STSL 11/12 H:3 | Karabükspor 1–1 Galatasaray | Maç Sonucu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:3 | Karabükspor 1–1 Galatasaray | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:3 | Karabükspor – Galatasaray | 21 Eylül | 18.45

Cernat ve Shelton disinda pek önemli/tehlikeli oyunculari yok gibi.

ocajk ayına kadar mutlaka çift forvetle oynamalı bu takım. benim tercihim sercan elmander ikilisi denenmeli. birqaz yedek kalmak barosu da hırslandırabilir. zaten bugun trt 1 de fatih hoca ocak ayında mutlaka forvet alınacağına dair bi izlenim yarattı hatta hakan ünsal ile gülüştüler. bence bi ofansif orta saha ve iyi bir forvetle bu sene play offlarda ipi göğüsleriz. ama seneye mutlaka bu defans hattına çözüm getirilmeli. türk oyuncular defans falan yapamıyor.

Karabük rezalet.Eğer 4-4-2 başlarsak ve oyuncular kendi mevkisinde oynarsa kazanırız.

rahat bir galibiyet bekliyorum...defansımız sıkıntılı biraz ama ..:eek:

Zor bir maç bizi bekliyor. Kazanma alışkanlığı edinmek için ne yapıp edip kazanmalıyız.

Sercan ve Elmander'in yorgun olmaması, direk 11'de başlayacak olması önemli, kazanacağımızı düşünüyorum.

Biri memleketemin takımı.Dİğeri gönlümün asıl sahibi.Ama kalbim tabiki sarı-kırmızı için atacak.Karabükspor'umda iyi takım ama.Özellikle Luton Shelton adındaki forvetimiz yeni Emenike'miz olma yolunda :=) Herşeye rağmen Galatasaray'ım mutlaka almalı bu maçı,başka çıkış yolu yok.Aksi taktirde TT Arena takımı olma yolunda ivme yakalayacağız !

umarım ft beni bu kez şaşırtır ve doğru kadroyu sahaya sürer

e çık sen yap o zaman hocanın işini tamam kendi fikrini beyan edebilirsin de "bu kez şaşırtır ve doğru kadroyu sürer" ne demek arkadaşım klişe olacak biraz ama ondan iyi mi biliyorsun ?

Fatih hoca hepimizin ideal dediği bir kadroyla çıkıp macera aramazsa kazanabiliriz. Pozisyon kısırlığı çektiğimiz için zar zor alırız maçı anca.

Hepimizin ideal dediği bir kadro yok. Her durumda sallar insanlar. Birine iyi gelir, birine kötü. Sana göre "macera aramak", bana göre "teknik direktörlük" yapmak demek.

Zaten çoğunluğun istediğini yapıyorsa bir adam, orada sıkıntı var demektir. Bir farkı olsun.

arkadaşlar sizi bilmem ama ben hocama güveniyorum 1 2 maçlık da değil tüm sezon boyunca ne yaparsa yapsın desteklerim,bir bildiği vardır derim.FATİH TERİM bu arkadaşlar FATİH TERİM.tabi hatasız kul olmaz mı,olur hocam da hata yapar ama eleştiri dozunda fazla ileri gidilmemeli

Baros'un ilk 11'de sahaya cikacagini düsünüyor ve bu defa golle tanisacagini ümid ediyorum. Ayrica; tahminim o ki 4-4-2 seklinde sahada olacagiz... Maca gelince, bu hafta elde ettigimiz galibiyet neticesinde morellendik ve daha rahat bir mac cikaracagiz inancindayim.

Psikolojikman cok onemli Reis..

Bu macida alirsak evimizdeki macida alirsak kanimca moral motivasyon yerine gelicek.. Takim oturcak.. ve Team Chemistry olusup alayina :D.............

Valla bilmiyorum ama bu macı kaybetsek bile önümüzdeki 3 macı aldığımızda yine senin söylediğin moda gireriz. Benim kafama takılan daha 3.haftadan mac kaybedersek hersey biter hesabı. O zaman ben bu zihniyetteki birine klübü emanet etsem, 2 mağlubiyetle kapatır klübü :D. Bence her türlü sabretmeliyiz. Çünkü elimizde sihirli değnek yok ki işler kötü gittiğinde değiştirelim. :)

Kazanmayı öğrenmemiz gerek artık.

O yüzden bu maç önemli. Bu maçıda kaybedersek sanırım geçen sezondan farklı bir sezon geçirmeyeceğiz gibi geliyor.

Deplasmanlarda korkan degil, tekrar korkulan takım olmalıyız.

Cernat ve Shelton disinda pek önemli/tehlikeli oyunculari yok gibi.

Cernat etkili bir isim yalnız.

Karabük sert oynayabilen bir takım. Geçen sene 2.maçta iyi oynamıştık onlara karşı. Bu sene biraz daha güçsüzler ama biraz daha sert ve dirençliler.

Bizim göbekte oynayan Melo ve Selçuk adam geçme özellikleri çok üst dzey oyuncular değil. Eğer 4-3-3 ve türevleri şeklinde oynamak gibi bir düşünce varsa hocada şu anda mevcut kadrodaki kanat oyuncularının doğru tercih olduğunu söyleyemeyiz. Zira bu dizilişte oynayan kanat oyuncularının ileride bulunan merkez santrafora yardım etmek için topla birlikte içeri kat etmesi ve topsuz oyunda da merkez santraforun yaptığı koşulara destek kalaye yönelik koşular yapabilmesi ve onu rahatlatıcı giriş çıkışlar yapması gerekir. Eğer bu şekilde dizilir ve bu gerekleri yerine getirmezseniz ve ayrıca göbekte oynayan oyuncular dikine kat etmezlerse merkez santrafor pozisyonunda olan adam yalnızlığa mahkum olur ve pozisyon sıkıntısı çekersiniz. Hatta iddia edebilirim ki bu oyuncu yapısında bu dizilişte oynadığımız sürece forvetimiz ister Baros olsun, ister Drogba, isterse İbrahimoviç olsun Baros'tan sadece birazcık fazla bir etkinlik gösterebilir.

Bizim elimizde bulunan kanat oyuncuları olan Kazım, Engin, Riera, Eboe kesinlikle içeri kat etme özelliği olmayan oyuncular. Hal böyle olunca Baros fiziksel olarak son derece iyi durumda olmasına karşılık ileride tek başına kaldı ve resmen ezildi. Bunun sorumlusu Baros'tan önce oynadığımız diziliş bana göre. Elmander'in şansı oyuna girdiğinde takımın 4-4-2 dizilişine dönmesi ve takımın bu sayede çoğalma problemine çözüm getirmesiydi.

Benim şahsi kanaatim elimizdeki oyuncu yapısından dolayı kesinlikle 4-4-2 oynamamız gerektiği yönünde.

Yabancı kontenjanı nedeniyle Eboe veya Ujfalusi'den birinden fedakarlık yapıp ileride de Baros Elmander ikilisinin birlikte oynaması gerektiğini düşünüyorum.

Yok ben bu oyunculardan vaz geçemem denilirse de ileri ikilide Sercan ve Baros'un birlikte oynaması gerektiğini en azından Elmander'e bu maçta sağlanan bu avantajın Baros'a da sağlanmasını ve performansının görülmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ikili oynanırsa Baros'un Elmander'den çok daha etkili olacağını düşünüyorum.

Ama başında da dediğim gibi bana göre Baros ve Elmander birlikte oynarlarsa takımın çehresinin yüzde yüz değişeceğini düşünüyorum.

Bizim göbekte oynayan Melo ve Selçuk adam geçme özellikleri çok üst dzey oyuncular değil. Eğer 4-3-3 ve türevleri şeklinde oynamak gibi bir düşünce varsa hocada şu anda mevcut kadrodaki kanat oyuncularının doğru tercih olduğunu söyleyemeyiz. Zira bu dizilişte oynayan kanat oyuncularının ileride bulunan merkez santrafora yardım etmek için topla birlikte içeri kat etmesi ve topsuz oyunda da merkez santraforun yaptığı koşulara destek kalaye yönelik koşular yapabilmesi ve onu rahatlatıcı giriş çıkışlar yapması gerekir. Eğer bu şekilde dizilir ve bu gerekleri yerine getirmezseniz ve ayrıca göbekte oynayan oyuncular dikine kat etmezlerse merkez santrafor pozisyonunda olan adam yalnızlığa mahkum olur ve pozisyon sıkıntısı çekersiniz. Hatta iddia edebilirim ki bu oyuncu yapısında bu dizilişte oynadığımız sürece forvetimiz ister Baros olsun, ister Drogba, isterse İbrahimoviç olsun Baros'tan sadece birazcık fazla bir etkinlik gösterebilir.

Bizim elimizde bulunan kanat oyuncuları olan Kazım, Engin, Riera, Eboe kesinlikle içeri kat etme özelliği olmayan oyuncular. Hal böyle olunca Baros fiziksel olarak son derece iyi durumda olmasına karşılık ileride tek başına kaldı ve resmen ezildi. Bunun sorumlusu Baros'tan önce oynadığımız diziliş bana göre. Elmander'in şansı oyuna girdiğinde takımın 4-4-2 dizilişine dönmesi ve takımın bu sayede çoğalma problemine çözüm getirmesiydi.

Benim şahsi kanaatim elimizdeki oyuncu yapısından dolayı kesinlikle 4-4-2 oynamamız gerektiği yönünde.

Yabancı kontenjanı nedeniyle Eboe veya Ujfalusi'den birinden fedakarlık yapıp ileride de Baros Elmander ikilisinin birlikte oynaması gerektiğini düşünüyorum.

Yok ben bu oyunculardan vaz geçemem denilirse de ileri ikilide Sercan ve Baros'un birlikte oynaması gerektiğini en azından Elmander'e bu maçta sağlanan bu avantajın Baros'a da sağlanmasını ve performansının görülmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ikili oynanırsa Baros'un Elmander'den çok daha etkili olacağını düşünüyorum.

Ama başında da dediğim gibi bana göre Baros ve Elmander birlikte oynarlarsa takımın çehresinin yüzde yüz değişeceğini düşünüyorum.
ökkeş abi selcukta belki olmayabilir ama melo valla gayet rahat adam calımlıyor. birde baros fizik olarak iyi durumda demişsin. valla ben bu adamın ayakta kaldıgını görmedim. topa vuruken bile düşüyor herif.

Üst Alt