Ünal vb. transfer kazıklarını unutup, rakibin Elano ve Misimoviç için harcadığı paralara laf etmesi? Ya da rakip transfer yaptığında kendi yönetimini beceriksizlikle suçlayıp, kendi transferinden sonra rakiple alay etmek? Açın bakın Antu'yu, Cana transferinden sonra neler yazılmış görün. Kendi forumunuzda Fenerbahçe'nin transferlerinden sonra neler söylendiğini biliyorsunuz zaten.

Şu an burada ufak çaplı bir bayram havası var, yarın Galatasaray puan kaybedince aynı hava Antu'ya da sıçrayacak. İnsanlar kendi takımları çok başarılıymış gibi rakibin başarısızlığıyla dalga geçecek. Taa ki birileri şu tabloyu önlerine koyuncaya kadar...

Young Boys 2-2 Fenerbahçe

Fenerbahçe 0-1 Young Boys

PAOK 1-0 Fenerbahçe

Fenerbahçe 1-1 PAOK

Galatasaray 2-2 Kharpaty

Kharpaty 1-1 Galatasaray

esqp83.png

Şimdi bu kısmı yazmamış olsaydım birileri çıkıp siz şöyle şöyle yanlışlardan ötürü kötüsünüz ama biz böyle böyle talihsizliklerden ötürü bu durumdayız. İlerde siz beter olacaksınız ama biz tepede gibisinden çok saldıran olacaktı ama, bu kısmı yazdığım için pek olmaz. 1-2 kişi çıkar ama yine. :)

Kesinlikle haklısın bu konuda.Ama bu örnek için sadece bu forumu göstermen doğru olmamış.Sonuçta o dediklerin yaşandığında başka forumlarda dahil bütün taraftarlar seviniyor.

Barış Arslan'ın da konu açma yetkisi olduğunu biliyor muydunuz?

Gecen sene ki acınacak 2-2 komedisi, bugün ki Antep galibiyetinin sevinci falan, bunlar Fenerbahce'nin Islam Cupi'nin su yazısında bahsettigi noktaya tarihinde hic bir zaman gelemeyip, bununlada yetinmeksızın; kendini sürekli, o noktaya gelmis rakibinin üzerinde görerek komik duruma düsmesinden kaynaklanamaz mı Ibrahim bey? Sonucta bu bizi sizden daha haklı kılar.

Biri eglendirir digeri eglenir, kahkahasını atar, dalgasını gecer. Bu isler böyledir, zira rekabetin güzelligide budur. Bizimkisi aslında ne kadar haksız bir galibiyet olsada :)

159d91.jpg

10 sene önce söyleseydiniz bunu haklısınız derdim de, bugün söylediğinizde biraz megalomanlık, biraz ayranı yok içmeye, tahtırevanla gider tuvalete diyorum. O günler geçmişte kaldı çünkü.

vqt8io.png

UEFA Team Ranking 2011

Şu an her iki tarafın da yaptığı sadece ego tatmin etmek. Kendi takımları ile mutlu olamamayı, rakibin başarısızlığı üzerinden mutlu olarak telafi etmek.

birak bu sayilar kapi gibi iki tane kupamiz var sizde onu gectim kiytirik tr kupasi bile yok gerisi tras

Aşağıdaki kısma bir Fenerbahçelinin de sizin mantığınızla yaklaştığını düşünürsek şöyle bir savunma çıkar ortaya.

Kimse Galatasaray'ın paraları sokağa atmasıyla dalga geçmedi. Aldıkları adamları 23456 tane Alex eder diye anlatıp ellerinde patlayınca salak durumuna düşmeleriyle dalga geçti.

Ne kadar gerçekçi peki? Bence 0...

Boldlayarak altını çiziyorum, Ertuğrul Bey'in bakış açısının Galatasaray'ın transferleriyle ilgili bir Fenerbahçeli'ye uyarlanmış halini yazdım oraya. Benim görüşlerimle uzaktan yakından alakası yoktur. "Ne kadar gerçekçi peki? Bence 0..." diye hemen altında kendi görüşümü belirttim.

Tahmin ettiğim gibi tam bir fenerli olduğun ortaya çıktı, yazdıklarımı nerenle anlıyorsun merak ediyorum. Ben sana diyorum ki fener yenilmiş burada gelip zır zır zırlayacağına git kendi forumuna karalar bağla ya da burada öterken Galatasaray'a giydirmeye çalışma. Sen gidip hala saçma örnekler veriyorsun. Evet fenerlisin Malexcim ok,bye.

Onu bunu bilmem, Turkiye kupasi olmayan rakip istemiyoruz :ays:

Ibrahim kardesimiz 27 yasinda, fenerin t.k kazanirken görmemis hic.

Saka, dalga gecmek falan bunlari bir kenara koyalim, gercekten düsündügün zaman büyük bir olay.

Kocaman adam, 2-3 cocuk sahibi bir adam su lanet kupayi kazanirken görmemis takimini, olacak is mi ))?

Hani kazanilmasi zor bir kupa olsa anlarim. Galatasaray, Besiktas haric rakibin yok yahu, olacak is mi, Allah korusun zor bir durum, bir kupa maci öncesi fenerlilerin psikolijik durumunu düsünemiyorum bile.

10 sene önce söyleseydiniz bunu haklısınız derdim de, bugün söylediğinizde biraz megalomanlık, biraz ayranı yok içmeye, tahtırevanla gider tuvalete diyorum. O günler geçmişte kaldı çünkü.

vqt8io.png

UEFA Team Ranking 2011

Şu an her iki tarafın da yaptığı sadece ego tatmin etmek. Kendi takımları ile mutlu olamamayı, rakibin başarısızlığı üzerinden mutlu olarak telafi etmek.

Yahu cok fazla takılıyosun bu sıralamalara. Ben sana 2000 ve 2001 senelerinin dünya sıralamasını gösterirsem icinde kaybolup gidersin. Besiktası gectim, Antalyaspor bile o dönem sizin önünüzde yer almıstı. Biz an itibari ile 39. sırada olmayı bile haketmiyoruz, cok daha beterini hakediyoruz. Zira Galatasaray gibi bir markanın geldigi ve bulundugu su nokta kulüp tarihine bakarak gercekten utanılması gereken bir tablodur. Fakat sizin 33. sırada olmanız kulüp tarihinizle, dahasıda Avrupa'da yaptıklarınız ile gayet örtüsen normal bir durumdur. Haa ama dersen ki onca taraftar destegi, onca gelir, mükemmele yakın bir bütce, o zaman bende seni anlarım.

Ibrahimden saglam bir atak bekliyorum az sonra, defansta saglam durmamiz gerek. Orta sahayi kalabalik tutmakta fayda var. Ama ayni zamanda hizli hareket eden, oyun zekasi üst düzeyde olan oyunculara da ihtiacimiz var. Böylece kontra ataklarla nefes aldirtmayiz.

Ibrahim kardesimiz 27 yasinda, fenerin t.k kazanirken görmemis hic.

Saka, dalga gecmek falan bunlari bir kenara koyalim, gercekten düsündügün zaman büyük bir olay.

Kocaman adam, 2-3 cocuk sahibi bir adam su lanet kupayi kazanirken görmemis takimini, olacak is mi ))?

Hani kazanilmasi zor bir kupa olsa anlarim. Galatasaray, Besiktas haric rakibin yok yahu, olacak is mi, Allah korusun zor bir durum, bir kupa maci öncesi fenerlilerin psikolijik durumunu düsünemiyorum bile.

ya bu duruma bile bunlar " o kupa zaten biz alamadığımız için değerli yeaaa" tarzında bi yaklaşımla ego tatmin ediyolar.bunlarda her yol elizabethe çıkıyor...

O uefa listesi saçmalık zaten, o listede ilk 20 de olan bir takım Ş.L gitmek yerine her sene UEFAyı alıp bir numaraya oturur istese.CL ve UEFA için adam gibi katsayı koysunlar önce.

Abi, fenerli olmak zor birsey, fenerli olmak kolay mi yahu.

30 yildir alinamayan bir kupacik var.

5 yil icinde son saniyede 2 sampiyonluk kaybettiler.

Biri Yildizlarla dolu takimla, Orhana, Cihana karsi kaybedilen bir sampiyonluk.

Ikincisi Bursasipor gibi bir anadolu takima kaybedilen bir sampiyonluk.

Kadiköyde sizi yeniyoruz 9 yildir diye seviniyorlardi, simdi o da bozuldu.

Fenerli olmak yeminle zor is.

Türkiyede yapilan en pahali transfere imza atiyorlar, bu adama dile kolay 30 milyon euro harcadilar, 30 milyon euro.

Ama sadece bu 30 milyonda bitse is, adam Türkiye'ye gelmis gecmis en kazma yabanci forveti cikti. Gol makinesi dediler, camasir makisnesi cikti.

Hani fenerin cektikleri yetmezmis gibi Allah üstüne birde böyle bir adami yollamis fenere, olacak is mi, fenerli olmak kolay mi )))))))))))))))

vqt8io.png

UEFA Team Ranking 2011

arkadaşım tarihte yazılanları değiştiremezsin. başarının hangi zamanlarda kazanıldığı önemli değildir.önemli olan bu başarıları kazanmak ve avrupada adını öğretmektir.galatasarayda bunu yaptı.senin şu sıralamayı koyman bile çok komik. takımını küçük durumlara düşüryosun.

Üst Alt