STSL 11/12 H:26 | Galatasaray 1-0 Kayserispor | Maç Sonucu - Sayfa 101 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:26 | Galatasaray 1-0 Kayserispor | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:26 | Galatasaray 1-0 Kayserispor | Maç Sonucu | 11 Şubat

statta üşüdük ama deydi bir de şu çıkış çilesi olmasa 2 saatte zor eve gittim

he birde biz trübünde hakeme çok tepki gösterdik verdiği kararlar tepki aldı hakem nasıldı yönetimi pozisyonların tekrarını seyredemediğim için soruyorum

Play Off başlamadan 1 haftalık bile olsa transfer dönemi açılmalı diye düşünüyorum..

Ligin en iyi kanat oyuncularina karsi Riera iyi oynadi,balta oynayacagina Riera oynasin bundan sonra sol bek ergun penbe gibi.

he birde biz trübünde hakeme çok tepki gösterdik verdiği kararlar tepki aldı hakem nasıldı yönetimi pozisyonların tekrarını seyredemediğim için soruyorum

Seyretmeye çok da gerek yok açıkçası,saçmasapan kararlar verdi sağolsun. Staddan da gayet anlaşılıyordu, şaşıyorum bizim sahamızda böyle kararlar verebilmelerine.

Tepkiler sonuna kadar haklıydı. Elmanderin olduğu iki pozisyon varki evlere şenlik. Biri gole giderken %100 faul ve kırmızı kart. Diğeride Elmandere atılan tekme. Hakemin savunmasıda ilginç neymiş oyunu urdurmuşmuş. Oyun durdukdak sonra adam öldürseler suç değil o zaman. Onun dışında maçı basket maçına çevirdi olur olmaz faullerle. Avantajları oynatmadı. Kısacası rezaletti.

anca ızledım ozeti:) bu mac sadece kayserıyı degıl cok baska seylerıde yenmısız herkese iyi girmiş 4 5 de olurmus beraberlıkde olurmus yenılebılırmısızde

Ozeti yeni izledim, tebriikler oyuncularimia ve hocamiza,kayserisporu yenmen baska bir tadi var !!! abdullah denen ... Elmandere nasil girmis maçta kirmizi almamasi beni sasirti ...

facebookta galatasaray basketbol sayfası paylaşmış..

418235_10150663130125269_218864095268_11902447_2079042763_n.jpg

Böylesi görülmedi !

Aslan kafası oldu;

Danimarka'da Galatasaray'ı destekleyen Oğuz Turan isimli sarı-kırmızılı taraftar bizlere maçtan sonra ilginç bir fotoğraf ulaştırdı.

Kayserispor galibiyeti Danimarka'da meşaleler eşliğinde coşkulu bir şekilde kutlanırken oluşan 'Aslan kafası' görenleri hayrete düşürdü.

Webaslan

Yorumu size bırakıyorum arkadaşlar.Bu kesinlikle sıradan bir fotoğraf değil...

Ben hiçbir teknik direktörün, maç içinde takımının böylesine panik davranışlar sergilemesini sağlayacak ortamları seveceğini düşünmüyorum. Buna rağmen özellikle her iç maçta, takımın üzerinde kontrolsüz agresiflik, 90 dakika durmayan panik havası, maçın her anını ŞL finalinin son 1-2 dakikasını mağlup oynayan takımın psikolojik hali var. Buna sebep olan olan mücadele birçok kişiyi cezbedebilir, ama mücadelenin karşılığında istenen sportif başarıyı bu cezbediş sağlayamaz.

Futbolda artık takımlar kendilerini minumum seviyede yıpratmaya çalışarak, rakibi yormanın yollarını arıyorlar. Biz ise kendi kendimizin rakibi oluyoruz her maç. Gösterilen mücadelenin %10'u taktiksel akıla dönse çok farklı bir takım oluruz, ama bu yok. Rakibe karşı agresiflik, ileride baskı çok mantıklı. Bunun uygulanmasında oyuncular zekalarını kullanamıyorlar ya da kullanmalarına olanak sağlanmıyor. Bir noktadan sonra mesele rakibe sertliğe dönüyor, ileride baskının devamlılığını sağlayacak sahaya yerleşme sadece önde var, arkada yok. Bu da ilerideki büyük mücadelenin boşa çıkmasına neden oluyor ve rakip bu şekilde çok pozisyon buluyor. Oyuncular yüksek mücadele gösterdiklerinden bunun sportif olarak kendilerine dönmelerini bekliyorlar ama bu gerçekleşmiyor. Bundan dolayı her ilerleyen dakikadan sonra mücadeleden vazgeçilmese dahi, mücadele oyuncu için anlamsızlaşıyor ve yüksek oranda oyuncu yıpranmış oluyor. Bu da zaten aklın pek olmadığı oyun anlayışı içinde, kendini kaybetmiş oyuncuların saha içinde koşuşturmasına sebep oluyor.

Özetle, takımın salt mücadeleye dayalı oyun oynaması yerine, bunu taktiksel zeka ile orantılaması gerekiyor. Terim'in futbol yapısından dolayı bunun gerçekleşmesi ise çok zor duruyor.

Terimin futbol yapısına uygun bir oyuncu alınsaydı devre arası zaten skor ilk yarıda 2-0 maç sonunda 4-0 olurdu.

Bu takım bu maçı ancak agresiflikle coşkuyla kazanırdı. çünkü kazanması gereken biziz ve ilk 11 de maçı oyun zekasıyla koparabilecek oyuncular yok.

Üst Alt