STSL 10/11 H:20 | Galatasaray 4-2 Eskişehirspor | 6 Şubat | Maç Sonucu - Sayfa 115 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 10/11 H:20 | Galatasaray 4-2 Eskişehirspor | 6 Şubat | Maç Sonucu

Cevap: STSL 10/11 H:20 | Galatasaray 4-2 Eskişehirspor | 6 Şubat | Maç Sonucu

hagi ye burdan sallıyorum kendi doğum gününü düşündüğün kadar takımın oyun stilini düşenseydin, takım en azından 32-33 puanı vardı. hagi kendini düşünen vizyonsuz günü kurtarma peşinde.... adam takımı bir tebrik eder yahu...

takımın dizilişi çok iyi değildi ama orta saha çok hareketliydi.

seneye 2 adam al orta sahaya süper olur.. kalecide yerli olsunn.. (zapata-ınsua-misi bunlar gider)

------------yerli--------------

--sabri---neill------cana------çağlar----

--------biglia------kallström---emana----

volkan şen-------------arda------

---------------stancu--------

yedekteki kadroya bak: culio-pino-baros-kewell-servet-anıl-emre çolak-h.balta-ufuk-serdar-yekta-kazım kazım

İlk yarı muhteşem oynadık. Eskişehir'e topu göstermedik. Böyle bir futbolu geçen sezonun başından beri görmemiştim. İkinci yarı rölantiye alınca 2 gol buldular. Antep'te de 2-1'den sonra aynı durumu yaşamıştık. Demek ki rölantiye almak, oyunu soğutmaya çalışmak yaramıyor. 90 dakika topa sahip olmamız lazım. Arena'da her maç böyle geçer bundan sonra. Mekan oynatır, taraftar oynatır.

İyi ki maça gitmişim dün.Çok keyifli bir gün oldu benim için.Stad inanılmaz etkileyici olmuş.

Türk Telekom Arena Stadı’nda gol atan ilk yabancı futbolcu olma onuruna erişti. LORİK CANA

spiker 32.000 demişti galiba.

Teşekkür ederim bilgi için.Maç ile bilgi veren hiçbir yerde bulamadım merak ettiğim şeyi.Ligdeki pozisyonumuzdan dolayı belki tatmin edici bir rakam olabilir ama daha iyi olmasını beklerdim ben.38-40 bin civarında taraftar olmasını beklerdim.Sonuçta maç yeni ve muhteşem bir stadyumda oynanıyor ayrıca takımda BAM yok.Seyir zevki açısından güzel bir maç olacaktı.Daha fazla katkı yapmak şart bu takıma, stadyum geliri çok önemli, seneye daha iyi oyuncuları takımda görmek istiyorsak muhakkak daha fazla kişinin orada olması gerekiyor.Umarım ilerleyen maçlarda 40binin altına düşmez.

Teşekkür ederim bilgi için.Maç ile bilgi veren hiçbir yerde bulamadım merak ettiğim şeyi.Ligdeki pozisyonumuzdan dolayı belki tatmin edici bir rakam olabilir ama daha iyi olmasını beklerdim ben.38-40 bin civarında taraftar olmasını beklerdim.Sonuçta maç yeni ve muhteşem bir stadyumda oynanıyor ayrıca takımda BAM yok.Seyir zevki açısından güzel bir maç olacaktı.Daha fazla katkı yapmak şart bu takıma, stadyum geliri çok önemli, seneye daha iyi oyuncuları takımda görmek istiyorsak muhakkak daha fazla kişinin orada olması gerekiyor.Umarım ilerleyen maçlarda 40binin altına düşmez.

Antep maçını kazanabilseydik rakam 40.000 i gecebilirdi belkide.

30 binlerde kalmanın izahı belli;

Takım kötü, son 7 günde 2 resmi maç kaybetmiş, ligde iddiasız.

Gelecek yıl için satılacak ilave kombinelerle, 40.000 ortalamanın aşılacağını düşünüyorum ben. Bu sezon böyle gider, iyi giden haftalarda ve derbilerde 45.000 ortalama, kötü gidenlerde 30.000 ortalama.

Şu halimizle 32.000 bence çok iyi rakam, başarı geldikçe artar.

Olaya böyle baktığımız için oradaki taraftar sayısı değişkenlik gösteriyor.İngiltere'de küme düşen takımın taraftarı bile stadı sezon boyunca %95 civarı doluluk oranıyla tamamlıyor.Bizim ülkede taraftarlık kültürü var ama bi'yere kadar bu.İstenilen başarılar gelmeyince stadyumlarda görmek istemediğimiz türden boşluklar oluşuyor.Tamam takımda istemediğimiz, beğenmediğimiz oyuncular var fakat dünkü maç stadyumda izlemek için çok ideal maçtı umarım bundan sonra sayı giderek artar.

32.000 fena bir rakam değil. Takım bu haldeyken. Fener'in geçen sene ortalamasının 25.000 olduğu düşünülürse daha da anlamlı olacaktır.

Bu arada Servet'in 4-5 haftadır süren iyi performansını da unutmak olmaz bence.

Olaya böyle baktığımız için oradaki taraftar sayısı değişkenlik gösteriyor.İngiltere'de küme düşen takımın taraftarı bile stadı sezon boyunca %95 civarı doluluk oranıyla tamamlıyor.Bizim ülkede taraftarlık kültürü var ama bi'yere kadar bu.İstenilen başarılar gelmeyince stadyumlarda görmek istemediğimiz türden boşluklar oluşuyor.Tamam takımda istemediğimiz, beğenmediğimiz oyuncular var fakat dünkü maç stadyumda izlemek için çok ideal maçtı umarım bundan sonra sayı giderek artar.

stadın dolması için öncelikle aksaklıkların giderilmesi lazım. ingiltereyi örnek veriyosunuzda orda ki ekonomi ve kültürel farklılıklar göz önüne almak gerekir. ayrıca stadın yol-çevre düzenlemesi ve maç öncesinde zaman geçirecek yerler tamamlandığında 35-45 bin arası (takımın perfonması ön planda olur). hava şartlarına göre değişkenlik gösterir. takımın ortasahasını güçlendirecek ( başka bölümde yine aynı şeyi yazışmıştık sizle emana-biglia-kallström) gibi oyunları alındığında taraftar zaten gelir. önemli olan kupa-şampiyonluk değil ruhla-hırsla ve adam gibi futbolcularla o stadın hakkını vermek taraftarı çeker... dün izledik culio-stancu-kewell tek paslaşmalarını bir süre bunu 80-85 dk yayarak takım bütünlüğünde yapmak. kısaca ilerde ki hücüm attı dışında orta saha ve defansın katkısı lazımm... arda-baros-lincoln-keite varkende aynıydı hücümda iyi ama pas yapmaya-defans yapmaya gelince yokuz. (barcelona en güzel özelliği aynı anda sahayı daraltarak pas veya press yapmaları... bizim 1999-2000 senesi oyun taktiğimiz....)

Artı ( + ) olarak soğuk... Ben ısıtma sistemi çözüldüğündede en az 5000 taraftar ekstra olarak gelir diye düşünüyorum

30 binlerde kalmanın izahı belli;

Takım kötü, son 7 günde 2 resmi maç kaybetmiş, ligde iddiasız.

Gelecek yıl için satılacak ilave kombinelerle, 40.000 ortalamanın aşılacağını düşünüyorum ben. Bu sezon böyle gider, iyi giden haftalarda ve derbilerde 45.000 ortalama, kötü gidenlerde 30.000 ortalama.

Dün saat 7 de işten çıktım hemen eve gitmek için koşturdum, eve giderken Allahım inş. gol yemeyiz gibisinden dua ediyorum tabiiii :) eve geldim 4, 4,5 yaşlarında yigenim kapıyı açtı " dayııııı biliyomusun nolduu, 2 tane attık sonra bitane daha attık " dedi , ben tabii inanmadım " yürü git zibidi "dedim. Abicim tv ye bi baktım Kewell ın gölünü tekrardan veriyordu, anaaaaaaam resmen sevindirik oldum evdeki herkesi öptüm.....Durumum bu :)

Dün saat 7 de işten çıktım hemen eve gitmek için koşturdum, eve giderken Allahım inş. gol yemeyiz gibisinden dua ediyorum tabiiii :) eve geldim 4, 4,5 yaşlarında yigenim kapıyı açtı " dayııııı biliyomusun nolduu, 2 tane attık sonra bitane daha attık " dedi , ben tabii inanmadım " yürü git zibidi "dedim. Abicim tv ye bi baktım Kewell ın gölünü tekrardan veriyordu, anaaaaaaam resmen sevindirik oldum evdeki herkesi öptüm.....Durumum bu :)

az daha son dakikalarda ( haginin nasıl bir adam iyi giden takımı bozmakta üstüne yok,gaziantepteki gibi yine)

eskişehir bizi öpecekti ama baros fransız öpücüğünü kondurdu... :)

Hakikaten işleyen çarkı bozdu aslında. Neilde bu durumdan baya rahatsızdı, mimikleri filan hoş olmadı. Bu değişiklik sonrası takım resmen DONDU

az daha son dakikalarda ( haginin nasıl bir adam iyi giden takımı bozmakta üstüne yok,gaziantepteki gibi yine)

eskişehir bizi öpecekti ama baros fransız öpücüğünü kondurdu... :)

Dün bende bir çok arkadaş gibi maçtaydım,iyiki de ordaymışım.Mükemmel bir atmosfer ve destek vardı.Maç çıkışı Seyrantepe'ye doğru yaptığımız engelli yürüyüşün dışında herşey süperdi.O da mutlaka düzelecektir.

Maça süper başladık.Futbolcular ve taraftar o kadar istekliydi ki ve hemen akabinde 3 gol bulduk.Atılan gollerden ziyade futbolcularımızda ki hırs , istek ,maç içinde bir çok kez yaptığımız paslaşmalar ve baskı beni mest etti açıkçası.Gerçekten özlemişim bu tabloyu.Ben inanıyorum ki sakatların da dönüşüyle harika bir takım olacak.Olması gereken sadece üst üste galibiyetler alıp bir seri yakalamak , böylece futbolcuların da kendine güveni gelecek ve biz özlediğimiz Galatasarayımızı izleyeceğiz.

Takım kötü giderken burada olup takımı yerden yere vuran arkadaşları takımın iyi gittiği zamanlarda da bu forumda görmeyi arzu ediyorum.Göremeyince de o arkadaşların art niyetli olduğunu düşünüyorum ister istemez.Eleştiriler tabiki olacaktır herşey toz pembe değil.Eleştirmek derken hakaret etmek ve aşşağılamaktan söz etmiyorum.Kimse haddini aşmamalı,Galasaraylılığa yakışır cümlelerle eleştiri yapmalıdır.Galatasaray taraftarının takımını iyi günde de kötü günde de desteklemesi gerekir diye düşünüyorum.Gerçek Galatasaraylılık ve Taraftarlık bence budur.

Saygılar...

neilli ciktiktan sonra kulübedeki yüz ifadesi ve mirildanmasindan anlasiliyor bozuldugu.sarpi oynatacagima yorgun neilli tercih ederim

sol bek iicn ist.belediyeden alt yapidan yetisen oyuncumuz gökhan süzen alinmali.caglar müzmin sakat.gökahn hem 23 yasinda.sag bekte serkanda iyi oynuyor masallah

Üst Alt